Te kit igazolnál?

Re: Te kit igazolnál?

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2017.04.21. 00:04

mia san mia írta:
Thommeyy írta:Costáról megjelentek hírek, miszerint a Tottenham leigazolná 36 millióért. Ennyiért elengedném.

Én nem biztos, ha elfogadja, hogy nem lesz kezdő, akkor maradhat.

Szerintem ő pont hogy kezdő akarna lenni. Anno volt is egy kétes hangvételű nyilatkozata, amiben arról "panaszkodott", hogy többször a padon találja magát.
Nem a legtöbb a 36 millió euró (elvileg nem fontról beszéltek), de legalább annyiért passzolnánk el, amennyiért vettük. Ehhez hozzácsapunk valamennyit aztán minimum egy Carrascónál be kell próbálkozni. Ezzel már elégedett lennék. És akkor szupercserének még mindig ott van Ribéry.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: stevee » 2017.04.21. 00:40

Itt a fórumon elég népszerű Griezmann és Carrascó. Azért arra kíváncsi lennék, hogy a Bayern mivel tudná elcsábítani pl. Carrascót? Egy magasabb fizetéssel? A Bayern nevének kétségkívül még mindig nagyobb presztízsével? Ebben mondjuk a legkevésbé hiszek. Esetleg egy fantasztikus perspektíva felvázolásával? Talán ez lenne a helyzet kulcsa, de ahhoz további komoly igazolásokra is szükség lenne. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy nyilván nem csak a Bayernnél figyletek fel a fiúra, szerintem elég sok sztárcsapat noteszében benne van a neve. Szóval ezekkel is meg kell/kéne érte küzdeni.
stevee

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.04.21. 10:05

Thommeyy írta:
mia san mia írta:
Thommeyy írta:Costáról megjelentek hírek, miszerint a Tottenham leigazolná 36 millióért. Ennyiért elengedném.

Én nem biztos, ha elfogadja, hogy nem lesz kezdő, akkor maradhat.

Szerintem ő pont hogy kezdő akarna lenni. Anno volt is egy kétes hangvételű nyilatkozata, amiben arról "panaszkodott", hogy többször a padon találja magát.
Nem a legtöbb a 36 millió euró (elvileg nem fontról beszéltek), de legalább annyiért passzolnánk el, amennyiért vettük. Ehhez hozzácsapunk valamennyit aztán minimum egy Carrascónál be kell próbálkozni. Ezzel már elégedett lennék. És akkor szupercserének még mindig ott van Ribéry.

Ez a 36 millió euró ok hogy sajtó hír, de ha azt nézem, hogy a Real csere szélsője Asonsio kapcsán 50 milliókról van szó. Ez nagyon kevés.
szabi90

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2017.04.21. 10:55

stevee írta:Itt a fórumon elég népszerű Griezmann és Carrascó. Azért arra kíváncsi lennék, hogy a Bayern mivel tudná elcsábítani pl. Carrascót? Egy magasabb fizetéssel? A Bayern nevének kétségkívül még mindig nagyobb presztízsével? Ebben mondjuk a legkevésbé hiszek. Esetleg egy fantasztikus perspektíva felvázolásával? Talán ez lenne a helyzet kulcsa, de ahhoz további komoly igazolásokra is szükség lenne. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy nyilván nem csak a Bayernnél figyletek fel a fiúra, szerintem elég sok sztárcsapat noteszében benne van a neve. Szóval ezekkel is meg kell/kéne érte küzdeni.

Ha csak nem akar segget csinálni a szájából és elmenni Barca vagy Realba akkor még mindig a legjobb opció vagyunk. MU, City , Chelsea jelenleg csak pénzbe vetélytárs. Vagyunk annyira vonzó csapat minőségi játékosokkal. Kapcsolataink is megvannak szerintem 1-2 telefon és már Carrasco fülébe is ültetnénk. Hosszú távon azért az Atletico Madrid se életbiztosítás bár valahogy mindig megoldották pénzbe nem tudja felvenni a versenyt (Dortmund szindróma) . Amúgy meg 3-4 KOMOLYABB igazolás kelleni fog és nem csak hurkatöltő Rudyk. A keret vérfrissítés előtt áll és szükségünk egy magas színvonalú szélsőre mind a kettő oldalra, ha ragaszkodunk a jelenlegi rendszerhez.

Mivel Draxlert buktuk. Reus meg nem fog jönni. És a nyakamat tenném rá, hogy a Bundesligából kukázunk szokás szerint és Gnabry lesz az érkező vagy Brandt tipikus Bayernes igazolás lenne.

Ha a krémbe akarunk maradni akkor belenyúlni a tutiba.

Akkor baloldalra:

Alexis Sanchez mozdítható ez senki számára se kétséges.
Carrasco a hosszútávú optimális lehetőség aki nem német.
Brandt a német opció én azért nem vagyok elájulva tőle ellenben Reus nagy kedvenc de tudjuk.
Insigne az olasz lehetőség még vele is tennék egy próbát.

Jobbra:

Sajnos csak a Dembele aki így beugrik de már megint a Dortmund tud venni ilyen játékosokat......Soha sem értem mi, hogy nem tudunk így belenyúlni ?

Meg itt is egy olasz jut még eszembe csak nem tudom leírni a nevét Bernardeschi vagy hogyis írják és Bernardo Silva aki megint sok lenne.

Ezek azért szerintem olyan játékosok akik árban reális keretek között érkezhetnek és igenis előrelépés lennénk nekik. Hiszen a sikerre való esélyt minden évbe megkapják csak is rajtuk múlik (meg a bírókon). (Szerintem nem volt rossz a csapat a Real Madrid ellen ők direktebb focit játszottak mi játékosabbat. Ziccereink megvoltak és a statisztika picit kamu/csalóka mert náluk sok volt az átlövés.11 emberrel abszolút partyba voltunk nem dőlt fel a pálya egyik irányba se mindkét csapatnak voltak jó időszakai mind a kettő meccsen. Martinez buta volt, Vidal meg elkattant bár amiért kiszórták nem kellett volna. Ez a kettő dolog megpecsételte a sorsunk. Az emberelőny ilyen szinten öngyilkosság. És akkor a lesgól + Casemiro hasonló szintű álmokfutásáról nem is beszélve. Persze Reálnál csak Vidalt látták annak, de ez van én haveromnak a 4. perces sárgánál való odacsúszásnál mondtam : Vidal pirosat fog ma kapni napi tuti megrakhatja......Vidalon tipikusan látszik ha elkattan akkor ott vége.
szprajtboy

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2017.04.21. 11:21

stevee írta:Itt a fórumon elég népszerű Griezmann és Carrascó. Azért arra kíváncsi lennék, hogy a Bayern mivel tudná elcsábítani pl. Carrascót? Egy magasabb fizetéssel? A Bayern nevének kétségkívül még mindig nagyobb presztízsével? Ebben mondjuk a legkevésbé hiszek. Esetleg egy fantasztikus perspektíva felvázolásával? Talán ez lenne a helyzet kulcsa, de ahhoz további komoly igazolásokra is szükség lenne. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy nyilván nem csak a Bayernnél figyletek fel a fiúra, szerintem elég sok sztárcsapat noteszében benne van a neve. Szóval ezekkel is meg kell/kéne érte küzdeni.

Egyrészt kulcskérdés lehet Simeone távozása, másrészt elvileg nem menne sem a Barcaba sem a Realba. Harmadrészt nem lenne kezdő ezen két csapatban, míg itt igen, ráadásul hosszútávon.
Negyedrészt az angolok csak pénzzel tudnak hatni rá, de azt most a Bayern sem sajnálhatja.
Cityben szintén jó eséllyel nincs helye, Arsenal Pool Spurs MU ugyanmár kategória jelenleg.
A Chelsea lehetne egyedül kérdéses szerintem, de ott meg ugye Hazard futkározik a bal oldalon.
Szerintem egyáltalán nem vagyunk rossz pozícióban, ha komolyan gondolnánk a leigazolását.
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: Wolf » 2017.04.21. 12:12

Michael Reschke nyilatkozata alapján elgondolkodtató a nyári igazolások kimenetele.
Sajnos a nemzetközi elitben maradáshoz ki kell nyitni a bukszát, mert változott a kor, korszak. Aki lemarad kihal.
Wolf

HozzászólásSzerző: stevee » 2017.04.21. 12:17

szabi90 írta:Ez a 36 millió euró ok hogy sajtó hír, de ha azt nézem, hogy a Real csere szélsője Asonsio kapcsán 50 milliókról van szó. Ez nagyon kevés.

Csakhogy Asensio kislábujjában több van, mint Costában. Costa egy nagyon egysíkú játékos, és fejlődni már nem fog.
stevee

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2017.04.22. 07:46

Nekem a Lipcsés Forsberg egy szimpatikus játékos
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.04.22. 08:40

Én komolyan nem értem, hogy miben reménykednek azok, akik Costát "elzavarnák". Egy pampogó és formán kívüli játékost majd nyilván elpasszolunk jó áron és tudunk venni helyette egy épp felkapott nevet. Mindezt úgy, hogy ez anyagilag is jutányos legyen, hát persze...

Oké, elmegy, az érte kapott pénzhez hozzácsapunk még legalább annyit és akkor jöhet egy bombanév. Ez jó, csak a keret nem elég mély, szóval hozni kéne cserét is, elvégre Costa se alapembernek van szánva.
A másik lehetőség, hogy eleve egy hasonló szerepkörre próbálunk megszerezni vkit, csak itt meg szkeptikus vagyok. Olyan nevek röpködnek, akiknek az alapképességei szerintem semmivel se jobbak, mint a brazilé, viszont az áruk jóval magasabb, hisz most pörög a nevük.

Én továbbra is azt gondolom, hogy rotációs embernek azért elég jó lenne Costa. Nyilván ehhez össze kellene kapnia magát, de ez azért nemcsak rá igaz a keretből. Az megint más kérdés, hogy mennyire hajlandó megelégedni ezzel, ha nem, akkor kényszerből muszáj elengedni, de önszántunkból nem küldeném.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.04.22. 09:13

pussybuvar írta:Én komolyan nem értem, hogy miben reménykednek azok, akik Costát "elzavarnák". Egy pampogó és formán kívüli játékost majd nyilván elpasszolunk jó áron és tudunk venni helyette egy épp felkapott nevet. Mindezt úgy, hogy ez anyagilag is jutányos legyen, hát persze...

Oké, elmegy, az érte kapott pénzhez hozzácsapunk még legalább annyit és akkor jöhet egy bombanév. Ez jó, csak a keret nem elég mély, szóval hozni kéne cserét is, elvégre Costa se alapembernek van szánva.
A másik lehetőség, hogy eleve egy hasonló szerepkörre próbálunk megszerezni vkit, csak itt meg szkeptikus vagyok. Olyan nevek röpködnek, akiknek az alapképességei szerintem semmivel se jobbak, mint a brazilé, viszont az áruk jóval magasabb, hisz most pörög a nevük.

Én továbbra is azt gondolom, hogy rotációs embernek azért elég jó lenne Costa. Nyilván ehhez össze kellene kapnia magát, de ez azért nemcsak rá igaz a keretből. Az megint más kérdés, hogy mennyire hajlandó megelégedni ezzel, ha nem, akkor kényszerből muszáj elengedni, de önszántunkból nem küldeném.

Én most úgy látom, hogy hátul "megvagyunk". középre a hummles-boa-süle-javi 4-esnek elégnek kell lennie a szezonra. Bal szélre szerintem az alaba/bernat duó elég (megjegyzem nem egészen értem bernatot miért fikázzák olyan sokat, szerintem mostanában alaba sem nyújt nála sokkal jobb teljesítményt), jobb oldalra meg a kimmich/rudy/rafinha triór lehet rotálni.

Viszont ami engem sokkal jobban aggaszt az a középpálya. Oda van egy üveglábú thiago-nk, egy sanchez-ünk, aki vagy jó lesz oda vagy nem, ha éppen mindenki egészséges hátul, akkor egy martinez és vidal. Nyilván kényszer helyzetben a kimmich/rudy kettősből is tud ott játszani valaki. A probléma az, hogy sanchez/vidal/javi/rudy közül egyik sem irányító kp. Gyakorlatilag egyedül thiago marad az aki tudná mozgatni a csapatot meg esetleg kimmich, akinek viszont alapból nem ez lesz a posztja. Ez szerintem nagyon risky. És akkor még mindig ott a kérdés, hogy egy 4-2-3-1-es rendszerben ki legyen az árnyékék. Mert ok, hogy ott van müller, de mi van ha megint egy olyan szezont fog ki mint a mostani vagy csak lesérül. Feltolhatjuk oda thiagot, de őszintén ebben a szerepkörben engem nem győzött meg, ahhoz ő nagyon kevés gólt rúg. Meg akkor ki mozgatja a csapatot? A 22 éves kimmich? Ez a bundesben még lehet, hogy elmegy, de BL szinten aligha.

És akkor ott van még a támadó szekció. Egyrészről én el tudnám képzelni pl. coman-t cserecsatár pozícióban, amolyan Auba-féle futógép csatár poziban, de nem tudom, hogy pl. mi van Green-el is. az a baj, hogy dedikált cserecsatárt, akire azt mondjuk, hogy Lewa sérülése esetén sem állunk letolt gatyával, nem fogunk találni. Olyat kell keresni, aki máshol is (szélen) bevethető, de ha kell, akkor tud csatárt játszani.
Az a baj, hogy azzal, hogy a fiatalokat nem kezdték el rendesen beépíteni, nem tudjuk, hogy melyik az a poszt ahol megleszünk, és melyik az a poszt ahol nem.
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb