AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: Wolf » 2019.03.14. 16:31

Tegnap csak a Pool tudot gólt lőni... A látottak mindent elmondanak.
Kétségtelenül nagyon visszaesett a csapat nemzetközi szinten.

A keret megbukott.

A keret összeállításában a fő felelősség, és az, hogy ide jutott a triplázó csapat a vezetőség felelőssége.

Uli Hoeness és Karl-Heinz Rummenigge a fő kolompos.

Nem fogják beismerni a hibákat, mindig megmagyarázzák a megmagyarázhatatlant. Vannak, akik ennek be is dőlnek, de a tények azok tények.

Ide vezetettet a nem megfelelő igazolások, a garasosság, a túlzott ragaszkodás olyan játékosokhoz, akik túlértékeltek.

A Bundesliga megnyeréséhez ez a keret is elég igaz, de azért a Bayern ne elégedjen meg csak a salátástállal. A BL a kihívás, és nem más. A Liga egy csapatos, és sajnos így is marad egy jó ideig. Abban reménykedem, hogy lesz pár olyan csapat, aki megerősödik, és borsot tőr a bajorok orra alá. Mert talán akkor lenne változás.

A legjobb viszont az lenne, ha a két jelenlegi vezető visszavonulna, és átadná a helyét agilis, a jelenlegi futball adta terep sajátosságait szemelőt tartó, modern gondolkodású egyéneknek.
Wolf

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.03.15. 09:24

Nagyon csalódott vagyok a kieésés miatt. Az elmúlt hetekben mutatott forma alapján pedig eléggé reménykedtem benne, hogy továbbmegyünk. A játék amit bemutattunk nem volt szép, ugyanakkor én mégse Kovac-ban keresném a fő okot.

Emlékeztetnék mindenkit egy Pep nevű úriemberre, aki soha nem hajlandó eltérni a saját játékától. Az eredménye pedig egy történelmi verés lett az Allianzban, összessítésben pedig 5-0-ás kiesés, egy olyan csapattal, aminek a kerete szerintem erősebb volt, mint az egy évvel korábban triplázó csapaté. A következő évben meg egy 3-0 a Barca ellen.

Szóval én úgy voltam vele, hogy nem érdekel ha deffenzívek vagyunk, nem érdekel ha nem játszunk szépen, ha továbbmegyünk.
És valszeg egyedül leszek a véleményemmel, de szerintem nem azért estünk ki mert Kovac taktikailag alul maradt Klopp-al sezmben. A Pool is ugyanazt játszotta mint otthon, meg amit általában tud. Klopp sem húzott elő semmi váratlant a kalapból. És szerintem az, hogy taktikailag egyik edző sem kerekedett a másik fölé a 0-0-ás első meccs, meg az 1-1-es félidő is mutatja.
És legyünk tök őszinték, a Pool-ról sem derült ki kb. a 70. pericg hogy hogyan akarnak gólt rúgni. Fejeltek egy gólt szögletből...most az ilyen előfordul, de nem valami fineszes begyakorolt variációból jött ott sem a gól...Mané gólja sem valami felépített támadás volt, hanem Rafi és Neuer összeszerencsétlenkedte neki a lehetőséget

Viszont ha taktikában nem tud egyik csapat sem a másik fölé kerülni, akkor marad az, hogy az egyéni hibák/villanások döntik el a meccset. És végül is pont ez történt.

Másrészről azért lássuk be Kovac abból a szempontból sem volt könnyű helyzetben, hogy Müller/Kimmich is eltiltott volt, Robben/Tolisso meg hónapok óta sérült. Alaba meg Coman meg éppencsak hogy felépült a sérüléséből, az utolsó pillanatig kérdéses volt a játékuk. Azért ez egy Pool szintű csapat ellen, aki lényegében a legerősebb kezdővel tudott felállni, már önmagában óriási hátrány. Ahol szerintem Kovac hibázott az az, hogy Jamest a kezdőbe rakta. Én Goretzkát raktam volna a helyére. Vagy másik variációban Goretzka kezdett volna a jobb oldalon, Gnabry meg a balon. James mindkét meccsen nagyoon szar volt, és ez azért van mert ő nem tud ilyen nagyon aggresszív presszingelős, fizikális focit játszó csapatok ellen játszani. Egyrészt borzasztó lassú, másrészt egyszerűen fizikailag könnyen el tudják választani a labdától. Másrészt Müller hiánya nemcsak azért volt nagyon nagy érvágás mert kezdett formába lendülni, hanem azért is mert a labda nélküli játékban nagyon erős, és képes Lewa-nak területet nyitni.

Szóval összességében szerintem a következők miatt estünk ki:
- egyéni hibák, melyekből mostanában rendszeresen becsúszik a fontos meccseken
- a jelenlegi keret az eltiltásokat meg azt, hogy Robben/Tolisso nagyon régóta sérültek már nem bírja el. Vagyis lényegében az a hazardírozás, hogy nyáron elhalasztottuk Robbery pótlását végülis visszanyalt
- Kovac nemzetközi ruttintalansága, meg az, hogy nem merte kihagyni James-t a kezdőből, vagy leaglább is nem hozta le sokkal hamarabb Riberyvel együtt
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.03.15. 10:12

Én is csalódott vagyok, de azt nem értem miért kell a vészharangokat kongatni. Nem egy biszem-baszom csapat ellen estünk ki, hanem a tavalyi BL döntős és az idei PL egyik fő várományosa ellen. Ez benne van a pakliban. Az első meccs rendben volt, a visszavágónál se éreztem azt, hogy lefociznak vagy megaláznak minket. Nem voltunk jók, ez tény, de blamának túlzás azért kikiáltani ezt a vereséget.

Csatlakoznék speziale véleményéhez, ez nem a taktikán múlott. Persze, focizhattunk volna bátrabban, aztán ha kapunk 2 kontragólt, akkor meg mindenki azon nyavalyogna, hogy Kovac mekkora ökör, mert tátott szájjal rohant a fa...késbe. Könnyű azt mondani, hogy akkor legalább büszkén esünk ki, és mennyivel jobb lett volna, de azért kíváncsi lennék a véleményekre, ha úgy történt volna.

A gond az volt, ami már amúgy évek óta beüt az ilyen kritikus meccseken. Egyrészt, becsúsznak egyéni hiányosságok, hibák. Bár hozzátenném, hogy ezek nem feltétlenül a klasszikus értelemben vett egyéni hibák. Eszemben sincs mentegetni pl. Rafinha-t, de azért megesik, hogy egy Mané lefut valakit vagy, hogy van Dijk lefejel vkit egy szögletnél. Ezek nem durva hibák, csak ezen a szinten már durva következményei lehetnek. Lettek is.
Itt jön elő a kérdés, hogy mennyire elfogadható egy ilyen meccsen az, hogy Rafinha vagy Ribéry kezdőben lehet. Vagy hogy a padról sincs érdemi erő, aki beszállhatna. A kérdés jogos is, sokkal jobb lenne, ha erősebb lenne a keretünk. Viszont ha szétnézünk a futballtérképen, akkor azért máshol sem jellemző az, hogy mondjuk szélsővédő poszton annyira el lennének engedve.
A lényeg az, hogy előre tudtuk, Rafinha necces pont lehet, be is jött. Azt is tudtuk, hogy Ribéry és Gnabry nem valószínű, hogy elegek lesznek a szélekre, be is jött. Ezekből tanulni kell és a kerettervezésnél kőkeményen odafigyelni ilyenekre.

Ami viszont engem sokkal jobban zavar,az előző pont utáni "másrészt gondolat". Egyszerűen az ilyen meccseken nincs vezér, nincsenek egyéni villanásaink, nincs extra teljesítmény. Ezt most a támadójátékra értem.
Miért van az, hogy amit Mané vagy van Dijk esetében írtam, nálunk nem fordul elő? A Liverpool is simán kaphatott volna ilyen gólokat, aligha marasztalta volna el őket bárki is. A baj az, hogy nem kaptak. És itt jön be a kérdés, hogy mi a mag, kik köré akarjuk építeni a csapatot, kik lennének a vezéregyéniségek?
Nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy Thiago és James rendszeresen semmitmondó teljesítményt nyújtanak ezeken a meccseken. Nekik kellene kreatívnak lenni, villanni, hozzátenni valami extrát, de semmi. Azzal nem értek egyet, hogy James-t nem kellett volna játszatni, mert egy ilyen Pool ellen nagyon is kellett volna oda egy ilyen játékos. Csak éppen neki kellett volna hozni egy érdemleges teljesítményt, ami nem sikerült.
És idevenném Lewa-t is, bár az ő helyzete annyiból neccesebb, hogy egyedüli ékként azért erősebben függ a többiek játékától. Mindenesetre ő is hajlamos rossz helyzetkihasználással operálni, kritikus meccsek kritikus szituációiban rossz döntéseket hozni. De egy Süle, Hummels, Boa, Javi fogattól is jó lenne olyan gólokat látni, mint most van Dijké. Alaba-tól is rég jött már valami bomba.

Szóval ott tartunk, hogy nincsenek kiugró egyéni teljesítmények, viszont egy-egy hiba, hiányosság kiütközik az ilyen mérkőzéseken. Ezen a szinten pedig ennyi már elég a kieséshez. Nincs Robben, és így nincsenek extraklasszis góljaink se. Nagyon kevés a váratlan húzás, az olyan gól, amire azt mondjuk, hogy abban valaki igazán nagyot mutatott. Az ilyen meccsek viszont már az a kávéház, ahol ilyenek is kellenek.

Ezek olyan dolgok, amikkel Kovac nemigen tud mit kezdeni, de nem is nagyon lehet edzői szinten. Elég komolyan el kéne beszélgetni egy Thiagoval vagy Lewa-val, hogy ezeken a meccseken más elvárások vannak velük szemben. Itt nem elég, hogy nem lógnak ki a csapatból, nekik kéne húzóerőnek lenni.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Wolf » 2019.03.15. 11:32

Kiugró teljesítmény nem is lehet, mert sajnos nincs rá megfelelő játékos.

Robben, és Ribéry kiöregedett. Ők képviselték a világklasszis posztot a csapaton belül, fénykorukban. Ide tartozott még Lahm, Schweinsteiger, Kroos, Neuer, Boateng, Alaba. És egy nagyon jó "iparos" elől Mandžukić. Aki nem csak küzdő, hanem igazi csapatjátékos is volt. Müller szintén meghatározó szerepet töltött be.

A jelenlegi keretben az egykori klasszisok kiöregedtek, vagy kiégtek. Mint pl. Neuer, aki sajnos a súlyos sérülését követően nem a régi. De nem rajta múlnak a dolgok.

Nemzetközi szinten a védelem átjáróház, a támadok elől "impotensek".

Lewandowski sajnos egy túlértékelt játékos. A Bajnokok Ligájában Bayern játékosként semmilyen maradandót nem alkotott. Nem döntött el fontos tétmérkőzéseket, 2013. óta! Pedig mindent megkap ahhoz, hogy bizonyítson.

Thiago, és James nem képes folyamatos jó teljesítményre, pedig alkalmanként klasszis megoldásaik vannak.

A Bundesliga megnyeréséhez ez is elég, de ahhoz, hogy Európa Trónjára felüljön a csapat nagy változásra van szükség.

Fontos posztokon mint pl. a csatár, középpálya, védelem világklasszis játékosok kellenek. A támadósorba mindenképpen. Gólok nélkül nem lehet nyerni.
Wolf

HozzászólásSzerző: Anvil » 2019.03.15. 12:27

Csatlakozva a fenti PussziBihez és Wolfhoz, Kovač egy dologgal védekezhetne,
ő nem kapott triplázó csapatot, akik az egy évvel későbbi VB aranycsapat gerincét alkották...
Anvil

HozzászólásSzerző: procee » 2019.03.15. 13:33

Az rendben is van, hogy a keret összetétele sem a legjobb stb. Voltak sérültjeink, eltiltottak.

Azonban a csapat nem kelti csapat hatását, szétesések vannak a pályán. Pont, hogy az edző dolga lenne az, hogy ha már egyéni képességekben csökkent a keret potenciálja, akkor összegyúrja a csapatrészeket úgy hogy egységesen bárki ellen a legjobbat tudják nyújtani. Azonban én ezt nem látom, nem láttam a szezonban, csak pár meccsen. Pedig ennyi idő alatt már illene látszódnia ennek. (A Kimmich-Gnabry szél véletlenül sem fejlődött összeszokottságban, Rafinhaval pláne...Müller nélkül Lewandowski fél lábú óriás, ha hajtani küzdeni, rohanni kell, James használhatatlan...Neuer és Hummels formán kívül egész szezonban. S én Süle játékában sem látok semmiféle fejlődést...)Az előző két bajnoki ezáltal meg is tévesztett, azt hiszem ezért is voltam bizakodó a meccs előtt. Hiányolom a széljátékunkat, az ottani oldalváltásokat is. (Mintha lebutított játékunk lenne direkt... ) Így nehéz váratlant húzni... Mintha a edző nem merne kockáztatni. Abszolút bizonytalanság ez a részéről, mely a csapat minden szegmensére kihat. Ez is meg is látszott ezen a meccsen. Ide egy tökösebb vezér kell !
procee

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.03.15. 14:10

Én nem értek egyet azzal, hogy ne lenne csapatszellem vagy -egység. Szerintem ezek rendben vannak, nem ez a baj. Én azt látom, hogy a csapat egyben van, egységes és minden fasza, csak épp ez ezen a szinten már kevés.
Azt hiszem kár lenne tagadni, hogy kijöttünk a hullámvölgyből, összeszedtük magunkat és megfelelő szinten teljesít a csapat. A Liverpool elleni párharcban nem emiatt maradtunk alul. Az más kérdés, hogy ez a kudarc hoz-e újabb hullámvölgyet, de ha vissza is esünk most, az már egy újabb hanyatlás lesz, nem az előző folytatása.

Ott a baj, hogy egy Liverpool elleni BL párharcban az nem elég, hogy mindenki elfogadhatóan teljesít. Hogy összeszedett és többnyire fegyelmezett a játék, hogy mindenki hoz egy erős átlagot. Korábban ez sem volt meg, a legtöbben mélyen a tudásuk alatt teljesítettek. Az semmire nem elég. Most ez helyreállt, ez elég hazai fronton és elég lenne sok csapat ellen a BL-ben is.
De mi most nem "egy csapattal" játszottunk a BL-ből, hanem egy európai abszolút topcsapattal. Ilyen körülmények között, ha az ellenfél nem teszi meg azt a szívességet, hogy gyengén játsszon, akkor bizony már extra teljesítmények is kellenek a diadalhoz. Na ez az, ami hiányzott.

Ezt leszámítva jobbak voltak az angolok? Én nem láttam. Nem voltak nekik se komolyabb helyzeteik, hullámzott a játék, nem domináltak le minket. Mármint olyan értelemben, hogy ők sem tudták hosszabb távon ránk erőltetni az akaratukat.
Az döntött, hogy jött egy zseniális Salah-passz, utána pedig egy egyéni klasszismegoldás Manétól. Vagy az, hogy egy szögletnél van Dijk az egekbe ugrott és fejelt egy nagyszerű gólt. A mi szögletünknél meg nem jött egy Javi, Hummels vagy Süle, hogy fejeljen egy nagyszerű gólt. Vagy nálunk nem volt egyetlen zseniális Thiago vagy James passz sem, de ha lett volna, sajnos akkor se valószínű, hogy lett volna utána egy egyéni klasszismegoldás Gnabry, Ribéry vagy Coman részéről.

Csapatunk van, összhang és egység van. Az a baj, hogy csak ez van, nincs ezen túlmutató klasszis. Egy ilyen meccsen nincs ki kiemelkedjen, nincs ki vállára vegye a csapatot. Ilyen a 'poolban sem volt, viszont ott volt egy-egy nagy villanás ettől-attól. Nálunk nem volt.
Korábban sem voltunk ám ennél általánosságban erősebbek vagy ellenállhatatlanabbak. Csak épp akkor volt egy olyan Robbéry, aki tudott olyan húzni, ami a mérleg nyelve lehetett. Vagy épp egy Müller. Most nincs. Ha lenne, jó eséllyel másképp alakult volna a párharc is.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.03.15. 15:57

Arról, hogy mennyire jó, hogy Rafinhát kell játszatnunk:
én azért kicsit úgy érzem, hogy a játékosaink eléggé le vannak nézve. Jó példa Bernat. Akit itt "semmibe" néztünk, aztán a PSG-ban meg stabil kezdő.
De lehetne emlegetni az elmúlt évek rigmusát, hogy bezzeg a Reál-nak még a padja is milyen...ja csak múlt évben is amikor nem játszhatott Ramos, rögtön szétesett a védelem, kaptak is egy 3-ast a Bernabeu-ban
Elment őlük a 34 éves CR és az egész csapat totál szétesett...
Bale nevezhető talán klasszisnak, amikor itt lenne a lehetőség, hogy ő legyen a csapat karmestere...erre rosszabb stat-okat produkál, mint Gnabry??

azzal totál egyet értek, hogy hiányzik egy vezér...jó példa erre, hogy ahogy Lahm visszavonult Ancsa pár hónapon belül megbukott..pedig nyilván a problémák sokkal előbb kezdődtek...csak ezt Lahm még úgy tűnik, hogy menedzselni tudta

De egyébként meg a fő gond igazából az, hogy a csapat jelenleg egy átmeneti időszakban van, amikor folyik a fiatalítás, de még nem fejeződött be, ráadásul mindezt egy új edző viszi...ezzel szemben a pool projektjét Klopp már pár éve építgeti, egyszerűen ők most csapatépítésben előrébb járnak nálunk

a kérdés szerintem most már sokkal inkább a jövő...meg azért a Bulit meg a kupát húzzuk azért be

ja és akik Kovac fejét követelik: mégis kit hoznátok/hoztatok volna ide?
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.03.15. 21:05

Viszont 1 érdekesség:

megnéztem az idei meccseink eredményeit, és elég jól látszik belőle, hogy olyan meccseken ahol Müller is játszott ott Lewa a meccsek nagy %-ban rúgott gólt. Viszont mikor nem játszott Müller akkor meg viszonylag nagy %-ban nem tudott gólt rúgni.
Ez talán legszembetűnőbben éppen mostanában bukott ki, mert a Pool elleni 2 meccsen, a Hertha elleni kupameccsen és előtte az Augsburg és Hertha elleni buli meccseken sem tudott gólt rúgni

Ez szerintem elég fontos kérdéseket vet fel. Egyrészt müller valódi szerepéről, másrészt Lewa képességivel kapcsolatban. Mert úgy tűnik, hogy müller nélkül Lewa félkarú óriás.
speziale

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2019.03.15. 22:07

Kimondottan se nem védekezünk, se nem támadunk. A védelmünket könnyebben lehet zavarba hozni, sokszor vannak üres területek az ellenfél számára, elöl pedig nem vagyunk elég határozottak, hatékonyak, gyorsak és pontosak. Nagyjából ezek jellemzik az elmúlt időszakokat. A hadrend is úgyanaz és a kontrolling, ahol az útóbbi működik, amikor jó napot fogunk ki, szinte ebből élünk csak egy ideje. Kovácsot nem tudom megítélni, nyilván idő kell neki, viszont amit felrónék neki, hogy gyakorlatilag csak ráépit az elődeire, ahelyett hogy egy olyan rendszert csinált volna, amihez értett is Frankfurtban, ami működött. Gyors, 3-4-3-as foci, ahol a szélsővédők felfutnak (Alaba Kimmich amúgy is inkább támadószelleműek), a három belső védő is adott, igy nem kellene rotálni őket ősszevissza, mint ahogy most teszi. Középen pedig lenne egy irányító meg egy szűrő. Elöl meg a két szélső támadó folyamatosan nyitnák a területeket, akár helycserékkel is fűszerezve. Így lehet fel is pörgette dobta volna a játékosokat az újdonságokkal, ehelyett azt látom, hogy a megszokott dolgokhoz tett pár dolgot hozzá, de ezzel csak ennyire vagyunk képesek, és a döntő a napiforma.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb