AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.08.04. 07:05

Te kommented komoly?

Ok akkor ha minősítés:
Nézhetetlen fos de nézed, nézhetetlen fos volt tavasszal is de nézted. Ne nézd. Hallgasd a híreket mikor lesz szájízednek megfelelő.

A fórumon lévők nagy része pesszimista és negatív, kb nem a realitás talaján jár. Mindent meg kell nyerni minden meccs gyönyörű legyen és mindenki igazoljon hozzánk de azonnal.

U. I. Magaddal irónizálj.
Atesz12

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.04. 09:42

Én azért nem éreztem ezt annyira szörnyűnek. Volt jó pár helyzetünk, ahol ha ügyesebbek/élesebbek a támadóink, vagy picit több szerencsénk van, akkor gól születik belőle. A Dortmund pedig a hibáinkból élt, egyébként nemigen tudták feltörni a védekezésünket.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem érzem, hogy a taktikával lenne gond. Nyilván azzal Kovac se tud mit csinálni, ha Thiago az ellenfélnek osztogatja a kulcspasszokat, Süle alászalad egy felívelésnek vagy Boával kritikus helyzetben adnak el labdát.
Nyilván ilyenkor meg leszünk kontrázva, de azért, mert bagatell hibákat követ el 1-1 játékos. Ezzel nehéz mit kezdeni. Azért amikor végigvittük az akciót, vagy hétköznapi módon került a labda az ellenfélhez, abból nem sok veszélyes kontrát tudtak vezetni.

Védekezésben Boa szerintem tök jó, legalábbis semmivel nem rosszabb, mint a többiek, vagy Hummels. Ha mkinek fog jutni annyi játékidő, hogy ne essen vissza senki és fel tudják építeni a játékukat, akkor elég erős védelem állhat össze. A hibákat, főképp előrébb, ki kell küszöbölni.
Amit még szintén jó volt látni, hogy Neuer kezd visszatérni a klasszis formájához. Volt egy hajmeresztő kifutása, de azon kívül rendben volt, illetve bemutatott pár bravúrt is.

A támadás már érdekesebb, mert sokkal több kreativitás kéne. Megint kénytelen vagyok elővenni Thiagot, mert újra azt láttam, hogy előrefelé csak alibizik. Most azt hagyjuk, mennyi kritikus helyzetben elszórt labdája volt, bár azért ez egyáltalán nem ritka tőle. De támadásban édeskevés, amit nyújt.
Engem nem érdekel, hogy ő a középpálya "motorja", mert nem ezért van itt. Neki az agynak kéne lenni, nem a szívnek. Motor tud lenni más is ott középen, pont az a baj, hogy évek óta csak motorok vannak, de nincs ész, nincs finesz, nincs kreativitás. És ezt Thiagonak kéne hozni.
Ez pedig elég vészjósló. És nem azért, de Kimmich mekkora szólót nyomott már le tegnap? Miért nem láttunk 5 év alatt egyetlen ilyet se egy Thiagotól? Tolisso, Sánches, Goretzka, Javi alkalmasak a robotlásra, előrébb Müller is tud darálni, Lewa is elvan, de kitől fog jönni az ötlet?

Nagyon kell Sané, mert Coman így nagyon egyedül van. Davies még nem fogja hozni a szintet, Gnabry még alkalmas lehet, de ha a francia-német duóból vki nincs, márpedig erre igen komoly lesz az esély, lásd tegnap se volt Gnabry, akkor a másik bántóan egyedül marad. Müller nem elég kreatív.
Meg kell nézni mit tud Davies, eddig egész ügyes. Azt se tudni, hogy most akkor vele Alabát akarjuk fedezni, vagy a támadószéleket. Mindenesetre én simán el tudnék képzelni itt egy Bailey-t. Ha Müller elfelejtjük a szélen, akkor jó lehet kiegészítőnek.
Valljuk be, Coman se egy intelligens játékos. Mindent a sebességével old meg, vagy sikerül, vagy nem. Ha van is egy Sané, de a Coman-Gnabry duóból kiesik vki, akkor már nincs alternatíva, csak Davies vagy Müller. Jó lenne egy olyan, aki miatt nem kell variálni a játékunkon, csak fel lehet tenni a másik helyett. A minőség nem lesz ugyanaz, de a stílus és játék maradhat.

A meccsre visszatérve. Elég lett volna 1-2 kiemelkedő egyéni teljesítmény, vagy pedig kevesebb egyéni hiba. Tekintve, hogy a Dortmund lesz a legnagyobb rivális, nem tűnik ez lehetetlen feladatnak. Az amatőr hibákat kell elkerülni, koncentráltabban és szervezettebben játszani.
Az újakat meg nekünk, de a Borussiának is be kell majd építeni. Azon sok fog múlni, hogy ez kinek hogyan sikerül. Meg persze nyilván azon is, hogy nálunk kik fognak még érkezni, náluk távozni.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2019.08.04. 12:31

Szerintem közelebb jutunk az igazsághoz, ha a futballra nem úgy nézünk, mint az olyan sportokra,ahol a versenyzőnek magát kell felülmúlnia.Tudniillik a Dortmund taktikája lényegében az volt,hogy Thiagora figyeltek.Az volt a céljuk, hogy ott szerezzenek labdát, ha pedig nem sikerült, akkor rögtön visszazartak a térfelükre.
Kovács felelőssége megkerulhetetlen,mert semmi érdemleges ötlete nem volt arra,hogy Tolisso lényegében megjatszhatatlan volt Thiago mellett,illetve Coman pont azzal vette el a bajor támadások élét, hogy minden presdzingen szerzett labdát (ilyenkor megvan az esély a direkt befejezésre) elcselezett.Pontosan kivehető volt a Bayern játéknak ez a része és működött is egészen Comanig.Flick szerintem franciául tanul,mert ez nagyobb kárt okozott ,mint maga a Dortmund.
Ha lesz 2 szélső vissza fognak állni a 4231-re Müllerrel Lewa mögött és az a helyzet ,hogy ebben se Tolissonak,se Sanchesnek nincs helye a kezdoben.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2019.08.05. 09:07

Nyilvan egy Szuperkupamecs nem teljesen tükrözi a valóságot, pl.Gurdiolával minden rekordott megdöntöttünk pedig vele minden Szuperkupa mecset elbuktunk...
Azonban nekem nagyon sablonos Kovac taktikai elképzelése......vannak aggályaim vele szemben.....
csuri004

Kedvenc játékos: Thomas Müller

HozzászólásSzerző: Anvil » 2019.08.06. 17:53

Valaki magyarázza el nekem egyszer, mit keres két ilyen szintű játékos,
mint Sancsez és Tóliszó, a Bayernben ?!
És Thiágó menetrendszerű, gyakran nagyképűségének köszönhető
balf@aszságait is már ideje lenne "kezelni" ...
Anvil

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.12. 21:36

Annyiból azért jó lehet Perisic, hogy hátha értelmesebb beadások jönnének a szélről. Müller és Coman csak ész nélkül gyömöszölik be a labdákat, hátha lesz belőle vmi, de Alaba se sokkal különb. Kimmich mellett Ivan ebben segítség lehet.

Müller szenved a szélen, nem való oda. Thiago és Tolisso ma is hurka. Sánches játéka viszont abszolút kellemes csalódás. Nem játszik pontosabban, mint Thiago, ellenben legalább akar is vmit csinálni, nemcsak alibizik. Tolissonál meg pontosabb és jobb megoldásai vannak.

A védelemről egy ilyen meccsen nem sokat lehet leszűrni. Lewa pedig veszélyes, de a befejezéseknél még hiányzik egy pici szerencse, koncentráció, hogy több gólt szerezzen.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.08.13. 07:47

Sziasztok!

Tegnapi game…
Én ugyan azt láttam, mint eddig egy éve… előre hozzuk a labdát, majd teljes tanácstalanság, statikus játék, meddő labdafölény. Értem én, hogy az ellenfél betömörült, de a legdrágább spílerük 200 ezer juró volt… ezek amatőr szintű focisták… amúgy ilyenkor miért nem állunk át akár két csatáros játékra? Ja! Mert, hiszen nincs is másik csatárunk…
Amúgy akinek a játéka tetszett: Pavard, Thiago, Sanchez, Coman
Akinek a játéka nem tetszett: Tolisso, Müller
Egyéb észrevétel: Kimmich nem nagyon tud védekezni vagy nem akart, mert Ő is nagyon előre tolódott. Müllerrel nem nagyon tudott összejátszani. Müller teljesen „halott” volt. Müller kicsit Rooneyra emlékeztet olyan téren, hogy az angol is amolyan hamis kilences szerepkörben volt talán jó, vagy a legjobb, de nem tudott megújulni, mikor kellett volna. „Kitanulni” egy új posztot, másik helyen alkalmazkodni, ez nem igazán ment neki. Müllernél is valami hasonlót érzek. Ő tud Lewa mögött játszani és vége. Emlékszem mikor ifjú titánként berobbbant a Nationalelfbe, akkor még a németek inkább kontrára játszottak, Löw regnálása kezdetén, és jobb szélről indult. De akkor még gyorsabb is volt, és a kontravégén csak érkezett a befejezésekre és szórta a gólokat. Viszont most, ebbe na statikus játékban, mikor megkapja szélen a labdát, az akció elhal, mert nem tud vele betörni, csak kereste Tolissot, vagy Kimmichet a labdákkal és ment a visszapassz. Másik oldal, meg Coman, ugye Ő meg próbálkozgatott a betörésekkel, meg beadásokkal. Ugyan az a séma ment, mint eddig… Tolisso próbálgatott kihúzódni jobbra, de nekem teljesen súlytalannak tűnt a játéka. Thiagot sokan szidják/szidták, de a labda kihozatalink 90% rajta ment keresztül és Ő próbálgatott indítgatni, kényszerítőzni, segítette a labdafelhozatalt. Pep-et utáltam, mint a sz*rt, meg utálom is… most is mit nyilatkozott… gondolom olvastátok… Ő azért játszatta Sanet, mert nem tudta, hogy el akart igazolni, vele ezt nem közölte… egy igazi arcátlan féreg… de a lényeg… amit ki akartam okoskodni… hogy a labdakihozatalaink vele voltak a legszebbek, leghatékonyabbak ez számomra elvitathatatlan tőle… emlékszem mikor a barca letámadott minket… azta… öröm volt nézni… mentek a gyors, egyérintős passzok, a kényszerítők… egy másodpercig sem féltem, hogy labdát veszítünk, annyira öröm játék ment ott hátul… igaz a játék többi eleme kuka volt nálam… az nézhetetlen volt… szóval Thiago szerintem most hatékonyan segítette a kihozatalokat és indítgatta a társakat, igaz, senki nem támadta, zavarta. Sanchez játéka meg teljesen eltér a spanyolétól, míg a spanyol viszonylag gyorsan „szabadul” a játékszertől, addig a portugál bátran cipeli, cselezget és betör, rágyorsít a védelemre. Lewa szenvedett ott elöl.
Azt ne mértem, ha Kovac látja, hogy nem nagyon működik egy taktika, vagyis nem túl hatékony, hatásos, miért nem vált és kavar be, pl.: beviszi Müllert Lewa mögé stb. Miért kell csak egy játékrendszert erőltetni és minden körülmények között azt játszatni?
Persze győztünk, de ez a negyed osztály volt… Ilyen meccseken bedobhatná Mait-t vagy a többi fiatalt. Ha ilyenkor sem játszatja őket, akkor mikor fogja? Majd ha már annyi sérültünk, meg eltiltottunk lesz, hogy muszáj lesz neki? Csak akkor meg a fiatalok majd nézegethetnek, hogy hoppá, itt kicsit gyorsabb a tempó…
Boscolahm

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.13. 09:36

Tudnánk 2-csatáros játékot játszani Müllerrel vagy Arppal. De akár Gnabry is bevethető, ill. ilyen ellenféllel szemben a 2. csapatból is lehet akár hozni egy csatárt. Szóval a lehetőség meglenne.

Müller kapcsán egyetértek, ha a szélen van, akkor neki kell tér. Tér, hogy tudjon mozogni, ill. befelé indulni. Nem olyan technikás és kreatív, hogy megoldja ott a szélen, akár egyedül, akár összjátékkal. Ő nagyon elkopott már a szélen, a csatár mögött jó lehet.
Csak az a baj, hogy oda meg rajta kívül nincs senki, így nem igazán játszunk olyan játékot, amibe illeszkedne. De ez a helyzet már évek óta. Amióta Götze lelépett, nincs másik játékosunk, aki ezt a "hamis 9-es" pozíciót meg tudná játszani. Kérdés pl. Werner mennyire lenne alkalmas rá. Vagy majd Arp.

Thiago kapcsán viszont nem értünk egyet. Nyilván minden támadás rajta fut át, de ez csak a pozíciójából adódik. Bárkit tennél oda, így lenne. Ellenben lassú és körülményes, aki legtöbbször csak alibizik. Azért ahhoz nem kell Thiago szintű spíler, hogy kipasszolgassa oldalra a labdákat, meg odarúgja a 3-4 méterre álló társnak vagy visszapasszolja.
Ellenben ahhoz képest, hogy a támadásban gyakorlatilag semmi kockázatot nem vállal, meg se próbál kulcspasszokat adni, rohadt sok labdát ad el. Meg miért nem tud soha vmi normális megindulást produkálni? Még egy Sánches vagy Kimmich is próbálkozik felhozni a labdát, lendületesen megindulni, vannak szép szólóik.
Thiago meg annyit csinál, hogy néha egy testcsellel elküld 1-2 embert, aztán megy a rutinpassz. Az meg külön idegesít, hogy kicsiben, tök ártalmatlan szitukban megy a flikk-flakk. Senkit nem érdekel, hogy külsővel, bokából meg tarkóval is tud passzolni,ha épp senki nincs ott és 2 méterre van tőle a célszemély. Ahogy az se, hogy ollózva vagy rákjárásban vagy épp kézen állva is haza tudja adni a pálya közepéről a labdát.
Akkor kéne arcoskodni meg színezni a játékot, amikor beljebb vagyunk vele. Ez az öncélú bohóckodás semmire se jó. Inkább azon kéne elgondolkodnia, hogy neki kéne lenni a húzóembernek és a klasszisnak a középpályán, ehhez képest egy Sánches hasznosabban játszik. Ill. úgy általánosságban sokkal inkább Tolisso, Sánches, Goretzka, Coman stb. teljesítményéhez lehet mérni az övét, mintsem mondjuk egy csúcsformában lévő Javi, Schweini, Lewa, Robbéry szinthez.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.13. 10:20

a hamis 9-es poszton Goretzka is elég szépen elboldogul. Nem véletlen, hogy ő a leg gólerősebb középpályásunk. Igazából a játékosok erősségei miatt nekünk a 4-2-3-1 és 4-3-3 között kellene váltogatnunk az ellenfél/játékosok pillanatnyi formája alapján.
4-2-3-1-ben nálam az alapfelállás ez lenne:

Müller
(Goretzka)

Thiago Martinez
(Kimmich)

Ha nincs Martinez nem játszanék 4-2-3-1-et (legalább is komoly ellenfél ellen nem)

4-3-3-ban pedig:

Thiago---Goretzka----Tolisso
(Kimmich) (Sanchez) (Goretzka)
(Tolisso) (Sanchez)
speziale

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.08.13. 10:32

Goretzka árnyékékként? Hát, nem tudom... életében nem játszott még ott egyetlen meccset sem. Irányítónak még elmenne talán, de hamis 9-esnek szerintem nem alkalmas.

A 4-3-3 nálunk úgy feküdne, hogy rugalmas váltás 4-2-3-1-re vagy 4-1-4-1-re, nyilván esetenként 4-3-3-at tartva.
pussybuvar

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb