AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: ptg » 2018.10.03. 11:06

Szóval térjünk vissza úgy a július vége, augusztusi posztokra. Nem kell Vidal, nem kell Rudy, nem kell Rafinha, nem kell Bernat, sok a középpályás, egy évvel előtte eladtuk Costat, nem vettük meg Brandtot. Mostanában pár ember ( pontosan 4 beépült, vagy beépülőben lévő játékos ) sérülése miatt nincs harcos, romboló ember középen, nincs gyors szélen alkalmazható páros, nincs szélső védő csere, van helyette az átigazolásaik meghiúsulása miatt csalódott első számú és ki tudja miért folyamatosan játszatott támadó és védő – teljesítményük értékelhetetlen. A három valamirevalónak gondolt új emberből egy sérült, egy éretlen és nem való a Bundesligában megszokott szigorú rendszerhez, egyet meg nem játszat az új edző (bár véleményem szerint ő sem üti meg jelenleg az elvárt Bayern szintet ).
Az általános formáról pedig jobb nem is beszélni, én nem hiszem, hogy ez a túlzott erőnléti igénybevétellel, az edzéseken a maximális fizikai fejlesztéssel lenne magyarázható, a kedvetlen és fejetlen összevisszaság engem arra enged következtetni, hogy az eddigi sirámunk (a buli kevés ennek a gárdának) helyét most már a buli megtartása fogja átvenni. Sótlan, ötlettelen játékaink élénken emlékeztetnek Carlo utolsó hónapjaira és a Dortmund Klopp végén, utána bekövetkezett mélyrepülésére.
Neuer - még valamennyire hozza magát. Ilyen védelem mögött idegbetegnek kellene lennie, ennek ellenére amit kell fognia, azt fogja
Kimmich – eltűnt előle a megszokott kpálya, a válogatott kudarc rajta is érződik, sokat kóborol feleslegesen, de még így is majdnem ő a legveszélyesebb csatárunk, igaz a védőmunkája mintha kissé háttérbe szorulna, persze ezt nagyban befolyásolja a mellette nem rohangáló Boa formája is
Boateng – inkább semmit sem írok róla
Hummels – ő sem a régi, öregszik is, lassul is, a régi beidegződéseit egyelőre a helyezkedési hibáin lehet észlelni, de ez is a lassulás rovására írható, jó az ütem, csak az a pár centi kezd hiányozni
Alaba – mintha fejben nem itt járna, pedig a nagy haverrel/párjával folyamatosan tolatják, holott neki már rég a Rodriguez és esetleg Gnabry duóval kellene összeszoknia, ő is lassult lábban és fejben is
Középen csak Thiago a fix, rajta érződik az összeszokott társak hiánya és a tehetetlen támadósort egyedül nem képes se helyettesíteni, se mozgásra késztetni, a többiek vagy sérültek, vagy elegendő játékidő hiányában, vagy az állandó összeállítási forgatásban nem fix helyeken játszanak ( Goretzka pl. balhátvédet, James meg jobbszélsőt), értékelhetetlenek csapatjáték szempontjából
A csatárokról már nincs is mit írni, gyakorlatilag nincsenek/láthatatlanok – talán Robben kicsit szellemképesen látszik, de hát azért ő is már csak kiegészítő, cserember lehetne egy ilyen kaliberű csapatban.
Nem akartam senkit sem érzéseiben megbántani, és nem is vagyok türelmetlen sem a csapattal, sem az edzővel szemben, ezeket a hibának vélt és kritikai észrevételként említetteket én 75%-ban a vezetőség szemellenzős játékospolitikájának minősítem.
Elnézést kérek a terjedelemért.
ptg

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2018.10.03. 15:28

Még mindig nem szeretnék vészharangokat kongatni és ne is legyen igazam, de úgy látom, most indult el az az összesés, amit a folyamatosan elnapolt generációváltás okozott. Sokan azt gondolták, hogy majd tavasszal jönnek ki a problémák, de még csak október eleje van, de már látszódik. Ezt a csapatot nagyon nehéz lesz összetartani és félek Kovacnak nincs meg a tekintélye hozzá. Motiválatlan, flegma, lassú és fegyelmezetlen csapat. Én sajnálom Kovacot, mert szimpatikus figura, de ebből sokkal többet nem fog tudni kihozni. Látva a Dortmund életre kelését, nem lennék meglepve, ha a szezon végén nem mi nyernénk a Bundest. Szomorú, hogy a vezetőség túlontúl reaktív és csak akkor hajlandó lépni, mikor összedől a vár.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2018.10.03. 18:52

Az azért durva, hogy az Ajax az Allianzba lefocizott minket! Kaput többször találták el, szépen játszottak. Gnabry minek van itt? Ha nem játszik James előtt van Müller a rangsorban, na ne vicceljünk!!! Azt reméltem, hogy Kovacnak lesz töke, de csak egy újabb báb akit Uliék tökéletesen tudnak mozgatni!
Kozi31

HozzászólásSzerző: ptg » 2018.10.03. 18:53

szerintem nem dől össze a vár, ha Kovač szabad kezet kap a figurális dolgokban, értem ez alatt az emblémának kikiáltottak értelmes mellőzését, variált felléptetést. Meg kellene értetni velük azt az egyszerű dolgot, amit egy néhai amerikai elnök egyszer már elmondott, csak most a Bayern Münchenre kihegyezve - és aki nem érti, azt egy darabig ki kell tenni a kettőbe, vagy tartósan a kispadra és csak sérülés esetén felküldeni. Mert akinek nem felel meg a helye, az küzdjön meg érte egy nála tudásban kevesebb, de a lelkét is kitevővel talán
ptg

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.10.03. 19:54

Melyiknek nincs helye a kezdőben szerinted a Süle-James-Gnabry hármasból???
Atesz12

HozzászólásSzerző: szprajtboy » 2018.10.03. 20:54

Az egészbe az a siralmas ezt kristály tisztán lehetett látni és várható volt ez a történet. Én tavaszra vártam ez történik ehelyett már szeptemberbe is nullák vagyunk. Aki szerint James,Süle és Gnabry jelenleg nem kezdőbe való helyettük Ribéry,Müller,Boateng igen ott súlyos gondok lehetnek. Nem megbántva senkit, de ez a hármas jelenleg kuka. És az idegesít legjobban , hogy a csapatot lehúzza az edző és a vezetőség impotenciája. Ha Ribéry,Boateng tiplizik és helyettük jött volna egy Martial és Pavard most ott lennénk, hogy BL esélyes csapat. Ehelyett olyan impotens az előre játékunk , hogy szemem könnybe lábad és nem a szépségtől. Vannak a csapatból akik többet érdemelnek. Gondolok itt Neuer,Kimmich,Hummels,Thiago,James magra. Akik odateszik magukat és nem flegmáznak mint a nagyratartott Boa akiről ha most véleményt kellene írnom nem hiszem, hogy moderálás nélküli keretben írni tudnék. Ha legalább nem segít ne ártana..... De ez jó példája, hogy lehet elcseszni egy pöpec csapatot sóher vezetőkkel és ostoba döntésekkel.

Számomra kis híján egyértelmű ha a kellő dolgokat meglépjük szó sem lenne erről a bicskanyitogató hangulatról. Egy potens edző és egy jó szélső hiányzik. Lehet rotálni ahol ugyanarra a posztra több hasonló képességű játékosod van. Például középpálya közepe nem a védelem közepe. Ribéry és Robben sérthetetlen ? Profi csapat..... Bayern volt/van/lesz is akkor is ha nem tartoznak a klubb kötelékébe. Előbbitől erősen könnyes és fájó búcsút venni megfelelő parádéval és helyettesítéssel egy Coman - Ribéry cserével szimbolizálva lejárt az ideje. Mindenki happy és semmi gáz rászolgált. Utóbbi maradhatott volna idénre is tölteléknek jó.

Ehelyett mikor valahol azt olvasom , de hát hülye vagy Ribéry milyen jó mennyire küzdött. Egy szélsőnek ez a legnagyobb erénye ? Ugyanezt a beszélgetést lefolytattam a magyar válogatott kapcsán. Csak ott Dzsudzsák volt az "áldozat" azért mert valaki küzd még nem kell garantált hely és nem fog automatikusan jól játszani és egy szélsőnek nem az az erénye, hogy küzd........ha igen rég rossz úgyis.
szprajtboy

HozzászólásSzerző: procee » 2018.10.03. 23:59

Ma a Genkben az a bal szélső gyerek, nevezetesen Arnaut Groeneveld akkora gólt vert az Athleticonak, hogy csak na. S hogy ezt miért írom ide? Csak nézzük meg, mire képes egy 21 éves játékos a Genkből.... S gondoljunk vissza arra, Ribery mikor villantott utoljára hasonlót... Félreértés ne essék, nem az a célom, hogy összehasonlítsam a két játékost, csupán érzékeltetni szeretném, hogy ami nem megy, nem kell eröltetni. Ribery játéka évek óta erőlködés, melynek nyögés a vége, mert lecipeli a labdát az alapvonalra, s így sem váratlan húzásra nincsen esély, s az a a maradék sebessége is elveszik az egésznek. Meg kell érteni, vége... S az ő hozzáállásával végképp, mert nem hajlandó változtatni a játékán, nem hajlandó beismerni a határait. A hiszti bezzeg megy. Robben sem olyan már véletlen sem, mint rég, de nála azt látom, próbál alkalmazkodni a megkopott sebességéhez, változtatni a játékán. Ribery épp ellenkezőleg. Egy jó, tekintélyes edző ilyenkor elmagyarázná a játékosnak, hogy figyi, ez így nem megy, de megmutatom, hogyan lehetséges még így is jól játszani. Ebből a szempontból kicsit úgy érzem, lehet Kovacnak nincs meg ez a tekintélye, s ez óriási baj lehet még... A szélső poszttal én komolyan úgy vagyok, érthetetelen számomra is, hogy Gnabry miért játszik ilyen keveset, ha azért mert még fizikálisan nem érte magát utol, azt mondom ok, de így is jobb Riberynél.... S komolyan mondom, látván azt, hogy Sanches hogyan veri meg egy az egyben az embereket, s milyen sebessége van, még őt is előbb raknám be a posztra, mint a jelenlegi Riberyt. Szélen Sanchestől még a taktikai fegyelmezetlenségek is jobban beleférnének, mint középen, komolyan jó opciónak gondolnám oda. Taktikailag Ribery is teljesen kilóg az egész szisztémából... Vagy lehet épp tőle indul az egész borulása? Folytatván Boatenggel? ... Süle klasszis teljesítményt nyújt, ő meg bohóckodik egy BL meccsen.... Második csapatba száműzném, komolyan. Gondolkodjon el, vagy megszokik, vagy megszökik....

Az elmúlt pár meccs jól összezavart azért, jelenleg nemtudnám belőni magunkat, hogy erőviszonyban hol állunk Európában, de lassan a Bundesben sem. Az egyszer biztos, hogy a BVB kerete mélyebb, a támadószekciója szinte kimeríthetetlen, Sancho és Larsen féle fiatalok mellett Wolfal, Philippel, Reussal és Pulisiccel, nagyon fel kell kötni a börgatyát, Nikonak főként, mert már pár meccsen lemeccselték taktikailag is.

Bízom a szebb folytatásban!
procee

HozzászólásSzerző: ptg » 2018.10.04. 00:15

Atesz12 írta:Melyiknek nincs helye a kezdőben szerinted a Süle-James-Gnabry hármasból???

én a Lewa-Boa-Ribery trióra hegyeztem a dolgot, de bővíthető ez akár Müller-Robben párossal is, jelen pillanatban a jóllakottság homályában lebegnek a csapat számára hasznosság és taktikai alárendeltség helyett
ptg

HozzászólásSzerző: ptg » 2018.10.04. 00:33

procee írta:Ma a Genkben az a bal szélső gyerek, nevezetesen Arnaut Groeneveld akkora gólt vert az Athleticonak,

pontosítva FC Bruges-ből és az Atlético Madridnak, bocsi
ptg

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.10.04. 06:36

ptg írta:
Atesz12 írta:Melyiknek nincs helye a kezdőben szerinted a Süle-James-Gnabry hármasból???

én a Lewa-Boa-Ribery trióra hegyeztem a dolgot, de bővíthető ez akár Müller-Robben párossal is, jelen pillanatban a jóllakottság homályában lebegnek a csapat számára hasznosság és taktikai alárendeltség helyett

Így már értem, köszi:)
Atesz12

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb