Te kit igazolnál?

Re: Te kit igazolnál?

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.04.16. 21:37

Pedig szerintem hiú ábránd azt hinni, hogy 300 milliót ki fogunk adni pl. Másrészt nyugi.

A védelmünk közepe a legjobb korba lépett 28-29 évesek mind Hummels, Martinez, Boateng, és jön egy fiatal Német Süle személyében.

Kimmich lesz Lahm utódja, amit kicsit sajnálok, de ki tud teljesedni a srác itt is meg a válogatottban is azon a poszton.

Úgy néz ki, hogy habár sérülékenység a védelemnél fennáll, de hátulra meg leszünk a vkp-s pozíciót is beleértve. Itt Bernat, aki még kérdéses, de Alaba mögé számottevő embert nem fogunk hozni, tehát árában hozunk max valakit.

A kérdés a kp, és a támadórészleg összekapcsolása. Ha 4-3-3-ban gondolkodunk, ha 4-2-3-1-ben. Olyan értelemben nem véletlen a 4-3-3 itt Ancelotti részéről, mert Ribery, Robben, -itt főleg Riberyre gondolok, de Robben sem piskóta irányítottak is, ha arról volt szó. Most itt van Thiago, aki ezt megoldja, de kevés egyedül, és sérülékeny is. A klasszikus 4-2-3-1 Müllerrel árnyékékben Thiagoval box-to boxban működő képes. Viszont cserébe többet kéne igazolni, és jelenleg nincs Robbery a piacon. Szóval jó, hogy van a tarsolyban ez a felállás, és működik, és a csapat fog is benne játszani -most névtől függetlenül-, de ahogy a kiöregedő játékosoktól, úgy a felállástól is részben búcsút kell venni (hacsak nem dönt, úgy a vezetőség, amit később vázolok).

Szerintem:
James egy olyan igazolás lenne, akivel a 4-2-3-1 megtartása felé vennénk az irányt, és Thiagonak is lenne helyettese, tehát köztes lenne (az irányító tevékenysége miatt), habár valaki szerint nem tudja hozni a szintet.

Vagy Carrasco féle igazolás. De akkor kéne valaki még kp-ra szerintem.

Nem utolsósorban pedig dönteni is tudni kellene. Nagyon kivárunk aztán nem lesz jó. Én egy olyan 4-3-3-al is ki lennék békülve, ahol a támadórészleg atletikusságára, gólérzékenységére helyezzük a hangsúlyt ( a kp 3 belsővel tudná eleget a labdát tartani). Carrasco, Lewa, Müller, Coman, -Ribery, Robben (cserék). Itt meg lenne húzva egy nagy változás, viszont a belső kp-n, akkor vkp-val 2 attraktívabb ember kéne, mint Thiago, és még valaki. (ez esetben is jöhetne James) Illetve Sancheznek elő kéne rukkolnia valamivel. De Vidallal felállva sem lenne rossz, mert ügyes a kapu előtt a fickó, jól fejel, még vannak hosszú labdái is, de valóban vele defenzívebb lenne az egész.

Egy 100, hogy előre valakit kell hozni a puzzlehoz megfelelően. Griezmann is lehet, és gyakorlatilag 3 csatáros lenne a játék.

Szerintem most nyáron tudunk egy olyat húzni, ami a következő 6-10 évünket meghatározhatja. Ezért nem kell kicserélni az egész csapatot, de 2 nagyobb igazolás kéne taktikától függően... és érett húzások különben lutriról beszélünk nem megoldásról. Tehát a főegységbe kell mondjuk 2 t igazolni, lehetőleg beton embert, aki nem sérülékeny mindig lehet rá számítani.

A Lewa mögé igazolás nagyon jó kérdés. 3 csatáros rendszerben -nevezzük, így- akár olyan ember is jöhet, aki tud viszont Lewa helyett játszani. (Alexis is ilyen akár, vagy Agüero).

Eddig echte Ribery helyettest akartam inkább, de látom ez nem fog menni, ettől még szélső támadó fog kelleni, de el kell dönteni, hogy milyen típusra építjük a csapatot, és a képletben Robbery nem játszik, Ők plusszok extrák, és Riberyt próbáltuk korábban beljebb játszatni... tudom ott kevésbé ment neki, de így az időmúlásával, és egy ilyen változtatással, akár megint léphetnénk ilyet Robben pl maradhatna elől.

Szóval, ezek a kérdések, a hova továbban, úgy gondolom.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.04.16. 22:28

Szerintem:
James egy olyan igazolás lenne, akivel a 4-2-3-1 megtartása felé vennénk az irányt, és Thiagonak is lenne helyettese, tehát köztes lenne (az irányító tevékenysége miatt), habár valaki szerint nem tudja hozni a szintet.

Vagy Carrasco féle igazolás. De akkor kéne valaki még kp-ra szerintem.

Egy 100, hogy előre valakit kell hozni a puzzlehoz megfelelően. Griezmann is lehet, és gyakorlatilag 3 csatáros lenne a játék.

Bocs ennyit emelek ki az írásodból mert nem teljesen értem(Simán lehet az én hibám)
Rodriguez 4-2-3-1 felé megyünk, de ő ha jól értem ő első sorban Thiago helyettese lenne, pedig egy 50 milliós emberről beszélünk, aki hisztizik mert csere. A másik, hogy mi történik ilyen esetben Müllerel aki bár teljesen más stílus mégis az a poszt? Szélre James induló sebessége sztem kevés.

Carrasco féle igazolás, itt azt nem értem hogy később azt íród Griezmann is jöhet előre és 3 csatár. 4-3-3 ban Carrasco is inkább a támadó részleg része.

2 meghatározó igazolásra szerintem is szükség van 300 milliót nem fogunk költeni, de azt a vezetőség is látja, hogy 2 igen magas fizetés kiesik és Benatia,Costa kettősből pedig csak folyik be egy kevés. Igy Süle, mellé bele kéne férjen két olyan játékos aki már most a segítségünkre van.
szabi90

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.04.16. 22:59

szabi90 írta:Bocs ennyit emelek ki az írásodból mert nem teljesen értem(Simán lehet az én hibám)
Rodriguez 4-2-3-1 felé megyünk, de ő ha jól értem ő első sorban Thiago helyettese lenne, pedig egy 50 milliós emberről beszélünk, aki hisztizik mert csere. A másik, hogy mi történik ilyen esetben Müllerel aki bár teljesen más stílus mégis az a poszt? Szélre James induló sebessége sztem kevés.

Carrasco féle igazolás, itt azt nem értem hogy később azt íród Griezmann is jöhet előre és 3 csatár. 4-3-3 ban Carrasco is inkább a támadó részleg része.

2 meghatározó igazolásra szerintem is szükség van 300 milliót nem fogunk költeni, de azt a vezetőség is látja, hogy 2 igen magas fizetés kiesik és Benatia,Costa kettősből pedig csak folyik be egy kevés. Igy Süle, mellé bele kéne férjen két olyan játékos aki már most a segítségünkre van.

Bocs, hgy zavaros voltam, de koárbban leírtakat nem akartam még egyszer leírni. Jamesnek az irányítói tevékenysége miatt lenne helye Ribery helyén, ezzel azért lenne 4-2-3-1, mert balszélen lenne egy játékszervezőnk, és középen is Thiago. Ezzel együtt meg lenne oldva az is, hogy Thiago helyettese is tud lenni -ha lesérülne-, illetve mellette is tudna játszani. Én benne egy ilyen univerzális igazolást látnék, és nekem az Ő támadópotenciálja miatt 4-2-3-1-be lenne sokat, viszont 4-3-3 esetén is jöhetne, ha jönne egy Carrasco mellette, de ezt kevésbé tartom valószínűnek a túl támadó felfogás miatt, de persze ez is járható út lenne -ahogy írtam is-.

Mind Carrasco mind Griezmann esetén szerintem egy fajta 3 csatárosabb modell lenne, vagy ha jön mind kettő, akkor is teljesen mindegy. Carrasco habár szélsőbbszerű, de nekem nem Ribery féle szélső.

A végében egyetértünk 2 meghatározó igazolásra valószínű szükség lesz, de a támadórészleg, és a kp fundamentális alapjai határozzák meg az igazolást, hogy ki legyen, vagy kik legyenek azok. Amit a piacon látok az a 3 támadós modellt erősíti kicsit ennyi a lényeg -mivel Hazard mozdíthatatlannak van titulálva-.

Aztán meglátom mit mozgolódunk, és próbálok abból kiindulni itt sokan nem lennének Jamessel megelégedve. Én látnék benne fantáziát, a fent említettek miatt.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2017.04.16. 23:02

szabi90 írta:Egy ilyen ember érkezése nem old meg jövőre már semmit. Robben és Ribery romlani fog ez elkerülhetetlen. Alonso és Lahm kiesik. Ez 4 olyan minőségi ember ami idén még az európai elit része a posztján. (Talán Alonso már nem). Egy Carrascoval nem fogjuk tudni tartani a lépést a bl-ben, de a tehetségekkel teletűzdelt Dortmund és Lipcse is szorosabb lenne, hiába van a csapatnak egy erős gerince.

Persze egy Carrasco még kevés ahhoz, hogy megújuljon a csapatunk. De nehezen tudom elképzelni, hogy Hazardért majd 100 millákat ajánlunk és még hozunk még ide Verrattit 60-70ért. Reálisabb megközelítésben idén max még 2 érkezőt várok a Süle-Rudy duóhoz. Kérdés, hogy ezekre mennyit óhajt költeni a vezetőség, de van egy sejtésem, hogy ők 40-50 körül meghúzták a határt (remélem nem 2 játékost együttvéve). Ebből kifolyólag ennyiért max Carrasco jöhet szóba és neki is bőven megkérnék az árát. Abból kell főzni, ami van (jelen esetben ennek nem lenne muszáj így lenni, de ismerjük sztorit sajnos). Griezmannt, Hazardot, Mbappét, Dybalát nem fognak 80 alatt eladni.
A probléma az, hogy próbálunk ezzel a köztes megoldással meglenni (nem veszünk olcsón sok fiatalt, 1-2őt de nem is veszünk iszonyat drága sztárokat, hanem akit épp "korrekt" áron adnak), de nem hiszem, hogy hosszútávon jól járunk vele. Ezzel valószínűleg nem mondtam újat. Tényleg esélyes, hogy a vezetőség ezen az igazoláspolitikán csak egy nagy katasztrófa esetén akar majd -lesz kénytelen- változtatni.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.04.16. 23:06

Thommeyy írta:
szabi90 írta:Egy ilyen ember érkezése nem old meg jövőre már semmit. Robben és Ribery romlani fog ez elkerülhetetlen. Alonso és Lahm kiesik. Ez 4 olyan minőségi ember ami idén még az európai elit része a posztján. (Talán Alonso már nem). Egy Carrascoval nem fogjuk tudni tartani a lépést a bl-ben, de a tehetségekkel teletűzdelt Dortmund és Lipcse is szorosabb lenne, hiába van a csapatnak egy erős gerince.

Persze egy Carrasco még kevés ahhoz, hogy megújuljon a csapatunk. De nehezen tudom elképzelni, hogy Hazardért majd 100 millákat ajánlunk és még hozunk még ide Verrattit 60-70ért. Reálisabb megközelítésben idén max még 2 érkezőt várok a Süle-Rudy duóhoz. Kérdés, hogy ezekre mennyit óhajt költeni a vezetőség, de van egy sejtésem, hogy ők 40-50 körül meghúzták a határt (remélem nem 2 játékost együttvéve). Ebből kifolyólag ennyiért max Carrasco jöhet szóba és neki is bőven megkérnék az árát. Abból kell főzni, ami van (jelen esetben ennek nem lenne muszáj így lenni, de ismerjük sztorit sajnos). Griezmannt, Hazardot, Mbappét, Dybalát nem fognak 80 alatt eladni.
A probléma az, hogy próbálunk ezzel a köztes megoldással meglenni (nem veszünk olcsón sok fiatalt, 1-2őt de nem is veszünk iszonyat drága sztárokat, hanem akit épp "korrekt" áron adnak), de nem hiszem, hogy hosszútávon jól járunk vele. Ezzel valószínűleg nem mondtam újat. Tényleg esélyes, hogy a vezetőség ezen az igazoláspolitikán csak egy nagy katasztrófa esetén akar majd -lesz kénytelen- változtatni.

Igen ez a baj, habár Carrasco már egy nagyon jó vétel lenne, és örülnék neki.

Azonban Robberyt nem kezeljük a helyén, Ők Messi-CR mellett a korunk legjobb focistái, vagy azok voltak. Az, hogy egyik sem lett aranylabdás az a orbitális igazságtalanságnak köszönhető, meg a sérülékenységüknek.

Igazság szerint Griezmann-Hazard szinttől lejjebb nem lehet Őket pótolni Carrasco egy határ eset -és még akkor sem vannak kiváltva a korábban említett gondok miatt, mert taktikailag gyakorlatilag kizárólag Hazard lenne egy az egyben Ribery féle pl-.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2017.04.17. 09:15

Nevek nélkül, úgy érzem hogy egy sokoldalú top támadót, igazolnunk kell, aki Lewa helyetteseként és visszavontan (szélen is) huzóember lenne. Egy igazi joker, akiről az ellenfél sohasem tudná, hogy most hol fog játszani
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: akos89 » 2017.04.17. 09:58

Mbappénak nyáron 2 év lesz hátra a szerződéséből. Nem hiszem, hogy 80 milliót el tudnak kérni érte.
Főleg ha a játékossal sikerülne megegyezni.
Mondjuk ez mindegy is, mert gondolom komolyan nem fogunk érdeklődni utána.
Majd 2 év múlva, amikor 50 millió lesz a piaci ára, 4 éves szerződéssel. :D
akos89

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.04.17. 11:29

Mivel úgy is a legjobbak vagyunk, egy védő kieshetne, így maradna a 3 védős felállás, nyilván pro és kontra érvek mellette, de a Bundesligában lenne 34 meccs, plusz a BL csoportkörös időszak ezt gyakorolni, az itt felszabadult helyett meg Lewa mögé/mellé támadónak betenni.
Bayern90

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.04.17. 11:37

Kísérleteztünk mi már három védővel, abban azonban egyetértek, hogy a most lezajló visszavonulási "hullám" akár még ezt az ötletet is realizálhatja.

Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy három védős rendszerhez több (belső) védő igazolása kellene, összesen legalább 5, bevethető játékosnak kellene lennie a keretben ezen a poszton. Ezek viszont nincsenek terítéken, emiatt gondolom azt, hogy maradunk a négy védős felállásnál.

Inkább, amit valószínűnek tartok, a 4-2-3-1-ről a 4-3-3-ra való átállás, ENNEK MEGFELELŐ játékosok beépítésével a keretbe. Tehát itt nem Robbéry pótlásáról lesz majd szó, hanem konkrét szerkezetváltásról a támadó harmadban, ahol nem beszélhetünk a szó szűk értelmében vett pótlásról.
argo001

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.04.17. 13:53

Én szoktam pártolni a fiatal tehetségeket, de most nem sok értelmét látnám egy ilyen igazolásának. Robbéry helyett igazi, kiforrott klasszisok kellenek, itt már egy Carrasco is necces, szerintem kb. ő a "legalja" ennek a koncepciónak. Egy kockázatos fiatal egyelőre nem fogja hozni a szintet, később meg ki tudja beváltja-e a hozzáfűzött reményeket. Elég ide Kimmich, Sanches, meg lesz Süle. Támadóknál inkább Müller helyét kéne megtalálni.

Lewa mögé meg abszolút epizódszereplő kell, ide azért nem jó egy fiatal, mert nem játszhat eleget. Most van ez a Mbappé gyerek, akit kikiáltanak az új Henrynak, de pár éve ugyanez volt Martiallal is. Látjuk egyelőre mi lett belőle. Az ilyen felkapott fazonokért manapság nagyon súlyos pénzeket kell kicsengetni (lásd Sanches) és könnyen kiderülhet, hogy 1-1 kiemelkedő szezonon kívül nem jók másra. Egy Arsenal vagy AtMa bátrabban dobhat be a mélyvízbe ilyeneket, mi már kevésbé. A padon meg nem sokat fejlődnek.

Nagyon hasonló a helyzet Lemar, Silva és a többiekkel. Egyiket se nézném nyugodtabban, mint Costát, ellenben jó eséllyel még nullára se tudnánk kihozni a "cserebizniszt". Meg ugye kell a mélyebb keret is. Ha Costa belátja a helyét mint rotációs ember, akkor nála sokkal jobbat erre a feladatra nehezen találunk.
Az persze igaz, hogy húzóembernek kevés, na de arra az ilyen Lemarok se lesznek jók rögtön, meg talán soha. Mondom itt Carrasco a minimum, de ne gondoljuk, hogy vele megúsznánk 50-60 alatt. Griezmann vagy Alexis annyiból jó, hogy a szélen és csatárnak is bevethetők.
Ha centertípust akarunk Lewa mögé, akkor ott egy Lacazette vagy Dzeko. Wagnert meg hasonlókat felejtsük el. Ők max. a BuLiba lennének jók, de ott aztán Müller vagy kb. bárki elbohóckodhat elöl. Azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy ha mondjuk kidől a lengyel, akkor egy Wagnerrel ki lehet állni pl. egy Real vagy Juve ellen.
pussybuvar

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb