Te kit igazolnál?

Re: Te kit igazolnál?

HozzászólásSzerző: K. Ágoston » 2018.01.06. 12:30

Véder Nagyúr írta:Hát nem tudom te milyen interjúkat olvastál, de ha Kroosra gondolok akkor elfog a hányinger. az hogy nem köpködött visssza, meg hogy megmaradt szerénynek, szinte már nevetséges. ahogy lelépett, az volt az első hogy csontig benyalt a realnak, olyan nyilatkozatokkal, hogy mennyivel magasabb szint mint a Bayern... szóval hagyjuk Kroost ott ahol van

Az általad idézett rész sosem hagyta el a száját. Egyedül annyit mondott, hogy a Real Madrid a világ legnagyobb klubja. Ezt tulajdonképpen vehetjük "csontig benyalásnak" is, de ez egyrészt egy kötelező marketingszöveg, másrészt meg nem tartom ördögnek valónak, ha tényleg így gondolja. A Real Madrid tényleg egy nagy klub minden szempontból, Kroos meg nem volt olyan játékos, aki átérezte volna a bajor mentalitást. Megértem, hogy ez sokaknak nem tetszik, de ő ettől még nem lesz egy sz*r ember. Szerintem Madridból is lelépne a Citybe, ha 1-2 évig komolyabban sikertelenek lennének. Nem mondanám zsoldosnak, mert nem a pénzért játszik, egyszerűen csak nem tudja átélni az adott klub filozófiáját. Azt viszont már rengetegszer elmondta, hogy nagyon hálás a Bayernnek, stb. (persze valahol ez is csak egy kötelező duma, de a köpködés kategóriába nehezen fér be). Ne értsetek félre, nem vagyok Kroos-fanatikus, az ördög ügyvédjét sem akarom játszani, de nem szeretem, amikor valótlan dolgokra alapozva megy a gyűlölködés. Persze mindenkinek joga van hozzá, de nekem is a véleményemhez, úgy gondolom.

Egyébként figyelmetekbe ajánlom ezt a szeptemberi interjút.
„Részben a pénzről szólt az egész. A Bayern München új szerződést ajánlott Kroosnak, aki tisztában volt vele, hogy Mario Götze mennyit keres – ők nagyjából ugyanolyan idősek. A lényeg, hogy Rummenigge azt mondta Kroosnak, »nem fogunk évi tízmillió eurónál többet adni neked, mert nem vagy világklasszis játékos«” – árulta el a már visszavonult, korábbi válogatott Stefan Reinartz.

Visszatérve a tárgyhoz, én egy Goretzka+szélső pakkal már elégedett lennék nyáron. Jobbhátvéd posztra nem igazolnék, Rudy tud ott is játszani, Kimmich egyáltalán nem sérülékeny, és biztos van az utánpótlásban is egy-két ígéretesebb fiatal, akiket fel lehet hozni néhány meccsre.
K. Ágoston

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.01.06. 13:23

Előbb azt állítottad, hogy nem a pénzért játszik Kroos, majd bemásoltál egy idézetet, amiből kiderül hogy azért nem egyezett meg a vezetőkkel, mert nem kapott 10 MILLIÓ eurónál többet évente.... szegény gyerek, még a végén száraz kenyéren meg vízen kellett volna élnie...
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: K. Ágoston » 2018.01.06. 14:52

Én nem hiszem el, hogy tényleg nem érted. Ha Kroost csak a pénz érdekelné, akkor már 16 éves korában lelépett volna egy angol csapathoz. Akkor nem igazolt volna Madridba kevesebb pénzért, mint amit mi ajánlottunk neki. Akkor az első adandó alkalommal eligazolt volna Madridból a Manchester Cityhez, akik gigászi fizetéssel csábították.

Itt arról van szó, hogy a vezetőség sokkal kevesebbre nézte őt, mint Götzét, pedig már akkor is nyilvánvaló volt, hogy ez egy elhibázott döntés, mellesleg teljesen ellentétes a klub bajor filozófiájával. Egy aktuálisan felkapott sztárocskát előrébb helyeztek egy saját nevelésű potenciális világklasszisnál. Olyan ez, mintha most nyáron leigazoltuk volna Kyle Walkert, és sokkal nagyobb fizetést adnánk neki, mint Kimmichnek. Érted, hogy hova akarok kilyukadni? Ha nem becsülünk meg valakit (igen, ebbe a piszkos anyagiak is beletartoznak), akkor ne csodálkozzunk, ha nem fogja jól érezni magát a klubnál. Ez csak egy szurkolói utópia, hogy minden játékos nálunk akar játszani, és mindenki az életét adná a klubért. Fel kellene ébredni, ez a vezetőségre is vonatkozik. Csak német, másodvonalas játékosokkal (mint Brandt) nem fogunk BL-címekért harcolni.
K. Ágoston

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.01.06. 16:09

Itt azt kell megérteni, hogy ezeknek a játékosoknak a pénz nem feltétlenül arról szól, hogy mennyit tehet zsebre, abból hogyan élhet, mire költheti stb.. Nyilván vannak pénzéhes játékosok, de nem érdemes általánosítani.

A fizetés az egyik legfőbb értékmérő, ez mutatja leginkább, hogy az adott játékost mennyire becsülni egy klub. Ha egy klub adott színvonalú fizetéseket képes adni, akkor a játékosok a sajátjuk alapján be tudják lőni mennyire taksálják őket.
Elég illúzióromboló lehet, ha azt érzed, nem érsz annyit a klubodnak, mint mások, olyanok, akik nem jobbak nálad. Főleg, ha ezt megfűszerezik azzal, hogy az arcodba vágják, nem vagy te elég jó.

Lehet szidni Kroos-t, de már akkor látszott, hogy a jövő alappillére lehetne. Lehet vitatkozni klasszis volt-e vagy sem, de annyit biztos érdemelt volna, mint Götze. Pláne saját nevelésként. Kár vitatni, hogy elég prosztó módon hátba szúrta a klub, ami joggal nem tetszett neki.
Spórolni akartak a fizetésén, elvárták, hogy müncheniként maradjon mindenáron, mert Bayern-szív és akkor legyen mindegy mennyire tartják. A vezetőség a saját maga igazolására még be is szólt neki, hogy nincs azon a szinten.
Sajnos nem mindenki akkora erkölcsi bajnok vagy hős, hogy ezek után is tényleg a klub legyen számára elsődleges. Én valahol nem hibáztatom ezért. Főleg úgy, hogy mindenféle középszerű játékossal próbálkoztunk, esélyt adtunk nekik meg pátyolgattuk őket, mert "első a család". Hát Kroos nem volt fontos családtag, még annyira sem, mint mondjuk Ottl vagy Tymo.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.01.07. 18:32

Csak egy számadat, különösebb mondanivaló nélkül: a Bayern jelenleg a 9. legértékesebb klub a játékosok értékét figyelembe véve.
argo001

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.01.07. 21:02

Én is haragudtam Kroosra sokáig, azt gondoltam, őt csak a sztárság és csillogás érdekli, emiatt igazolt el. De azért idővel össze lehetett illeszteni a puzzle darabokat és kiderül, abban a vezetőség is vastagon benne volt. Nyilván itt mindkét fél valamilyen szinten hibás, emiatt az eligazolását feldolgoztam, amit viszont nem, az a visszabeszélés, köpködés. Az azért elég csúnya volt tőle. Bármennyire is sértődötten távozott Kalle miatt, az egész klubot a szurkolók előtt nemigazán kéne lehúzni...
Nem utálom őt, de igazából nem mondom, hogy annyira szívesen lecserélném néhány jelenlegi játékosunkra már csak a mentalitása miatt sem.
Jöjjön csak Goretzka és váljon nálunk klasszissá, vele évekre meg lenne oldva a középpálya, ingyen. Ezek után pedig lehet koncentrálni a szélsőkérdésre.
Egyébként azért állunk a 9. helyen, mert a két szupersztár szélsőnk már öreg és sérülékeny, így az áruk jelentéktelen, azonban pl Robben még mindig klasszis szinten tudja nyomni, messze jobb teljesítménnyel, mint amit a piaci ára mutat.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.01.08. 17:20

Szerintem ilyen City-Psg-United-Chelsea fletuningolt klubok amikkel nem tudunk mit kezdeni és versenyezni és persze Barca és Madrid figyelembe vételével nem is rossz szám a 9. ;) linket küldenel megnézném köszi
Atesz12

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.01.08. 19:20

Atesz12 írta:Szerintem ilyen City-Psg-United-Chelsea fletuningolt klubok amikkel nem tudunk mit kezdeni és versenyezni és persze Barca és Madrid figyelembe vételével nem is rossz szám a 9. ;) linket küldenel megnézném köszi

A transfermarkt.de oldaláról szedtem az infót, ott meg lehet lesni az aktuális listát.
Igazából ez önmagában nem mond túl sok dolgot el, az viszont beszédes - még úgy is, hogy a Bayern keretének összértéke is nőtt! -, hogy egy évvel ezelőtt még a harmadikok voltunk a real és a Barcelona mögött.

Iszonyat módon kinyitották a pénzcsapot több klubnál, ez nagyon meglátszik. Viszont a mi értékünk is nőni fog, ha Robbéry kikopnak, helyükre pedig belépnek az ifjú titánok.

Egyébként a csapat marketingje se valami jó, ebből a szempontból. Thiago 50 millión áll, míg például Busquets 80 millión. :D
argo001

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2018.01.08. 20:32

argo001 írta:
Atesz12 írta:Egyébként a csapat marketingje se valami jó, ebből a szempontból. Thiago 50 millión áll, míg például Busquets 80 millión. :D

Oké, de ebből Busquets maga ér kb. 10-et, a többit a tizenhatoson belüli Oscar díjat érő alakítása teszik ki.
Bayern90

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2018.01.28. 17:21

Bundesliga lerablós szöveg ide vagy oda. Ezt a Bailey gyereket el kell hozni, már csak azért is hogy ne úgy járjunk mint Sanéval. Úgy eszi meg 1 v 1-be az ellenfelét mint kevesen és akkor még egy 1 évet maradhatna Robbery is, betanítani a két villámléptűt.
szabi90

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb