AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.05.14. 10:49

Ja és még egy … Lahm… Bayen München… ;) viszonylag fiatalon vonult vissza, még a szerződését sem töltötte ki. Ő tudta magáról, hogy ezen a szinten ennyit bír és Ő inkább a „másodhegedűs szerep helyett” visszavonult.
Boscolahm

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.05.14. 12:50

Boscolahm írta:Ja és még egy … Lahm… Bayen München… ;) viszonylag fiatalon vonult vissza, még a szerződését sem töltötte ki. Ő tudta magáról, hogy ezen a szinten ennyit bír és Ő inkább a „másodhegedűs szerep helyett” visszavonult.

Szép szép a felsorolás, de egytől egyig 35-40 éves emberekről beszélünk, ráadásul mezőnyben. Csak Lahm a kivétel, ő vonult vissza fiatalon. Ami még nagyon fontos ezek a játékosok talán Del Pierot kivéve mind önmaguk hozták meg a döntést és nem a klub rakta ki őket.

Giggs, Totti, még 40 évesen is a keret tagja volt és rendszeresen be lett cserélve. MEggyőződésem hogy 1-2 év és Neuer mellé is fog jönni valaki, vagy ő fogja jelezni, hogy nem bírja már a legmagasabb szinten, de ez biztosan nem idén lesz.

Ha most akarnánk kirakni, az sokkal inkább nem az általad felsorolt nevekre hasonlítana, hanem a Casillas, Lució,Raúl féle történetekre.
szabi90

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.05.14. 14:49

Szia!

Oké, lehet rosszul fogalmaztam. Vennék egy jó kapust és Manura rábíznám a jövőjét. Ha szeretne maradhat a klubnál. De tudatnám vele, hogy nem Ő lenne az első számú kapus már. Kb., mint Cech az Arsenálnál. Asszem Ő csak az Európai kupaporondon véd, amúgy Leno az első számú, és asszem a cseh is legenda.
Totti amúgy balhézott, hogy már nem játszhat, Del Piero inkább választott és önként ment el a pad koptatása után. Igaz, Rault és Casillas kirúgták és nem kaptak lehetőséget a padozásra, hogy esetlegesen onnan vonulhassanak vissza vagy önként álljanak tovább ahová szeretnének.
De a lényeg hogy nem Neuer-ra alapoznám tovább a kapu védelmét… már nem Bayern szintű… (szubjektív vélemény)…
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.05.14. 15:34

Ja! És amúgy Robben és Riberyt is „kirúgtuk”, mert biztos vagyok benne, hogy mind a ketten szívesen maradtak volna még a klubnál, csak nem kaptak újabb szerződést, mert már nem Bayern szintű (minőségű) játékosok, és már őket sem „dajkáljuk” tovább. Neuer esetében is hasonló a helyzet, csak neki élő szerződése van, mint ahogy volt Tottinak, Del Pieronak, Giggsnek, Cechnek stb.
Amúgy felesleges meddő a vitánk, mert Manu úgy is marad ;)
Boscolahm

HozzászólásSzerző: hunterka48 » 2019.05.14. 18:23

Alexander Nübel!!! Ha már kapust szeretne a Bayern...Zseniális..
hunterka48

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.05.14. 18:26

Én nem értem, hogy mi ekkora probléma van Neuerrel... Volt egy kemény sérülése, felépült, újra megsérült. Majd látjuk mi lesz vele, de azért egyáltalán nem temetném. 33 évesen kapusként még sok lehet benne.
És itt nem arról beszéltünk, hogy a visszatérése után gyenge lett volna, csak még nem volt annyira magabiztos, nem hozta azt a világklasszis szintet, amit korábban. Csak hát a világ legjobbja szinthez képest szerintem ennyit azért meg lehet engedni.

Nem azt mondom, ha jövőre is ennyit lesz sérült, vagy jelentősen visszaesik a teljesítménye, akkor el lehet gondolkodni a váltáson, de addig szerintem meg kell adni neki a bizalmat. Ennyi kijár, neki mindenképp.
Robben és Ribéry azért nem jó példák, mert 35 és 36 évesek, akik eleve sérülékenyek voltak és már hosszú évek óta minden szezon felét legalább a betegágyon töltik. Ráadásul szélsők, ahol a robbanékonyság és a sebesség kulcsfontosságú. Ott ebben a korban már nincsenek magas szinten játszók. Pl. Giggs is többnyire csak csere volt, ill. nem véletlenül került be többször középre.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.05.15. 06:13

Neuer az egész szezont úgy védte végig, hogy mindig az volt az érzésem: fél egy újabb sérüléstől. Kérdés, hogy ezt le lehet-e vetkőzni. Az őszi teljesítménye kb. nulla, ha kapott egy lövést, az nagyjából bement. Tavasszal már fogott meg labdákat, amik akár be is mehettek volna.

Kérdés, hogy egy ilyen formában lévő kapus mennyire bizonytalanítja el a védelmet (szerintem nagyon), s az is ,hogy aki ennyire látványosan formán kívül van, megőrizze-e egy egyébként is kátyúban lévő csapat csk-szalagját (ez már necces kérdés, mert az is rombol, ha elveszik tőle).

Eléggé nagy csapdahelyzet: padoztatni nem célszerű, védeni nem véd jól, s még plusz tehertétel is a rossz formája. De jó formába pedig nehezen hozható, ha előtte inog a védelem is.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.05.16. 10:56

Sziasztok!

Még egy. SandorBayern írta a másik topikban, hogy szeretné, ha a „német vonalon” haladna tovább a vásárlási folyamatunk és minél több német játékost szereznénk meg. Én meg annak örülnék nagyon, ha már látnék végre valakit beépülni az utánpótlásból, legyen az ó-mezopotámiai, szíriai, asszír, besenyő vagy vatikáni, csak látnám, hogy beérik valaki. Nemrégen ugye, asszem kb. 70 millás (no nem kopejkában, hanem euróban) projectünk volt az utánpótlás bázis kiépítése. De úgy látom az is kuka. Mintha teljes kudarc lenne az egész. Akkor inkább ezt a zsét fordítottuk volna Sane megszerzésére, mert úgy látom, annak is több értelme lett volna. Valamint rendkívül hangoztattuk, hogy mi nem a PSG vagyunk… Úgy látom, most mégis. (80 milla egy védőre.) Tudom, tudom, nem úgy működik, hogy zsé be, és egyből jön is egy ifjú szöcske, de még a csíráját sem látom, hogy próbálkozunk ezen a vonalon haladni. Pár éve még működött a dolog, Barcánál is, de mintha mind a ketten új irányt vettünk volna. Értem én, hogy itt azonnali kényszer van a kupák megszerzésére, és egyből mindenki eredményeket akar, de ha csak két évente próbálkozunk legalább egy valakit be- beépítgetni, lehetőséget adni egy egy fiatalnak, hogy bizonyítson és kupálódjon kicsit a bundásliga szintjén, már az is jelezné legalább a szándékot. Gondolom az is nagyon boldog, aki itt fejlődget nálunk, végig járja a ranglétrát, (vagy még azt sem, mert korábban rájön) és rájön, hogy itt semmi esély nagycsapatba bekerülni, akkor inkább köszön, hogy helló, azt dobbant. Nem is értem, hogy hogy engedhettünk el például ilyen játékosokat, hogy Emre Can, Mitchell Weiser… Őket is kölcsön adtuk, majd a szakembereink megállapították, hogy nem Bayern szint, aztán out. Ezt a Früchtl-t rebesgetik, hogy jó, én nem ismerem, nem láttam a játékát, de jó volna, ha például Manu pótlását házon belülről meg tudnánk oldani. Szerintem itt sem baj, ha kölcsön adjuk őt egy olyan első osztályú klubnak aki rendszeresen védetné, mert ugye tapasztalatot is szerezne, meg mi is fel tudnánk térképezni, hogy mennyi is az az annyi. Csakhát lenne e olyan első osztályú klub, aki egy 19-20 éves fiatal titánra alapozná a kapuja védelmét? Gondolom nem. Szóval akár nálunk is védhetne kupa meccseken, egy két „gyengébb” bajnoki ellenfél ellen. Gondolom, ekkor meg Ulreich rágna be. De Kovac jól kezeli ezen gondokat, Ő megoldaná… ;)
Másik. Gondolom ti is olvastátok, hogy a City akár bajba is kerülhet, kizárhatják őket a BL-ből, és még az átigazolási szezonból is, ugye két különböző ok miatt. De a lényeg, persze ez is csak összeesküvés elmélet, mert nem hiszem, hogy a City-t csak úgy kizárnák, szerintem már valaki úton van, azzal a bizonyos bőrönddel, amibe nem alsógatyák és zoknik találhatók. Szóval egy hipotézis jön, miszerint, Pepnek nem tetszene ez a felállás, és ugye Uli is mondta és Kalle is, hogy összemelegedtek már a spanyollal és igazi puszi-bajtársak lettek, és szerintük az Ő ideje alatt játszott legszebben a Bayern. Az igaz, hogy vele hót esélytelen voltunk bármilyen nemzetközi kupa elnyerésére, csak pofozógépnek voltunk jó vele, de nehogy becses vezetőink úgy gondolkodjanak, hogy ha Citynél out a spanyol kopasz, akkor nálunk meg in… Éppen azon gondolkodtam, hogy Mourinhonál nem is „kedvelek” senkit sem jobban, de aztán rájöttem, hogy mégis van akit mégjobban szívlelek, ez pedig Pep. Mert pont beszélgettük páran, hogy míg a portugál alapból egy kis rosszindulatú, rossz májú, hangulatember, egy igazi unfair play ember, de ezt nem rejti véka alá, Ő az igazi arcát mutatja a médiának ezzel, addig a spanyol fel tudja mutatni ugyan ezen funkciókat, csak Ő alattomos sunyi módon. Ilyen kis álszent formában, egy igazi kis kígyó egy angyali köntösben. Ez mégrosszabb… Ha fenn áll, akár csak egy százalék esélye is annak, hogy visszatérjen, akkor inkább most toljunk Kovac orrá alá egy három éves szerződést, mert igaz, hogy a horvát meg egy analfabéta, de nincs benne gőg, nagyképűség, és rosszindulat, egyszerűen szegény csak félkegyelmű, és nem bír a helyzetekkel, szituációkkal, nem tudja hogy kezelje a vezetőséget, szurkolókat, játékosokat stb.
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2019.05.16. 11:45

A jó isten mentsen meg attól a kopasz majomtól. elég kárt okozott már, nem kérünk belőle többet.
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.05.16. 17:10

Az a helyzet, hogy nagyon nehéz dolog ez az edzőkérdés jelenleg. Ugyanis, ha őszinték vagyunk akkor nagyjából Jupp és Klopp azok az edzők, akik tényleg fel tudtak valamit építeni. Meg korábban van Gaal

Azért Kovac esetében ne felejtsük el, hogy nagyon hosszú idő óta ő az első olyan Bayern edző aki nem építhetett a Robbery párosra, és hátul a kapuban meg nem volt egy wk szinten teljesítő Neuer-e.

Ha Kovac behúzza a kupát és a bajnokságot akkor a szuperkupával együtt "triplázni" fog. Én nem becsülném le ezt a teljesítményt, hiszen ezt a 3 kupát egyszerre eddig egyetlen alkalommal, a triplázós évünkben tudtuk behúzni.
Pedig azért itt volt időközben Pep/Ancelotti meg aztán ugye Jupp is visszanézett.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ő lenne a legjobb edző számunkra, viszont Kloppon kívül nehezen tudnék mondani olyat, aki egyértelműen jobb lenne nála.

Tuchel szerintem idén a PSG-nél is megmutatta a korlátait. Favre szintén enm tudom mennyivel lenne jobb. Elvégre elég korán kiesett a kupából, Pocettino meg eléggé lemeccselte a londoni meccsen. És végül is ő adott el 9 pontos előnyből egy bajnokságot, meg azért azt az 5-0-át se felejstsük el. Vagyis az idény kritikus részében nem nagyon tudta megfogni a csapatát.

Ragnick-nak ugyanúgy nincs komoly nemzetközi tapasztalata...és azért idén simán kizúgott az EL-ből, pedig azért illett volna továbbmennie legalább a csoportjából. És ő se dolgozott sose igazán nagy klubnál "sztárokkal" és folyamatos eredménykényszer alatt

De Kloop és Pocettino is már évek ót építgeti a csapatát. Jupp-nak is kellett 1 év mire rendesen összerakta a triplázós csapatot
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb