AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.08.10. 13:12

Tök jó, hogy már ott tartunk mi lesz akkor, ha 4 szélsőnk lesz egyszerre sérült... Tudom, hogy benne van a pakliban, de ennyi erővel vegyük a világ bármely csapatát, töröljük ki a 4 legjobb szélsőjüket és elemezzük hogyan állnának fel. Ilyen peremfeltétekkel egy James-Müller duó még lehet nem is annyira rossz...

Amúgy ha ennyire beüt a széklet, akkor lehet egy 5-3-2-es felállás is, elöl a Müller-Lewa duóval, mögöttük pedig 3 belső középpályással. Pl. egy Alaba-Süle-Hummels-Boa-Kimmich, Thiago-Javi-James, Müller-Lewa csapat elég zorall. Ha Boa megy, akkor a helyére Javi, a középpályára pedig Tolisso vagy Goretzka.
És akkor mindezt úgy, hogy 4 szélsőt kivettünk a pakliból. Persze most meg lehet jönni azzal, hogy dehát Hummels eltiltott lesz, Alaba sérült, Kimmich nem a posztján játszik, Thiago és Javi is sérült lesz, Lewa és Müller meg semmit nem ér, James közben visszatér Madridba, Tolissot kiállítják a 3. percben stb..
pussybuvar

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2018.08.10. 13:49

Tavaszra általába elfogyunk ez tény....
Robben de föleg Ribery nem bir egy egész mecset végig pörgetni és nem ilyen Freiburg elleni mecsekre gondolva...hanem.mondjuk egy BL elödöntöt.....
Nem azt mondom hogy mindenkit vegyünk meg, de nehogy már egy MLSböl jövő fiú legyen a megoldás a szélre, bár beválna de én inkább nagyobb nevekre számitottam...
Nem hittem volna hogy ez lesz amit eddig tapasztalok hogy az értékeinket elkotyavetyéljük, érdekes Riberyt miértneem addtuk el vagy Robbent? pl Thiagó is lehet megy a Madridba....fogadjunk majd Uliék házon belül oldják meg......majd betesznek vmi fiatalt...
Top3 ból leszünk ilyen M.United szint...
csuri004

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.08.10. 14:59

pussybuvar írta:Tök jó, hogy már ott tartunk mi lesz akkor, ha 4 szélsőnk lesz egyszerre sérült... Tudom, hogy benne van a pakliban, de ennyi erővel vegyük a világ bármely csapatát, töröljük ki a 4 legjobb szélsőjüket és elemezzük hogyan állnának fel. Ilyen peremfeltétekkel egy James-Müller duó még lehet nem is annyira rossz...

Amúgy ha ennyire beüt a széklet, akkor lehet egy 5-3-2-es felállás is, elöl a Müller-Lewa duóval, mögöttük pedig 3 belső középpályással. Pl. egy Alaba-Süle-Hummels-Boa-Kimmich, Thiago-Javi-James, Müller-Lewa csapat elég zorall. Ha Boa megy, akkor a helyére Javi, a középpályára pedig Tolisso vagy Goretzka.
És akkor mindezt úgy, hogy 4 szélsőt kivettünk a pakliból. Persze most meg lehet jönni azzal, hogy dehát Hummels eltiltott lesz, Alaba sérült, Kimmich nem a posztján játszik, Thiago és Javi is sérült lesz, Lewa és Müller meg semmit nem ér, James közben visszatér Madridba, Tolissot kiállítják a 3. percben stb..

Az a gond, hogy a 4 szélsőnk egyszerre sérült dolog nem alaptalan. Ez nem csak egy légből kapott valami, hanem elég csak megnézni az előző 5 évet és abból leszűrni a tapasztalatokat.
Vannak sérülések, melyekre nem lehet felkészülni, lást Neuer egész szezonon át tartó sérülése. Alapjában véve nem lenne gond, hogy "csak" 4 szélsőnk van, sőt ennyinek elégnek kellene lennie bőven papíron. DE! Robbery 34-35 évesek és 1 komolyabb sérülés véget vethet a komplett szezonjuknak, arról nem is beszélve, hogy magasabb iramú meccsen max egyfélisősek. Coman is minden fűszálban hajlamos megsérülni 1-2 hétre, bár még ő bírja a legjobban. Gnabry meg az elmúlt 2 bundes szezonjában szinte ugyanannyi meccset hagyott ki, mint amennyit játszott.
Nyilván, ha csak egyfrontos csapat lennénk, mint egy Chelsea vagy Arsenal, akik inkább rákoncentrálnak a PL-re és nemzetközi szinten meg abba kapaszkodnak, ami csurran-cseppen, akkor teljesen rendben lenne a dolog és egy általad felvázolt vészmegoldással (5-3-2 szélsők nélkül stb) át lehetne vészelni néhány meccset a ligában. Csakhogy egy erős BL csapat ezt nem engedheti meg magának.
Lehet mondani, hogy mi lenne ha más csapatból is lesérülnének a kulcsemberek stb, de nálunk ez már 5 éve így megy. Egy Ronaldo vagy Messi mennyit volt sérült az elmúlt 5 évben? Emlékszem kisebb kihagyásokra, de 1. nem volt rendszeres 2. nem hónapokig tartó. Ergo lehet feléjük bizalommal fordulni.
A Reálnál ott van Bale esete, aki sérülékeny volt és bizony ki is került a csapatból, helyére pedig Iscot és Asensiot építette be Zidane sikerrel. Meg is lett az eredménye. De ez mind nem valósulhatott volna meg, ha nem lett volna kellő számú megbízható támadó Madridban. Nem vagyok a Reál-féle megalomán gigászi igazoláspolitika nagy rajongója, viszont bizonyos dolgokban előttünk járnak és itt nem pusztán a pénzköltésről van szó. Kerettervezésben és koncepcióban megelőztek bennünket az utóbbi években. Akit kellett, azt kiraktak a csapatból, aki meg kellett/illett csapatba, azt megszerezték. Mi is próbálunk okos igazolásokkal operálni vagyis olcsón német tehetséget megszerezni, de itt ki is fulladt a dolog. Bizonyos problémákkal, melyek jelen vannak évek óta, egyszerűen nem foglalkoznak, vagy halogatják. Egyik ilyen a sérülékeny keret ügye.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.08.10. 14:59

Ja, eddig komoly értékek távoztak. Elment Vidal a komolyabb nevek közül, meg Costa, aki amúgy már eleve nem itt játszott.

Persze, Lewa is ment a Realba, Thiago meg már a Barcában van, nem? Ja, nem. Várjunk még ezekkel azért. Majd ha Boa, Thiago, Lewa stb. tényleg elmentek, akkor ráérünk károgni.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2018.08.10. 15:48

Persze de ha a vezetöseég is pl. azt nyilatkozza Boa és Thiagót elengednék megfelelő ajanlat esetén azért nem tetszik...
Én szemely szerint nem vagyok elégedett az igazolások minőségével....persze ha csak a Bundesliga a cél akkor ok....de BL gyözelemhez kevés.....
csuri004

HozzászólásSzerző: Fußballmeister » 2018.08.10. 16:23

Thommeyy írta:
pussybuvar írta:Tök jó, hogy már ott tartunk mi lesz akkor, ha 4 szélsőnk lesz egyszerre sérült... Tudom, hogy benne van a pakliban, de ennyi erővel vegyük a világ bármely csapatát, töröljük ki a 4 legjobb szélsőjüket és elemezzük hogyan állnának fel. Ilyen peremfeltétekkel egy James-Müller duó még lehet nem is annyira rossz...

Az a gond, hogy a 4 szélsőnk egyszerre sérült dolog nem alaptalan. Ez nem csak egy légből kapott valami, hanem elég csak megnézni az előző 5 évet és abból leszűrni a tapasztalatokat.
Vannak sérülések, melyekre nem lehet felkészülni, lást Neuer egész szezonon át tartó sérülése. Alapjában véve nem lenne gond, hogy "csak" 4 szélsőnk van, sőt ennyinek elégnek kellene lennie bőven papíron. DE! Robbery 34-35 évesek és 1 komolyabb sérülés véget vethet a komplett szezonjuknak, arról nem is beszélve, hogy magasabb iramú meccsen max egyfélisősek. Coman is minden fűszálban hajlamos megsérülni 1-2 hétre, bár még ő bírja a legjobban. Gnabry meg az elmúlt 2 bundes szezonjában szinte ugyanannyi meccset hagyott ki, mint amennyit játszott.
Nyilván, ha csak egyfrontos csapat lennénk, mint egy Chelsea vagy Arsenal, akik inkább rákoncentrálnak a PL-re és nemzetközi szinten meg abba kapaszkodnak, ami csurran-cseppen, akkor teljesen rendben lenne a dolog és egy általad felvázolt vészmegoldással (5-3-2 szélsők nélkül stb) át lehetne vészelni néhány meccset a ligában. Csakhogy egy erős BL csapat ezt nem engedheti meg magának.
Lehet mondani, hogy mi lenne ha más csapatból is lesérülnének a kulcsemberek stb, de nálunk ez már 5 éve így megy. Egy Ronaldo vagy Messi mennyit volt sérült az elmúlt 5 évben? Emlékszem kisebb kihagyásokra, de 1. nem volt rendszeres 2. nem hónapokig tartó. Ergo lehet feléjük bizalommal fordulni.
A Reálnál ott van Bale esete, aki sérülékeny volt és bizony ki is került a csapatból, helyére pedig Iscot és Asensiot építette be Zidane sikerrel. Meg is lett az eredménye. De ez mind nem valósulhatott volna meg, ha nem lett volna kellő számú megbízható támadó Madridban. Nem vagyok a Reál-féle megalomán gigászi igazoláspolitika nagy rajongója, viszont bizonyos dolgokban előttünk járnak és itt nem pusztán a pénzköltésről van szó. Kerettervezésben és koncepcióban megelőztek bennünket az utóbbi években. Akit kellett, azt kiraktak a csapatból, aki meg kellett/illett csapatba, azt megszerezték. Mi is próbálunk okos igazolásokkal operálni vagyis olcsón német tehetséget megszerezni, de itt ki is fulladt a dolog. Bizonyos problémákkal, melyek jelen vannak évek óta, egyszerűen nem foglalkoznak, vagy halogatják. Egyik ilyen a sérülékeny keret ügye.

Teljesen egyetértek, hasonlókat akartam leírni. Lehet mondani azt, hogy ne károgjunk, de a sérülékenységekből kiindulva sajnos jóval magasabb a valószínűsége, hogy a 4 kulcsember a Bayernben fog kidőlni a szezon végére és nem a Realban/Barcában/Cityben/PSG-ben. Egyébként szomorú, de ez is az átigazoláspolitika eredménye. Egy kevésbé sérülékeny és jó spílerre azonnal lecsapnak a nagy halak. Mi pedig az olcsó igazolásokat keressük, így maradnak a jó spílerek, akik viszont sérülékenyek. Ezeket lehet tudni a korábbi évek tapasztalataiból, amikor kiad egy klub sok 10 millió eurót egy játékosért, akkor ezzel tisztában kell lenniük.

Nem véletlenül láncolják ide Lewandowskit sem. Szinte egyetlen csatár sincs olyan a piacon, mint Ő, aki nem sérülékeny és gólerős és ráadsául ingyen jött. Nem véletlen, hogy el is szeretne innen menni, mert komolytalannak gondolja Ő maga is azt, ami az elmúlt években történik ezen a szinten. És igaza is van. Azzal lett idecsábítva, hogy BL címekért megyünk, de hát egy fecske nem csinál nyarat, főleg nem 35-36 éves kiöregedett sztárokkal. Az lett volna tisztességes a Bayern részéről, ha elengedi Lewandowskit, mert végső soron a klub nem teljesíti azokat a feltételeket, amiért Ő Münchenbe igazolt.
Fußballmeister

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2018.08.10. 16:26

Én még nem kongatnám a vészharangokat.

Most arról cikkeznek, hogy Thiago megegyezett a Reallal, akár távozhat. Akkor távozzon is. Mit tett ő itt le az asztalra, hogy ennyire sajnálni kelljen? Többet volt sérült, mint egészséges és amikor játszott sem tudott semmi stabilitást adni a csapatnak, abszolút hangulatember volt. Ha kvázi Barca-nevelésként képes egy Realba igazolni, akkor semmi keresnivalója nincs nálunk.
Amit ő hozott, azt több játéklehetőséggel simán hozhatja egy Goretzka vagy Tolisso is. Arról nem is beszélve, hogy akár még igazolhatunk is a helyére. Ragaszkodni a lehetséges klubikonokhoz kell, egyébként csak az a kérdés megvan-e a megfelelő pótlás. Thiago szerintem alapjáraton pótolható.

Boaért már sokkal inkább pipa lennék, mert ő azért lényegesen többet tett a csapatért, illetve nehezebben is pótolható. Ugyanakkor itt is kérdés mit akar a játékos. Ha bedurcizott azért, mert most már meg kell küzdenie a csapatba kerülésért (lásd anno Mandzu), akkor mehet amerre lát.
Kroos-nál mindenkinek olyan nagy arca volt, hogy a játékos a hibás és hadd menjen. Kérdem én, mivel különb nála egy Thiago, vagy akár egy Boa? Vagy most már hirtelen a vezetőség a hibás, ha lelép vki, anno meg csak Toni sara volt az egész?

Lewa meg ha tényleg így gondolja, akkor inkább maradjon csendben és szálljon magába. Ugyanis ha a kritikus BL meccseken csak 10%-kal többet nyújt a saját tudásából, akkor meg is lett volna az az áhított BL serleg. Lehet, hogy azt ígérték neki, hogy itt BL címért harcolhat (egyébként ezt meg is teheti), de arról nem volt szó, hogy aztán a kulcspillanatokban neki ehhez nem kell hozzátenni semmit.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2018.08.10. 16:58

Amugy én is ugy voltam vele hogy inkább Thiago menjen mint Vidal...de mindkettő?
Ja amugy Gnabry megserült...izom serülés igy nem játszhat Vasárnap....
csuri004

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.08.10. 18:15

Thiago: Nem tudom mi igaz ebből a Reálos dologból, de én csak és kizárólag akkor engedném el őt, ha cserébe egy igazi bomber játékos érkezik (pl: Dybala, Hazard, KDB) vagy minimum egy nagy potenciállal rendelkező és már itt-ott bizonyított spíler, aki rögtön emeli a csapat színvonalát (pl: Martial, Fekír, Asensio, Dembélé, Leroy Sané). Való igaz, hogy Thiago eddig nem tudott folyamatos világklasszis teljesítményt nyújtani és vannak szürke meccsei, de mégis úgy vélem ő az egyike azon kevés játékosunknak, aki képes ki-ki meccset a javunkra eldönteni. A játékstílusa és képességei egyedülállóak és bár vannak hibái, de nélküle jóval szürkébb lenne a középpálya. Az igaz, hogy Goretzka az alapfeladatait el tudná látni, de a fineszes megmozdulásainak hiánya észrevehető lenne. Emiatt is írtam, hogy ha őt elengedjük, akkor a támadórészleget kell megerősíteni egy különösen fineszes támadóval. Ebben az esetben, ha középpálya veszít valamennyit, a támadórészleg sokat nyerne, így talán még kiegyensúlyozottabbá válna a csapat.

Boa: Pussybuvarral nem értek egyet abban, hogy Boa fontosabb lenne JELENLEG, mint pl Thiago. Abban egyetértek, hogy Boa sokat tett a csapatért, de ő Pep utolsó évében volt legutóbb igazán húzóembere a csapatnak. Azóta csak romlott a teljesítménye, sérülékennyé is vált. Valamint manapság többet foglalkozik pályán kívüli dolgokkal. Gyanítom, hogy a vezetőséggel való megromlott kapcsolata összefüggésben áll ezzel, na meg gondolom több lóvét is akarna. Boa pólátásához nem is kéne igazolni, mert lényegében már megvan az utódja Süle személyében, aki minimum hozza a teljesítményét, sőt olykor megbízhatóbb is. Ha nem szándékozunk 3 védős felállásssal kísérletezni, akkor feltétlenül nem is kéne hátvédet igazolni, de azért biztosra mennék és inkább Süle mögé hoznék egy korrekt cserevédőt. Olyat azért a bundesből bármikor lehet akasztani.

Lewa: Na ő egy külön kategória, mert ő feltéltenül menni akar és ezt már régóta tudni, ráadásul nyilvánosan kritizálta az átigazolási poltikát. Egyrészt nem az ő feladata ilyeneken filózni, egy játékos inkább hozza a pályán azt, amit tud. Lewa teljesítménye meg hagyott némi kívánnivalót maga után. Tőle ennél sokkal sokkal kell. Viszont valahol azért nem alaptalanok a kritikái arra vonatkozóan amiket a korábbi hozzászólásomban is leírtam, a vezetőség adott problémákat egyszerűen besöpört a szőnyeg alá. Egyébként nem hiszem, hogy csak Lewa az egyetlen a keretből, akinek nem tetszik az átigazolási poltika, csak a többiek befogják a szájukat. Nagyon kíváncsi leszek, hogyan fog teljesíteni a szezonban egy motiválatlannak tűnő Lewa és megérte-e foggal-körömmel ragaszkodni hozzá a vezetőség részéről.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.08.10. 20:47

Ezt teljesen adom...

Azért tegyük azt hozzá, hogy tavaly csak 3 szélsőnk volt, most pedig 4. Tavalyelőtt ugyan volt papíron 4, de Ancsa képtelen volt használni Comant és Costa-t.
Egyébként nem tudom, hogy Costá-ra berágott-e a vezetőség, hogy ilyen gyorsan eladtuk, de lehet ha kap még Jupp alatt 1 évet visszatér a formájához. Szerintem ő tipikusan az a játékos, aki mindent tud a labdával, csak agya nincsen a játékhoz, ezért nagyon részletes taktikai felkészítésre van szüksége.

Másrészről ennek az igazolási szezonnak úgy vágtunk neki, hogy Thiago és vidal tuti megy...aztán most meg amikor ténylegesen realizálódik akkor mindneki ki van akadva...és azért azt is tudjuk, hogy az, hogy a real és Thiago megegyezett még nem jelenti azt, hogy a vezetőség el is engedi

Így is lesz egy James-Tolisso-Goretzka-Javi sor, ami felállástól függően kiegészülhet még Alaba-val, kimmich-el,Bernattal vagy Rudy-val (ha marad).

A nagyobb gondot én is Boa távozásában látom. egy 4 védős rendszerhez is, hogy az ne pukkanjon ki tavaszra szükség van 3 hasonló képességű belső védőre+1-re aki lehet gyengébb, akit kevésbé erős ellenfél ellen be lehet állítani tehermentesíteni a többieket. Ha Boa megy, akkor Javi-ból belső védő lesz, és szerintem ő azon a poszton nincsen a Hummels-Süle duó szintjén.

Ugyanakkor elé valószínűtlennek tartom, hogy ha megy Boa és Thiago is, akkor a Vidal+Boa+Thiago vételárából ne hoznánk valakit. Nem tudom egyébként, hogy mi lett végül a deLigt vonallal, vagy, hogy Pavard-al végül megegyeztünk-e

Egyébként ha Boa megy szerintem azért járnánk jól Pavard-al, mert akkor működhene a 3 védős rendszer is, de egy 4 védős rendszerben ő tudna belső és széső védőt is játszani, és akkor Kimmich feljebb léphete a kp-ra. Amire azért volna nagy szülség, mert James-on kívül nincsen igazi irányító/játékszervező a kp-án.
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb