AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.04.28. 20:43

Még Spezialénak, aki kérdezte, hogy én kit cseréltem volna a kupameccsen: hát nagyjából senkit. A 60. percben nem kellett volna cserélni, mert ment a csapat és uraltuk a játékot, plusz vezettünk. Gnabry tényleg gyengén játszott, de

1., elbírta a csapat
2., időnként megcseréltem volna Comannal, mint ma, illetve a Herta elleni kupa hosszabbításában
3., nemigen tudom elhinni, hogy elmegyünk egy kupa elődöntőre, hogy a kispadon ülők kb. semmire nem jók, csak arra, hogy a középpálya közepén a tumultust fokozzák. Márpedig ez volt szerdán, hisz James, Goretzka, Tolisso, Davies ült a padon. Most mondhatjuk, hogy sok a sérült, de azért nehogy már: Kovac lassan 10 hónapja van a társasággal, a Robbéry lassan féléve hol bevethető, hol nem, 4 hónapig volt sérült Coman, s még mindig ott tartunk, hogy a kispadra ülők a pálya 20%-ában bevethetők, ezért kirobbantjuk Müllert onnan, ahol a legtöbb értelme van nemcsak az ő, hanem Lewa játékának is?
4., ha már Gnabryt mégis lecseréli, akkor Daviest vagy Jamest küldtem volna a helyére, igen, posztra. Mivel a jobbszél nélkül is jól elvoltunk, nagy kockázat nem lett volna benne, mert nem bontja meg sem az aktív támadó háromszögünket, sem a Thiago-Javi-féle, alapvetően jól muzsikáló védekező középpályát.

De a szerdai húzás épp azt mutatta be, amiről a mai megjegyzésem is szólni fog: nincs meg Goretzka helye (sem).
Racilaci

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.04.28. 20:50

A mai meccshez: lehet, hogy én vagyok a hülye, s nem tudok felnőni a mesterünk zsenialitásához, de én azt láttam, hogy kemény munkával bármikor képesek vagyunk pontot menteni a totál kieső otthonában. Kis szerencsével, de tényleg sikerült.

Amikor megláttam az összeállítást, nem akartam hinni a szememnek. Aztán a szünetben, amikor megláttam a melegítő Gnabryt, akkor már tudtam: iskolapéldáját mutatta be annak Kovac, hogy hogy lehet öt nap alatt lenullázni a szerdai legjobbunkat, s vele együtt kinyírni a teljes támadószekciónkat.

Szerencsére legalább néhány villanás erejéig megjátszotta a Gnabry-Coman cserét, abból született a tényleg szép gólunk, de kb. ennyi, amit érdemként el lehet ismerni. (Hogy miért nem próbálkozott vele hosszabban vagy korábban, az rejtély, hisz Comant leradírozta a pályáról Bauer.) Egyébként látványosan nincs helye ebben az együttesben Goretzkának, ha a pályán van, akkor Thiagoé sem tiszta; s nincs helye Jamesnek sem. Ebben a formációban kifejezetten sokat hibázik Alaba is (direkt őt figyeltem ma). Most a fiatalabbakról nem is beszélek, mert hát kb. odajutottunk, hogy a kispadunk teljesen használhatatlan volt ismét (miközben alig van sérültünk).
Racilaci

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.04.28. 21:07

Nrm ide akartam írni bocsi
Atesz12

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.28. 21:11

Hát ez elég gyengusz volt. Támadásban impotensek voltunk, hátul meg azt látom, hogy érdemi középpályás védekezés és kapusteljesítmény nélkül mindegy kik vannak a védősorban. Ulreich nagyon bizonytalan, majdnem összehozott két potyát, de a gól előtt is furcsán pattant róla a labda.

Nagy meccs, hatalmas adok-kapok volt, de így is simán meg lehetett volna. Ott volt pl. Goretzka és Coman ziccere. A franciát egyszerűen nem is értem, legalább 1, de inkább 2 oldalra is lepasszolhatta volna üres kapus ziccerre, erre belerúgja a kapusba a labdát...
Ez az, amit írtam korábban, hogy a kapu előtt sokkal élesebbnek kéne lennie ahhoz, hogy klasszis legyen. Szerencsére az elmúlt időszakban fejődött e téren, de ma megint elpuskázott egy óriási ziccert. És az dühít legjobban, hogy önző is volt mellé. Robbennek az ilyenekért anno leharapták a fejét.

Kíváncsi leszek visszaüt-e ez a félresikerült meccs, vagy behúzzuk a bajnokságot. A Lipcse és a Frankfurt kemény lehet, bár sokszor azt érzem, hogy pont a könnyűnek ígérkező meccsekre nincs meg a kellő akarat, fegyelem és motiváció. Ez pedig elsősorban edzői felelősség.
Ugyanakkor azt is hozzátenném, hogy Kovac azért nem mozgatta rosszul meccs közben a szálakat. James kifejezetten jól szállt be, Gnabry gólt lőtt. A kolumbiai sajnos megsérült (remélem tényleg, és nem vmi balhé volt), így nem nagyon volt mit tenni. A fél éve pályán sem lévő Robbent nem lehetett bedobni ilyen szituban, Davies-nek kellett jönni, Gnabry-nak bemenni középre.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.04.28. 21:51

Ha jól mozgatta volna a szálakat, akkor visszatette volna Müllert az árnyékék szerepbe. Illetve szerdán ki se vette volna onnan. Egyébként nem akarom elhinni, hogy nem tudtunk Sancheznek betanítani egy olyan taktikai elfutást és passzjátékot, amit csak az ő beállításának (kényszere) esetén játszanánk. Ugyanezt hiányolom a fiatalok - Davies, Shabani, Yeong stb. - esetében is. Ha már elfogy a pad, s tényleg nincs kit beállítani, vagy ha végtelenül elszürkültek a bentiek, akkor ne csak azért cseréljünk a 83. percben, mert muszáj, meg mert próbáljuk meg, hanem akkor abszolút célfutballal küldjük be azt, aki nem alapember.

Ha minden héten csak azt gyakoroltatom vele 50-szer, akkor mára kb. 2000-szer elpróbálta volna. Ha csak három meccset hoz egy vagy két pontot egy-egy ilyen megoldás, akkor már most bajnokok vagyunk, ők meg sikeremberek, teli önbizalommal, s akikre utána már spontán futballt is lehet 20 percekre rábízni. De nem, bedobjuk a mélyvízbe, aztán fusson, kb. amerre lát. Most ezt Daviestől kaptuk, bár legtöbbször Sanchez kerül ebbe a lehetetlen helyzetbe. Ja, meg James - aki van annyira zseniális, hogy még ebből is ki tud hozni ezt-azt. Ezért aztán nem is kutyaütő csapatok érdeklődnek aziránt, aki nekünk "túl lassú".

(És igen, fikázok: szétdurran az agyam, hogyha arra gondolok, hogy egy ilyen balfék edző miatt megy el a klubtól az a James, aki kb. félpénzért megvehető volna.)
Racilaci

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.28. 22:21

Az a baj, hogy nincs épkézláb szélsőnk a Gnabry-Coman duó mellett, őket meg nem lehet a végtelenségig hajszolni. Ribéry megint sérült, de amúgy is, ha ő játszana, abból ugyanígy lázongás lenne. Robbent még nem lehetett bevetni. Esetleg azon lehet elmélkedni, hogy Davies-t betehette volna, akkor nem kellett volna Müllernek játszani a szélen. Mondjuk nem tudom mennyivel lettél volna elégedettebb Kovac ezen húzásával.

Halkan jegyezném meg, hogy Müller korábban, pl. Jupp alatt is sokat játszott a jobb szélen. Akkor ő is hülye volt? A Werder elleni cserére is annyit, hogy anno a BL döntőn Jupp behozta van Buytent Müller helyett. Az összekuszált védelem rögtön bekapta a gólt, Müller pedig már nem volt pályán a hosszabbításra. Vannak sajnos ilyenek, Jupp is rengeteget hibázott a tripla előtti szezonban pl., ettől még nem kell leírni senkit.

Szóval a maira visszatérve, szerintem Kovac nem akarta megint a Coman-Gnabry duót feltenni, nemrég volt egy kiélezett kupameccs, amúgy is a szezon végén járunk. A szélre nemigen volt kit tenni komolyabb játékost, középre volt jó alternatíva. Müllert viszont nem akarta jegelni, mert jó formában van.
Ezért hát középre bement Goretzka, a szélre pedig kitette Müllert, akinek egyébként az gyakorlatilag a 2. posztja, egyáltalán nem ördögtől való dolog. Úgy csinálsz, mintha Müller sose játszott volna ott, csak Kovac hülye ötlete és becsípődése lenne. Amikor Pep feltolta Lahmot vkp-nak, na az pl. eget rengető baromság volt. Müllert kitolni a szélre egy szokványos dolog.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.04.28. 22:42

Müller kitétele jobbszélre önmagában nem lenne probléma. Tudom, hogy játszott ott eleget.

A probléma akkor áll elő, amikor a csapat ilyen-olyan okokból rendkívül törékeny, de közben végre beáll egy jól teljesítő szintre. Ez az elmúlt hetekben megtörtént. Ebbe nyúlt bele számomra érthetetlen okból és pillanatban szerdán Kovac.

Amikor tavaly Müller kint játszott a szélen, akkor volt egy nagyszerű formában lévő Jamesünk, s valahogy vele se omlott össze minden 30. percben a védelmünk. Most James vagy sérült, vagy büntiben van / durcizik (mikor hogy, illetve kinek-kinek megítélése szerint), vagy épp játszik. És Jamesszel vagy nélküle, de rendre összeomlik a védelmünk. Látszik, hogy váratlanul rossz ötlet volt Vidal és Rudy egyszerre történő eladása. Ezzel most én le is zárnám azt, hogy tavaly Müller sokat játszott szélen, mert nem ugyanaz a helyzet. És ilyen okokból nem foglalkoznék a 10 évvel ezelőtti dolgokkal sem.

Oké, pihentesse Gnabryt, utána meg Müllert.

De miért nem került át többször Gnabry balra, Coman jobbra, amikor az ötlet működött?
Miért nem jár egyetlen plusz sem egyetlen kiegészítő csereember beállásával sem?
Racilaci

HozzászólásSzerző: stevee » 2019.04.29. 01:16

Ez a mai meccs ismét minősíthetetlenül gyenge volt. Elnézve a csapat produkcióját, a támadásépítéseket (pontosabban azok teljes hiányát), el nem tudom képzelni, hogy Kovac mi a fenét gyakoroltat edzéseken. Merthogy tudatos focinak még a csíráját sem lehet felfedezni a látottakon. Ha jövőre is marad a horvát, akkor megint szenvedés lesz nézni a legtöbb meccsünket.
stevee

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.04.29. 10:58

Hát ez a tegnapi tényleg elég nagy sz*r lett...

Viszont azért ettől ne akarjuk már rögtön felvágni a saját (vagy inkább Kovac) erei(nke)t.
Még így is összességében jobban állunk, mint a forduló kezdete előtt.
Azért megjegyezném, hogy a játékosaink nem gépek. Nézzétek meg hogy esett szét a Werder a Düsseldorf ellen. Belőlük valszeg még többet kivett fizikailag és szellemileg a 2 párharc. de azért ne gondoljuk már azt, hogy nekünk ez meg se kottyan.

Szerintem nehéz azért innen a fotelból megmondani, hogy itt motivációs gondok voltak a csapattal vagy egyszerűen csak fáradtság/dekoncentráltságról van szó. Mert a helyzet sajnos az, hogy a kezdő 11-en kívül mostanra kb. Goretzka az aki értelmesen bevethető a padról. James épphogy felépült, le is sérült megint. Robben november, Tolisso szeptember óta nem játszott. Rajtuk kívül meg kb. ifistáink vannak.

A Hannover elleni meccsre ki kell magát pihennie a csapatnak, és jó volna az 1. félidőt megnyomni, 2-3 gólos előnyt összeszedni, hogy utána be lehessen hozni Robbent és Tolisso-ot, hogy szedjenek kicsit "kilómétert" a lábukba. A véghajrában még jól jöhetnek...
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.04.29. 11:12

Illetve a tegnapi meccsről még annyit, hogy:

1) érdekel a szövetség most is nyilatkozik-e arról, hogy nem volt 11-es
2) nem akarok senki felmenteni mert szarul játszottunk, és igaz, hogy nagyon kevés helyzetünk volt, de....az viszont mind óriási lehetőség volt...a 2 szabadrúgás, a Goretzka/Coman ziccer, meg az 1. félidőben amikor Lewa zseniálisan vette át a labdát, amivel le is rázta a védőket...nem tudom, hogy egy "normál" napon a Nürnberg kapusa hány ilyet véd ki...

(egyébként úgy tudom, hogy az idényben a legtöbb gól mellett mi rúgtuk a legtöbb kapufát is, vagyis ilyen szempontból azért még szerencsénk se igazán van)
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb