Taktika, hadrend, felállás

Re: Taktika, hadrend, felállás

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.09.29. 01:21

pizarro írta:Martínezt, ha nem is lenne ésszerű (márpedig az), Uli papi akkor is betolatná a középpályára.
Kimmich szerintem marad a jelenlegi helyén, ebben inkább Carlo engedett (tavaly még életkorra hivatkozva Rafit részesítette előnyben)
Tolisso kapcsán az fordult meg a fejemben, hogy ő nem Sagnol embere? Ha lesz is új edző, Sagnol gondolom marad a csapatnál.

Jaj, de jó lenne Martinezt vkp-ba látni. :) Persze ne sérüljön le. Szerintem bizonyos értelemben Ő a védekezés szíve... sok kupát köszönhetünk neki. Ha egészséges maradna, és be is "tolatnák", már nagyot lépnénk előre!

Igen Kimmichet inkább a válogatott miatt is szerintem ott akarják tartani, meg egyébként is, habár nem biztos, hogy annyira jó deal ez, nekem nehéz dűlőre jutnom, jós nem vagyok... ha beválik, és ott is szeret játszani -miért ne szeretné, meg ha megy neki pl...) akkor nagyon nagy húzás, azonban ha kicsit is ambivalens lesz a kép, akkor nagyon aggódhatunk, hogy mennyi időt "pazaroltunk" el vele... és ráadásul hátráltattuk is, mikor kp-nak meg majdnem kész lett volna.

Tolisso kapcsán meg valaki mondta inkább legyen Ő szélső védő... nem is hülyeség, koncepció, és felépítés kérdése. Habár, ez nem tudom megfordult e bárki fejében vezetők részéről. Másrészt meg annyira új a tag, hogy ha Sagnol embere, ha nem szerintem semmiképp sem szabad elvetni Őt -ilyet nem is mondtál- és valamit kezdeni kell vele -de ez nyilvánvaló-.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Szkafi92 » 2017.09.29. 10:10

Kimmich bebizonyította, hogy jól megállja a helyét szélső védőként is, de neki a középpályán van az igazi helye. Nagyon jó esze van a játékhoz, közben pedig a skilljei (lövés, fejjáték, pontos átadás) is jók. És egyetértek abban, hogy Tolisso-ból bőven lehet korrekt szélső hátvédet faragni, különösen hogy még abszolút nem egy kész játékosról beszélünk. Akárhogy is, sztem sokkal többet nyerünk azzal ha Kimmich "visszakerül", mint amennyivel esetlegesen gyengébb lenne Tolisso a szélen.

Persze akkor jogos a kérdés, hogy kik legyenek a középpályások, ami azt illeti én simán el tudom képzelni, hogy helyzettől, ellenféltől függően is lehetne variálni (Javi, Vidal, Kimmich), de nálam a favorit páros: Javi+Kimmich. Előbbi brutál jól szűrné az ellenfél támadásait, utóbbi pedig igazi box to box. Ugyanakkor egy rázósabb mérkőzésen pedig jöhetne a biztonsági játék, ekkor Javi+Vidal kapna lehetőséget, illetve amikor a támadáson van a hangsúly, sztem a Vidal+Kimmich kombó sem lenne rossz.
Mi a legnagyobb kiszúrásos társasjáték?? Az ÉLET.
Szkafi92

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.09.29. 10:15

Én Vidalt úgy, ahogy van, elfelejteném, aztán nyáron elpasszolnám az Internek.
argo001

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2017.10.06. 12:22

Jupp egyelore tegye rendbe a kozeppalyas vedekezest, illetve az osszhangot elol es akkor nem lesz gond
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.10.07. 16:01

Thiago megsérült, úgyhogy a középpályán lesz rögtön változás.
Bayern90

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2017.10.09. 12:53

En Kimmichet beraknam kozepre Martinez helyere, Comant pedig betennem jobbhatvednek. Futni tud.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.10.09. 18:17

FERWIN írta:En Kimmichet beraknam kozepre Martinez helyere, Comant pedig betennem jobbhatvednek. Futni tud.

Csak nem tud beadni !
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.10.09. 18:24

-----------Boateng---Martinez---Hummels--------
Kimmich-----Thiago----James----Vidal----Alaba
-------------Müller----------Lewa---------------

Kevés hozzá a védő, de akár működhet is. Coman "átnevelésével" Kimmich akár beljebb is mehet egy pozícióval.
misafeco

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.10.09. 20:34

Mehet ez 4-2-3-1-el is, támadáskor a két szélső hátvéd feljebb lép, Martínez pedig a középpályáról hátra marad biztosítani.
argo001

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.11.23. 11:58

Az a durva, hogy már sokszor le akartam írni -vagy már meg is tettem néhányszor részben :D-, de rá kell jönni Vidal is, és Tolisso is 8-as, de nem tipikus box to box, habár a chillei nagyon le van épülve az utóbbi időben, de mégis szerintem nagy motorja lehet a kp-nak.

De a lényeg mind ketten egy letámadós, oda érkezős jól fejelő 8-asok. Akik habár bárhol bevethetőek, és olykor van is egy-egy jó meccseük pl Vidal vkp Juve ellen 2016 oda vágó, de mégis nekik behatároltabb a területük, mint egy Schweininek. Még, ha helyére is hoztuk Őket. Másrészt szerintem ha megfelelően bánunk velük beilleszthetőek a szerkezetbe, sőt mondom Vidal még fog szerintem itt motor lenni, de nem lehet fejetlenül a pálya minden részén. Ez vagy edzői -Juppnál nem hiszem- vagy játékosbeli hiba -úgy érzem most nála igen, eddig edzői volt inkább-.

Tolissonál tényleg egy Kimicchel való helycsere még lehetne opció, de sokat veszítene elől a fejjátékából, gólerősségéből. Az egy másik kérdés, hogy szerintem meg Kimmich igazi box to box kp, és vele perfekt lehetne a kp, de jobbhátvéd kérdésben is el vannak csúszva a dolgok.
Kontár Béla

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb