Te kit igazolnál?

Re: Te kit igazolnál?

HozzászólásSzerző: procee » 2018.11.12. 23:34

Azért a Frankfurton akarva-akaratlanul is megakad a szemem, hogy milyen támadó focit varázsol ott a Rebic-Haller-Jovic trio, :O Remélem Brazzoéknak is ott a szeme! (Jovic, az új Lewa lehet, 20 évesen 9/9 -es gólarány topligában, igencsak ritka! ) 3-an eddig 21 gólt és 10 gólpasszt termeltek eddig.

Nekem az sem fájna, ha a Robberyt egy Rebic-Werner duoval pótolnánk, majd elengednénk Wagnert, s a helyére Jovic érkezne, hogy Lewa helyére beépítsük! (De egy évvel később is jöhet, csak ne maradjunk le róla):)

Viszont nem tud nem megakadni a szemem Reiss Nelson teljesítménye mellett sem. Nem alapember még a Hoffenheimben, de 18(!) évesen 7 meccsen eltöltött összesen 325 perc alatt 6 gól egy szélsőtől az szenzációs!Az Arsenal ezek után biztosan (?) várja vissza, de érdemes lenne puhatolózni (ő az angol Sane, csak jobb lábas ;))
procee

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2018.11.17. 19:29

Jaj, csak Wernert ne... Nem kicsit túlértékelt játékos, aki bár igen gyors, de a leggyakrabban önző és rossz döntéseket hozó csatár.
Racilaci

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2018.12.05. 16:03

Érdekes volt a héten a Germánia a műsor, megkérdezték a szakértőket kiket igazolnálnak a Bayernhez 200 millió euróból. Hát nem feltétlen örülnék ha ilyen emberek jönnének.
[url]
http://www.sport1tv.hu/video/76298/mily ... bayernnel/[/url]
szabi90

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.12.05. 18:26

Nem olyan vészes a dolog, bár nyilván vannak furcsaságok benne. A távozók kapcsán én semmiképp nem adnám el Boatenget, de Javit is csak akkor, ha masszív árat (értsd alatta 40-50 milla) fizetnek érte, mai meg nem túl reális.

Érkezők:
Kanté tök jó lenne, de úgy tudom most hosszabbított, biztos nem fog ideigazolni. A Brandt-Bailey-Pulisic-Jovic kvartett abszolút nem rossz, bármelyikőjüket szívesen látnám itt. Hazard nálam már nagyobb lutri, szerintem nála találnánk jobbat.
Kimpembe és Pavard olyanok, hogy egyik sem győz meg különösebben, de ha belsővédőt kell venni, akkor sokkal jobbat nemigen fogunk találni. Tekintve, hogy milyen nevek és milyen összegekért mozogtak mostanában ezen a poszton. Ramsey ingyen szintén nem lenne rossz húzás, nyilván ne ő legyen a nagy bombánk, de amúgy én nagyon kedvelem a játékát, stílusát és mentalitását.
Akik egyértelműen mellényúlásnak tűnnek, azok a többiek.

Persze az más kérdés, hogy 200 millából egészen biztosan nem tudnánk 7 játékost is igazolni, ráadásul szükségünk sincs ennyi új emberre.
A másik feltűnő dolog, hogy a listán Kantén kívül nem szerepel igazi klasszisjátékos. Ha rám lenne bízva ~200m, akkor a szélre jönne egy klasszis akár 120-130 milláért is, illetve egy másik a "másodvonal" éléről olyan 50 körül. A maradékból (esetleg valamennyit még hozzácsapva) meg a védelem szélére is valaki. És ennyi.
Ennek megfelelően nem engednék el nagyobb nevet, ha mégis, akkor csak jó áron. A kapott pénzt pedig be lehet forgatni a pótlására.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.12.05. 23:51

Jövőre Robbery biztosan kikopik. Rafinha szerződése meg lejár.És akkor itt van még függőben James és Boa ügye.

Szerintem alapvetően ezekkel kell dűlőre jutni.
Lehetséges scenariók: nem veszsük meg James-t, helyette jön Ramsey ingyen. Esetleg Havertz, de ő meg szerintem kb. annyiba kerülni mint James.Illetve Kimmich elmúlt meccseken mutatott szerepköre alapján akár az is elképzelhető, hogy Kimmich lép előre és akkor szélső védő kell.

Rafinha: azért nehéz a helyzet, mert ő mindkét szélen bevethető, és jelenleg mindkét szélre ő az egyetlen cserénk. Itt vagy lesz +1 év hosszabbítás, vagy hozunk egy mindkét szélen bevethető szélhátvédet (Plattenhart esetleg). De akár az is benne van a pakliban ha Kimmich feljebb lép akkor jön Pavard+Plattenhart

Szélső kérdés: itt megy Robbery, helyettük kell 2 csere ember. Legalább 1 jó volna ha valami olyan név lenne, aki azért már bizonyított valamit (Thauvin, Martial, Jovic, Rebic?) a másik ember pedig lehetne potens de "másodvonalasabb" (Brandt, Bailey szerű kaliber)

Szóval:

vagy költünk a kp-ra 40 körül (James vagy Havertz), vagy megoldjuk ingyen (Kimmich feljebb lép, Ramsey)
Ha költünk a kp-ra és/vagy Boa megy akkor szerintem Rafi marad még 1 évet. Ha nem költünk a kp-ra akkor szerintem van esély Rafi elküldésére.
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.12.06. 07:46

James kapcsán szerintem az dönt, hogy a játékos mit akar kezdeni magával. A vezetőség tudtommal elégedett vele, egy időben ő is nagyon pozitívan nyilatkozott, viszont azóta egyre többet hallani arról, hogy nagyon leromlott a hozzáállása. Amennyit fizetni kéne még érte, annyiért ajándék egy ilyen spíler, csak ahhoz az kell, hogy ő is maradni akarjon és hajlandó legyen mindent megtenni a klub sikereiért.

A szélre tuti kell egy védő, mert Rafinha nem fog tudni lefedni két csereposztot is. Ebből fakadóan azt kevésbé látom esélyesnek, hogy a brazil távozzon vagy Kimmich előrébb lépjen, mert akkor rögtön két szélsővédőt is kell venni, miközben egyet sem egyszerű találni a piacon.

A szélsők kapcsán azt nem igazán értem, hogy egy Thauvin, Rebic vagy Jovic miért kerül a "már bizonyított vmit" kategóriába, mondjuk Brandt vagy Bailey-vel szemben. Mert Martial még oké, de a többieknél nem érzem ezt. Ráadásul Jovic csatár, nem szélső, csak párszor játszott a széleken is. Akkor már inkább Werner, aki talán többször volt szélső.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.12.06. 13:56

Őszintén szólva nálam James kicsit elvágta magát a viselkedésével. akármilyen jól is tolta tavaly hosszú távon nem tudom, hogy gyümölcsöző tud-e lenni ha ő marad. Főleg ha úgy alakul, hogy Kovac hosszabb ideig velünk marad.

Támadók: azért Thauvin az elmúlt pár szezonban folyamatosan hozta a 100 perc/kanadai pont mutatókat. Werner is hasonló kategória. Bailey-nek meg eddig 1 kifutott őszi szezonja volt, az idén pl. tök szar. Brandt-ot én csipázom, és azt gondolom, hogy lehet jó lenne a Gnabry/Coman duó mellé, akik inkább gyorsak meg jól cseleznek, mint "látnak a pályán", egy olyan ember aki inkább "ésszel" játszik. De ettől függetlenül még ő sem mutatott egyszer sem olyan teljesítményt amitől azt mondanám, hogy ő már egy "kész" játékos.
Persze a Jovic/Rebic duó bármelyik tagja lehet lutri, de idén eddig nagyon meggyőzőek, ráadásul Kovac jól ismerő őket és az idén komoly nemzetközi tapasztalattal is gazdagodhatnak. Jovic ugyan nem szélső, de egy 4-3-3-ban vagy akár egy 4-4-2 es rendszerbe teljesen jól lenne illeszthető.

Én mondjuk egy ilyen variációt el tudok képzelni:

Ramsey/Pavard jön, James/Boa megy. ez eddig kb. 0-ás igazolás lenne. Mivel Pavard tud szélen is játszani, tehermentesíthetné Rafinhát, mint egyetlen szélső cserét. Rafival meg hosszabítunk 1 évet.
Ebben az esetben el tudom képzelni, hogy a támadószekció esetében komolyabban a zsebünkbe nyúlunk

Azt is el tudom képzelni, hogy:

Kimmich megy kp-ra, James/Boa megy, Pavard+X szélső védő jön, vagy ha Boa marad, akkor nem jön az "X". Ez eddig kb. 20-35 milliós kiadás.
Ha valóban el akarunk költeni 200 milliót, akkor még mindig nagyon sok pénz marad.

Az viszont szerintem egy komoly kérdés, hogy ki az akit mi meg tudunk szerezni. azt továbbra sem hiszem, hogy ilyen Griezman/Hazard/Szalah/Icardi/Dembele/Bale szintű vonalból jönne bárki is hozzánk. De még Sané is kérdéses, de annak ellenére, hogy elég döcögősen indult számára az idény, úgy látom mostanra egyenesbe jött. És nem hiszem, hogy Pep helyett inkább Kovac alatt akarna dolgozni (főleg, hogy kifejezetten Pep miatt ment a City-be).

Szóval reálisan nézve nekünk a "másodvonalban" kell keresgélnünk: Werner/Thauvin/Martial/Brandt/Bailey/Son/Jovic/Rebic/Pulisic/ (esetleg Haller?)
speziale

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2018.12.07. 12:09

Nem látunk bele.

Most megint épp Griezmannról cikkeznek, ami teljesen borítana mindent.

Igazából amíg nem dől el az edzőkérdés, addig ez teljesen felesleges spekuláció. Márpedig Kalle nyilatkozata nekem nem olyan egyértelmű, mint amilyennek látszik. Épp most kalkulálgattam egy másik topikban, miszerint az a félmondat, hogy az ötödik hely nem elfogadható akkor sem, ha egyébként az összes szentestét szívesen töltenék együtt Kovaccsal, akár selyemzsinórként is értelmezhető. Hiszen abszolút reálisan számolgatva a következő négy fordulót, a mostani 4. helyről való lecsúszás már akkor összejöhet, ha a két kis ellenféllel szemben bukunk egyetlen pontot is, vagy ha a Lipcse-Frankfurt páros bármelyikétől kikapunk. Messze a mi utolsó négy fordulónk a legnehezebb, s a formánk is messze nekünk a legrosszabb. És még jön jövő héten jó eséllyel egy nehéz meccs Amszterdamban is.
Racilaci

HozzászólásSzerző: procee » 2018.12.07. 13:00

Na Frankie de Jong már biztosan nem igazol ide, a PSG fogja vinni 75 misiért a nyáron, ha minden igaz, így a tegnap napvilágott látott cikkek mehetnek is a helyükre, hogy az Ajax duojáért 150 milliót adnánk...

Viszont nekem ennél jobban megakadt a szemem azon a híren, miszerint Weigl-t a Roma kölcsönvenné, vásárlási opcióval . :O Úgy gondolom, ő nekünk nagyon jól jönne, átvehetné Martinez pozícióját. (Vagy azt már Kimmichnek szánjuk?)
procee

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.12.07. 19:09

Amúgy nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én elég erőteljesen ráállnék Richarlison figyelésére is. Piszkosul nagy szezont fut a srác, fiatal, technikás és sok gólt lő egy topbajnokságban. Egy Evertonból azért elég könnyen mozdítható lenne, főleg, ha itt egyértelművé válik, hogy Robbéry távozásával komoly lyukak adódnak a széleken. Ráadásul valószínűleg nem is kerülne olyan brutális összegbe.
pussybuvar

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb