Emlékezetes mérkőzések, felejthetetlen pillanatok

Emlékezetes mérkőzések, felejthetetlen pillanatok

HozzászólásSzerző: jasw » 2013.07.03. 12:10

Nagyon szerettem ezt a topikot az előző fórumban, megnyitom itt is. Szerencsére újabban lehet mit pakolni bele bőven :)

Nekem ez a meccs már-már emlékezetesebb, mint a döntő:

Bayern München - Barcelona 4:0
http://www.youtube.com/watch?v=cbebOBx2mw0

Külön élmény nézni Müller elzárását, és a 4. gól után az arcát. Számomra egyértelműen megfeleltethetőek annak, amikor Jancker rálökte Carboni kezét a labdára 2001-ben, illetve Effenbergnek arcának, miután belőtte az érte járó tizit. Ekkor hittem el, hogy idén meglesz, mert a srácok már nem csak játéktudásban, taktikában, hanem dacban és keserűségben is megértek a feladathoz. Hogy inkább meghalnak a pályán, de mégegyszer azt az érzést nem akarják átélni.

Amit szeretnék kérdezni pluszban: valaki nem tudja honnan lehetne letölteni a 2001-es BL menetelés kieséses szakaszát? A döntő megvan, a Madrid, és a ManU elleni meccsek kellenének. Kicsi voltam akkor még nagyon, szerintem nem is láttam őket, vagy ha láttam is, nem emlékszem belőlük semmire. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna linket hozzájuk, esetleg ha megvan neki digitalizált formában, akkor feltöltené valahova. :)
jasw

Re: Emlékezetes mérkőzések, felejthetetlen pillanatok

HozzászólásSzerző: roly makaay » 2013.08.23. 08:06

nso-n van egy cikk a bernabeu kupáról amelyen a real nyert, s ez egyben raúl búcsúztatása is volt.

érdekes h a real után mi nyertük el legtöbbször ezt a kupát, nem is hívnak minket 2002 óta! :D (mint ahogy igyekszik a madrid nudli csapatokat meghívni h otthon tartsa a kupát)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Trofeo_San ... nab%C3%A9u

itt egy olyan vidi, ami anno 2002-ben nagyon érdekelt volna és azóta is többször megfordult a fejemben h vajon milyen gólok és hogyan születhettek, hát 11 évvel később hála a jútyúbnak, itt van:

Bernabeu Cup Finale 2002: RM-BM 1:2 (elődöntőben BM-AC Milan 2:1)

http://www.youtube.com/watch?v=0qgOJymTOmw

azért így elnézve ezt a 4 perces vidit amiben alig kivehető mi volt a felállás olyan neveket láttam mint: ballack, kahn, scholl, zé robi, sagnol (és ugye ott volt elber, deisler, lizarazu...) s 2 éven belül csatlakozott lúcio és makaay...nagy kár h az a csapat nemzetközi szinten nem állt össze - meg sajnálhatjuk h akkor pont a világ legjobban összvásárolt csapatával a cselzivel sorsoltak össze minket, mert a 16 között az arsenalt simán ütöttük ki, egy elődöntő lazán bennük volt, akár egy döntő is, de ez már történelem - a fociban nem alakul mindig minden úgy amire egy keret érdemes.
roly makaay

HozzászólásSzerző: stevee » 2013.08.23. 10:29

Megnéztem ezt a Real elleni vidit, a mi tizink is véleményes volt, de a Realé meg egyenesen röhejes, egyértelműen elrúgta a játékosunk a labdát, aztán átesett a lábán Morientes. Szóval az az egy góljuk is alamizsna volt :lol:
stevee

HozzászólásSzerző: bayerntoni » 2013.12.22. 21:25

https://www.youtube.com/watch?v=Kj4mdquraLQ

FC Bayern München - New Season 2013/2014
Kép
bayerntoni

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2014.03.10. 14:17

Időröl időre előbukkan a téma, az akkor és most, Kahnék vagy Bastiék.
Erre nagyon nehéz válaszolni, mert az akkor volt, ez meg most van. Azóta sok víz lefolyt a Dunán. Megannyi oldalról lehet közelíteni a kérdést. Pl. eredményekben a mostani a jobb, de mentalitásban lehet az akkori. Jómagam is legelevenebb szurkolói éveimet Efféék tették ki, és dicséretben is jobban leragadtam mai napig is a Basler, Jeremies bandánál. DE! El kell ismernem, hogy az akkori korszakos csapatunkat javarészt, a Jörg vezette RAN müsoron keresztül tudtam nyomonkövetni, összefoglalókon keresztül, ahol minden szebbnek tünik. Ma pedig, szinte minden meccsünket megtudom nézni valamilyen módon, így sokkal több kevésbé tetsző pillanatot is rögzit az agyam, ami miatt én is hajlamos vagyok feljebb értékelni Kahnékat a maiakhoz képest.
Egyszó mint száz, Kahnékat mentalitásban erősebbnek gondolom, de focitudásilag, teljesítménybelileg, közel sem vagyok biztos.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: TORWART » 2014.03.10. 15:56

Nagyon egyszerű ez a téma . Az Effe , Kahn csapat 97-01. között mentálisan erősebb volt mint a mostani vagyis inkább úgy fogalmaznék , hogy tökösebb volt ... De szerintem a mostani csapat játékban és eredményekben is jobb ! Nekem személy szerint a régi marad az örök kedvenc , gyermekkorom meghatározó csapata , ő miattuk lettem Bayern szurkoló !
" NÉZZ KÖRÜL ÉS VÁLASSZ ! TUDNOD KELL A VÁLASZT ! "
TORWART

HozzászólásSzerző: roly makaay » 2014.03.10. 18:15

TORWART írta:Nagyon egyszerű ez a téma . Az Effe , Kahn csapat 97-01. között mentálisan erősebb volt mint a mostani vagyis inkább úgy fogalmaznék , hogy tökösebb volt ... De szerintem a mostani csapat játékban és eredményekben is jobb ! Nekem személy szerint a régi marad az örök kedvenc , gyermekkorom meghatározó csapata , ő miattuk lettem Bayern szurkoló !

hát igen, az a bizonyos 99-es időszakban játszott 5-2-3 az nagyon tetszetős volt, megjegyzem, 2001 ben szintén 5 védővel álltunk fel a bl döntőben, nem hiába, hitzfeldnek hívták az edzőnket.

legjobban romantizált bayernem, 1999:

---------------kahn
babbel-linke-matthaus-kuffour-lizarazu
------effenberg--jeremies
---basler----elber----scholl

ez a csapat szanaszéjjelkeresztbeharapná a mostaniakat :D

de nálam a bayernre a figyelmet klinsmann és hamann féle csapat hívta fel, no meg matthaus...

egyébként sztem nem illik és pláne nem lehet okoskodni h melyik bayern volt erősebb/jobb...nincs értelme.
roly makaay

HozzászólásSzerző: Pisti » 2014.04.06. 14:39

2012 BL elődöntő Maridban...

Pont most néztem újra a meccset, szenzációs még most is. Igazi dráma tizenegyesekkel ahogy kell és a végén zúg a Bernabeu, hogy "FINNAAALEEE OHOOO FINNALEEE OHOOOO" Bár csak megismétlődhetne megint... :)
weil wir in guten wie in schlechten Zeiten zu einander stehen...
Pisti

HozzászólásSzerző: Pető Csaba » 2014.04.10. 11:28

A Bayern szempontjából nem annyira felejthetetlen, vagy fontos pillanat de mindenképpen érdekes hogy ma pont ma 40 éve játszottunk BEK elődöntőt az Újpesttel ami ha jól tudom 1-1 re végződött...
Kár hogy akkor még sehol nem voltam, nekem mint honi bajnokságból újpest szinpatizánsnak biztos különleges meccs lett volna. :)
Pető Csaba

HozzászólásSzerző: KGergő » 2014.04.10. 14:35

Nincs meg valakinek véletlenül,Kahn búcsúmeccse Sport1-es felvétel (Bayern-Németország)?
KGergő

Következő

Vissza: Hírek, MECCSEK, Taktika stb