Te kit igazolnál?

Re: Te kit igazolnál?

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.05.03. 10:11

Thommeyy írta:Felőlem lehet 3-5-2, vagy 3-4-3 csak akkor nyáron igazolni kell. Mindkét esetben belsővédő igazolás alap. Kp nagyjából lefedve, Bernat távozásakor szélsővédő kell. Támadó sor viszont Lewával és Müllerrel együtt, még Gnabryval megtámogatva se lenne elég. Ez esetben egy gyors technikás csatár megvétele szükséges. Ha marad a széljáték, akkor pedig jobbszélre kell egy klasszis. Ergo valaki előre mindenhogy kell.

Jobban belegondolva, mindegy milyen formációban fogunk játszani 1-2 igazolásra szüksége van a keretnek, még akkor is, ha nem távozik senki. Remélem ezt Kalle és Uli is látja.

Belső védő miért kellene (amennyiben Boa marad)? A boa-Hummels-Süle hármas elég, ráadásul most kapott szerződést Mai is. Ez utóbbi lehet nem véletlen, vagy Boa esetleges távozásának szól, vagy egy 3 védős rendszernek? Kérdés egyébként, hogy őt mennyire lehetne szélső védőnek játszatni szükség esetén.

Egyébként ha jön Can és marad Rafi, akkor szerintem Bernat távozása esetén sem feltétlenül szükséges új szélső hátvéd igazolás, mert Can a német válogatottban is szokott szélső hátvédet játszani. Mindenesetre szerintem úgy hogy lenne 4 belső védőnk és itt lenne Can megnőnének a variációs lehetőségek.
Lehetne 3 védős rendszer, lenne oda 4 ember+Javi ha nagyon sok a sérült, ráadásul ha itt lenne Can, akkor még Javi esetleges védőként való játszása esetén is lenne vkp. De ha sok belső védő sérült akkor mehetne a 4 védős rendszer...vagy úgy alapból lehetne variálgatni...de a 4 védős rendszerben is lenne 4 belső védőnk, tudnánk rotálni a vkp-n ha jön Can, a szélső hátvéd posztokra meg lenne alapból 3 ember, de ha sok a sérült akkor Can is bevethető ott...

Gnabry érkezésével ráadásul elöl is nő a variációs lehetőség. Lehetne 2 csatáros rendszert játszani akár 3-5-2-ben, akkár 4-4-2-ben egy Can/Javi-James/Thiago/Goretzka-Müller/Coman-Tolisso/vidal felállással
A 3-5-2 felállásban meg akár Alaba akár Kimmich feltolódhatna a kp-ra (egyébként most is támadásoknál gyakran az van, hogy Javi hátrébb lép, miközben a szélső hátvédek fönn vannak támadni)
speziale

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.05.03. 10:37

FERWIN írta:Lenne egy kérdésem vagy felvetésem. Nekem egy ideje inkább úgy tűnik, hogy a védekezésünk sántít valamelyest. Jobban mondva zavarba hozhatóbb és itt a szélekre gondolok. Alaba és Kimmich védőmunkája nem az igazi, nem az az igazi védőmunka, még akkor sem ha pl. Alaba már évek óta bizonyít is ezen a poszton. Ja, és most nem arról beszélek, amikor nálunk a labda, amikor mi támadunk stb.
Idén, több csapat szélső hátvédjeit is figyelembe véve úgy érzem, hogy védekező szemszögből közel sem vagyunk meggyőzőek jobb és balhátvéd poszton. És ugye középpályásokból csinált szélső hátvédjeink vannak.
A felvetésem az lenne, hogy inkább ezeket a posztokat kellene piszkosul megerősíteni, Alaba pedig mehetne fel a középpályára, akár csak Kimmich, aki még támadó szélsőnek is simán elmenne.
Persze az ne zavarjon most senkit, hogy akkor már hányan lennénk a középpályán, hisz lehet innen lesz a legtöbb távozó akár Vidal, Rudy, Thiago stb.
-
Kíváncsi vagyok a véleményekre

Pont ezért feküdne a 3 védős felállás, ebben az esetben Alaba és Kimmich támadóbb szerepet kapnának. Martinez lépne vissza belső védőnek, akkor már 4 bármilyen meccsen bevethető emberünk lenne három posztra, még egyet kellene igazolni, és le vagyunk fedve. Martinez "távozásával" a középpályán megszűnne a nyomasztó túltelítettség, maradna James, Thiago, Tolisso, Goretzka, Vidal (Rudy?) három posztra. Kimmich és Alaba mögé (elé?) kell ember, és valamit kitalálni, hogy a kétszemélyes csatársor működjön. Coman, Gnabry, Lewa és Müller van elöl, ha a két öreg távozik, közülük Müller bevethető a csatárok mögött is.
misafeco

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.05.03. 18:08

speziale írta:
Thommeyy írta:Felőlem lehet 3-5-2, vagy 3-4-3 csak akkor nyáron igazolni kell. Mindkét esetben belsővédő igazolás alap. Kp nagyjából lefedve, Bernat távozásakor szélsővédő kell. Támadó sor viszont Lewával és Müllerrel együtt, még Gnabryval megtámogatva se lenne elég. Ez esetben egy gyors technikás csatár megvétele szükséges. Ha marad a széljáték, akkor pedig jobbszélre kell egy klasszis. Ergo valaki előre mindenhogy kell.

Jobban belegondolva, mindegy milyen formációban fogunk játszani 1-2 igazolásra szüksége van a keretnek, még akkor is, ha nem távozik senki. Remélem ezt Kalle és Uli is látja.

Belső védő miért kellene (amennyiben Boa marad)? A boa-Hummels-Süle hármas elég, ráadásul most kapott szerződést Mai is. Ez utóbbi lehet nem véletlen, vagy Boa esetleges távozásának szól, vagy egy 3 védős rendszernek? Kérdés egyébként, hogy őt mennyire lehetne szélső védőnek játszatni szükség esetén.

Egyébként ha jön Can és marad Rafi, akkor szerintem Bernat távozása esetén sem feltétlenül szükséges új szélső hátvéd igazolás, mert Can a német válogatottban is szokott szélső hátvédet játszani. Mindenesetre szerintem úgy hogy lenne 4 belső védőnk és itt lenne Can megnőnének a variációs lehetőségek.
Lehetne 3 védős rendszer, lenne oda 4 ember+Javi ha nagyon sok a sérült, ráadásul ha itt lenne Can, akkor még Javi esetleges védőként való játszása esetén is lenne vkp. De ha sok belső védő sérült akkor mehetne a 4 védős rendszer...vagy úgy alapból lehetne variálgatni...de a 4 védős rendszerben is lenne 4 belső védőnk, tudnánk rotálni a vkp-n ha jön Can, a szélső hátvéd posztokra meg lenne alapból 3 ember, de ha sok a sérült akkor Can is bevethető ott...

Gnabry érkezésével ráadásul elöl is nő a variációs lehetőség. Lehetne 2 csatáros rendszert játszani akár 3-5-2-ben, akkár 4-4-2-ben egy Can/Javi-James/Thiago/Goretzka-Müller/Coman-Tolisso/vidal felállással
A 3-5-2 felállásban meg akár Alaba akár Kimmich feltolódhatna a kp-ra (egyébként most is támadásoknál gyakran az van, hogy Javi hátrébb lép, miközben a szélső hátvédek fönn vannak támadni)

Úgy hiszem a Boa?-Süle-Humi trio alapesetben jó, viszont talán Süle kivételével egyik sem egy életbiztosítás. Maira pedig komolyabb meccset jövőre azért még nem bíznék. Ha már egyikük kidől, gondban lehetünk és akkor megint nyúlhatunk a nagyon rühellt vészmegoldásokhoz. A kp telített, olykor Vidal, Thiago és Coco padoznak, de hátul még nem nagyon acélos a cserelehetőség. Nem muszáj komoly klasszis oda, de legalább egy tapasztaltabb embert érdemes lenne tartogatni. Persze ezt a 3 védős rendszerre értem. 4 védő esetén megvagyunk. Javit pedig inkább marasztaltám vkpnak, hasznosabb verőembernek, mint a kapunk előtt.

2 csatáros rendszerben szerintem az a fontos, hogy legyen egy targetman, és egy kreatívabb, technikás csatár mellette. A targetmant Lewa előszeretettel játssza, viszont Müller a másik szerephez nem az igazi. Azt Gnabry talán be tudná tölteni, de nagyon örülnék, ha ide megeresztenénk egy komoly igazolást, aki gólerős. Ebben az esetben jövőre is esélyesek leszünk a nagy meccseken.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.05.03. 23:58

Engem kicsit megihletett ez a Kovac féle szisztéma. Én a fifában sokszor használtam hasonló taktikákat (tudom az élet nem fifa nem is azért mondom. :D, csupán az ötlet eredete miatt) :)

Én alapvetően nem mondanék le a 3 támadós, szélsős felállásról, és egy nagyon flexibilis csapatot tudnék elképzelni.

Tehát a felállás leginkább egy 5-2-3-ra hajazna, ez a leginkább kifejező a mágnes tábla szerint, de ebből lenne 3-4-3, 3-1-3-3, 3-6-1...stb permutációk helyzet, alakzat váltásnál, és támadás védekezés egyensúlyáná. Hova tovább bele van építve egy esetleges 2 csatáros stratégia is, ami asszimetrikussá tenné az egészet, olykor.

Számomra ez a tökéletes taktika, kérdés Kovaccal megvalósítjuk-e. :) De a lényeg az alap 5-2-3. Ez alapján írom fel.

------------------------Neuer/Ulreich/Früchtl----------------------------------

--------Boateng/?-------Süle/Martinez-----Hummels/Mai--------------------
Kimmich/?-----------------------------------------------------Alaba/Rafinha
-------Goretzka/Vidal/Martinez/Can---------------James/Thiago/Tolisso---------
----Gnabry/Robben/Müller--------Lewa/Wagner--------Coman/Ribery-------------

Itt nálam a legfőbb variáció ahogy írtam, hogy asszimetrikusan mindenképp lehetne 2 csatáros a rendszer, és nem lenne semmi baj, mert a 3 belső védő miatt biztonságosan tudná végezni a szélső "hátvéd" a dolgát fel-le. Tehát ez megoldaná, hogy tényleg lesz elég szélső a csapatban, illetve Gnabry, Müller árnyékékkel is játszhatnánk, vagy Müllerrel a kp-n is(ami extra támadó lenne) .mivel a fellépő hátvédek biztosítanak minden területet, és a 3 belső védő is fed sok-sok területet.

Ráadásul, így teret adhatunk egy új sztár igazolásnak, akár Griezmann, akár Dyabala esetében, mert az asszimetriához lesz legalább 1 tipikus szélsőnk, és ha bármi van akkor is lebutíthatjuk egyszerű 2 csatárra.

Ugyanakkor itt kulcs poszt a szélső "hátvéd", vagy "hamis" szélső védő pozíció. Kimmich-Alaba tökéletes kezdők, de kell legalább egy -jó lenne, ha univerzális is lenne- komoly csere kellene oda, és fogalmam sincs ki legyen az. Rafinha, ha marad a hibája ellenére nálam bal védőbe sokkal jobban áll, mint máshol, beugrónak maradhat most már, de persze ne miatta ne igazoljunk természetesen.

Szóval igazolásaim:
- Szélső hátvéd legalább 1 (?)
- Belső védő egy megbízható -ha marad Boa, ha nem akkor klasszis kell-. (akár fiatal De Ligt, vagy tapasztalt pl Höwedes -nem tudom mennyire jó ötlet, ez csupán egy példa)
- Egy vérfrissítő szélső, vagy visszavont ék "klasszist"(ha marad Lewa) pl Greizmannm, Dybala, Martial, Werner, Thauvin. Lehet válogatni.

Taktika:
-Szerintem a labdabirtokláson nem kéne változtatni feltétlen dominánsnak kéne maradni ebben a kérdésben, és amennyire "lefedett" az egész hátsó terület, védekezésbeli, és egyensúlybeli problémáink sem lehetnek, viszont a támadó harmadban direktebb játékot is el tudnék képzelni, és a kontrázó képességünket is lehetne javítani, ezen belül. Tehát folytatva lenne egy alap koncepció, csupán egy durva terület szűkítős atom védekezéssel, és olykor(!) gyorsabb direktebb ellentámadásokkal is meg lenne spékelve. Ez a keret és taktika pont, olyan -amit megálmodtam :D - hogy szinte egy fenékkel két lovat is meg lehet ülni annyira univerzális (labdatartás, "labda nélküli" védekezés, kontra, és presszing keveréke-habár egy kicsit hátrébb lenne az első védvonal a szokásosnál, de ha kell felső presszing is van- Jupp taktikája, ami "hibrid" labdatartás, tovább gondolva. :D

Nos, Én így építkeznék. Ezzel védve lenne a keret a sérülésektől, jó puzzle felállás szerintem, de igazolni kell, és ha távozó van akkor meg még többet kell igazolni.

A büdzsével kb, így számolnék:
- Costa +42; Bernat + 15 = +57 mill
-James -42; pl Griezmann -100; szélső védő, belső védő -50: -192 mill
-135 mill lenne kb.
Ha Lewa vagy Boa, esetleg Thiago megy, akkor az árukból venni hasonló szintű klasszist, és akkor az 0 kb. (ezt így alternatív "büdzséként" számoltam)

Szóval van dolga a vezetőségnek a nyáron. :)

Vélemény? :)
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: szokedawg » 2018.05.04. 08:51

Hallo Béla!

Én nem értek egyet veled. Szerintem hiba lenne ezt a 3 védős játékot erőltetni. Bundesben 2 védő is elég, de még a bl-ben is. Nekem ez a 3 védő nettó Chelsea szintre lesüllyesztést jelentene.

Mindenképp Jupp papa vonalát vinném tovább. Ez alatt a Robbery alatt játszott beton széljátékot értem, ügyes pressinggel. Ehhez nem sok dolognak kell beteljesülni.
- Kell egy ügyes szélső hátvéd, bal vagy jobb, esetleg mindkettő.
- Ha Boa nem megy, nem igazolnék hátvédet már.
- Középpályán vagyunk a legjobban meg. Itt még beleférhet egy játékos elmenetele. Tolissot, Goretzkát én nyomnám, szerintem ők a jövő játékosai. James pedig nagyon jó középső középpályás. Szerintem papa megtalálta a posztját. Én eggyel hátrébb számolnék vele, illetve persze továbbra is a csatár mögött. Ha itt megy a nagy nevekből valaki szerintem Thiago menjen inkább, mint Vidal. Bármennyire is csípem a kis brazil/spanyol c....ny gyereket.
- Ami viszont elengedhetetlen egy beton szélső, góllövő csatár. Nyilván itt meg van kötve Kovac keze, mert tudjuk a vezetőség ebben a témában p.cs. Nem is kellene feltétlen Neymar vagy Mbappe szintű igazolást hozni, DE egy Martial, Under, Bale, Son, Mané (akár még Draxler is) jó iazolás lenne. Egyszerű az oka, ezek közül bármelyik játékos jó lett volna a Real ellen Robben, Coman kiesésével, és Ribery elfáradása után.

De tolhatunk néha 3 védős játékot is, nem gondolom hogy kuka az ötlet. Csak ahhoz, hogy (majdnem) a legjobbak legyünk/maradjunk szerintem a mostani vonalat kell továbbvinni.

Számomra 4231 433 4141. Ezeket kell vinni tovább, egyenes az út előre, szerintem hülyék lennénk kerülni másik irányba. Szerintem simán benne van ez. Frankfurttal nem ezt játsza Kovac, de nem ő a legtapasztaltabb edző, sem a legegósabb játékos. Lehet inkább folytatja, amit elkezdtek mintsem idegen, kerethez nem igazán illő játékot továbbvinni. Tud ő szerintem alkalmazkodni. Arról nem beszélve, hogy a Frankfurttal is lehet csak szükségből játszotta ezt a szisztémát, nem azért mert ezt csinálná egy nagy csapattal. Dárdai meg ő is kihozta a sz.rból a maximumot.
szokedawg

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.05.04. 10:32

Sziasztok!

Szerintem a háromvédős felállás nem jelent feltétlenül defenzív futballt, sőt sokkal nagyobb szabadságot ad a szélsővédőknek (Kimmich, Alaba), ami támadásban még több variációt ad a csapatnak. Szükség esetén lehet variálni, vissza lehet állni négy védőre, ekkor az egyik belsővédőnk (pl. Martinez) fellép a középpályára. Én úgy látom, hogy egyre kevesebb a klasszis szélsőjátékos a futballtérképen, akik 1 az 1-ben verik meg a védőjüket, és sokkal fontosabbá vált a csapatként védekezés, ill. támadás. A szélsővédő poszt is kezd átalakulni, sokkal fontosabb lett, hogy jól fejeljen, jó fizikuma legyen, az előrelőtt labdákat el tudja takarítani.
misafeco

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.05.04. 10:39

Nagyon 3 védősnek néz ki jövőre a téma, legalábbis, ha összegezzük az elmúlt időszak nyilatkozatait és pletykáit.

- Elsősorban ugyebár a Robbéry házon belüli pótlása Gnabry, Coman jelenlétével. Ha maradnánk a klasszikus szélsők erőltetésénél (amit én jobban díjaznék), akkor várhatnánk még ide egy nagy érkezőt, de egyelőre nem nagyon vannak hírek. :/

- Felröppent Dybala neve, aki finoman fogalmazva szintén nem szélsőjátékos. Az ő érkezése mondjuk azt feltételezné, hogy Müller, James vagy Thiago létszám felettivé válhatna, ebben az esetben utóbbi távozását vizionálnám.

- Felmerült Söyüncü neve is, mint lehetséges célpont. Az ő érkezésével, valamint Mai szerződésével jövőre 5 belső védő lenne a keretben (ha Martínezt ismét ide vennénk - ami nagy hiba lenne - 6, kisGötzével 7), ami már elég egy három védős rendszer megtámogatásához. Ebben az esetben Boateng távozását nem kellene erőltetni.

A 3-5-2 pozitívuma, hogy Kimmich és Alaba is jobban húzhatna az általa inkább preferált poszt felé, a középpályára, ugyanakkor, ha szükséges, visszazárhatnának a jelenlegi felállás szerinti posztjukra védekezni, öt védőssé alakítva a rendszert. Összességében véve én mégis fáznék a rendszertől:

a) 2015 jut az eszembe. Az a kísérlet nem sült el annyira jól.
b) Hova tesszük Comant, Gnabryt? Ki a középpályára két szélére? Akkor hova megy Alaba és Kimmich?
c) Ki lesz elől Lewandowski(?) mellett? Müller? Bebizonyította már párszor, hogy legelöl inkább vakon van, mint brillírozik. Dybala? Gnabry?

Ami a 3-5-2 mellett szól még, bár ez inkább csak eseti pozitívum, hogy ebből a rendszerből Robbéry teljes egészében mellőzhető. A Gnabry/Coman duó helyére a Kimmich/Alaba is mehet váltásban, persze attól is függően, inkább támadó vagy védekező cserékre van szükség.
argo001

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.05.04. 11:03

Gnabry nyilván az egyik csatár lenne, a Hoffenheimben is hasonlót játszik. Müller vagy szintén csatár, vagy a középpálya hármasának legelső embere. Coman az egyetlen kérdőjel itt, csatárposzton még nem nagyon játszott, és nem annyira védekező típus, hogy háromvédős rendszerben a szélen legyen.
misafeco

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2018.05.04. 11:11

Igen egyetértek az előttem szólókkal,a jelek szerint 3 védős rendszerben fogunk játszani.
A rendszer a Bundesligaban reneszánszát éli, mégpedig a következő dolgok miatt:egyrészt evidens oka van:nincs megfelelő mennyiségű jó szélső és ami sokkal fontosabb szélsovédő .Ebben a németek utánpótlás képzése is ludas,mert ott kb.csak középpályásokat képeznek. Ezek viszont szárnyvédőnek jók lehetnek,hiszen oda strapát bíró és a támadásokat érdemben támogatni tudó jatekosok kellenek(ilyen Lichtsteiner fele focistak).
Másrészt és ez az ok legalább olyan fontos,a kevésbé labdaugyes csapatok igy akarják atveszelni az ellenfél feltolt presszingjet-igy mindig van ugyanis üres ember ,akit meg lehet jatszani.Jó megfigyelni,hogy a 4 védősok sokkal gyakrabban rugjak fel a labdát vakon,bizva a középpálya birkóziotudomanyaban a 2.labdakert folyó harcnal.
És igen az elottem szóló szurkolótarsamnak abban is igaza van,hogy a kifejezetten támadó pozíciós jatekot játszó csapatok is szeretik a 3 védős rendszert:ezek az egyik szélre nem védőt raknak,hanem nyolcast vagy szélsőt és asszimmetrikusan tamadva igyekeznek előnyt szerezni,sőt a saját presszingjuket 3 támadóval tolják igy szoritva hibara a labdat kihozni akaro ellenfelet.
A 3 védős rendszerek lelke a pálya közepe: ott ugyanis 3 db.intelligens,labdabiztos és erős középpályás nak kell lennie,különböző szerepkörben.Mélységi irányító, labdaszerzo és box to box ,utóbbi kettő nem árt ha felér a kapu elé a támadók segítségére. Béla 343-a korszerűbb, a buli átlag viszont 352-zik .
Még annyit írnék le,hogy nem egyszerű feladat egy szerkezetváltás levezenylese,sokan kívül kerülnek a komfortzonajukbol,ezeknek ilyenkor vakon bizniuk kell a kispad instrukcioinak helyessegeben.Nem tudom,hogy Kovacnak van e ehhez elég hitele.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.05.04. 13:11

argo001 írta:Nagyon 3 védősnek néz ki jövőre a téma, legalábbis, ha összegezzük az elmúlt időszak nyilatkozatait és pletykáit.

- Elsősorban ugyebár a Robbéry házon belüli pótlása Gnabry, Coman jelenlétével. Ha maradnánk a klasszikus szélsők erőltetésénél (amit én jobban díjaznék), akkor várhatnánk még ide egy nagy érkezőt, de egyelőre nem nagyon vannak hírek. :/

- Felröppent Dybala neve, aki finoman fogalmazva szintén nem szélsőjátékos. Az ő érkezése mondjuk azt feltételezné, hogy Müller, James vagy Thiago létszám felettivé válhatna, ebben az esetben utóbbi távozását vizionálnám.

- Felmerült Söyüncü neve is, mint lehetséges célpont. Az ő érkezésével, valamint Mai szerződésével jövőre 5 belső védő lenne a keretben (ha Martínezt ismét ide vennénk - ami nagy hiba lenne - 6, kisGötzével 7), ami már elég egy három védős rendszer megtámogatásához. Ebben az esetben Boateng távozását nem kellene erőltetni.

A 3-5-2 pozitívuma, hogy Kimmich és Alaba is jobban húzhatna az általa inkább preferált poszt felé, a középpályára, ugyanakkor, ha szükséges, visszazárhatnának a jelenlegi felállás szerinti posztjukra védekezni, öt védőssé alakítva a rendszert. Összességében véve én mégis fáznék a rendszertől:

a) 2015 jut az eszembe. Az a kísérlet nem sült el annyira jól.
b) Hova tesszük Comant, Gnabryt? Ki a középpályára két szélére? Akkor hova megy Alaba és Kimmich?
c) Ki lesz elől Lewandowski(?) mellett? Müller? Bebizonyította már párszor, hogy legelöl inkább vakon van, mint brillírozik. Dybala? Gnabry?

Ami a 3-5-2 mellett szól még, bár ez inkább csak eseti pozitívum, hogy ebből a rendszerből Robbéry teljes egészében mellőzhető. A Gnabry/Coman duó helyére a Kimmich/Alaba is mehet váltásban, persze attól is függően, inkább támadó vagy védekező cserékre van szükség.

Azért első körben kérdés, hogy Kovac inkább felad-e az eddigi nézeteiből, vagy inkább a keretet próbálja meg az elképzelésihez igazítani akár új igazolásokkal, akár azzal, hogy bizonyos játékosok nem a számukra legjobb poziban játszanak (pl. Martinez védő). Ez utóbbitól Kovac helyében bizonyosan nagyon fáznék, mert nemcsak a pályáén rizikós de az öltözőben is feszkót szíthat.
Azért Kovac-nak nincs akkora tapasztalata, hogy azt érezze, hogy feltétlenül hozzá kelljen nyúlnia a Jupp féle bevált 4 védős rendszer, főként, hogy nálunk megvannak hozzá a szélső védők.

Az igazolások alakulása szerintem már árulkodó lesz majd. Szerintem nem véletlen Mai profi szerződése csak nem tudom, hogy ez inkább Boa fedezésének vagy a 3 védős elképzelésnek szól-e.

Én mindenesetre Kovac helyében építenék azokra a formációkra, amik már Jupp idejében is működtek. Szóval én a helyében egy rugalmas 4-3-3-ban gondolkodnék, ahol támadásban fellépnek a szélső védők, a vkp meg inkább visszalép, így egy 3-4-3-á alakulhat a rendszer.
Mondjuk ebben szisztémában előre a Müller/Gnabry/Lewa/Wagner/Coman/Robbery sornak elégnek kellene lennie (legalább is darabra). Mögéjük meg Martinez /Can?-James/Thiago?-Goretzka/Tolisso/Vidal? sor jönne
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb