Te kit igazolnál?

Re: Te kit igazolnál?

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.07.26. 09:39

Szerintem azért kicsit nézzük már meg a tényeket.

Télen jött Wagner 10 millió EUR-t, nyilván nem egy CR, de gyakorlatilag rögtön Lewa szintú stat-okat produkált.
Megszereztük ingyen Goretztkát a Barca elől. Én egyáltalán nem bánnám ha a Barca 70 millió EUR cserébe Thiago-val vigasztalódna
Visszatér Gnabry, aki a Hoffi-ban az első idényében produkált egy 100 perc/kanadi pont stat-ot, ami mellesleg jobb mint Sané vagy Martial mutatója! Hazard-ról vagy A. Sanchez-ről nem is beszélve.
És jelenleg mi a 2 fő projektünk:
Pavard és Martial. Egyikről sem gondolom, hogy olyan lenne, amiért a kardunkba kellene dőlni.
Pavard-al kapcsolatban azért megjegyezném, hogy az ő neve már a VB előtt felmerült itt a fórumon, amikor előjött, hogy Boa menni szeretne. Azóta pedig egy friss VB győztes csapat alapembere lett és nem is nyújtott rossz teljesítményt. Ráadásul vele kapcsolatban szerintem téves az a percepció, hogy Boa helyére jönne, mivel ő alapesetben csak jövőre jön. Ha Boa mégis távozna, akkor lesz olyan helyzet, hogy ki kell csengetnünk azt a pénzt amiért a Vfb már idén elengedné.

Ellenben tavaly pl. a vezetőség agyon lett fikázva, hogy miért nem hoztuk el A. Sanchez-t. Akinek tavalyelőtt volt egy jó idénye az Arsenalban, de tavaly megint visszaesett arra a "középszer" szintre, amiket korábban produkált (tavaly konkrétan 162 perc/ kanadai pont mutatót produkált, annyit amit Rebic első évében egy Frankfurtban)

Szerintem azok a játékosok akikkel hírbe hoztak minket sokkal jobbak mint ez a Martins, Fekir, Malcom stb. vonal
speziale

HozzászólásSzerző: szokedawg » 2018.07.26. 10:24

Szerintem alapvetően továbbra is nagyon jó a keret. Nem sok változtatásra lenne szükség. (Az átigazolási időszak végéig annyira nem is ekézném a főnököket).

Kapusposzt: Neuer a világ top3 kapusa, ha nem a legjobbja. Sérülése után újra nummer 1 lehet. Ulreichnál jobbat nem találunk másodiknak.

Hátvédek: Alapvetően nagyon remélem, hogy nem 3 védős rendszert fogjuk alkalmazni. Én továbbra is a bika széljátékot erőltetném. Itt szerintem mindenki marad. Egyedül Boa a kérdés. Szerintem csalán van a se**ében, hogy menni akar. Ha le akar lécelni, és meg is fizetik, kénytelenek leszünk elengedni. Ebben az esetben 100%, hogy veszünk helyére valakit. (Pavard, De Ligt stb.) Bármelyik is legyen Boa szintjét egyből nem valószínű, hogy megüti, de nem dőlnék a kardomba, ha távozik. Hiába tartom az egyik legjobbnak, főleg hosszú labdái miatt, erre csak nagyon kevesek képesek.
Boával vagy nélküle, nem rossz a védelem, a probléma ahogy eddig mindig, ha lesérülnek a szélsővédők és Bernat vagy Rafinha játszik. Nem nagyon számítok rá, hogy lecseréljük őket, bár nem is tudom ki vállalná a cserepadot helyettük.

Középpálya: Ide 8, de lehet 9 emberünk van (Müllert beleszámítva) gyakorlatilag 3 posztra. Egyértelmű innen kell beáldozni valaki(ke)t és minden érte kapott pénzt egy szélsőre költeni, ha nem többet.
Martinezt megtartanám. Szerintem az egyik leghűségesebb emberünk. Védelembe bármikor berakható. Mindenképp maradjon.
Rudy. Nyugodt szívvel el tudnám engedni, de szerintem marad.
Thiago. Nem látok okot az elengedésére, az egyik weltklasse játékosunk a maximum ötből.
Goretzka, Tolisso. Szerintem mindkettő kell ide. Jövő emberei.
Vidal. Milannak, Chelseanek, Manchesternek, vagy aki viszi odaadnám. Bármennyire is imádom az indián srácot, sokan vagyunk.
Renato. Nem látom itt a helyét. Thiago, Goretzka és Tolisso is előbbre van.
James. Középpályán számolok vele, illetve persze a támadó középpályán. Kötelező megvenni. Weltklasse játékosaink egyike.
Müller. Nagyon sokat kell javulnia, mert jelenleg nincs helye a kezdőben.
Összességében Vidalt, Sanchezt engedném el. Többiek maradjanak. Bár tuti nem ez lesz.

Szélek: 3 emberünk van széljátékra. Coman, Gnabry, Robbery (félnek számolva őket). Ide mindenképpen kell egy igazolás! Martial érkezését várom, ő ugyebár csatár is, de az sem baj ha más jön. A kanadai gyerekre legkorábban jövőre számíthatunk, de inkább 2 év múlva, mivel 17 éves. Amúgy nekem Gnabry a nagy reményem a következő évekre. Agilis, gólerős, tőle rengeteget várok. (Többet mint Comantól.)

Csatárok: Lewa + Wagner megfelelő. Semmilyen változás nem lesz itt, így megyünk a szezonnak. Ha valaki kiesik vagy két csatárral játszunk ide jöhet Robben, Müller, Gnabry is.

Következő felállásokat várom:

4231: Kimmich Süle Hummels Alaba - Javi Thiago - Coman James Gnabry - Lewa
433: Kimmich Süle Hummels Alaba - Javi Goretzka James - Coman Lewa Gnabry
352 (féloldalas): Süle Hummels Alaba - Kimmich Thiago Goretzka James Coman - Lewa Gnabry
szokedawg

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.07.26. 12:49

Alapvetően én is úgy gondolom, hogy nagyon erős a keretünk, illetve az eddigi érkezőkkel is elégedett vagyok. A gond inkább azzal van, hogy az évek óta égető problémákra egyelőre nincs megoldás. Itt leginkább a szélsőkre gondolok.
Ráadásul most felmerült Boa távozása, ami egyre valószínűbb és érdemben csak Pavard került szóba a pótlására. Ez viszont egyértelműen visszalépés. Feltörekvő nagy tehetségnek itt van Süle, nem kell még egy. Hummels stabil, Javi is hátravonható. Boa helyére viszont egyelőre bármelyikőjük kevés. És semmi értelme elengedni valakit, ha nem tudjuk tényleg jól pótolni.

Minimális változtatások kellenének, az alapembereket pedig megtartani. Kellene egy klasszis szélső, mert Robbéry már kevés, Gnabry és Coman pedig szerintem még kevés. Ha az egyik szélen van egy klasszis, akkor a másik elbírja Gnabry-t vagy Comant, de ha csak ők vannak, az nem elég. Egy Coman-Robben duó pl. egész jól hangzik, de sejtjük mikor lesznek mindketten bevethetők.
Ha pedig Boa távozik, akkor kell egy klasszis védő. Persze, ha mindenképp menni akar, akkor nincs mit tenni, csak megint nem érzem azt, hogy a vezetőknek fontos lenne itt tartani. Thiago-nak nyaldossák a hátsóját, hogy milyen fontos, pedig szerintem több gond is van vele, ami miatt egyáltalán nem tekinteném olyannak, akire építeni lehet.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.07.26. 19:00

@pussybuvar

A megoldandó problémákhoz egy pár gondolatot azért hozzátennék.
Egyrészt az elmúlt években több megoldandó problémánk is volt.

Pár éve még védő issue volt nálunk --> jött Hummels majd süle, és még Lahm utódlását is meeg kellett oldani
volt cserecsatát problémánk --> jött Wagner
továbbá szerintem hiányzott egy igazán jó irányító is. Thiago nem volt képes BS31-et vagy Kroos-t pótolni. James ugyan nem ezért jött, de betöltötte ezt a rést

és van ugye a szélső kérdés: jött Gnabry jelenleg tárgyalunk Martial-al. Pár éve hoztuk Costa-t és Coman-t. Ha Costa tudta volna azt a szintet tartani mint '15 őszén, akkor szerintem senkinek egy rossz szava sem lehetne. De sajnos nem tudta, van ez így...de nem lehet azt mondani, hogy a vezetőség ne próbálkozott volna utána is: Dembelé-rt mi is harcban voltunk, de ő végül a Dortmundot választotta...és szerintem tőlünk ugyanúgy pattant volna mint onnan, szóval megint ember után kajtathatnánk...Alexis témáról tavaly sokat beszéltünk...én nem bánom, hogy olyan feltételekkel nem hoztuk el és a tavalyi teljesítménye csak megerősítette ezt a véleményem. De a lényeg: van olyan, hogy a kereslet és a kínálat nem vág össze

Az a gond, hogy itt a fórumon ajnározunk egy csomó olyan játékost akik rohadt drágák lennének, de a legmagasabb szinten valójában még semmit nem mutattak (Hazard, Sanchez, Sané, Lukaku)
A világ top5 támadója (CR, Messi, Neymar, Griezman, MBappe) pedig szerintem elérhetetlen/megfizethetetlen számunkra. Ezt tetszik, nem tetszik el kell fogadni...de a Bayern-re eddig sem az ilyen igazolások voltak jellemzők...
speziale

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2018.07.26. 19:03

Jó a keret?? Na ne!
Már, hogy lehetne jó egy olyan keret ahol Rafinha, Bernat és sajnos le kell írni, de Müller is elfér?
Nem beszélve az elvágyódó Lewáról és a kényszerből jobb bekként játszó Kimmicről!
Egy jó keret nem így néz ki szerintem! Majd mikor lesérül a két alap esetben vett csoki szélsőnk és a Robbéry párostól kell várni a csodát, akkor majd megint jöhet a bírózás meg a többi hasonló duma...
Idén nem adtunk még ki pénzt értelmes játékosra! Mert a kanadai Takashi Usamink csak jövőre fog csatlakozni.
Martinez meg a második felkészülési meccsén is lesérül! No komment!
Egy jó keretben van értelmes jobb hátvéd, Kimmich a helyén játszana, az elvágyódó Lewa helyén lenne egy bizonyítási vággyal felfűtött a csapatért megdöglő csatár! Jah és persze klasszis szélső nem a két öreg, akik csak a fizetésüket veszik fel! Itt mindent házon belül akarunk mindig megoldani.
Évekig néztük Demichelist és Buytent erre mikor már lenen 3 normális védőnk akik Uli kedvéjért Németek is, pénzért simán tovább adjuk! Kérdem én minek ezeknek a pénz? Kroos, Schweinsteiger, Gomez, Boa?? :roll:
Kozi31

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.07.26. 19:21

Pedig szerintem bőven jó a keret. Nem ezzel van a gond, hanem hogy a játékosok nem hozzák ki magukból még a tudásuk 70%-át sem. Így nem lehet átütő eredményt elérni. Idehozhatjuk mi Hazard-t, Bale-t, Mbappe-t, Griezmannt, akárkit, ha annyit hoz ki magából, mint Thiago vagy Müller, akkor batyhatjuk.

Rafinha és Bernat abszolút csereemberek egy amúgy kirobbanthatatlan játékos mögött. A világon mindenhol hiányposztról beszélünk, kit hoznánk ide padozni nagyobb nevet? Müller meg lassan évek óta formán kívül van, fel kéne rázni, nem eladni. De jollyjokernek amúgy tökéletes.
Lewa megint csak a világ egyik legjobb csatára, ha játssza, amit tud. Kimmichről meg felejtsük már el végre azt, hogy hol játszik. A "posztján" fosásig vagyunk játékosokkal, a jobboldalon meg baromi nagy hiánnyal küzdünk, ahogy az egész világ. Klasszis szintet hozott ott tavaly, minek variálnánk vele? Ugyanez a hiszti ment Alaba-nál is, már azt se értettem.

A szélre írjuk, hogy kell egy klasszis. Robbéry kiegészítőknek azért hadd legyenek már elég jók. A sérülésekkel számolni kell, de azért ésszel. Ha Neymar és Mbappé kidőlne, akkor a PSG se lenne olyan nagy király, vagy a Barca Messi és Coutinho nélkül stb..
Boa kapcsán egyetértünk, nem adnám el. Lewa cseréjében nem feltétlenül 1-1-es helyettesítésben kéne gondolkodni. Ha ő kiesik valamiért, akkor egy Müller-Gnabry vagy Müller-Martial csatárduó is elég ütős lehet. BuLi-ban meg bőven jó Wagner is.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.07.26. 19:33

Ezt kiegészíteném még azzal, hogy nehezen tudnék olyan csapatot mutatni, akiknek jobb a védelme, mint a Neuer-ALaba-Hummels-Boa-Süle-Kimmich sor.
Miközben Müllert fikázzuk elfelejtjük, hogy az agyonhype-olt Hazard tavaly egy 125 perc/kanadai pont statot produkált, de még Lukaku is középcsatérként 105 perc körülit...Müller meg 95-öt.
Ezek az emberek mit is mutattak igazán komoly (értsd: legalább BL elődöntő) szinten? Semmit, mert el se jutottak még sohase odáig.
Arra meg nem lehet csapatot építeni, hogy mi van ha az elsődleges embereink mind lesérülnek a szezon fontos részére...ezért kell rotálni, és amikor lehet, akkor a cseréket játszatni...ahogy előttem is írták: vegyük ki a PSG-ből/Real-ból/Barca-ból a 2 elsődleges támadójukat aztán nézzük meg mit produkálnának azok a csapatok...A Real-ból kiesett Ramos, aztán a Juve ellen totál szétesett a védelmük
speziale

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.07.26. 20:45

Na mivel látom röpköd a pro és kontra ilyen stat olyan stat Rebic stb stb. Összeszedtem egy kisebb összefoglaló szösszenetet WHOSCORED alapján ami egy többé kevésbé objektív oldal.

Kezdjük milyeinkkel:
Arjen Robben 26 mérkőzés 7 gól 5 assist 7.31 rating
Thomas Müller 44 mérkőzés 14 gól 14 assist 7.23
Kingsley Coman 28 mérkőzés 7 gól 3 assist 7.2
James Rodriguez 34 mérkőzés 7 gól 13 assist 7.56
Franck Ribéry 27 mérkőzés 7 gól 1 assist 7
Robert Lewandowski 44 mérkőzés 39 gól 2 assist 7.39
+1 aki be is bizonyítja nem kell jó csapat a jó értékeléshez
Serge Gnabry 23 mérkőzés 10 gól 5 assist 7.41

És akkor nézzünk hol vannak a "figyeltek":
Ante Rebic 38 mérkőzés 10 gól 2 assist 7
Julian Brandt 46 mérkőzés 12 gól 3 assist 6.93 (
Anthony Martial 39 mérkőzés 10 gól 5 assist 6.87 (nála megjegyezném nagyon gyakran csak cserként lépett pályára így csereként értéklése 6.6 míg kezdőként 7.2)
Julian Draxler 45 mérkőzés 4 gól 5 assist 7.04 (ő is nagyon sokszor volt csere ráadásul középső középpályás ezért csereként 6.2 még kezdőként 7.3 körüli tejesítményre volt képes)

És akkor nézzük meg a nem olyan elit csapatok sztárjait mondjuk a Juve és Chelsea:
Eden Hazard 49 mérkőzés 17 gól 6 assist 7.81 (azt hiszem ez az átlagértékelés magáért beszél sokkal jobban mint a perc/kanadai)
Úgy lóg ki csapatából felfele hogy pár játékosnak van csak 7-es értékeles felett a csapatból.
Paulo Dybala 40 mérkőzés 25 gól 5 assist 7.71

Amit le lehet szűrni:
Csapatunkba még mindig a szélső a kritikus poszt és nem Müller. 4 szélsőből egy sem játszott 30 meccset a szezonba ....... Az még a bajnokságra sem elég. És Ribéry már nem az aki volt korántsem. Tehát 3 teljes értékű sérülékeny gyors támadónk van akiknél az benne van a pakliban hogy egy meccsen kidől az összes. Kockázatmenedzsmentbe van egy mátrix ahol fel van osztva hogy milyen valószínűségű az hogy előfordul a probléma és mekkora kihatása van a teljesítményre. Na mi ez ha nem teljesen valószínű forgatókönyv és kegyetlen nagy kihatással lenne a csapat teljesítményére ? Hazard és Müller összehasonlítás sajnos nonszensz Hazard klasszisokkal jobb, de ezzel nincs semmi baj Müller is tud hasznos lenni(középen). Aztán kikerül a szélre mert sok a sérült és jön az egyszemélyes Kimmich rambo és Alaba széljáték aztán ívelgetünk mint kukák be középre egy full motiválatlan Lewandowskira :)
szprajtboy

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.07.26. 21:27

Nyilván sokféle statisztika és mutató létezik, hogy jól el lehessen vitatkozni rajtuk...
Nem ismerem a Whoscored számítási metódosát, hogy hozzák ki az átlag pontszámot.
De ott a gólok/gólpasszok mellet belevesznek olyan mutatókat is, mint a csel/meccs, kapuralövés/meccs stb...ezek viszont elég keveset mondanak el az eredményességről...és szerintem egy támadó esetében az az elsődleges fontosságú, hogy hány gólt tud rúgni vagy hány asszisztot tud adni...

Martial átlagpontja jóval elmarad Hazard-étól, miközben a kanadai pont/perc mutatója sokkal jobb...te melyiket igazolnád le ha döntened kéne?
Egyébként Hazard mit is mutatott fontos meccseken? A VB-n is csak ilyen Costa-Rica szintű csapatok ellen villogot..a franciák kb. egyetlen értelmes/veszélyes megmozdulása volt...

Azzal egyet értek, hogy tavaly hiányzott még egy szélső, de azóta ugye Gnabry visszajött..a Bayern kb. 50 meccset játszik 1 évben, vagyis 2 poszton ez 100...mondjuk ezt le lehet hozni úgy hogy Combry 65-70 meccs, robbery 30-35 meccs...
speziale

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.07.26. 22:07

A vicces az, hogy Hazard érte el a legmagasabb átlagot a whoscored-nál az összes vb-n játszó játékos közül. :D
6 meccsből 4-en ő lett a meccs embere, a franciák ellen is. Nekem is az dereng, hogy ő okozta a legtöbb veszélyt azon a meccsen.
misafeco

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb