Te kit igazolnál?

Re: Te kit igazolnál?

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.07.26. 22:28

Egyértelműen Hazardot igazolnám le szerintem nálunk sokkal jobban tudna érvényesülni a játékstílusa alapján. Van 4 porcelán szélsőnk , ebből 1 múzeumi darab. Mondjuk azt van 3 szélsőnk. Coman,Gnabry,Robben. Ezek közül ha egyik lesérül a maradék kettőre helyezkedik a nyomás folyamatosan játszani fognak és még jobban növeli a kockázatot minden egyes perc, hogy lesérülnek. Imádom Ribéryt és Robbent is annak a korszaknak ahol felnőttem meghatározó játékosai voltak ahogy Schweini,Lahm,Oli és a többiek is. Tisztelem amit a csapatért tettek...Azonban Ribéryvel való hosszabbítás nem is zavar megérdemli amolyan jutalomjáték, de vele számolni kész öngyilkosság. Mintha azt mondanád van 4 kereked a biciklire. Ebből 1 folyamatosan ereszt. De nem baj van 3 amiknek olyan vékony a futófelülete bármikor kidurranhat. De a biciklinek mennie kell bármi is van. Elindulsz és istenre bízod magad , hogy hamar befoltozzák ha kilyukad. Vagy legalább egy stabil gumit szerzel akihez bátran lehet nyúlni mert ha átmegy egy kavicson nem lyukad ki. Primitív és buta példa . De ez a helyzet ha továbbra is széljáték lesz, (mégis mi más lenne ) csapatok sündisznó első perctől fogva középen 10 ember áll aztán csak széltébe lehet nyújtani őket,mert középen nem lesz rés. A bicikli a Bayern amit nem egyszer hagyott cserbe a gumi(Robben,Ribéry,Coman.....És a vezetőség ahelyett, hogy vett volna egy újat a régi lehasználthoz ragaszkodik ami már annyiszor cserbe hagyta.......

Ribéryvel nem szabad számolni és ez a legnagyobb hiba amit elkövettünk . És ha emiatt nem hozunk egy szélsőt ne legyen igazam , de meg fogja szívni a csapat a levét. Mikor játszott Ribéry,Robben utoljára kulcsfontosságú BL utolsó fordulót együtt ?

8 percet idén ....:)
Előtte is Ribéry visszafele lábadozott csak, de játszott mindkettő meccsen 60-70 percet az elment Kassain.
2016 Douglas Costa,Ribéry,Coman,Robben sorunk volt Ribéry csere volt első meccsen (tehát sérült volt) második meccsen kezdett , Robben sérült volt. 4 szélsőnk volt még se volt elég mert mindkét meccsen 2 volt....
2015 Barcelona ellen se Robben se Ribéry nem volt.....Akkor is ez a bezzeg ha más csapatnak a sztár szélsői kiesnének ők is szívnának. Ja csak ők nem mennek hónapos szünetre mert a labdaszedők csúnyán néznek
2014 meg valami gyalázatos volt az az 5-0-ás Real összesítés az Guardiola miatt.

Nem kell nagy következtetést levonni , de Robben és Ribéry VOLT a fazonszabásza a játékunknak. Jelenleg ott tartunk nincs akire lehetne építeni.....James és Lewa és a szélek ? Vagy ha nem széleken játszunk a támadók ?

Robbenbe még lehet valami....talán....esetleg...de ők már töltelék játékosnak sem életbiztosítás. Ne adj isten ha megint bejutunk BL elődöntőbe ha lesz kezdőben két szélső azért lesz mert az egyiket összedrótozzák , hogy legalább egy pár percet vállaljon mert nincs senki oda. NEM Müller NEM szélső és James SEM az ilyen megoldjuk okosba James meg Müller ki megy a szélre majd meg középre cserepadról feljön ez meg az helyettük és Goretzka is tud jobb szélsőt játszani stb....megoldás ami miatt sz*punk évek óta.Meg Lewandowski, hogy megsérül Real elleni meccs előtt és nincs egy nyamvadt cseréje....

Vagy szidjuk a bírót (mondjuk akkor jogos volt) , de ez nem állapot évről évre . És még csak nagy belenyúlás sem kellene. Középről szortírozni és egy szélsőt megszerezni. Ahelyett középre van 8 játékosunk 3 pozícióra az nem probléma bezzeg ...... Ilyen kórházba való csapatot utoljára az Arsenalnál láttam és akkor egy kis híján legendás atomcsapatból egy szürke csapatot csinált amit az első komolyabb (vagy még annak se mondható) ellenfél jól meg is szórt , hogy öröm volt nézni.....
szprajtboy

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.07.26. 23:56

Én abban látom a nagy problémát, hogy képtelenek egyesek összefüggéseiben gondolkozni. Attól, hogy ide hozunk egy potens jól csengő fiatalt, az egyrészt ezer ok miatt mégis válhat rosszabb játékossá, másrészt ha a jelenben nem teljesítünk,akkor ha jó is lesz le akar lépni innen. Öngerjesztő folyamatok. Tehát örülök a fiataloknak, de ahogy más posztokra (sajnos nagyobb idő eltolódással) jött kész név a szélre nagyon kéne, tényleg legalább 1 az az 1.

Én nem dőlök be a a kamu statisztikáknak, hogy 2 hónap alatt visszajön egy játékos ára a mezeladásokból, de ahogy egy USA túra is, egy befektetés egy hosszú távú projektbe, úgy 1-1 játékos is lehet ennek a része, egy aranyközéputas politikába. Meg azt is vegyük figyelembe, hogy a Világ nagyot változott a professzionálisabb stábok, gazdasági erők csoportosulása miatt. Egyszerűen nem változhatunk Ajaxá. Ezt el kell fogadni, mert még a az elvi küzdelmünket sem tudjuk meg vívni sehogy, tehát harmónia kell. De, azt már sokszor írtam. Ésszerűség, harmónia kell. Ennyit erről az elvi részről, tehát egyetérthetünk kell egy nagy igazolás, aki mind szakmailag, mind névben megfelel nekünk. (Halkan jegyzem meg nekünk Hazard azért lenne jó, mert belga, és echte belga. A nyugat, és közép európai labdarúgás szimbólumává tehetnénk, mert tényleg benne van ebben a csapatban a potenciál, ha nem herdáljuk el, és pl igazolunk olyat, mint Hazard. De voltak már vele kapcsolatban is szkepticizmusaim, de ezerszer inkább Ő, mint Griezmann.. persze, ha szélsőről beszélünk, meg a csapat alapjátékáról, mert ezek sem mindegyek, azért direktebbek lehetünk, de kontra csapat alapvetően(!) nem lehetünk, és nem is leszünk szerintem.)

De, amik egzakt tények: Sikerhez jó játékosok, jó csapat (összeszokott is); jó taktika, és harmónia kell. Nekünk sajnos konkrétan most egy sztár szélső hiányzik. Kovac reméljük egy jó taktikát, és jól összeverbuvált csapatot csinál(persze szkeptikus vagyok még ezzel is, de tegyük fel).

Ergó: Nem Vidal, Thiago, Boateng eladásán kell mesterkedni, hanem R. Sanchez, Rudy eladásán, mert kellenek kiegészítők is, de a felxibilitással, több jó játékos alkalmazható (ügye Guardiola is használta mindezt, még ha most) nem is arra gondolok, hogy essünk túlzásba, meg eleve a keret, csupán vészmegoldásokra legyen képes, hanem ha Kimmich 3 védős játéknál részben kp-s, akkor jobban be van szokva, pl, arra hogyha kell akkor belül is jó legyen, de ez csupán egy példa a megértéshez).

Másrészt a lyukakat be kell tömni. Itt most egy nagy lyuk van: a szélső, másik lyuk a szélső hátvédek pótlása (amit sokan sokszor kifejtettek mennyire nehéz), a harmadik a csere csatár Lewa helyébe. Én Wagnerrel részben vagyok kibékülve. De a lényeg a szélső hiány, és a csapat sérülékenysége.

Tényleg év végén nem szeretném, azt látni, hogy mindenki sérült, vagy azt hogy eleve tanácstalan csapattal állunk fel. Persze, el lehet adni a neveket a sérülékenységük miatt... de záró gondolatom az, hogy arra meg nem vagyunk hajlandóak költeni, tehát ide oda tologatással csinálunk dolgokat, de ha így van kitalálva a keret egyrészt akkor is kell 1-2 biztos pont(anélkül nem megy), másrészt akkor több minőségi játékos rotálása kell még a szokásosnál is jobban helyenként. Szóval oké legyen 23 fős keretünk, habár ezzel is lenne vitatkozni valóm... de tényleg akkor nagyon komolyan lefedve.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.07.27. 00:03

Amúgy a másik bajom a kp-n van. James itt a nagy etalon oszt' mi van ha jövőre lelép? Én Thiago eladásával is csínján bánnék, no meg a hülyeség csúcsa volt ez a kölcsönszerződésesdi bizonyos értelemben, persze... ha kizárólagosságunk van rá, akkor oké... de félek itt a rejtett "tartalékoktól". :(
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.07.27. 07:34

Kontár Béla írta:Amúgy a másik bajom a kp-n van. James itt a nagy etalon oszt' mi van ha jövőre lelép? Én Thiago eladásával is csínján bánnék, no meg a hülyeség csúcsa volt ez a kölcsönszerződésesdi bizonyos értelemben, persze... ha kizárólagosságunk van rá, akkor oké... de félek itt a rejtett "tartalékoktól". :(

Jövő évre tekintve hatalmas szívás lehet (továbbra is tartom most hatalmas forgás van a piacon az alul teljesítő csapatok és a keringő "sztárok" miatt lehetne a zavarosban halászni nem lenne olcsó). Hazardnak bár a Real Madrid a vágya , ha lepakolnánk az árát szerintetek el se gondolkodna a váltáson ? Dehogynem....Nem az első, hogy Chelsea BL-ben sem indulhat. Courtois vélhető kiválásával Abramovic vízum megtagadásával minden eddiginél sebezhetőbbek a piacon.....És még mindig kisebb a kockázat egy Hazard 120 millájába mint egy Rebic 30-40 millájába. Az ilyen minőségi erősítés nem feltétlen mérhető korrekten. Vegyük példának okáért Neymart,Mbappét. Neymar (személyiségét leszámítva) egy extra pengés játékos és nem csak mind brand eladható , de hozza is az eredményt.

Jövőre ami miatt szívni fogunk :
-Robben,Ribéry elmegy és ha Coman és Gnabry se válik be akkor 3-4 szélsőt fogni egy átigazolási szezonba élvezetes lesz :)
-és mivel kilátástalan lesz James, így ha nem akar maradni mondjuk. (menedzsere is pedzegette játékospajti kell neki akire lehet építeni).
-Lewandowskinak elege lesz (már kezdődik a műsora elég rá nézni mennyire élvezi a játékot....)
-akkor Thiago is dobbantani akar mert Barca hívja.
És mondhatjuk , de már pedig maradsz és a teljesítménye pedig a béka feneke alatt lesz.
Olyan láncreakció indul el mint a huzat és pontosan úgy is söpör át az egész csapaton......

És ott leszünk ahol a part szakad 8 támadójátékost igazolni. És akkor jöhetnek majd az ilyen occó pici kínai igazolások amik meghatározzák majd a játékunkat az elkövetkezendő 3-4 évre.....Profit egy részét visszaforgatjuk a csapatra, de minden évben verik a mellüket ki tudnánk adni ha kellene, mert van tartalék....Itt valami bűz van a vezetőség környékén régen sejthető. Nem véletlen például miért Brazzo lett a sportigazgató :) Lahm miért nem vállal szerepet. Sammer miért ment el mikor tökéletes munkát végzett....
szprajtboy

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2018.07.27. 08:30

Hazard a labda elleni játékban nem Bayern szint,a franciák konkrétan az o oldalára építették a tamadasaikat,mert hiába cselezett fenn nagyokat,ha minden akciónal le tudták kettozni a belga bal oldalt.
A statokhoz annyit,hogy mind Gnabry,mind Hazard csatárt játszott egy 352 es rendszerben, és nem szélsőt, ami a golok szama szempontjabol nem elhanyagolható.
Hameszre egyedül a kreativitást nem lehet rabizni,ha rossz napja lesz azzal a csapatjatek szet is eshet.Lsd.német kupadonto,ahol Jupp Thiago lecserelesevel kicserelte magát a meccsbol(Hamesz az 1.frankfurti gólt kb.egymsga hozta össze a saját térfélen eladott labdaval)
sandorbayern

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.07.27. 10:30

Hazard a VB-n rúgott 2 gólt (ebből 1 11-es) és adott egy asszisztot. És mindhárom kanadai pontját Panama és Tunézia ellen érte el. Nem hiszem, hogy ez olyan teljesítmény amitől hasra kkellene esni.
Én pl. simán Martial-t hoznám el Hazard ellenében. Sokkal olcsóbb, 4-5 évvel fiatalabb és az elmúlt években egyre jobb statokat produkál. A tavalyi 115 perc/kanadai pont mutatója meg különösen jó azok fényében hogy: 1) nem volt Mou szíve csücske, 2) mostanában a MU-nek nem a támadófoci a beceneve, 3) meccsenként átlagosan 50 percet játszott, ami azt jelenti, hogy sokat volt csere
És arról nem is beszélve, hogy Martial a mellőzöttség után szerintem sokkal nagyobb bizonyítási vággyal jönne hozzánk, mint a felkapott Hazard, aki "Real-szint"-nek képzeli magát

Lehet sokat csűrni-csvarni a dolgokat, de a lényeg szerintem az, hogy a vezetőség szerintem indokolatlanul sokat van fikázva, és kb. hülyéknek vannak nézve. Miközben elfelejtjük, hogy a 12/13-as csapatból igazából hírmondók maradtak, és lezajlott egy elég komoly fiatalítás a csapatban: Kimmich-Süle-Goretzka-Tolisso-coman-Gnabry, amely sor szerintem olyan, akik hosszú-távon meghatározzák majd a csapat eredményességét. és én pl azért is örülnék Pavard-nak, mert ő 3 védős játékban és szélen is bevethető, és hamarosan Rafinha is visszavonul, és akkor aztán semmilyen cseréje nem lesz Kimmich-nek. És közben azért olyan igazolások is jöttek (James, Vidal, Lewa, Hummels), akik pedig már "komoly" játékosok voltak, és akikkel azért sikerült folyamatosan a legszűkesbb elitben maradnunk.

És azért azt sem lehet mondani, hogy ne dolgoztunk volna a szélső kérdésen. Jött Costa és Coman. Ha Costa tudta volna azt a szintet tartani, mint 15 őszén szerintem senki egy szót sem szólhatna. Miközben Coman és Gnabyr-ban bőven megvan a potenciál ahhoz, hogy Robbery szintre érjenek. És mennyibe kerültek összesen? 50 millió?
Costa sajnos nem jött be, Coman fejlődését meg Ancsa jól megakasztotta. Szerintem pl. Gnabyr tavalyi kölcsönadásával hosszú-távon nagyon is jól járt a csapat mégha a Real ellen hiányzott is.

Amit továbbra sem értek, hogy itt sokan úgy beszélnek a csapatról, mintha az elmúlt években semmit nem értünk volna el. Az elmúlt 7 évben játszottunk 2 döntőt, nyertünk egy BL-t, és játszottunk 4 elődönntőt és 2015/16-ot leszámítva mindig a későbbi győztes ellen kaptunk ki. Tényleg csináljon már valaki egy olyan egyszerű számítást, hogy a csapat kap 1 pontot ha BL elődöntős volt, 2-őt ha ott a későbbi győztetől kapot ki, 3-at ha dontőt játszott, és mondjuk 5-öt ha megnyerte. számoljuk már ki, hogy mondjuk 2010 óta hogyan is állunk egy ilyen összehasonlításban. Nagy valószínűséggel a Real után mi jövünk a sorban.

És közben nyomatjuk az Alexis S, meg Hazard féléket, Gnabry-t meg aki a Hoffenheimben az első évében jobb mutatókat produkált, mint ezek bármelyik évükben, szarba se nézzük...miért gondoljuk, hogy James-nek jobb "játékpajti" Hazard, mint Ganbry? Rebic lutri? Nézd már meg, hogy Sanchez teljesítménye milyen mélyrepülésben volt tavaly, vagy Bale hogyan teljesített 2 évvel ezelőtt...Ráadásul továbbra is olyan embereket ajnározunk, akik a legmagasabb szinten még szintén nem mutattak semmit
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.07.27. 10:43

Martial vs Hazard kérdéskörben lehet érvelni mindkét oldalra. Itt szerintem két döntő faktor van, az egyik az ár, a másik a játékos akarata. Ha nincs nagy árkülönbség, akkor szerintem Hazard jobb választás lenne. Viszont ha már pl. 1,5x annyiba kerül, akkor annyival nem jobb vagy kisebb kockázat.

A másik, hogy állítólag Martial szívesen igazolna hozzánk és bizonyítani akar, míg Hazard kapcsán folyton csak a Realt hallani. Nem akarok olyan játékost ide, aki közben más klubba vágyna. Nemcsak azért, mert nem biztos, hogy mindent megtenne a Bayern sikeréért, hiszen azért profikról beszélünk. De ilyenkor nagyobb az esély rá, hogy pár jól sikerült év után dobbant az illető. Ha viszont vkinek a Bayern az etalon, akkor jó eséllyel hosszú évekig bebiztosítjuk magunkat (lásd Robbéry).
pussybuvar

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.07.27. 11:25

Nem Gnabry szarba se nézése hogy ő is olyan sérülékeny mint a 3 másik játékosunk . Szimplán tiszta tapasztalat, szélsőink kritikus pillanatban kihullottak vagy kényszerből összedrótozták őket sérülésből kijövetel játszanak. Gnabry és Coman is kifejezetten jó és ígéretes. Ez szép és jó, de 1 hónapot nem bírnak ki sérülés nélkül .
Gnabry tavaly 17 tét meccset hagyott ki sérülés miatt. (Egy nálunk kisebb terhelésű igényű Hoffenheimben)
Coman 20 tét meccset
Robben 18 tét meccset
Ribéry 12 meccset.

És ez csak a sérülés ebbe nincs benn az hogy meccshiánya van és formában sincs vagy ha már csak a padon ült stb.Az év felében sérültek ez a probléma ezen kár mit ragozni.... Ribérynél már színvonalbeli kérdések is akadnak ami + 1 indok miért kell egy szélső. És nem akkor jön a sérülésük amikor heti egy meccset játszanak . Hanem a kritikus tavaszi szakaszban leginkább amikor intenzív a kettős terhelés és egy hónapos kidőlés végzetes a csapat számára.

Tavaly Hazard 1 meccsen sem volt sérült és egész Chelseas karrierje alatt 17 meccset hagyott ki 5 év alatt.Míg nálunk ennyit egy év alatt hagy ki egy szélső.
Martial is csak 4 meccsen volt az.

És egy sérülés lehet rosszkor , meg nem számítani rá olyan embernél aki nem sérülékeny például Neuer,Lahm,Lewandowski. De hogy ezeknél ne lehetne számítani , hogy akár egyszerre is a kórházi ágyat nyomják az nem igaz.

1 legalább, de inkább 2/3 játékos kifele középső középpályáról (Rudy,Vidal lenne az én választásom, hogy Rudy miért az nem kérdés gondolom Vidal esetében a kor és hogy többet árt mint használ a "harciassága" az alkohol problémáiról nem is beszélve). Szélre érkezik egy ember és többi maradhat. Nincs drasztikus szükség változtatni aránylag jó a csapat ez csak inkább amolyan finomhangolásként fogható fel a csapat egyensúly elosztásában. Kimmich úgy is kezd és nem sérülékeny veszélyes. Rafinha szerintem tökéletes perem ember. Alaba bár színvonalba megrekedt de azért jó. Bernat se olyan szar ha töltelékként tekintünk rá. Csak az a baj hogy Alaba megint a kórház ágyait koptatók között van. Ezek az apró dolgok át tudnák lendíteni a csapatot , hogy célnak már a BL győzelem is bevehető legyen.

Igazolás amit igazolnék:
-1 minőségi kevésbé sérülékeny szélső akire lehet építkezni
-1 balhátvéd Bernat helyett (így ő mehetne isten hírével)
-és kiszórnék 1-2 ember középpályáról (Rudy,Vidal személyében)
szprajtboy

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.07.27. 12:01

A sérültekkel kapcsolatosan tökéletesen egyetértek. Nyilván nem lehet és nem is kell arra felkészülni, hogy majd kulcsemberek sora dől ki, mert ehhez nem lehet igazítani a keretet. Viszont az évek óta egyértelmű tendenciákra igeni számítani kell.

A szélsőink üveglábúak, gyakorlatilag az összes. Ugyanígy, ha Javi vagy Thiago kidőlnek, azon nincs mit meglepődni. Ezért engedném el (persze jó ajánlat függvényében) őket, mert nem lehet rájuk építeni. Hiába vagyunk sokan, de ha a rendszer vagy a játékunk olyan, hogy komolyan épít bármelyikőjükre, akkor durván megérezzük a hiányukat.

Szélen még durvább a helyzet, mert oda max. Müllert lehet kitolni. Egyébként annyira én ettől nem fáznék, mert anno ott is képes volt nagyon hasznosan és jól játszani, amikor formában volt. Most meg középen is használhatatlan, szóval nem a poszton múlik szerintem. Viszont jelenleg ő sem kezdő szintű.
Ezért is hoznék ide egy komolyabb játékost. Lewa-nak kell a konkurencia, Wagner nem topkategória, viszont a BuLi-ra bőven jó. Így olyat igazolnék, aki tud csatárt és szélsőt is játszani. Így akár Lewa, akár valamelyik szélső esik ki, ő pótolhatja minőségileg is.

Ezek alapján leginkább a Griezmann-Martial-Werner-Bale kvartett izgatja a fantáziám. Grizire gyakorlatilag nincs esélyünk, Martialról sok szó volt, jó megoldás lehet.
Bale állítólag szívesen jött volna, de nagyon elhalkultak a dolgok. Ronaldo után Benzema is fél lábbal már kifelé van Madridból, lehet nem akarnak egyszerre teljes támadósort cserélni. Hátránya még, hogy ő is sérülékeny.
Werner jó lehet a szélre, illetve kétcsatáros játékra Müllerrel, Gnabry-val. Egyedüli éknek kevés, bár ez a többire is igaz. Előnye, hogy fiatal és német, hátránya, hogy állítólag nem bírja a mentális nyomást.

Esetleg Rebic jöhetne még szóba, ő is megfelel a fenti szempontoknak, de én fázom tőle. Ennyi idősen nem sokat tud felmutatni, volt egy jobb szezonja. Nem azt mondom, Olic-csal is jól elvoltunk, annyit ő is hozna. Végül megkedveltem a rakkolása miatt, csak ez már nem azon a szinten lévő csapat.
Szóval a horvátot kevésnek érzem ide. Most egy Real, PSG, Barca, Juve, City stb. csapatok elleni BL negyed- vagy elődöntőre nem lennék nyugodt, ha Rebic lenne az "ász" a szélen vagy neki kéne Lewa-t helyettesíteni.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: misafeco » 2018.07.27. 14:19

Anélkül, hogy tudnánk Kovac formáció terveit, elég nehéz megtippelni, hogy kire lesz szükségünk. Ha maradunk a jól bevált 4-3-3/4-2-3-1-es felállásnál, akkor nyilvánvalóan kelleni fog még egy szélső (Martial?), és el kell adnunk 1-2 középpályást. Ha átállunk három védőre, akkor elsősorban belsővédő kell (Pavard?), támadó nem. Ebben az esetben spekulálhatunk Hazardról, meg Bale-ről, de úgyse veszünk meg senkit.

Ami mindkét esetre igaz, hogy sok a középpályás Goretzka érkezésével és Sanches visszatérésével. Egy játékostól (Vidal?) mindenképpen meg kell szabadulnunk, de szerintem Rudy is felesleges. Még mindig ott van Thiago, James, Goretzka, Tolisso, Sanches, Martinez (2-)3 posztra, ez még akkor is bőven elég, ha Martinez kényszerhátvéd lesz. Minőség és mennyiség is tökéletesen megfelelő, jut mindenkinek elég játékidő, de nem is lesz katasztrófa, ha valaki hosszabb-rövidebb időre kidől.

A másik fontos kérdés a szélsőhátvédek. Itt a legnagyobb probléma az, hogy Alaba már évek óta megkérdőjelezhető, Bernat pedig képtelen komoly csapatok ellen a helyettesítésre. Ha valahogy megszabadulnánk a spanyoltól, én nem az osztrák mögé, hanem mellé (elé?) keresnék embert. Meggyőződésem, hogy a jelenlegi Alabát nem lenne olyan nehéz kiszorítani a csapatból. A másik oldalon Kimmich helye betonbiztos, de oda se ártana egy Rafinhánál vállalhatóbb csere. Mivel elég nehéz minőséget találni a padra, ezért jó kompromisszum lenne egy olyan belsővédő, aki képes a szélen is játszani (helló Pavard!). Ez háromvédős rendszerben lenne a legkényelmesebb. Három posztra lenne Hummels, Boateng, Süle, Pavard és Martinez, közülük az utóbbi kettő más poszton is bevethető.
misafeco

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb