AKTUÁLIS MECCS

Re: AKTUÁLIS MECCS

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.09.15. 20:00

Atesz12 írta:Hernandez kemény és tiszta szerelésből indult a gólunk, meg hozott egy tizit ez így közepes ezen a meccsen. Amúgy Gulácsinak volt min 3 bravúr és egy Coman lövés a vonal előtt lett tisztázva védő által. Az első félidő jó volt de az arany igazság a helyzetet be kell lőni!!

Hernandez kemény és tiszta szerelése jó volt de egyenesen valamelyik Lipcsei középpályáshoz ment, akitől elpattant majd Müller megszerezte.
szabi90

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.09.16. 13:42

Sziasztok!

A sebesség volt a liverpooli BL-győzelem titka

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) tanulmánya szerint a Bajnokok Ligáját tavasszal megnyerő Liverpool sikerében kulcsfontosságú volt a csapat játékának sebessége.
A szakanyagot készítő tízfős munkacsoport - amelynek tagjait nem nevezték meg - az előző BL-idény mind a 366 gólját elemezte, ezek közül az angol együttes 24-et szerzett. A végső győztes átlagosan mindössze 7.81 másodpercig birtokolta a labdát a találatai előtt, amelyeket átlagosan csupán két és fél passz előzött meg. A csoportkörben szerepelt 32 csapat átlaga 12.5 másodperc és 4 passz volt.
A tanulmány fontos tényezőként említette a gyors és intenzív játékot, illetve az angol csapatok futballistáinak kiemelkedő mentális és fizikai képességeit.
A dokumentum szerint következtetésként levonható, hogy a szigetországi együttesek a hazai versenynaptárnak köszönhetően rendszeresen magas intenzitású, komoly tempójú meccseket játszanak, ezért versenyképesebbek a BL-ben az ellenfeleik többségénél. Azt is megállapították, hogy nemzetközi szinten hátrányos helyzetben vannak azok a csapatok, amelyek jelentős előnnyel nyerik hazájuk bajnokságát.
A Liverpool az elődöntő első meccsét 3-0-ra elveszítette Barcelonában, a visszavágót viszont 4-0-ra megnyerte. A szakanyag kiemeli, hogy a katalánoknál nem volt megfelelő a csapatmunka a második mérkőzésen, ugyanis Lionel Messi és Luis Suárez nem vette ki a részét a védekezésből.
Az előző idényben a leggyorsabb sprint a Liverpool holland középhátvédje, Virgil van Dijk nevéhez fűződött, akinél a barcelonai meccsen egy alkalommal 34,5 kilométeres óránkénti sebességet mértek.

Véletlen pont belenéztem a Pool – Újkastély meccsbe hétvégén. Félpályánál szerez a labdát a Pool, egy igazítás után jött azonnal a passz!! (tehát labdaszerzés a félpályánál és egy azonnali passz!) Manenak, aki be is verte… nincs tili toli fél órán át céltalanul, cél foci van…

Most nálunk is valami hasonlót láttam, Lucas labdát szerzett, majd Müller brutál nagyot harcolt érte, és elképesztően pontosan tálalta Lewanak, úgy hogy közben Müller nagy nyomás alatt volt végig, ez a régi küzdős, hajtós Müllert idézte bennem. Müller nagy labdát adott, komoly küzdelem közepette. És pikk pakk ott is voltunk, felértünk az ellenfél kapuja elé. Ezért nem értem sokszor a mi tili toli lassú taktikánkat…
Boscolahm

HozzászólásSzerző: stevee » 2019.09.16. 14:34

Pedig egyszerű a válasz. Ellenfél is van a pályán, amelyik viszonylag jól védekezik. A Poolnak is vannak szenvedős meccsei, nem gáláznak mindig. Ettől még lehetne direktebb a támadófocink, de azért ez nem szimplán elhatározás kérdése, hanem érvényesül a klasszikus mondás, hogy minden csapat annyit játszik, amennyit az ellenfele megenged neki. Hozzáteszem, ha direkt focit akarunk játszani, akkor Thiagot el kell felejteni a középpályán. Ő szereti dajkálni a labdát, nem az a játékos, aki azonnal a passz lehetőségét keresi.
stevee

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.09.16. 16:02

Ráadásul emellett simán odapasszolja az ellenfélnek a labdát, akkor is, ha a saját térfelünk közepén van éppen...
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.09.16. 17:55

Azon gondolkodtam a második félidőben, hogy bár akár ki is kaphatunk, de akkor is azt fogom ide beírni, hogy ez nekem tetszett. Tetszett Neuer, Boateng, Süle, Coman, Müller, Lewa játéka, s tetszett, hogy - hála persze Nagelsmannak - végre nem egy betömörülő ellenfél ellen tologatjuk vég nélkül a labdát. Ha olyan meccseket nyomnánk, mint a második félidőben, akkor nekem nem lenne semmi bajom ezzel a csapattal.

Erre jön a szokásos Kovac-nyilatkozat: az első 45 percben zseniálisan játszottunk. Hát nem. Az első 45 percben olyan fojtó fogást alkalmaztunk, amibe mi is rendre belegebedünk, csak úgy vöröslik a fejünk az erőlködéstől. Nincs benne semmi könnyedség, s baromira nem véletlen, meg nem pech, hogy ezekből vagy összejön valami, vagy nem. Ilyenkor ugyanis nem klasszis módjára játszunk, hanem klasszis játékosokkal izzadunk ki erőből valami eredményt.

A második félidőben kellett volna ezt a meccset megnyerni. És meg is nyerhettük volna, ha a játékosaink hozzá lennének szokva (és nem le lennének tiltva) a gyors, néhány húzásból vezetett támadásokhoz. De nincsenek, ezért aztán még a legnagyobb gólhelyzetekben is csilingel valami Coman agyában és blövi erőből az egy szem Lewának, mert 10-ből 9-szer ezt kell tennie, s már nyilván kimerítette az aznapi önálló próbálkozás limitjét. És ne írjátok, hogy Thiago csak babusgatni szereti a labdát, mert azért jupp idején pontosan láttuk, hogy képes másra is. Itt nincs rá igény. De nincs itt igény semmire.

És még így is megnyertük volna, ha Kovac le lenne tiltva a cseréről. Esküszöm akkor is jobban járnánk, ha nekünk egyetlenegyet sem lehetne cserélni meccs közben. Leírtátok már, hogy miért...
Racilaci

HozzászólásSzerző: stevee » 2019.09.17. 00:27

Ez inkább átigazolási topic, de mivel szorosan a meccshez is kapcsolódik, ezért inkább ide írom. Thiagoval nem lenne ennyi gond, ha nem hatosban játszana, hanem 8-asban. A nyáron Sané mellett a legfőbb cél egy vkp leigazolása volt (Kovac többször is hangsúlyozta), ám Rodri a Cityt választotta, és amikor az a hajó elment, akkor nagyjából széttárták a kezüket a klubnál, és megint pótcselekvésbe fogtak. Elhozták a szintén 8-as Cüzanszt, aki nem vkp, hanem sokkal inkább Thiago-féle playmaker (egyébként amit láttam tőle eddig, az alapján nagyon tehetségesnek tűnik), és ezt úgy próbálta Brazzo eladni mintha a vkp-problémát ezzel megoldották volna. Borítékolható, hogy a francia alig fog majd játszani, mert sokadik a rangsorban, ami biztos jó lesz majd, főleg mert a Gladbachban is az volt a baja, hogy alig kapott lehetőséget. Szóval a 6-os kérdés megoldása megint szépen elhalasztásra került, pedig a BL-ben addig nem lesz semmi esélyünk, amíg nem találunk klasszis szűrőt a kp-ra. Mert sem Goretzka, sem Coco, sem Kimmich, sem Thiago (sem Cüzansz) nem szűrő, tehát akárhogy teszi fel őket Kovac, ezzel a középpálya stabilitását nem fogja tudni megoldani.

Javival nem tudom mi van, rég nem láttam játszani, de tartok tőle, hogy nem véletlen az, hogy szinte teljesen elfelejtette őt az edző erre a szezonra. Pedig nagyon kéne most a csapatnak egy fénykorabeli JM, mint egy falat kenyér.
stevee

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.09.17. 10:34

stevee írta:Ez inkább átigazolási topic, de mivel szorosan a meccshez is kapcsolódik, ezért inkább ide írom. Thiagoval nem lenne ennyi gond, ha nem hatosban játszana, hanem 8-asban. A nyáron Sané mellett a legfőbb cél egy vkp leigazolása volt (Kovac többször is hangsúlyozta), ám Rodri a Cityt választotta, és amikor az a hajó elment, akkor nagyjából széttárták a kezüket a klubnál, és megint pótcselekvésbe fogtak. Elhozták a szintén 8-as Cüzanszt, aki nem vkp, hanem sokkal inkább Thiago-féle playmaker (egyébként amit láttam tőle eddig, az alapján nagyon tehetségesnek tűnik), és ezt úgy próbálta Brazzo eladni mintha a vkp-problémát ezzel megoldották volna. Borítékolható, hogy a francia alig fog majd játszani, mert sokadik a rangsorban, ami biztos jó lesz majd, főleg mert a Gladbachban is az volt a baja, hogy alig kapott lehetőséget. Szóval a 6-os kérdés megoldása megint szépen elhalasztásra került, pedig a BL-ben addig nem lesz semmi esélyünk, amíg nem találunk klasszis szűrőt a kp-ra. Mert sem Goretzka, sem Coco, sem Kimmich, sem Thiago (sem Cüzansz) nem szűrő, tehát akárhogy teszi fel őket Kovac, ezzel a középpálya stabilitását nem fogja tudni megoldani.

Javival nem tudom mi van, rég nem láttam játszani, de tartok tőle, hogy nem véletlen az, hogy szinte teljesen elfelejtette őt az edző erre a szezonra. Pedig nagyon kéne most a csapatnak egy fénykorabeli JM, mint egy falat kenyér.

Ez sajnos nagyon igaz, lehet hogy Kimmich nem olyan rossz ott, de amennyit veszítünk azzal hogy nem jobb hátvéd támadásban az szörnyű. Pavard nem rossz de Kimmich ott kiemelkedő igazán, akár már télen igazolni kéne valakit.
szabi90

HozzászólásSzerző: speziale » 2019.09.17. 11:16

Az a baj, hogy Thiagot akárhova is rakod, attól:
1) nem fog kevesebb labdát eladni
2) nem lesz jobb a presszing tűrése

Továbbá a Lipcse elleni meccs, amikor Kimmich játszott mellette szerintem jól muttaja, hogy ezek mellett mi a legfőbb gond:

kulcspasszok: Kimmich-Thiago: 6-1
várható gólpasszok: Kimmich-Thiago: 1-0

Thiago egyszerűen nem elég kreatív előre játékban. Így igazából mindegy, hogy Kimmich-et hova rakod, mert hiába játszik jobb védőt, mert akkor meg a kp-ja kreativitása romlik.
Én, amíg nincs Gortezka 4-3-3-ban mindenféleképpen a Tolisso-Müller-Kimmich kp-ját támogatnám. Ez szerintem megfeelő balanszt jelent a kp-ján a védekezés/támadás között

4-2-3-1-ben lehetne elgondolkodni egy Martinez-Tolisso kp-ján és Kimmich meg vissza jobb védőbe.

Egyébként érdekes megnézni, hogy az elmúlt évek BL sztár csapatai (Real, Pool), hgyan játszanak 4-3-3-ban. A Reálnál volt egy "ball carrier" (Modric), egy nagyon labdabiztos és kreatív mélységi irányító (Kroos), és egy bunkósbot vkp (Casemiro). Ez mondjuk a Reált sok szempontból (a komolyabb meccseken) egy kontra csapattá tette, hiszen ez így ebben a formában egy meglehetősen védekező jellegű felállás.

A Pool kp-ján viszont egyáltalán nem a technikai talentek kaptak helyett, hanem gyors, erős fizikumú játékosok, akik borzasztó erős preszsingre képesek.

A baj az, hogy Thiagot egyik felállásba sem tudnám illeszteni.
speziale

HozzászólásSzerző: Boscolahm » 2019.09.17. 12:46

stevee írta:Pedig egyszerű a válasz. Ellenfél is van a pályán, amelyik viszonylag jól védekezik. A Poolnak is vannak szenvedős meccsei, nem gáláznak mindig. Ettől még lehetne direktebb a támadófocink, de azért ez nem szimplán elhatározás kérdése, hanem érvényesül a klasszikus mondás, hogy minden csapat annyit játszik, amennyit az ellenfele megenged neki. Hozzáteszem, ha direkt focit akarunk játszani, akkor Thiagot el kell felejteni a középpályán. Ő szereti dajkálni a labdát, nem az a játékos, aki azonnal a passz lehetőségét keresi.

Sziasztok!

Stevee:

A Pool kb. 13 Bl meccsen (melybe voltak komolyabb ellenfelek is), tudta hozni ezt a statisztikát (fentebb beillesztve). Ott szerinted hagyták neki az ellenfelek? Lesz@rták, átgázoltak rajtuk… ez az alaptaktikájuk és tolják mindenki ellen, aki az útjukba kerül. Hiszem, hogy többen alakítják a Poolhoz a stratégiájukat, mint a Pool másokhoz. Pool is igazodik ez biztos az ellenhez hétről hétre, de a „villámháborús” alaptaktikájuk marad. Nekünk az alaptaktikánk, a villámlassú és értelmetlen labdajáratás. Remélem ezen nagyot fog változtatni Cuti (amúgy nem, mert még mindig itt van Kovac). Amúgy Juppnál sokkal gyorsabban pörögtek a ritmusváltások és a támadások az utolsó, támadó harmadban, mert ezt el is várta. Kovac, meg a híg lőre tetű lassú labdajáratást várja el.
Amúgy Pool… igen. Ott nincs igazi karmester. Középpályán belül, szűrnek, és segítik a támadásokat, széleken meg villámlábú cselgépek, akik átrohannak az ellenfélen a labdával, vagy épp üres területekbe mozognak be villámgyorsan. Ide felesleges is volna egy irányító aki még pluszba lassítaná a játékot.
Amúgy régebben Racilaci fejtegette, hogy nálunk is esetleg nem kéne Kínáig feltolni a védelmet, és bepréselni az ellenfelet, mert szűk kis területen egyből 22 játékos préselődik össze.
Amúgy Thiago szerintem bőven használható lenne egy vagy két sorral feljebb, de szerintem így sem rossz (tudom sokan lehúzzák róla a vizes lepedőt), van benne kreativitás és a rúgótechnikája is kiváló és ott tudna osztogatni. Amúgy Jupp alatt szenzációsan mozgatta a csapatot és ha kell váltotta az oldalakat, mögötte Javival. Előtte meg ugye James szervezte a játékot. Zseniálisan működött. Amúgy Thiago meg védekezni is tud, tavaly neki volt a legjobb labdaszerzése/meccs a Bundesligában. Szóval tud védekezni is, és igen összetudja(tudná) kapcsolni a védelmet és a támadóharmadot, gyakorlatilag megteremtve az egyensúlyt. Kovacnal más a szerepe, itt inkább a labdakihozatalokra és a szűrésre kell koncentrálnia…
Thiago… anno pedzegettük, hogy miért nem góré, miért nem veszi át a vezérszerepet. Mikor a kulcsjátékosaink bírálták a vezetést, hogy miért nem igazolunk már és főleg minőségi játékosokat, akkor a spanyol nagyjából annyit mondott, hogy ez nem az Ő dolga, a vezetés intézi ezt, Ő azért van itt, hogy focizzon. Na hát nagyjából ezért. Mert olyan, mint a lassú víz. Míg anno egy Effe és egy Matthaeus belepofáztak mindenbe és hangadók voltak és erős karakterek, addig Thiago „csenedes”. Nincs véleménye a dolgokról.
Még egy a meccsekről.
Bár ezt már pedzegettem… Nem tudom amúgy, hogy lehet e stabil, kiváló és egyenletes (stabilan kiváló) teljesítményt nyújtani úgy, hogy egyszer egyik mérkőzésen jobb bekk vagy, következőn belső védő, majd megint belül, majd padon. Aztán megint belül, majd bal bekk stb. ez kb. Kimmichet, Pavardot, Lucast „veszélyeztetheti”… Főleg, hogy egész héten készülsz belső védőt játszani, arra gyakorolsz, aztán közvetlen a meccs előtt egy sérülés és hirtelen bal bekk vagy… és persze minimum kiváló teljesítményt kéne hoznod… ez fejben mennyire lehet zavaró? … Szerintem eléggé…
Boscolahm

HozzászólásSzerző: Racilaci » 2019.09.17. 15:35

Tekintve, hogy a Lipcse ellen számomra valamilyen érthetetlen okból Kimmich volt a támadás szervezője, Thiago meg a 6-os (néha cserélgették egymást, de dominánsan ez volt a felállás), a passzstatisztika nem mutat meg semmit Thiago értéktelenségéből.

Nem tudom, ki hogy van vele, de számomra végképp elkeserítő, hogy jobbnál jobb játékosokról bizonyítjuk be, hogy nem illik a játékrendszerünkbe, nem akar megküzdeni a helyéért, nem tud koncentrálni, sehol nem mutat kiemelkedőt - miközben meccseink zöme dögunalmas kínlódás, s az edzőnk láthatóan azt élvezi, ha 73%-ban birtokoljuk a labdát.

Nézd meg nyugodtan a Lipcse meccs alapstatsztikáit. Az első félidő, ami Kovac szerint müncheni pályafutásának legjobb félideje volt, semmilyen fontos számban nem emelkedik ki a leromlott második félidőhöz képest. (Az egyikben 73, a másikban 59%-ban birtokoltuk a labdát.)

A világon semmiben nem maradt el a két félidő egymáshoz képest. A különbség az, hogy a második félidő:

a., élvezetes volt
b., sokkal több játékosunk stílusához, képzettségéhez illeszkedik, mint a Kovac-féle nullfoci
c., alapjátékának rendszeres gyakorlása valamifajta receptet adna a BL-ben valamilyen meneteléshez - merthogy már a Spurstől sem várhatjuk, hogy a 16-osuk előtt nézik majd hosszan tétlenül buszozva, hogy mi miként tologatjuk a lasztit.

Szóval hagyjuk már ezt a Thiago-vonalat. Lewán kívül jóformán senkinek nem fekszik az ún. támadótaktikánk.

speziale írta:Az a baj, hogy Thiagot akárhova is rakod, attól:
1) nem fog kevesebb labdát eladni
2) nem lesz jobb a presszing tűrése

Továbbá a Lipcse elleni meccs, amikor Kimmich játszott mellette szerintem jól muttaja, hogy ezek mellett mi a legfőbb gond:

kulcspasszok: Kimmich-Thiago: 6-1
várható gólpasszok: Kimmich-Thiago: 1-0

Thiago egyszerűen nem elég kreatív előre játékban. Így igazából mindegy, hogy Kimmich-et hova rakod, mert hiába játszik jobb védőt, mert akkor meg a kp-ja kreativitása romlik.
Én, amíg nincs Gortezka 4-3-3-ban mindenféleképpen a Tolisso-Müller-Kimmich kp-ját támogatnám. Ez szerintem megfeelő balanszt jelent a kp-ján a védekezés/támadás között

4-2-3-1-ben lehetne elgondolkodni egy Martinez-Tolisso kp-ján és Kimmich meg vissza jobb védőbe.

Egyébként érdekes megnézni, hogy az elmúlt évek BL sztár csapatai (Real, Pool), hgyan játszanak 4-3-3-ban. A Reálnál volt egy "ball carrier" (Modric), egy nagyon labdabiztos és kreatív mélységi irányító (Kroos), és egy bunkósbot vkp (Casemiro). Ez mondjuk a Reált sok szempontból (a komolyabb meccseken) egy kontra csapattá tette, hiszen ez így ebben a formában egy meglehetősen védekező jellegű felállás.

A Pool kp-ján viszont egyáltalán nem a technikai talentek kaptak helyett, hanem gyors, erős fizikumú játékosok, akik borzasztó erős preszsingre képesek.

A baj az, hogy Thiagot egyik felállásba sem tudnám illeszteni.
Racilaci

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb