Taktika, hadrend, felállás

Re: Taktika, hadrend, felállás

HozzászólásSzerző: Gronk » 2017.11.23. 12:36

Kontár Béla írta:Az a durva, hogy már sokszor le akartam írni -vagy már meg is tettem néhányszor részben :D-, de rá kell jönni Vidal is, és Tolisso is 8-as, de nem tipikus box to box, habár a chillei nagyon le van épülve az utóbbi időben, de mégis szerintem nagy motorja lehet a kp-nak.

De a lényeg mind ketten egy letámadós, oda érkezős jól fejelő 8-asok. Akik habár bárhol bevethetőek, és olykor van is egy-egy jó meccseük pl Vidal vkp Juve ellen 2016 oda vágó, de mégis nekik behatároltabb a területük, mint egy Schweininek. Még, ha helyére is hoztuk Őket. Másrészt szerintem ha megfelelően bánunk velük beilleszthetőek a szerkezetbe, sőt mondom Vidal még fog szerintem itt motor lenni, de nem lehet fejetlenül a pálya minden részén. Ez vagy edzői -Juppnál nem hiszem- vagy játékosbeli hiba -úgy érzem most nála igen, eddig edzői volt inkább-.

Jól látod Arturo és Tolisso igazi posztját, ezért is a csapat egyik legfontosabb embere Martínez. És szerintem attól függ majd a tavaszunk sikeressége (legalábbis a BL-ben), hogy Javi egészséges marad-e...
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2017.11.23. 13:12

Kontár Béla írta:Az a durva, hogy már sokszor le akartam írni -vagy már meg is tettem néhányszor részben :D-, de rá kell jönni Vidal is, és Tolisso is 8-as, de nem tipikus box to box, habár a chillei nagyon le van épülve az utóbbi időben, de mégis szerintem nagy motorja lehet a kp-nak.

De a lényeg mind ketten egy letámadós, oda érkezős jól fejelő 8-asok. Akik habár bárhol bevethetőek, és olykor van is egy-egy jó meccseük pl Vidal vkp Juve ellen 2016 oda vágó, de mégis nekik behatároltabb a területük, mint egy Schweininek. Még, ha helyére is hoztuk Őket. Másrészt szerintem ha megfelelően bánunk velük beilleszthetőek a szerkezetbe, sőt mondom Vidal még fog szerintem itt motor lenni, de nem lehet fejetlenül a pálya minden részén. Ez vagy edzői -Juppnál nem hiszem- vagy játékosbeli hiba -úgy érzem most nála igen, eddig edzői volt inkább-.

Tolissonál tényleg egy Kimicchel való helycsere még lehetne opció, de sokat veszítene elől a fejjátékából, gólerősségéből. Az egy másik kérdés, hogy szerintem meg Kimmich igazi box to box kp, és vele perfekt lehetne a kp, de jobbhátvéd kérdésben is el vannak csúszva a dolgok.

Ezzel a résszel nem értek egyet! Tolisso mint jobb hátvéd? :lol:
Kozi31

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2017.11.23. 13:35

A Lyonban többször keveredett ki a jobboldalra,a válogatottban is felmerült, hogy jobboldali védőként próbálkozzanak vele,de ősszel nyolcasként játszott.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2017.11.23. 14:28

Ez volt Heynckes világverő csapata:
Kép

A védelem közepe jobb lett azóta a csatárunk is! Kimmich támadásban jobb mint Lahm. Viszont nincs olyan mélységi irányítónk mint Schweinsteiger volt, mert Vidal képes lehet arra, hogy szíve lelke motorja legyen a csapatnak, de , hogy nem osztogat olyan labdákat mint Basti tette az biztos. Thiago lehet még oda, de ő nem az a karakter, ő a penge/ kreativitás, ami amúgy a 13as triplázó csapatban a szélsők feladata volt, ezért egy Thiagot megkockáztatnék a bal szélen, Robben meg még képes lehet egy jó tavaszra. Van a csapatban egy olyan játékos aki pár éve lenyilatkozta: „Én vagyok a világ legjobbja a posztomon" ezt megmutatnám neki és megkérdezném kedves Arturo mikor akarsz úgy futballozni mint Torinóban? Jupp elképzelésébe kell egy topp formában lévő Vidál Martínez mellé, balon Thiago jobbon meg az öreg kopasz!

Most egy ha mindenki egészséges hasonló felállás így nézne ki:
Kép
Kozi31

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.11.23. 18:54

Tolisso nem való jobbhátvédnek, nem látom hogy annyira tudna akár védekezni, akár beadni. Nem is olyan gyors. Thiago se jó szélsőnek, ahhoz lassú és körülményes. Az ő fineszes megoldásai középen jók, szeme van a játékhoz, ami ott jöhet ki leginkább.

A BL győztes csapathoz képest Lewa és Hummels mindenképp hatalmas erősítés. Kimmich necces, mert Lahm azért hatalmas spíler volt, de inkább mondanám, hogy Joshua más, mintsem hogy annyival gyengébb lenne.
Thiago Vidallal, ill. Müller James-szel rotálva az ellenféltől függően szerintem kiadná azt, amit anno Schweini és Müller. A padunk erősebb. A két szél nagyon necces, mert azt a Robbéryt egyelőre nagyon nem pótolja senki. Csapatszinten viszont megoldható lenne.

Inkább az a szembetűnő, hogy egy idei Boateng, Alaba, Robben, Ribéry vagy Müller nem hozzák azt, amit anno, de még talán Javi sem. Robbéry esetében ez már nem fog javulni, de ha a többiek kihoznák magukból közel a maximumot, akkor nem lenne túl sok gondunk.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.11.23. 22:11

pussybuvar írta:Tolisso nem való jobbhátvédnek, nem látom hogy annyira tudna akár védekezni, akár beadni. Nem is olyan gyors. Thiago se jó szélsőnek, ahhoz lassú és körülményes. Az ő fineszes megoldásai középen jók, szeme van a játékhoz, ami ott jöhet ki leginkább.

A BL győztes csapathoz képest Lewa és Hummels mindenképp hatalmas erősítés. Kimmich necces, mert Lahm azért hatalmas spíler volt, de inkább mondanám, hogy Joshua más, mintsem hogy annyival gyengébb lenne.
Thiago Vidallal, ill. Müller James-szel rotálva az ellenféltől függően szerintem kiadná azt, amit anno Schweini és Müller. A padunk erősebb. A két szél nagyon necces, mert azt a Robbéryt egyelőre nagyon nem pótolja senki. Csapatszinten viszont megoldható lenne.

Inkább az a szembetűnő, hogy egy idei Boateng, Alaba, Robben, Ribéry vagy Müller nem hozzák azt, amit anno, de még talán Javi sem. Robbéry esetében ez már nem fog javulni, de ha a többiek kihoznák magukból közel a maximumot, akkor nem lenne túl sok gondunk.

Ezt már én is többször pedzegettem, hogy hiába vagyunk sokan a kp-ra, valahogy mégsem teljes a kép.
A jelenlegi kp-saink közül egyedül Javi képes valódi védekező munkára, szemben a triplázó csapattal, ahol BS31 és Kroos vagy éppen luiz Gustavo is komoly védekező munkát tudott felmutatni.
A másik probléma, hogy Vidal pl. elég gólerős, de sokszor se fizikailag, se fejben nincs a topon, ráadásul a védőmunkája sokszor életveszély és se nem elég labdabiztos, se nem elég passzbiztos, de a rövid passzos kényszerítőzések sem az erősségei.
Aztán ott van Thiago, akinek a védőmunkája szintén kevés szerintem, és ő egy BS31-hez képest nem elég gólerős. Ráadásul őt is sokszor könnyű elválasztani a labdától.
Tolisso meg úgy tűnik, hogy elöl nem olyan rossz (a lyonban is lőtt 8 gólt meg adott 5 asszisztot), viszont védőmunkában meg tök homály.
Szerintem a kp-s gondjainkat Kimmich oldhatná meg vagy Goretzka. Én a vezetőség helyében igencsak elgondolkodnék egy jobb szélső védő igazolásában ha a Goretzka transzfer nem jön össze. (persze ez valszeg csak álom).
speziale

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.11.23. 22:55

Kimmich szerepét én nem bolygatnám. Világklasszis szinten játszik a jobbvédő poszton, középpályást pedig jóval könnyebb hasonló kaliberben találni.
misafeco

Előző

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb