Taktika, hadrend, felállás

Re: Taktika, hadrend, felállás

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.01.09. 00:18

Itt az ideje, hogy Sanches 35 milliója megtérüljön!
argo001

HozzászólásSzerző: mpali » 2017.01.09. 15:55

misafeco írta:Ezzel csak az a gond, hogy a nyári keretátalakítás (Götze távozása elsősorban) a 4-3-3-nak kedvez, Müllernek és Lewának a 4-2-3-1-ben nincs cseréje. Minimum az egyiküknek kellene helyettest találni télen, különben nem lesz idejük pihenni, illetve eltiltás esetén bajban lehetünk.

Costa is jól betudja játszani
mpali

HozzászólásSzerző: pizarro » 2017.01.09. 16:05

argo001 írta:Itt az ideje, hogy Sanches 35 milliója megtérüljön!

Ez egyetlen egy esetben for megtörténni az idén: ha lő egy mesterhármast a BL-döntőben, amivel nyerünk is.

Minden más esetben nem fog egyelőre megtérülni. De nincs is itt az ideje.
Annak van itt az ideje, hogy elinduljon az úton. ;)
pizarro

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.01.09. 18:36

Én is inkább úgy értettem. Azt akartam kifejezni, hogy Thiago sérülésével több játékpercet kaphat Sanches is, és inkább rohangáljon 35 millió a pályán, mint ücsörögjön a padon.

De azt sem bánom, ha mesterhármast vág a BL-döntőben. :D
argo001

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.01.09. 19:07

Vidallal kapcsolatban, azért megint leírom a támadórészleg letámadásában, fejelésben, és távoli bombákban a leginkább jó, tehát 4-2-1-3, vagy eltolt 4-3-3-ban lehet a legjobb talán, esetleg Martinezzel 4-1-1(2)-3-1, hogy sarkítsam, kevesebbet lenne hátul, de box to box lenne, de másképp, mint Schweini. vagy Müller helyén a 4-2-3-1ben simán berakni is lehet. Attól függ mit akarunk, de Ancelotti letámadásai egyenlőre, nem hasnlítanak Guardioláéhoz...szóval érdekes lesz a szerepköre neki is. Alig várom a tavaszi meccseket, és remélem a srácok lehengerlőek lesznek, Vidallal az élen.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.01.23. 22:01

Vidal is kidőlt. Ez viszont azt jelenti, hogy ténylegesen megnyílt az út Kimmich és Sanches előtt is. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy ők ketten tolják, illetőleg váltásban Alonsóval, amíg Thiago vissza nem tér, ami... mikor is lesz?
argo001

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.01.23. 22:19

argo001 írta:Vidal is kidőlt. Ez viszont azt jelenti, hogy ténylegesen megnyílt az út Kimmich és Sanches előtt is. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy ők ketten tolják, illetőleg váltásban Alonsóval, amíg Thiago vissza nem tér, ami... mikor is lesz?

Sőt Martinez is szóhoz juthatna, így, ha lenne belső védőnk. :)

Persze ez irónia volt, de nagyon nem örülök neki. A kp-n azért 1 biztosabb pontnak kéne lennie. Alaba is formán kívül van, de erősen.

Én bízom Kimmichben, Sanchez még görcsös azért, persze van még Bundesliga meccs a Bl-ig, de Kimmichet pont akkor érezném jónak, ahogy Basti is írta, ha be tudná játszani, amit Schweini, és én pont erre céloztam Martinez mellé tételével. Boateng sajnos 02.27.-ig van kiírva TM-en, de lehet figyelmetlen vagyok, és jobban halad.

Alonso megint ki lesz, így nyírva tavaszra, és Vidalék nem sérülhetnek, mert egy kifáradt Alonso kevés a kp-ra, azt tudjuk, sőt formába is kell lendülniük.

Ami egyértelmű lenne nekem, hogy 4-2-3-1-et játszanánk, de lehet Ancelotti pont most gondolja a 4-3-3-at leginkább indokoltnak, mert biztosítani kellene.

Ügye Lahm is itt van a tallonba, mint tapasztalt csapatkapitány, és szélen nem brillirozik.

Szóval hosszas eszmefuttatásom végén:

Kimmich/Sanchez-Alonso/Lahm rotálva, és Müllert formába kell hozni, tehát most erőltetni kéne a 4-2-3-1-et, úgy gondolom. Ráadásul Müllernek nagy a teherbírása jó a presszingben, és a visszavédekezésben is, amire a fiataloknak szükségük is lehet. Illetve, ha területet nyitunk az ellenfélnek abban is jó, ráadásul kellene egy jó Müller tavaszra.

Szóval remélem Ancelotti most igazán konzervatív lesz, és a "bejáratottat" választja, úgyis a szélsőknek is az fekszik, meg a csapatnak is jobban, ráadásul ebbe a puzzleba, Vidal is jobban vissza tud szállni Thiagoval karöltve szerintem.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.01.23. 22:44

Pont most nem lehet a 4-3-3-at erőltetni. Fel tudjuk rakni az Alonso-Kimmich-Sanches hármast, de nincs, akit becseréljünk a helyükre.

Kicsit keskeny ez a 23 fős keret.
argo001

HozzászólásSzerző: procee » 2017.01.25. 12:52

Sanchesnek most már játszania kell, nincs mese. Ha így sem fér be, adjuk kölcsön, mert így semmi értelme a dolognak.
Bundes meccseken ki lehetne próbálni Benko-t is a felkészülési meccseken nem volt rossz. Kaphatna negyed órákat, ha úgy van, vagy akár Dorsch vagy más erre alkalmas fiatal is, mert Xabi-nak most végképp kell majd a tehermentesítés, hogy a fontos meccseken fitt legyen.
procee

HozzászólásSzerző: stevee » 2017.01.25. 19:07

Magánvélemény, de Xabit pont a fontos meccseken nem szeretném a kezdőben látni. Lassú és körülményes, ne kockáztassunk vele, főleg ne, ha BL-t akar nyerni a csapat. Tőlem Buli meccseken játszhat, mert még vele is meglesz a salátástál, de a BL-ben hanyagolni kéne, max. időzúzó csereként játszatni.
stevee

ElőzőKövetkező

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb