AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.28. 14:24

Az a helyzet, ha megnézed, hogy tavaly az angol, spanyol bajnok és mi hány gólt rúgtunk a bajnokságban+BL alapszakaszban, akkor bizony nekünk van a legjobb rúgott gól/meccs mutatónk. (MC: 2,52 gól/meccs, Barca. 2,36 gól/meccs, mi: 2,57 gól/meccs)
Szóval ilyen szempontból is nehézkes ezt a körülményes/meddő focit játszunk dolgot értelmezni.
A másik, ha megnézed, hogy Klopp vagy Pep milyen irányba mozdult el a csapatával (utóbbi esetében a Bayernnél is haosnló volt a helyzet) akkor azt látod, hogy mindketten inkább a védekezésen javítottak, és nem a támadó játékon.

Viszont megjegyezném, hogy nincsen "ultimate" taktikai rendszer. Mindnek van előnye és hátránya. Viszont a focit end of the day mégis emberek játszák, és minden taktika csak annyira lehet jó, amennyit a játékosok meg tudnak valósítani belőle. Akármennyire is szeretjük Jupp-pt, azért majdnem sikerült kiesnie a Pool-nál jóval gyengébb Arsenal ellen a triplázós évünkben. És a helyzet az, hogy nem gondolom, hogy önmagában a Jupp által kitalált taktika annyira zseniális lett volna. Viszont a BS31-Lahm-Robben-ribery tengely azt tökéletesen meg tudta valósítani. De simán lehet, hogy Kovac elképzelése is sokkal jobban működött volna ha Rafinha meg James helyett Müller és Kimmich tudott volna játszani.

Azt, hogy te eléggé szubjektíven azt érzed, hogy a szintje alatt teljesít azzal nehezen tudok mit kezdeni. Másik topikban már leírtam a támadósorunk mutatót. Az alapján 2 ember takkra olyan mutatókat hozott Kovac és Jupp alatt, 2 ember valamivel jobbat, 2 ember meg valamivel rosszabbat. De ha a támadósorunk átlagát számítjuk, akkor majdnem megegyezett Kovac tavalyi és Jupp tavalyelőtti mutatója. Ezen kívül nem igazán látom, hogy Kimmich vagy Süle miért futott volna rossz szezont. Vagy Goretzka. De említhetném Thiagot is. De tavasszal Hummels is nagyon jó volt. Nem tudom, hogy akkor mégis ki az, aki annyira a szintje alatt teljesített.
speziale

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2019.08.28. 16:33

Kedves speziale-
Nos a vélemény az bizony szubjektiv,még akkor is,ha az ember mindenféle statisztikai adattal- amúgy kétségesen átkonvertálható ,de hangsúlyozott ismétléssel fontoskodva objektív valósággá is akarja is hitetni.
Te mestere vagy annak,hogy különböző statisztikai mutatókból közvetlen következtetést vonsz le magára a jatek képére vonatkozóan, pedig ez bizony kellő absztrakcio nélkül pont úgy torzítja a valóságot, mint az ember ezektől független benyomásai
Ami statjaidat illeti,nem tudom eldönteni mennyire lehet párhuzamba állítani az egyes bajnokságokban nyujtott teljesítményeket,-gyanitom ez sem lineáris történet, hiszen csak az egyes játékosok különböző bajnokságokban nyújtott teljesítménye merdeken változik ide-oda,(pl.:Immobile,v.Alcacer) .
Ez pont olyan nehézkes dolog,mint a Bl.szereplés, mint terhelő tényező kiiktatása,ha az nem fér bele az általunk hinni óhajtott képbe.
Ami a taktikát illeti,az igazán nagy edzők alatt a taktika húzza a játékost, és minél inkább haladunk a középszerű felé, annál inkább kerül előtérbe a jatekosok képességének a korlátja. Mire a magyar valóságot elérjük az edzői felelősség kimerül abban,hogy nem akartak eléggé a játékosai.
Jupp például a 12-13-as szezonban egészen a vegjátékig
nem rakta fel Robbent és Riberyt egyszerre viszont Müllert Kroos sérüléseig a szélen játszatta és megis működött a dolog,míg Ancelotti óta azon sir mindenki,hogy Müller miért van a szélen (mert Ancelotti nem dolgozott ki az esetlegesnel több/komolyabb gegenpresszinget---lehet is keresni ,hogy mégis hány gólt lőtt a csapat Ancelotti alatt,tehát mindez kamu :-D --
És igy tovább
Egy dolgot kellene még tisztázni: mit takar Kovac játéka?
Hogyan játszottak a Kovac vezette csapatok?Ha ezt majd sikerül, akkor kiderül, hogy az előző szezon tavasza nem illesztheto be egyik Kovac által irányított csapat jatekahoz és még csapatszerkezetéhez sem.Tisztán látszik, át lett véve Jupp játéka, ráadásul pont úgy mint Kroos sérülése után Müller lett a kulcsjatekos,--igen,ezért öröm látni azokat a véleményeket, hogy Müller 3,4 éve szart sem ér- -/itt be lehet fűzni a gólpassz statot mert idevag/.
A bl.nyolcaddöntőben nyújtott kiabrandito visszavágón nem is működött a dolog,mert Müller épp az eltiltasat töltötte, Kimmich pedig megsérült.
Rafinha játéka miatt senki sem tehető felelőssé, de James 2 meccsre való beillesztese ill.ennek a kudarca már elgondolkodtató dolog.(nyilván a kiesés egy az egyben nem varrhato Kovac nyakába)
sandorbayern

HozzászólásSzerző: csuri004 » 2019.08.28. 18:05

Statisztika ide vagy oda Kovac alatt EDDIG nagyon szar focit jatszunk, ami a Bundesligara elég Europaba kevés volt tavaly.
Idén eldöl a Bajnokok ligajaba Kovac mit tanult, mert.ezek a Statok csak a Bundesligában mutatnak jól, ami nem a világ legerösebb bajnoksága.
csuri004

Kedvenc játékos: Thomas Müller

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.08.28. 20:28

Speziale-nak:

Engem kifejezetten mulattatnak a statjaid. Sajnálom, hogy a múltkor már meguntad, amikor az Ancelottitól megtisztított Jupp-adatokra voltam kíváncsi. Az a helyzet, hogy az általad idézett statisztikai adatoknak automatikusan a fonákját keresem, annyi benne a vétlen tévedés / szándékos csúsztatás.

Most pl.: a City 1-2%-kal több (vagy kevesebb?) rúgott góljához már nem írod le, hogy mindössze 24 gólt kapott - ami azért elég látványosan kevesebb, mint amit a Bayern az idén kapott. Ráadásul mindezt egy olyan bajnokságban, ahol van néhány komolyabb konkurens is, hogy mást ne mondjak, közvetlenül mögötte végzett a BL- és az EL-döntőt játszó mind a négy csapat.

A Barcelona meg úgy ért el valóban a Bayernnél kevesebb gólt, hogy egyébként a bajnokságban nem jellemző, hogy bucira tömik a kis csapatokat - a BuLi-ban nemcsak a BVB, de a 4. Leverkusen és a 9. (!) Hoffenheim is több gólt rúgott, mint a LaLigában a Barcán kívül bárki. (Második legtöbb gól tavaly: 63 - Real, ezzel a rúgott góllal a BuLiban a Lipcse az 5.) Cserébe a full kieső Rayo Vallecano több gólt rúgott, mint a Schalke.

Szóval oké, hogy vetted a fáradtságot bizonyos adatok összegereblyézésére, de kontextusba helyezés nélkül ez éppen olyan meddő munka, mint amilyen játékot többségében a Kovac-féle Bayern produkált.
Racilaci

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.29. 09:44

@Racilaci

1) Az valószínűleg tényleg meddő dolog, hogy észérvekkel meg adatokkal próbáljak valakit meggyőzni. Ugyanakkor szerintem még mindig sokkal értelmesebb, mint 100szor leírni, hogy Kovac szar,szar, szar, a vezetőség meg hülye, hülye, hülye. És azért a kommentek alapján nem én vagyok az, aki a komplett Bayern vezérkarnál okosabbnak gondolja magát.

2) A statisztikákkal jellemzően azoknak szokott gondja lenni, akiknek a véleményét nem támasztja alá. Akkor mindig jön a de, de, de...

3) szerintem amikor az ötlettelen támadójátékról beszélünk, akkor miért is a kapott gól mutatókra kellett volna hivatkoznom?? És nem véletlenül a Barca és az MC mutatóit hoztam fel (és nem mondjuk a Juventusét), mivel amellett, hogy ők a spanyol és angol bajnokok, ők rúgták a legtöbb gólt is, meg úgy általában ezt a 2 csapatot szokták a támadófutball legfőbb letéteményesének tekinteni. A hozzászólásom lényege nem az lett volna, hogy tavaly éppen a mi mutatónk volt a legjobb (bár azért az, hogy a 4 TOP bajnokságba a mi gól/meccs mutatónk volt a legjobb, azért rögtön megmosolyogtatóvá teszi a meddő mezőnyfölény/ötlettelen támadójáték kijelentéseket), hanem az, hogy abszolút pariban vagyunk Európa legjobb csapataival. Meg lehet nekem van alacsonyan az ingerküszöböm, de az ötlettelen szar támadójáték nem a 2,6gól/meccs mutatónál kezdődik.

4) Kovac eredményei ismertek:
- belföldi triplázás (ebben az évtizedben csak a triplázós évünkben sikerült)
- 9 pontos hátrányból fordítás (ha jól tudom ez még sosem sikerült senkinek)...
- ... egy olyan Dortmund ellen, ami története 2. legjobb idényét futotta, és akiknek még a kupára sem kellett koncentrálniuk tavasszal
- veretlenül jutottunk tovább a BL csoportkörből (ilyen sem volt még)
- a BL-ben ugyanúgy a későbbi győztes búcsúztatott, mint a triplázós évünkben mindig
- (és azért azt se felejtsük el, hogy ő nem egy kész csapatot vett át, mint Pep, hanem egy éppen átalakuló félben lévőt)

Szóval én azt gondolnám, hogy nem rajtam van a "bizonyítási kényszer", hogy ilyen eredménylista mellett Kovac talán mégsem olyan szar edző

5) és akkor mindig jönnek a teljesen megalapozatlan és szubjektív vagdalkozások, hogy:

- nincs tekintélye, nem tud motiválni (akkor hogyan szedte össze a csapatot 9 pontos hátrányból? Mert ehhez önmagában a Dortmund botlásai nem lettek volna elegek. De a kupadöntőn sem éppen egy motiválatlan csapatot láttam a pályán)
-leépíti az embereket (ezt többen is tételesen cáfoltuk már itt a fórumon, de azért csak nem tudod ezt elengedni)
- hogy ezzel a kerettel ez meg az elvárható (ami eleve hülyeség, mert ha a fociban mindig minden úgy alakulna ahogy az elvárható, akkor nem lett volna pár éve bajnok a Monaco vagy a Leicester, meg a Barcának minden évben kb. 5-6 pont vesztéssel kellene lehoznia a bajnokságot). De ha a Transfermarkt adatairól elfogadjuk, hogy a játékos értéke mutat korrelációt a játékos minőségével, akkor bizony eléggé jól látható, hogy tavaly a "keretelőnyünk" drasztikusan lecsökkent a Dortmunddal szemben, gyakorlatilag az elmúlt jópár évet figyelembe véve tavaly volt a legkisebb a különbség a 2 csapat keretértéke között). De megjegyzem az ajnározott Favre pl. úgy esett ki a Spurs ellen, hogy a Dortmund kerete értékesebb volt, ellenben mondjuk Kovac-al, ahol a keretérték alapján is a Pool volt az esélyes)
- aztán meg az ilyenek, hogy: "hülyén cserél", miért ilyen taktikával játszunk, miért nincsenek ilyen meg olyan, meg amolyan variációink (aztán persze ott is kiderült, hogy pl. a Buliban mi szereztük a legtöbb gólt szöglet után), stb..
speziale

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.29. 10:15

@Sandor

1) úgy érzem, hogy magadra vettél valamit, amit nem neked írtam

2) a vélemény persze mindig szubjektív, de azért az nem mindegy, hogy a véleményed kialakításánál mennyire törekszel objektíven megítélni a történéseket, és mennyire csak a fejedben lévő prekoncepcióra támaszkodsz. Kovac-al kapcsolatban megjegyzem, hogy sok embertől itt a fórumon eleve meg se kapta a bizalmat, mert amióta bejelentették, hogy ő lesz az új edző, folyamatosan az ment, hogy ez "de szar lesz" (meg hülye a vezetőség). Szóval ezek után aligha hiszem, hogy ezek az emberek bármennyire is törekednének Kovac munkájának objektív megítélésre.

3) szerintem csapatokat sokkal inkább össze lehet vetni, mint egyéneket. Lásd még Coutinho esete. Attól, hogy neki nem úgy megy a Barcában, mint a Pool-ban, atótl még a Barca ugyanúgy bajnok lett és ugyanúgy ők rúgták a legtöbb gólt.

4) egyáltalán nem akarom elmosni az edző felelősségét/szerepét. De szerintem az edző legnagyobb hozzáadott értéke az, hogy legyen a fejében egy játékrendszer amiben hisz. És utána ezt a rendszert próbálja meg feltölteni a megfelelő játékosokkal. Pl. Klopp alól is amikor el kezdtek elszállingózni az emberek a Dortmundból, akkor bizony masszívan visszaesett a csapat teljesítménye. És pl. a Pool is vanDijk-el meg Alissonnal állt össze igazán ütőssé (szóval kijelenthetjük, hogy pl. Klopp rendszerének működése szempontjából nem coutinho volt a kulcs). De annó Jupp is felismerte, hogy ahhoz, hogy a rendszere igazán működjön kell egy bunkósbot szerű vkp. Nem véletlenül ragaszkdott Martinezhez, pedig az a 40 millió amennyiért vettük a mostani játékosárfolyamok mellett kb. 80 milliónak felel meg.

az, hogy Kovac hogy áll ebből a szempontból nehéz megítélni. eleve az egész csapat átalakulás alatt van, másrészt nekem azért van egy olyan érzésem, hogy Kovac magától sokkal inkább egy olyan típusú focit játszatna a csapattal, mint amit az Elf játszott a hollandok ellen (vagy éppen a Frankfurt a kupadöntőn). Viszont itt folyamatos az eredmény kényszer, nem kapott 4 évet mint Klopp Liverpool-ban, vagy Pochettino a Spurs-nál.

5) Ezt a Pool elleni meccs után is leírtam, hogy Kovac legnagyobb hibája szerintem nem a választott taktika volt, hanem az, hogy James helyett nem Gortezka kezdett (főleg miután már az első meccsen is látszott, hogy Jamest megfojtják). ettől függetlenül egy ereje teljében lévő Pool ellen nem tudom melyik csapat viselné el, hogy ha a csapatjáték szempontjából 2 olyan fontos játékosa, mint nálunk Kimmich és Müller hiányozna. Viszont ettől függetlenül nem gondolom, hogy Kovac taktikai fronton szenvedett volna vereséget, mivel egyészen addig, amíg az egyéni villanások/hibák kiegyenlítettek voltak a 2 oldlaon, az állás is abszolút döntetlen volt.
De hogy azért lenne Kovac szar edző, mert egy eleve értékesebb kerettel rendelkező liverpool-tól kikaptunk, akiket ráadásul a világ jelenleg talán legjobb edzője treníroz és építget már évek óta...azért az kicsit erős...
speziale

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.08.29. 11:40

Sziasztok!

Speziale. Pool…
Szerintem vereség és vereség között is van különbség (ezt is leírtam már itt hosszabban). A Pool ellen én úgy látom, hogy semmit sem tettünk meg a sikerért, a győzelemért, a továbbjutásért. A 180 lejátszott játék perc alatt 1 azaz egy kaput eltaláló lövésünk volt. 180! perc alatt… Ennél még a Fradi is többet tett volna a győzelemért. Ráadásul hazai pályán kaptunk egy hármast. Hisz a vezetőségen át mindenki azt hangoztatta, hogy mi a BL trófeáért harcolunk. Akkor most hogy? Ha jön egy komoly ellenfél, akkor már lehet azt mondani, hogy nekik drágább a keretük és azért estünk ki, meghát ők lettek a torna bajnokai, akkor minden ok. Azon a két meccsen épp úgy szenvedtünk, mint Pep szokott a Barca, Real ellen. Nem láttam egy hajszálnyi előrelépést sem. És az Ajax ellen sem. De ezzel Robika (Robben) is így lehetett, mivel a mérkőzés után lenyilatkozta, hogy mi szerettünk volna úgy játszani, mint az Ajax. Gyakorlatilag ott is f@sok voltunk. Na hát a Poolig volt egy kis időnk felkészülni, de érdemben, játékban és eredményben sem sikerült előrébb jutnunk. Konkrétan ott is híg f@sak voltunk. Hogy Kovac hibája e? Részben. Egyszer már hosszabban kifejtettem, hogy Uli is és a többiek is éppúgy hibásak ebben a történetben. Ha év elején nem megy a spúr és igazolnak pl.: szélsőhátvédet és nem egymaga Rafi ingázik jobb és bal oldal között (aki szegény már nem képviselt minőséget nálunk)… szegény brazil még szerintem azóta is ott forog az Allianzba, úgy beültette Mane a körhintába… Szóval a lényeg… de a játékosaink nem azért játszottak vértelen, híg f@s kézzelfogható semmit, nulla erőlködéssel a karöltve, mert a vezetőség nem igazolt, hanem mert Niko elfelejtette őket felkészíteni, feltüzelni, motiválni, vért itatni velük, véres kardot körbe hurcolni, szent állatot feláldozni az öltözőben. A játékosaink lézengtek a pályán konkrétan, mintha csak egy vasárnap délutáni sétára indultak volna korzóra. Semmilyen ellenállást nem tanúsítottak, a támadásainkról meg ne is beszéljünk. És ha valaki azt mondja, hogy igen, becsületesen estünk ki és mindent megtettünk… nem folytatom…
Becstelen, gyalázatos játékkal estünk ki, megalázó módon… Pool konkrétan bohócra vett minket… persze mi a BL címért voltunk versenyben (Uli szlogen)… ezzel a játékkal… már a csoportkör alatt is szenvedtünk, és csoda és mák! hogy már ott a Ajax nem kente szét a szánkat… Az Ajax itthon úgy felmosta velünk a padlót, mint mi tettük egy évvel előtte a Madriddal a Santiagoban Juppal, csak épp az eredmény nem tükrözi sehol sem az erőfeszítéseket… kár… mert akkor tavaly előtt már BL döntőt játszhattunk volna… ha meg még tavaly kiesünk a BL csoportból, lehet már nem a horvát ülne a kispadon… Amúgy még arra lennék kíváncsi, hogy a Kovac család másik tagja, Robika, mennyit pakol itt bele a dolgokba? Róla mindig olyan nagy a csend. Sosem nyilatkozik semmit. Vajon Ő is azt látja itt, hogy itt minden a legnagyobb rendben, mint a golyónyalogató Sali?
Boscolahm

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.08.29. 13:33

Egyébként javaslom nézegetni ezt az oldalt, ha valakit érdekelnek a statisztikák:

understat.com

Azért van ám elég sok érdekesség. A mutatók a 2014/15-ös szezontól állnak rendelkezésre.

Ebben az időszakban a Buliban nem 11-esből szerzett góljaink száma/a meccs "open play" időszakában szerzett gólok száma/szögletből szerzett gólok száma:

- 73/3/64
- 72/6/64
- 84/7/68
- 86/11/69
- 85/12/72

Az azért rögtön látszik, hogy a "Kovac alatt nincsenek szögletvariációink" nyavajgás, úgy ahogy van hülyeség.
A másik: a meccs "open play" időszaka az ami ugye meghatározza a játék képét. Namost, látszik, hogy a legtöbb akciógólt bizony évekre visszamenőleg Kovac alatt rúgtuk.

Ami még érdekesség, hogy a támadásaink veszélyességével súlyozott várható gól (xG) mutató, hogyan alakult az "open play" részében a meccsnek (zárójelben a ténylegesen rúgott gólok száma):

- 59.8 (64)
- 63.9 (64)
- 58.3 (68)
- 63.5 (69)
- 74.9 (72)

Tehát a tavalyi volt az egyetlen év, amikor kevesebb gólt rúgtunk, mint amennyi a támadsáaink veszélyessége alapján várható lett volna. Ennek okai persze nagyon-nagyon sokrétűek lehetnek, de azért az kijelenthető, hogy az elmúlt évekhez képest több veszélyes támadást tudtunk vezetni, viszont a helyzetkihasználásunk visszaesett.
speziale

HozzászólásSzerző: ptg » 2019.08.29. 15:42

Az Átigazolási hírek alá is betettem, de úgy érzem, itt is megállja a helyét.
Némi magyarázatom és némi hozzáfűznivalóm van az itt egyre jobban elharapódzó, egymást is kikezdő véleménynyilvánításokkal kapcsolatban is.
Ez egy baráti blogként funkcionáló valami volt még nemrégiben is, itt azok cseréltek véleményt, akik kedvenc csapatuknak tartják az FC Hollywood-ot. Mostanában egyre többször fordul elő, hogy az ellenvéleményen lévőt alpári szavakkal illetitek. Ez moderációért kiált, szeretném ha ez megszünne, vagy a moderátor betöltené a szerepét, és megbüntetné az elkövetőt, illetve az ilyen jegyzeteket a gazdájukkal együtt törölné - tekintet nélkül a tagsági idejére, vagy szereplési számaira. Nem hiszem, hogy egy véleményt csak káromkodással és alpári szavakkal fűszerezve lehetne, vagy kellene nyomatékosítani. Ezért kérek még egyszer mindenkit, gondolkodjon el az ilyen szavak mellőzésének lehetőségén és a magyar nyelv egyéb szófordulatainak alkalmazásával tegye olvasásra alkalmassá jegyzeteit.
Nekem egyébként egyáltalán nem tetszik a statisztikának játszás, a statisztika nem megy ki a stadionba, nem fizet a jegyéért, nem veszi meg az épp esedékes reklám kollekciót... szóval aki a statisztikával kíván házaséletet élni, az ezeket a számait egy statisztikával foglalkozó blogban tüntesse fel, és ott keressen magának társakat.
Én a játék szépségét, a formás támadásokat, a jó szereléseket stb, a futball savát-borsát adó gólokat és győzelmeket keresem, statisztikából elég, amit naponta hallok a tv-ben, olvasok az újságokban.
És ugyanígy elegem van a klf. telefon és házszámok alapján megpróbált összeállításokhoz neveket keresésből is.
Futball kell, olyan vezetőség, edzői stáb és játékoskeret, amelyik a futballtól általam elvárt élményt nyújtani képes.
Én itt, ebben a blogban az ilyen típusú hozzászólásokat kedvelem, ez természetesen az alkatomból fakadó magánvéleményem.
A többi bohóckodás meg(az egymás becsmérlésén kívül) hidegen hagy.
ptg

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2019.08.29. 17:41

Nézzétek,én nem akartam senkit minősíteni,(ha így sikerült,akkor azért most kérek bocsánatot),nem hiszem,hogy ne férnének meg egymás mellett az akár eltérő véleményeink is,erről összességében azt gondolom,hogy a face agyhalott kommentköpködéseihez képest ,itt a vita kulturáltabb és azt kell,hogy mondjam,hogy markánsan szakmaibb jellegű is.
Az egészről valamiért az ismert példabeszéd jut az eszembe.Mi is az igazság?Ha bekötött szemmel odaállítasz két embert egy elefánt mellé(akik még nem láttak ilyen állatot és az egyik csak a lábát,a másik pedig csak az ormányát érintheti meg,akkor mindkettő fejében egészen más valóság dereng majd az elefánt képéről és valahol mindkettőnek igaza is van.
l---- az edzőkhöz úgy általában: van egy markáns vonal az ún.stílusedzők és a pragmatikusok között.Az utóbbiak között is lehet disztingválni és kell is,az előbbiek viszont a játékteret sajátosan egyedi,kreatív szemszögből vizsgálják.Itt van például Klopp.Kapott egy nagy dózist Rangnick mestertől a hogy szerezzünk területet a kontrához(Racilaci hasonló módszereket látna szívesen,hogy a pozíciósfutballt megússzuk) viszont Rangnick soha nem húzta annyira ki ennek a határait,mint Klopp.Azt lehet mondani,hogy mindent erre épített,a gegenpresszinggel még az ellenfél térfelén megszerzett labdákra,nem volt pragmatikus,hanem radikálisan járta a saját útját.Ancelotti ezt eufémisztikusan ugyan,de hülyeségnek nevezte és szemrebbenés nélkül átadta a terepet egy stabil védekezés megszervezése után a játékosainak.Jupp innen indult anno-emlékszik még valaki?Azt mondta nincs itt olyan nagy hiba,csak a védelmet kell rendbe rakni...aztán kapott 2 nagy pofont egy héten belül (finale dahoam) és elkezdte vizsgálni Klopp játékát.Csakhogy az öreg nem vette át ezt egy az egyben,hanem mérlegelt,ami nem fért neki bele azt elhagyta(klasszikus egy az egy elleni emberfogáson alapuló gegenpresszinget állított föl,ami sokkal konzervatívabb,mint Klopp brutális falkaszerű letámadása).
Erre csak azért tértem ki,mert a klubnál határozottan keresik a 13-ban elejtett fonalat,de azt gondolom,ahogy írtam is,hogy Kovac és csapata tapasztalat híján(mert Kovac ilyen szintű játékosokat nem edzett elözöleg,nem véletlen az sem,hogy kiket kért volna a ligából...) nagyon óvatosan halad az úton.
Ami Pussyt és Thiagot illeti,most látszik igazán milyen fantasztikus játékos volt Bastian Schweinsteiger.Ő két poszton is wk. lett,hatos vagy nyolcas,mindent megoldott.Ilyen játékos viszont nemnagyon van a láthatáron.Lehet hozzá mérni sokakat,nem fogják kiállni a versenyt.Részemről rendben lenne a Martinez Goretzka doppelsechs,mert a Bayern hagyományokhoz méltón szeretem a bundesliga legjobbjait pirosban látni(és Goretzka a futónyolcasban a legjobb német),de ehhez nagyobb párharchatékonyság kell és több passzjáték tőle.Érdekes,hogy a kapu előtt viszont kifejezetten jó(Vidal egyik évében sem lött ennyi gólt,pedig Guardiola feltolta a csatárok mögé is).A másik erénye pedig a területek gyors átmozgása-igen labda nélkül majdnem olyan jó,mint Müller.
Végezetül egy kis spekuláció:ha 1 meccset kellene megnevezni és egy nemzetközi párharcot,mint egy olyat,ami esszenciálisan tartalmazza az adott edző stílusjegyeit,akkor én a következő listát állítanám össze:
Jupp Heynckes: 2013 február német kupa negyeddöntő:Bayern-Borussia Dortmund, nemzetközi szinten:Bayern -Juventus oda-visszavágó bl.negyeddöntő
Pep Guardiola : Stuttgart-Bayern 2016.04.hó,illetve Bayern-Barca odavisszavágó bl.elődöntö 2015
Carlo Ancelotti:Bayern-Ingolstadt 2016 szeptember illetve Bayern-Reál negyeddötő (nyilván)
Niko Kovac: a Hertha elleni 3-2-es továbbjutás a német kupában ill.az Ajax elleni csoportkörös párharc
Markáns különbségek egészen rövid időtávokon belül is.Akinek van ideje és kedve,az nézze meg őket újra.Meg fogja látni,mire gondolok,amikor az edző által hozzáadott értéket hangsúlyozom..
sandorbayern

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb