Taktika, hadrend, felállás

Re: Taktika, hadrend, felállás

HozzászólásSzerző: stevee » 2017.03.08. 16:27

A következő BL-meccs április elején lesz valamikor, optimális esetben addigra Boateng is bőven 100 %-os lesz. Inkább azon gondolkodtam, hogy elképzelhető-e egy olyan középpálya, amiben Vidal és Javi a két hatos, és Thiago meg közvetlenül a támadók között játszik egy sorral fentebb. Javi tökéletesen tudja játszani a belső védő, és a védekező középpályás posztját is, tehát itt inkább a csapattaktikai szempontok fognak dönteni.
stevee

HozzászólásSzerző: Gronk » 2017.03.08. 16:51

Mostanában többet is jár előre, vagy marad is elől (nekem legalábbis az jött le mostanában), lehet hogy ez Boa felépülésének köszönhető? és Javi átvenné Alonso helyét?
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.03.08. 17:11

Ameddig Martinez, így játszik nem engedném a kezdő közelébe a fontosabb meccseken idén Boatenget. Amikor egészséges volt akkor is a MArtinez,Hummels páros volt a stabilabb. Ne most akarjuk ezt megújítani amikor minden jól megy.
szabi90

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2017.03.08. 18:43

Érdekes kérdés.
Szerintem idén már nem piszkálnám ezt a Hummels Martinez párost. Jövőre viszont ha lesz olyan, hogy mindenki egészséges akkor nálam Boa Hummels az alap és Martinez egy sorral előttük kap helyet.
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.03.08. 20:17

mia san mia írta:Érdekes kérdés.
Szerintem idén már nem piszkálnám ezt a Hummels Martinez párost. Jövőre viszont ha lesz olyan, hogy mindenki egészséges akkor nálam Boa Hummels az alap és Martinez egy sorral előttük kap helyet.

Na ez az, ami nagyban függ az átigazolásoktól. Ha idén kimagaslóan szereplünk egy párossal, akkor az egészséges rotáció mellett, Boatengnek ugyanúgy megkellene nálam küzdenie a kezdő tagságért mint Sülének. Aztán vagy kitudják szoritani JAvit vagy nem. Bár tudom ez mindenki vágya, (Néha az enyém is). HA Vidal marad, és Xabi helyére jön egy Fiatalabb magas szinvonalat jelentő játékos. Akkor megvagyunk ott is. Kimmichel,Sanchezzel kiegészülve és Javi maximum egy Joker lesz ott.

A védő 4-es pont vele van meg, olyan minőségben, hogy ne legyen gond egy-egy sérülés. A folyamatos pozició váltás pedig már Alabának sem tett jót.

Mondjuk én arra is kíváncsi lennék mit mond Martinez a kérdésről.
szabi90

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.03.08. 20:34

Három minőségi védő kell középre, ez jelenleg megvan. Jövőre ha Süle beválik, szerintem felmerülhet, hogy Martinez feljebb kerüljön, én addig nem bolygatnám meg a jól működő Hummels-Martinez párost. Boatenget is nagyra tartom, de benne jobban ott van a hiba.
misafeco

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.03.10. 14:45

Xabi Alonso és Lahm kiesésével, azért nagyon nehéz lesz megküzdeni. Két a játékot olvasó, gondolkodó játékost veszitünk. Akik az óriási tapasztalatuk mellett vezérek is voltak a pályán. Remélhetőleg, páran a keretből ezen a területen becsatlakoznak, a megmaradt vezérek mellé. Egy játékot gyorsító és osztogató ember aki védekezni is tud mindenképp kell, mint ahogy egy jobb hátvéd is. Kérdés, hogy elbirja-e a keret ha mind a két posztra fiatal jön.
szabi90

HozzászólásSzerző: SchF4 » 2017.03.10. 15:03

Carlo lehet intézi már Verratti-t a nyárra. Egy ekkora blama után nem csodálkoznék,ha dobbantana...
Idén nagyot kell menni a bl-ben tartok tőle,hogy beletelik egy kis időbe, hogy újra pótoljuk a legjobbjainkat/erősségeinket. Lahm posztjára sincs még meg a megfelelő ember...
Hier ist Leben, hier ist Liebe, hier ist Feuer
und es bleibt Bayern München, Deutschlands Bester, bis in alle Ewigkeit.
SchF4

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2017.03.21. 17:19

Ha jól emlékszem Uli nyilatkozta , hogy Martinezt a középpályára vettük. Ez szerintem előrevetíti, hogy mi várható.
Kimmich lesz a jobb bunkó, Javi pedig újra a pálya közepén találhatja magát.
Neuer
Kimmich Boateng Hummels Alaba
Martinez Vidal
Robben Müller/Thiago Ribéry/Costa
Lewandowski
Én erre számítok.
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2017.03.27. 20:48

Úgy látom Carlo elképzelései jobban működnek a visszahozott 4-2-3-1-ben. Arra számítok, ezen már nem fog idén változtatni. Csupán annyit, hogy a tizesben a mozgató Thiago legyen e taktikailag, vagy a nehezen lekövethető, lesipuskás Müller.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb