AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2018.12.02. 15:35

Szia!

Én csak a második félidőt láttam sajnos :(
Nekem kicsit (számomra) kaotikus volt a mérkőzés vagyis a Bayern játéka. Olyan semmilyennek tűnt. Nem tudtam eldönteni, hogy most pl.: kontrákra játszunk vagy egész pályás letámadásra... Csak úgy csordogált a mérkőzés. A védelem most viszonylag mélyen védekezett a támadok meg elöl "ragadtak" és szerintem volt többször is, hogy kettejük között volt vagy 50 méter távolság. A középpályások meg fussák be ahogy tudják... Kicsit a 90 es évek focijához emlékeztetett a mérkőzés. Hol itt támadtak egyszer, hol meg a másik kapura. Mintha többször is szét szakadt volna a pálya.
Kovacot is többször mutatták, komolyan mondom, mintha semmi önbizalma nem lenne. Olyan erőtlenül reklamálgatott, kicsit mosolyogva kicsit lesajnáltatva magát, de hogy erőt nem sugárzott az biztos. Egyszer sem láttam, hogy határozott utasítást adott volna a pályán lévőknek. Néha magyarázott valamit, de hogy azt senki sem hallotta meg az biztos, ha csak edzés helyett nem, szájról tanítja olvasni a játékosokat... három pont megvan az a lényeg, e sajnos a Borussiának is.... szerintem ugyan ott vagyunk ahol eddig, nagy változásokat nem látok. Salihamidzic örült és boldog volt a meccs végén, ez a lényeg ... de hogy minek örült az nem tudom....
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2018.12.03. 10:54

Sajnos az van, hogy Neuer vlsz. fél. Fél az ütközésektől, fél a sérülésveszélyes helyzetektől. Lehet, hogy ezt ő nem is tudja, de pl. amiből most gólt kapott, arra nincs más magyarázat. Azt hiszem, megérett a helyzet arra, hogy kispadra kerüljön, s egy sportpszichológus alapos kezelésbe vegye. Fájdalom, de ez van - és egy ekkora, visszatérő sérülés után ez ráadásul még tök természetes is.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2018.12.05. 23:07

Bayern München: Megerősítette posztján a bajorok egyelőre csalódást keltő bajnoki szereplése miatt össztűz alá került Niko Kovac vezetőedzőt a klub vezérigazgatója, Karl-Heinz Rummenigge. “A Bayernnél szeretnénk még hosszú ideig Niko Kovaccsal együtt dolgozni. Remélem, nem csak 2018, de 2019 és 2020 karácsonyakor is ő lesz még az edzőnk. Ismeri a Bayernt, egy extrém karakter pozitív értelemben. Olyan személyiség, amit igazán kedvelek. Ő egy olyan edző, aki kész harcolni és változtatni a dolgokon. És kell is, hogy változtasson is” – mondta a klubvezető (Abendzeitung München)

"Itt döglünk meg mind..."
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2018.12.06. 10:44

Sziasztok!

Ha ez a Kovac tovább marad szerintem az alábbi dolgok következhetnek be:

1. Jó ha elérjük a BL indulós helyet….
2. Ez által nem fogunk tudni klasszis játékosokat igazolni, mert a kutya se akar nálunk majd játszani, úgy lezüllünk… már most is káosz hangulat uralkodik nálunk, mi lesz itt még szezon végig… pl.: már most ki van teregetve a szennyes a sajtó felé és marakodik mindenki mindenkivel, de a lényeg, hogy Uli és Kalle szerint minden rendben… Uli régen nagy kedvencem volt, de mióta kijött a sittről… teljes 180 fok…
3. Biztos vagyok benne, hogy lelép: Boa, Alaba, Lewa, James… és még ki tudja ki… persze hozni nem fogunk tudni játékosokat mert visszaesünk a középkorig….
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.12.06. 11:01

Hát ha Kovac marad, akkor Kimmich is az első távozók között lesz
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2018.12.06. 12:43

"Hát ha Kovac marad, akkor Kimmich is az első távozók között lesz"

Biztos vagyok benne, hogy nem. Kimmich szerintem Müller, Lahm útját járja/járhatja be. Igaz nem saját nevelés, de szerintem Ő is tudja, hogy itt akár csk. "szintig" emelkedhet, tudja, hogy itt nagy jövő állhat előtte és a klub egyik alap pillére lehet (nekem már az is). Kovac nem fogja őt tudni mellőzni. Hisz senki sincs a posztjára csere :) Jó, jó ott van Rafi, de azért van itt egy kis szintkülönbség. Szerintem Ő szereti ezt a klubot a lelkével és nem "csak egy zsoldos..." Ráadásul fiatal, van még/lehet még jó pár éve ezt Ő is tudja. Kovac viszont folyamatosan inog a helyén.
A másik amit el tudok képzelni a vezetőségtől, hogy most "összefogtak és összezártak" vagyis kivédik, hogy minden évben ne kelljen elküldeni azért edzőt, mert a játékosok nincsenek vele megelégedve. Gondolják, most "betörik" a keretet, mint egy mustángot, hogy most ők húzzák meg magukat (játékosok), mert az edző mindenképpen maradni fog, még ha a 10. helyen végzünk akkor is, és most már kussoljanak és a játékkal foglalkozzanak végre és ne az edzővel. Így arra várnak/várhatnak, hogy a végre a játékosok elfogadják ezt a helyzetet és kezdjenek el végre foczini. Na most lehet, hogy Ők el is kezdenének, de akkora sz*rok a taktikai utasítások, hogy nem tudnak. Ők a saját bőrükön érzik, hogy a felettük álló személy nem elég felkészült erre a feladatra, és nem tudják, így hogy bizonyos szitukban mit csináljanak a pályán, és így jönnek a zavarok, hibák. Persze a vezetőség meg gondolja, hogy azért, mert hogy edzőbuktatás van vagy esetleg az edző személye jár folyamatosan az eszükben és azzal foglalkoznak, hogy Kovac még mindig itt van és nem a játékra összpontosítanak. De hát csak ilyenkor kéne kilépnie az árnyékból Salinak és konzultálnia az arany-háromszögben (Uliék, Kovac, Spílerek), mert ugye Ő mindenhol megfordul (irodákban s*ggnyalni jár, Kovacnál bamba nézésű üzemmód, öltözőbe bólogatni, hogy igen minden jobb lesz), hogy gyerekek itt óriási problémák vannak, mert mindenki mellébeszél vagy elbeszél egymás mellett, és összerakni a darabokat "ráérezni" a hibákra, hogy hol is romlott el ez a beolajozott gépezet és minél többet kommunikálni mindenkivel, hogy ki mit gondol és merre evez, és Ő ebből tudná összerakni a teljes képet. Fogalma sincs, hogy mit akar a vezetőség, mert feje a nyakáig van a s*ggekben és így nem hall semmit a fülével. Kovacnál vakon van, mert nem érti a szakma ezen részét és elhisz mindent Kovacnak, mert a vezetőség is ezt akarja/ezt várja el tőle. Játékosok meg biztos vagyok benne, hogy nem mernek bizalommal hozzáfordulni, mert tudják, hogy bármit is mondanának neki kb. ez lenne a válasza: "gyerekek megoldjuk, nincs gond, ne ezzel foglalkozz most, jó ez a Kovac, hallgassatok rá..." mert ugye Uliék szerint ha Kovac jó, akkor szerinte is jó, biztos vagyok benne, hogy nem megy be Kalléhoz, hogy "Szeva Rumi! Te ez a Kovac egy balf*sz! Nem tudta, hogy ezt a játékot nem 13-an játsszák egyszerre a pályán, mellesleg Kimmichnek ez a problémája van, amit azzal tudnánk orvosolni, hogy ..." Nem kezeli senki nyügét, baját ebben biztos vagyok, és nem keresget senki problémájára megoldásokat ez is tuti. Ahhoz nem elég kreatív és tökös. Nem tudom elképzelni, hogy bármilyen ügyben is javaslatokat tegyen le az asztalra. Kb. szerintem így mehet be az irodába, hogy "Szeva Uli! Bocsánat a tegnapiért! Csak tudod siettem, de ma ígérem a golyókat is leszopogatom..."
Amúgy meg ha tényleg a Bayern szív ügye lenne, biztos vagyok benne, hogy többet beszélgetne a pálya edzővel, a szertárossal, a csapatorvossal, a "mosodásokkal" stb. a töbib Bayern alkalmazottal, mert biztos vagyok benne, hogy a játékosok, ha nem is mindenki de "elsírja" magát a személyzet egyes tagjainak bánatáról és már ott is a ziccer Sali kezében, hogy hoppá, ez a Sali úgy megoldotta a problémám, hogy nem is beszéltem vele, de segített. Csakhát ezek empátia érzék kéne Salinak... az meg nincs... amúgy is siet, mert Ulinál már megint szárazak a golyók és inkább azokat kell beolajoznia...
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.12.06. 13:16

jah, csak Kovac épp most b*szta le Kimmichet, amiért feljár támadni. majd szépen lassan elmérgesedik a helyzet, mert szerintem a vak is látja, hogy Kimmich támadásban erősebb mint védekezésben. és ha Kovac pont az erősségében akarja gátolni Kimmichet, plusz a vezetőség még ittartja 2-3 évig, akkor lehet majd hogy egyszercsak elege lesz és aztmondja: na kapjátok be gyíkok én leléptem.
Senki nem fog ittmaradni 3 évig, hogy hátha majd aztán lesz egy normális edző, miközben azt a 3 évet meg végig kell szenvedni.
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.12.06. 13:27

amúgy én így csinálnám: megtartanám a kp-n Thiagot, Goretzkát, Javit ( esetleg ) és Tolissot ( esetleg ) valamint felhoznám Kimmichet is középre. Kimmich helyére megvenném Pavarddot. A védő 3as maradna, vagy ha van valami értelmes védő akkor az öregek ( Hummels, Boa) közül egyet ki, és az újat be. Jamest is megtartanám mindenképp. valamint még hoznék egy faszább jobbszélsőt. ennyi

------------- Neuer----------------
Pavard-------Süle ----- Boa ( Hummels)-----Alaba

--------- Thiago( Javi )---- Kimmich ( Goretzka, Tolisso)

Dybala ? -------- James ( Müller ) -------- Coman ( Gnabry)

----------------------Lewa----------------
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2018.12.07. 12:02

Furcsa ez a Kalle-nyilatkozat: Kovaccsal akár három szentestét is szívesen ünnepelnének (ez milyen megfogalmazás már: olyan, mintha szerelmi vallomás lenne), de persze ha a tabellára néznek és ott azt látják, hogy ötödikek, akkor ez nem megfelelő.

Szerintem ez tipikus kettős beszéd, ami egyáltalán nem annyira Kovac megerősítéséről szól. És őszintén szólva egyáltalán nem lehetünk benne biztosak, hogy az őszi szezont képesek leszünk az 5-nél jobb helyen zárni. A BVB simán lehozhatja 100%-osan a további meccseit, bár ebben az esetben a Gladbach bukik hármat. A Lipcsének rajtunk kívül nincs olyan nagyon komoly ellenfele (talán a Bréma még az, ha épp jobb irányba fordul a formájuk). A Gladbach a Hoffenheimmel és a BVB-vel játszik - talán ez a csapat az, amelyik nagyobb számban bukhat pontokat. A Frankfurt Hertha, Leverkusen, Mainz, Bayern négyest kapott a végére, és a Hoffenheimnek is csak a Gladbach van a komolyabb ellenfelek közül.

Ha így nézzük, akkor reálisan a következő képzelhető el:
BVB - max. 2 pontot bukik el - 41 pont
Gladbach - max. 5 pontot bukik el (kikap a BVB-től, ikszel a Hoffenheimmel) - 33 pont
Lipcse - max. 2 pontot bukik el (mondjuk ikszel velünk) - 35 pont
Bayern - két iksz a két nagyobb csapat ellen, két győzelem - 32 pont (de akkor nem bénázgatunk a két kiesőjelölttel szemben!!!)
Frankfurt - 2-3 pontot bukik - 31 pont
Hoffenheim - 2 pontot bukik - 31 pont.

Tehát mit is jelent Kalle nyilatkozata? Ha kikapunk akár a Lipcsétől, akár a Frankfurttól, vagy pontot bukunk a kicsikkel szemben, akkor máris az elfogadhatatlan kategóriába süllyedünk.
Racilaci

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2018.12.07. 12:14

Kimmichhez: A helyében a második lennék, aki feláll és lelép innen, ha marad minden ugyanúgy, ahogyan az elmúlt hónapokban. Ez a semmi, amit játék gyanánt mutatnak épp az olyan életkorban és fejlettségi szinten lévőknek árt a legtöbbet, mint Kimmich. Kb. Folyamatosan süllyed az ázsiója, s persze az önbizalma is bomlik, repedezik.

Az első az James, aki ugyanebben a cipőben van. Annyi könnyebbséggel, hogy őt nem is nagyon köti semmi (szerződés sem) a csapathoz.

És azért ez durván a Kovac-Uli-Kalle hármas bűne, mert kb. ők a potenciálisan legértékesebb játékosaink (Thiago és Lewa mellett).
Racilaci

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb