Taktika, hadrend, felállás

Re: Taktika, hadrend, felállás

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.04.10. 17:12

Hummels kiválásával (egy ideig) a Boateng-Martínez páros lesz az alapfelállás, ez tiszta sor.

A kérdés ott jön, kivel/kikkel helyettesítsük valamelyikőjüket, ha rotációra kerül a sor?

1. Marad a szezonban már sokszor alkalmazott megoldás: Alaba beljebb lép, és Bernat kerül a szélre. Ancelottit ismerve ezt tartom a legvalószínűbbnek.

2. Egy-egy meccsre lehetőséget kaphat a kisgötze is.

3. Nincs esetleg egy olyan opció a kölcsönadási szerződésben, amely megengedné, hogy bizonyos körülmények esetén visszavegyük Badstubert a Schalkétól?
argo001

HozzászólásSzerző: jasw » 2017.04.10. 17:39

Tavaly Kimmich is bizonyította, hogy lehet rá számítani, én őt sem zárnám ki a lehetőségek közül.

Amúgy pedig, végignézve a hátralévő meccseket, a Mainz, Darmstadt, Freiburg hármas ellen nehogy már ne tudja megoldani az utánpótlás legjobbnak tartott középhátvédje kielégítően a feladatot... Mikor kaphatna szerepet egy fiatal, ha nem most... Pláne, ha esetleg az utolsó 2 fordulóban már bajnokként lépünk pályára.
jasw

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.04.13. 21:13

Jövő év:

----------Neuer-------------

Kimmich/Rafinha/Rudy-Boateng (Süle)-Hummels (Süle)-Alaba/ ?
--------------Martinez (Rudy)--------
---Vidal (Sanchez)-----Thiago (Müller)
Robben (Coman)-----Lewa (?)-------???? (Ribery)

Szerintem kulcs lesz, hogy vkp-nk lesz jövőre. 4-3-3/4-2-3-1 közötti váltogatás marad.

Igazából, ami még a bizonyos nagy durr mellett kérdéses az az, hogy minőségi cserénk kp-ra nincs. Thiago helyett, ha feljebb tolva Müller játszik oké, de Rudy-Sanchez duó lehet kevés lesz, és elég sérülékeny a keret. Szóval Verrattiról, vagy kp-s igazolásról is lehet beszélni.

James ügye a Thiago-Ribery játék kiváltása miatt merült fel bennem. Viszont Carrasco meg szerintem jobban illik ide. Griezmann helyét taktikailag látom kevésbé, de Ő meg mindig hozza magát, és tipikus győztes. Szóval vannak kérdőjelek, persze akár csatárszerű szélsőt is vehetünk, de akkor az megint más koncepció, de cserébe Lewa helyettes is lenne.

Szóval nem is kell sok, de mégis vízválasztás előtt leszünk nyáron. Főként, ha most kiesünk, el kell gondolkodni meg azon is, hogy mi lett a Bestiaval, mert egyenlőre a tököm kezd tele lenni, hogy 3 meccsből 3 bukta 2014 óta.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.04.13. 21:21

Következő meccs:

Ha nem lesz Hummels sem, akkor a védelmen jelentős a kiesés.

Hiába nem szeretnénk, de muszáj lesz Bernatot játszatni (hétvégén is játszatnám, ha így lesz). Kimmichet nem merném most/jelenleg megkockáztatni belső védőnek. Boateng-Alaba kellően atletikus gyors jól fejelő középen, hogy megoldják a meccset.

Másik nagy kérdés, hogy a kp, hogyan álljon fel.

Ha a rutinos, nyugodt szépen lövünk 2 gólt típusút vesszük, akkor marad az Alonso-Vidal-Thiago féle kp, másrészt a présnek is kéne működnie, és tényleg sokat kéne a labdát tartani őrülten sokat.

Ha az egymásnak esős verziót csinálnánk, akkor Müller-Lewa elől (addigra szerintem Ő felépül) Vidal-Thiago kp. Ez az eggyel többet rúgunk elv, vagy B verziós kockáztatós esetben is jöhetne ez a felállás. Vagy megrohanjuk Őket és Xabi jön lassítani a játékot később. A lényeg legyen megtervezve, megkomponálva az egész, és vigyük véghez, amit akarunk.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2017.04.14. 08:25

szerintem Vidal,Alonso,Thiago közép kéne. ők is jelenethetnek veszélyt a kapura, de mégis biztosabb lenne a középpálya. szinte biztos vagyok benne, hogy olyan nem lesz hogy kitömjük őket idegenben, szóval inkább a biztosra mennék rá. szerezni egy gólt a félidőben, és aztán szépen kidolgozni a másodikat, biztosítva hogy ne kapjunk. ez működött Münchenben is az első félidőben, azt kéne átvinni a köv meccsre, Lewával kiegészülve. vele egész más lesz a játék.
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: procee » 2017.04.14. 09:14

Ha Hummels nem épül fel, én is Alaba-t játszatnám inkább belül, de nem Bernat lenne a balhátvédem, hanem Lahm! S Kimmich meg a jobb. Ebben benne lenne az a váratlan dolog is, amire véletlenül sem készülnek Madridban.
procee

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2017.04.14. 09:50

Én is gondoltam arra hogy Lahmot átpakolni jobb oldalra, de nemhiszem hogy ezt Carlo meghúzza... mondjuk ez Bernat irányába a totális bizalmatlanság jele lenne
Mármint bal oldalra
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: BayernKraft » 2017.04.14. 13:22

Véder Nagyúr írta:Én is gondoltam arra hogy Lahmot átpakolni jobb oldalra, de nemhiszem hogy ezt Carlo meghúzza... mondjuk ez Bernat irányába a totális bizalmatlanság jele lenne
Mármint bal oldalra

Nem baj, sértődjön csak meg, ha ez az ára, hogy ütősebbek legyünk.
BayernKraft

HozzászólásSzerző: procee » 2017.04.15. 00:48

BayernKraft írta:
Véder Nagyúr írta:Én is gondoltam arra hogy Lahmot átpakolni jobb oldalra, de nemhiszem hogy ezt Carlo meghúzza... mondjuk ez Bernat irányába a totális bizalmatlanság jele lenne
Mármint bal oldalra

Nem baj, sértődjön csak meg, ha ez az ára, hogy ütősebbek legyünk.

Bizalmatlanság ide vagy oda, jelen esetben a cél szentesíti az eszközt. Nem egy Real elleni hazai vereség utáni visszavágón van itt az ideje az építsük be Bernatot dolognak, ha van jobb alternatíva. Jelenleg ennek a meccsnek mindent alá kell rendelni!
procee

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2017.04.15. 09:11

én sem azért mondom, mert Bernatot akarom a pályán látni, de az ő szemszögéből nézve, ha a helyében lennék, mint 2. számú balhátvéd, és inkább átteszik a jobbhátvédet csak hogy ne én játszak, hát akkor én biztos dobbantanék az első alkalommal
Véder Nagyúr

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb