AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2018.12.08. 15:47

Kimmich középpályán kezd, csakúgy mint a Bréma és a Benfica ellen, lehet nem véletlen?! Azt a két meccset megnyertük.
Atesz12

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2018.12.08. 16:45

tudna valaki streamet adni? nincs sajnos sport 2-m
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: procee » 2018.12.08. 21:40

Néha még szét-szétcsúszunk, de ez ma jó volt! Boateng mégsem felejtett el focizni :O Kapott gól nélkül lehoztuk.
Kimmich pedig 6-osban is klasszis szint, Martinez most nézelődhet. Bár az, hogy nagyobb csapatok ellen egy Rafinha legyen a jobb hátvédünk, az engem megijeszt... :D
procee

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2018.12.08. 21:59

procee írta:Néha még szét-szétcsúszunk, de ez ma jó volt! Boateng mégsem felejtett el focizni :O Kapott gól nélkül lehoztuk.
Kimmich pedig 6-osban is klasszis szint, Martinez most nézelődhet. Bár az, hogy nagyobb csapatok ellen egy Rafinha legyen a jobb hátvédünk, az engem megijeszt... :D

A Kimmich - Goretzka duo ami klasszis szint, ahogy cseréltük Goretzkát, jöttek a Nürnbergi támadások és a középpályás védekezés szétesése. Nagyon kell nekünk vagy egy jobb hátvéd vagy pedig egy Kimmichhez hasonló futó gép. Év elején pedig azt végképp nem gondoltam volna hogy Hummels fog a padon ülni, pedig sajnos megérdemli.

Ajax ellen kiváncsi leszek, ha őket helyretudjuk tenni idegenbe akkor talán elindult valami.
szabi90

HozzászólásSzerző: procee » 2018.12.09. 01:22

szabi90 írta:
procee írta:Néha még szét-szétcsúszunk, de ez ma jó volt! Boateng mégsem felejtett el focizni :O Kapott gól nélkül lehoztuk.

A Kimmich - Goretzka duo ami klasszis szint, ahogy cseréltük Goretzkát, jöttek a Nürnbergi támadások és a középpályás védekezés szétesése. Nagyon kell nekünk vagy egy jobb hátvéd vagy pedig egy Kimmichhez hasonló futó gép. Év elején pedig azt végképp nem gondoltam volna hogy Hummels fog a padon ülni, pedig sajnos megérdemli.

Ajax ellen kiváncsi leszek, ha őket helyretudjuk tenni idegenbe akkor talán elindult valami.

Valóban nagyon jó a Kimmich-Goretzka páros, azonban nem csupán Goretzka lecserélése okozhatta később a gondot, hanem hogy Thiago még nincs formában , pluszban átálltunk 4-4-2 re Wagner behozatala miatt (ami nekem kicsit érthetetlen is...) Viszont erre a duora nagy jövő vár, az hétszentség!

Szélső védőnek nálam még mindig Meunier lenne a befutó, esetlegesen Florenzi, vagy Klostermann, ha már szóba került nálunk. Ha viszont középre keresünk embert, akkor Weigl. Jelenleg a BVB-ben parkolópályán van, azonban tudjuk milyen ha formában van.

Én is kíváncsian várom az Ajax meccset.
procee

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2018.12.10. 10:55

Ami a Nürnberg-meccset illeti.

Abszolút pozitívum volt, hogy a támadásban láthatóan többféle variációt sikerült többször is elsütni. Ez eddig rettenetesen hiányzott. Voltak különbözőképpen megoldott szögletek, átlövések, kombinatív összjátékok akár a 16-oson belül is. Ezenkívül örömteli, hogy Rafinha ahányszor játszott az idén, annyiszor mutatott meggyőző teljesítményt. És valóban: szintén nagyon jó volt a Kimmich-Goretzka páros, illetve szerintem kifejezetten jól játszott Müller és Lewa.

Ugyanakkor ne feledjük, hogy:

- a Nürnberg védekezése gyakorlatilag értelmezhetetlen volt - nem véletlenül kapták eddig a legtöbb gólt.
- az ellenfél lényegében nem vezetett támadást.

Ehhez képest:
- végig négy védővel játszottunk, ami szerintem sok, illetve luxus (ki lehetett volna próbálni egy 3 védős szerkezetet - mikor, ha nem most)
- a négy védünk közül kizárólag Alaba tudja tartani a lépést egy gyorsabb támadóval, s ez nem sok jót ígér. Kimmich behúzása középre azért sült el nagyon jól, mert Rafit senki nem futtatta meg igazán.
- a cserélgetésekkel ismét szétestünk. Lehet mondani, hogy se Coman, se Thiago nincs formában, de valójában még sosem lettünk erősebbek a cserék által, s azért ez aggasztó. (Aki látta tegnap a Gladbach meccsét, az talán érti, hogy mire célzok.)
- Ribéry konkrétan 30 percig bírja egy kifejezetten kényelmes meccsen is, az első félidő harmadik harmadában már csak hibát hibára halmozott. A gólja is a "te jó ég" kategória: belelőtte a kapusba, szerencsére róla jófelé pattant a labda. Gnabry sem mutatott sokat.

Ha így nézzük, akkor felálltunk 4 védővel egy semennyire nem támadó csapattal szemben, s a négy védőből max. egy húzódott fel támadgatni. A támadók közül pedig ketten szinte teljesen észrevétlenek / használhatatlanok voltak. Vagyis a fél csapat erősen takaréklángon működött.

Viszont megköszönhetjük a Nürnbergnek, hogy nem állt be tíz emberrel a tizenhatosra, mert így azért könnyedén sikerült lehozni a meccset.

Sőt: nagyon jól alakult a forduló, hisz a Frankfurt mellett a Lipcse is botlott, az utóbbi kifejezetten nagyot.

És hát meg is jött az önbizalom. Legalábbis Brazzo részéről biztosan-:)
Racilaci

HozzászólásSzerző: speziale » 2018.12.10. 11:31

Őszintén szólva, megint ez a van rajta sapka, nincs rajta sapka esete kezd lenni...

Mégis miért próbálkozzunk egy 3 védős rendszerrel, amikor jelenleg az "alapjátékunk" sincsen meg...ráadásul az elmúlt meccseken sorra kaptuk az utolsó pár percben a gólokat

Az meg hogy az ilyen Nürnberg/Düsseldorf kaliberű csapatok mennyit támadnak ellenünk az nagyrészt attól függ, hogy mi mennyit engedünk nekik...szóval azért ahhoz, hogy nem tudott a Nürnberg annyit támadni, azért legyen már "valami" köze a csapatnak...nem mintha a Düsseldorf úgy jött volna hozzánk, hogy nagyon támadni akar...csak kb. 3 kapuralövésből 3 gólt rúgtak...

A Nürnberg védekezését meg fikázhatjuk, de a Düsseldorf ellen is volt egy csomó helyzetünk, és amikor nem a b*szom-f*szom tili toli, kényelmes passzolgatás ment, hanem mozogtunk, és beinduló embernek lőttük a labdát, rögtön komoly helyzeteink adódtak akkor is

A cserék:

Thiagonak és coman-nak meccs hiánya van, mégis mikor álljanak be viszonylag kockázatmentesen, hogy felvegyék a ritmust, ha nem egy ilyen meccsen...

Gnabry: azért a 3. gólban vastagon benne volt (az előző meccsen meg az ő duplájával nyertünk), és korábban is többször játszott össze ügyesen Müllerrel...én pont azt látom, hogy ez a Müller/Gnabry összjáték kezd összeállni

Ribery meg úgy általában megérdemli a fikázást, de könyörgöm, legalább azért ne fikázzuk mert gólt lő...igen beleért a kapus...és...Bale-t sem fikázza senki a BL döntőn rúgott góljáért (nem az ollózósra gondolok)...egyébként meg azt konkrétan jól csinálta Ribery..hiszen a kapus visszafele mozgott..most az egy dolog, hogy még bele tudott piszkálni...egyébként meg az elmúlt meccsekhez képest Ribery is sokkal hasznosabban játszik...meg is látszik, hogy rúgott is 3 meccs alatt hirtelen 2 gólt...
speziale

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2018.12.10. 13:01

Igazad van: a gólszerző gólját ne bíráljuk. Ezzel együtt hatalmas mák, hogy a kapust telibe találó lövés nem ki, hanem bepattant. (Lehet, igazad van, s Ribéry pont így számolta ki, akkor viszont óriási respect neki-:)))

A Nürnberg és a Benfica teljesen másként állt fel, mint a Freiburg, Augsburg, Düsseldorf vagy épp a Herta. Nyitottabbak voltak, s ezért lehetett nemcsak tili-tolizni, hanem kombinálni is elöl a játékot. A probléma akkor áll elő, amikor egy ennél nívósabb védelemmel szemben feláll a csapat, s vagy sikerül feltörni (mint a Düsseldorf ellen), vagy nem (mint pl. a két negyedosztályú csapat esetében majdnem nem), vagy csak nagyon későn, ami miatt egyre idegesebb és fáradtabb a csapat.

Abban nem értek egyet, hogy túl sok közünk lett volna ahhoz, hogy a Nürnberg nem jutott el a kapunkig. Ez talán leginkább Goretzkának köszönhető, akitől láttam néhány olyan faultot, amit nagyon hiányoltam eddig. De leginkább annak tudható be, hogy egyszerűen béna volt az ellenfél. (Így is eljutottak egyszer-kétszer, csak épp teljes homály volt, amit ott műveltek.)

Számomra a szombaton látottak semmivel sem igazolják jobban, hogy "kezd összeállni a csapat", mint két vagy négy héttel korábban. Ez a mostani csapat éppen olyan kiszámítható és sebezhető pl. egy Ajax számára, mint egy hónapja. Azzal ugyanis, hogy a tényleg marha jól játszó Kimmichet behúztuk középre, a jobb szélen még sebezhetőbb lett a védelmünk (legalábbis számítva azzal, hogy Rafi már nem fogja végigbírni egy pörgősebb meccsnél a nyomást). Erre lehetne valamit lépni azzal, hogy legalább egyszer szakít a 4 védős rendszerrel (mondjuk én ezt a két negyedosztályú ellenfél valamelyikével tettem volna meg először, de be kell látnom: túl nagy volt a tét...).

De ha Thiago felépül, akkor gondolom, Rafi le, Kimmich vissza, s kb. ugyanott tartunk, mint a Rödinghausen ellen...

Akkor mivel is vagyunk beljebb?

Talán azzal, hogy kicsit regenerálódik az önbizalom, s az Ajax ellen már bátrabban mernek ütközni, illetve hosszú passzokkal indítani, átlőni stb. Ebben bízhatunk azért.
Racilaci

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2018.12.10. 13:26

A 4 védő az valójában 2 védő, tehát kevesebb,mint a 3 védős rendszer.A két szélsőbekk támadofeladai miatt átmenet a szélső és a bekk között.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2018.12.10. 15:31

Attól függ, hogy ki mit játszik 3 vagy 4 védős felállásban. A mostani felállásunkkal az a fő bajom, hogy mindig ugyanaz, tehát nagyon könnyen kiszámítható. Emellett szinte tökéletesen védtelen az ellenfél gyors kontráival és az ellenfél begubózásával szemben is. Ezzel talán akkor lehetne kezdeni valamit, ha a hátsó alakzatot is megkeverné néha a mester.
Az persze jó érv lenne, hogy addig ne nyúljunk hozzá, amíg nem rázódik össze a csapat, de mi van akkor, ha azért nem rázódik össze, mert túl statikus és kiismerhető az alakzat?
Racilaci

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb