Te kit igazolnál?

Re: Te kit igazolnál?

HozzászólásSzerző: gabinho11 » 2017.02.27. 20:49

Ő állítólag már megegyezett az Atm. Madriddal. Ha valóban, akkor nagy kár érte, én is szívesen láttam volna itt.
gabinho11

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.02.27. 20:59

Ha középtávon gondolkodunk, erre a posztra már van egy Thiagónk, Kimmichünk, Sanchesünk. Elsődlegesen nem a középpálya közepe az, amit meg kell erősítenünk.
argo001

HozzászólásSzerző: stevee » 2017.02.27. 22:09

argo001 írta:Ha középtávon gondolkodunk, erre a posztra már van egy Thiagónk, Kimmichünk, Sanchesünk. Elsődlegesen nem a középpálya közepe az, amit meg kell erősítenünk.

Ez igaz, csak ezekből a játékosokból egyedül Thiago kész klasszis, Kimmich eddig ígéretes, de még nagyon sokat kell fejlődnie, Sanchez meg a hype-on kívül semmit sem tudott bizonyítani, ő egyelőre egy nagy kérdőjel a keretben. Legyünk optimisták, és induljunk ki abból, hogy júniusban BL-döntőt játszik a csapat. Vajon mennyire lenne kész egy ottani játékra Kimmich vagy Sanchez, ha Vidal sérült lenne? Most Xabit nem is említem meg, mert ő már az utolsó hónapjait tölti itt.
stevee

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.02.27. 22:12

Értem, amit mondasz, mindezektől függetlenül Tielemans-t inkább a Kimmich-Sanches féle formálódó játékosokhoz sorolom, mint a kész Thiagóhoz. Tehát az a kérdés, amit feltettél, Tielemans tekintetében is fennállhatna.

Az másik kérdés, ha Sanches nem válik be.
argo001

HozzászólásSzerző: procee » 2017.02.28. 10:20

Megint más kérdés, hogy felröppentek a hírek, hogy Sanches-t kölcsön adjuk a Gladbachnak, akik ugye keresik Dahoud utódját aki valószinűleg távozik. Persze ez a hír is lehet tiszta spekuláció. Azonban én azt mondom, Tielemans az a kategória, aki olyan klasszis lesz, akiből nem sok szaladgál a pályán. (Ezzel nem zárom ki, hogy Kimmich, vagy Sanchez ne lehetne klasszis). Jelenleg Tielemansban többet látok.(Bár az is igaz, hogy a belga bajnokság nem Bundesliga, s nála is elkönyvelhető a visszaesés lehetősége nagyobb teher alatt egy erősebb bajnokságban).
Adott esetben, ha Kimmich jobb hátvéd lesz (még mindig lehet ez a legjobb alternatíva mindenki számára erre a posztra), s Sanches meg megy kölcsönbe, igenis kell középre igazolnunk.
Az azonban elsődleges, hogy Sanchezzel és Kimmichel kezdjünk valamit! Először erre kell megoldás!
procee

HozzászólásSzerző: jasw » 2017.02.28. 11:13

Pont ezen gondolkodtam tegnap, hogy bár Tielemans egyértelműen berobbant idén, és statisztikailag erősebb gólokban és gólpasszokban, mint Predi, de cserébe a portugál bajnokság erősebb a belgánál, és Sanches az EB-n, valamint a BL-ben is bizonyított már (nekem legalábbis ellenünk pl. nagyon tetszett). Nincs garancia rá, hogy a belga ott folytatná itt, ahol az Anderlechtben abbahagyta. Ahogyan az is elképzelhető, hogy ha Sanches legyőzi a beilleszkedés akadályait (nylevtudás, gyökeresen más kultúra), akkor remélhetőleg nagyon sokáig fogjuk nagyon kedvelni.

Ezek azok a kérdések, melyekre csak az idő adhat majd választ. :D
jasw

HozzászólásSzerző: SchF4 » 2017.03.02. 15:54

Özil újfent téma? Én nem örülnék neki,ellenünk se brillírozott egyrészt a mentalitása miatt sem,másrészt szerintem,semmivel sem jobb játékos, mint Costa pl. Ott van még az ára/fizuja amit nem adna alább, még a mi kedvünkért sem. Nagy kár,hogy nincs mozdítható topszintű szélső a piacon...
Hier ist Leben, hier ist Liebe, hier ist Feuer
und es bleibt Bayern München, Deutschlands Bester, bis in alle Ewigkeit.
SchF4

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2017.03.02. 17:22

Én sem örülnék Özil érkezésének. Persze jó lenne valaki aki Thiagot pótolja ha esetleg megsérül, de jelenleg őt hasznosabbnak tartom a csapat számára.
Persze ezért lehet kapni fogok, de úgy érzem ő most a csapat esze. Remek teljesítményt nyújt, és ami nálam előrébb helyezi Özilnél az az, hogy küzd. Küzd a Bayern mezért, felszántja a pályát.
Özilben ez nincs meg.
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: lilu519 » 2017.03.03. 00:16

Özil érkezése érdekes kérdéseget vetne fel. Egyrészt Thiagonak vissza kellene lépni egy sorral és akkor lehetne egy ilyen mondjuk, hogy Vidal-Thiago-Özil.Én mondjuk Thiagot hasznosabbnak érzem közvetlen Lewa mögött. Itt találta meg magát, bár hátrébb is jó, ahogy kihozza a labdákat, de azok a villanások a kapuhoz közel fontosabb.
Müllernek sem lenne könnyű a helyzete ez esetben. Így is a Thiagoval való "versenyfutásban" most hátrányban van.
Nem lenne rossz, persze lenne több alternatíva a középpályán, de kicsit soknak érzem.
Én is egyébként Thiagot jobbnak érzem mint Özilt, mert Thiago rengeteget fejlődött védekezésben és sokat fut. Ehhez képest Özil egy művész lélek, most vagy megy neki nagyon, vagy csak téblábol. Az 5-1-es fiaskónál is feltűnő volt, amikor Robben góljánál Özil volt a legközelebb és még csak nem is lépett felé, hogy zavarja. Ilyen tessék-lássék hozzáállás nem biztos, hogy megér ilyen magas fizetést.
Az igazi dicsőség térdre kényszerülni, és azután mégis felállni. - Vince Lombardi
lilu519

HozzászólásSzerző: procee » 2017.03.03. 10:45

Özil jó játékos ,ha van kedve játszani, zseni, elismerem. Jelenleg azonban lehet nem pont rá van szükségünk, főleg nem ennyiért.... Az is lehet, hogy itt szárnyakra kapna, s hozná mindig a klasszis szintet, de a hullámzó teljesítményre nem lehet építeni. Nem Bayern mentalitás, s nem hinném hogy van kedve megacélosodni...
procee

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb