Aranylabda

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: argo001 » 2015.01.13. 23:49

Nem értem már egy ideje, hogy Messi mi a francot keresett a TOP3-ban, azt se tudtam felfogni, hogy miért ő lett a VB játékosa.

Ronaldo elsőségét most kevésbé tudom "elvitatni", mint tavaly, habár úgy gondolom, hogy a BL-menetelésben Di Mariának nagyobb szerepe volt. Viszont akit hiányoltam a TOP3-ból, az Robben. Kiemelkedő szezont futott tavaly (nem úgy, mint Messi), emellett végig húzta Hollandiát a VB-n, nem úgy, mint Messi, aki a csoportkör után azt hiszem gólt sem lőtt.

Mindent egybevetve, nagy ívben szarok erre a szavazásra, a lényeg az, hogy tavasszal pirítsunk. Guardiola összerántja a csapatot, a nagy hiányzók visszatérnek, remélem, Lewandowski megint megtalálja a góllövő cipőjét, és vág egy négyest a Madridnak.
argo001

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2015.01.14. 13:15

Egyet kell értenem. Ronaldo idei díjazását nem vitatom. A fölény amivel nyert azért eléggé túlzó a VB évében, de kimagasló teljesítményt nyújtott.
Amit már többen leírtatok: Messi mit keres ott. Mekkora presztízs és marketingérték veszteséggel járna, ha Messi nem lenne ott a kamerák kereszttüzében ? :)
Nálam amúgy Ronaldo Müller Robben az első 3 sorrendje. Utána jön csak Manu és Lahm.
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: gabe18 » 2015.01.14. 14:43

Waldner írta:Ezt a nagy Lewa fikkantást most nem nagyon értem, egyrészt, ami kevésbé fontos, hogy rajta max. annyi múlt, hogy Neuer nem 3. lenne, hanem talán második, nabummm...

Ami viszont fontosabb, hogy NORMÁLIS ESETBEN Ő lenne a követendő példa... Van egy véleménye, mely szerint Ronaldo jobban megérdemli, mint Neuer, (ami szerintem tök elfogadható, csak BL-t, KlubVB-t meg mittomén mit nyert az a díszbuzi egy rakás góllal. Nyilván így jogosan jön a kérdés, hogy akkor tavaly Ribéry miért nem, de az most nem ide tartozik...) és nem cimbiség alapján szavaz...

1. Ő lenne a követendő példa valóban. De miért mindíg csak mi követjük a példát? Mi adjuk el áron alul a játékosokat hogy nekik legyen jó, míg mások az utolsó nyomorulton is tízmilliókat keresnek. Mi tartjuk be a pénzügyi fair play-t meíg mások úgy költekeznek ahogy akarnak és még nyíltan röhögnek is rajta nagyjából. Mi adunk milliókat a Dortmundnak hogy ne menjenek csődbe. Mi vesszük meg a stadiont az 1860 helyett és még hagyjuk hogy játszanak is benne.
És akkor a mi játékosunk szavaz erre a fattyára a csapattársa helyett, mint követendő példa...
2. És akkor jön a kérdés hogy tavaly miért nem Ribery, és ez k...a ide tartozik. Akkor miért nem akartak mások a követendő példa lenni?
Hiszen nyilván logikus. Ribery BL győzelme kevesebbet ér mint semmit se nyerő Roncika de a BL-t nyerő Roncika többet ér mint a VB-t nyerő Neuer. Ja és a VB-t nyerő Cannavaro = Roncika ezek szerint, tehát Cannavaro jobb mint Ribery vagy Neuer. :lol:
gabe18

HozzászólásSzerző: Waldner » 2015.01.14. 16:32

gabe18 írta:1. Ő lenne a követendő példa valóban. De miért mindíg csak mi követjük a példát? Mi adjuk el áron alul a játékosokat hogy nekik legyen jó, míg mások az utolsó nyomorulton is tízmilliókat keresnek. Mi tartjuk be a pénzügyi fair play-t meíg mások úgy költekeznek ahogy akarnak és még nyíltan röhögnek is rajta nagyjából. Mi adunk milliókat a Dortmundnak hogy ne menjenek csődbe. Mi vesszük meg a stadiont az 1860 helyett és még hagyjuk hogy játszanak is benne.
És akkor a mi játékosunk szavaz erre a fattyára a csapattársa helyett, mint követendő példa...
2. És akkor jön a kérdés hogy tavaly miért nem Ribery, és ez k...a ide tartozik. Akkor miért nem akartak mások a követendő példa lenni?
Hiszen nyilván logikus. Ribery BL győzelme kevesebbet ér mint semmit se nyerő Roncika de a BL-t nyerő Roncika többet ér mint a VB-t nyerő Neuer. Ja és a VB-t nyerő Cannavaro = Roncika ezek szerint, tehát Cannavaro jobb mint Ribery vagy Neuer. :lol:

1. Tehát azért, mert mások "csalnak" és nem becsületesen szavaznak/irányítják a klubot/stb, akkor nekünk is ezen az úton kéne haladnunk? Akkor mi különböztetne meg Minket tőlük? Ki lenne a követendő példa azoknak a kluboknak, akik esetleg mégsem kívánnak ebben a posványban tevékenyen részt venni? Kalle, Uli és a többiek évek óta lobbiznak a költségek visszaszorításáért, ésszerű gazdálkodásért, stb... Komolyan úgy gondolod, hogy nélkülük akár csak ez az FFP bevezetésre került volna? Ami egyelőre max. csak annyira jó, hogy a közepesebb halakat megbüntesse (Malaga), de azért asszem a PSG-nél is szorult már a hurok, nyáron érdekes módon nem dereng, hogy 300 milkát szórtak volna ki. Valami elkezdődött, amihez biztos vagyok benne, hogy a Mi vezetőinknek is sok közük volt. Becsületesen is lehet játszani, és sikereket elérni, és őszintén megmondom, ezerszer inkább becsületesen legyen 10 évente egy kibaszott BL trófeánk, minthogy felborítva a pénzügyi egyensúlyát a klubnak, 2-3 évente legyen BL címünk.

2. Ribéry esetének szerintem még mindig semmi köze sincs Lewa szavazatához, az utolsó pár soros kitekert analógiád meg szerintem túl erőltetett, azontúl kicsit hibás is, mivel Cannavaro 2006-os aranylabdáját nem szabad idevenni, mivel akkor még szakértő újságírók szavaztak arról a díjról, nem Timbuktu csk-jai. 2010 óta van úgy emlékszem ez a rendszer, addig van értelme visszamenni, korábbra nincs.

Ribéry esete szerintem is felháborító, de ettől még Ronaldo idei győzelme megérdemelt, még ha nem is ilyen arányban. Neuer is megérdemelte volna, neki jobban is örültem volna, de igazából idén mindketten rászolgáltak a díjra, bármelyikük jogosan nyerte volna. Tavaly Ronaldo mellett csak a brutális egyéni statisztikák szóltak, semmi más (erre nem is érdemelte meg), idén e mellé "becsúszott" még neki egy BL cím, gólrekord a BL-ben meg hasonlók... Erre azért meg lehet kapni egy éves díjat szerintem.
Waldner

HozzászólásSzerző: drizz » 2015.01.15. 08:42

egyetértek, mindenki dühös volt amiért megint ez a majom kapta az aranylabdát, plusz még rádobott egy lapáttal ezzel a szánalmas viselkedéssel, az hogy Messi is megelőzte Neuert meg már tényleg vicc kategória. tovább kell lépni ezen, örüljünk annak, hogy a mi csapatunkat olyan játékosok alkotják amilyenek, és nem ilyen sivító majmok mint ez a CR
drizz

HozzászólásSzerző: philipp lahm bayern » 2015.10.24. 10:20

Szerintetek ki fogja a 2015-os evre megkapni az aranylabdat Messi vagy Ronaldo (en eggyiknekse adnam de ez a ket nev a leg eladhatobb ezert csak ok kaphatjak)
Messi 2015-ben osszesen 45 golt rugott, ebbol 4-et a valogatottban 41-et a Barcaban, a BL-ben 2 golt lott.
Ronaldo 2015-ben osszesen 43 golt rugott ebbol 3-at a valogatottban 40-et a Real-ban, a Bl-ben 10-et.
Az adatok szerint Rinyaldo kellene kapja de o nem nyert semmit a csapataval ezert Lessi fele billenne a merleg nyelve mert megnyerte a bajnoksagot es a Bl-t de csak 2-golt rugott a Bl-ben 2015-ben.
Egyebkent Lewa a bl-ben 7 es a valogatottban 5 Muller meg a bl-ben 6 a valogatottban 4 golt rugott iden.A liga golokat nem irtam mert nem egyenlo a Bundesliga a La Ligaval mert mig Ronaldo, Messi 4-5 golt rug a Cordoba,Eibar,Almeria,Elche,Levante , Granadanak addig a Bundesligaban nem lehet 5-6 golokkal nyerni mindig (jo 2-3 kivetel van: Hamburg, Paderborn, Bremen ezeken a meccseken rugtunk minimum 6 golt).
philipp lahm bayern

HozzászólásSzerző: argo001 » 2015.10.24. 12:41

Messi fogja a triplázás miatt.
Egyébként én Vidalnak adnám. Az első ízben Copát nyert Chile húzóembere volt, ellenben a másik oldalon Messi (ismét) nem csinált semmit sem. Emellett meghatározó embere volt a BL-döntős Juventusnak.
Adhatnánk Robbennek, Müllernek vagy Neuernek is, de ha a trófeákat nézzük, Vidal talán "jobb" választás.
De az első három sorrendje úgyis Messi-Ronaldo-Suarez lesz.
argo001

HozzászólásSzerző: Tony Montana » 2015.10.24. 18:45

argo001 írta:Messi fogja a triplázás miatt.
Egyébként én Vidalnak adnám. Az első ízben Copát nyert Chile húzóembere volt, ellenben a másik oldalon Messi (ismét) nem csinált semmit sem. Emellett meghatározó embere volt a BL-döntős Juventusnak.
Adhatnánk Robbennek, Müllernek vagy Neuernek is, de ha a trófeákat nézzük, Vidal talán "jobb" választás.

Ha a trófeákat néznék akkor 13ban Ribéry kapta volna tavaly meg valamelyik német! Lessi fogja!
Aki nem bírja a csapatát annak nincs helye a stadionban
Tony Montana

HozzászólásSzerző: argo001 » 2015.10.24. 19:01

Tudom, hogy nincs sok realitása. A Juventusban, valamint a Copán mutatott teljesítménye alapján Vidal simán megérdemelné, de Messi fogja kapni.
Amíg Ronaldo és Messi nem mennek Amerikába vagy valahova az Isten háta mögé, addig alapvetően kettejük között fog eldőlni. A német csapatokban focizóknak nemigen lesz esélye, Ribéry például olyan teljesítményt nyújtott a triplázós szezonban, aminél jobbat elég nehéz, de az azt követő évben Robben is a hátán vitte egyrészt a Bayernt, másrészt Hollandiát, mégis nagy ívben lesz*rták őket.
Nem szabad komolyan venni, ez olyan, mint a FIFA mindig aktuális világranglistája. Egy vicc.
argo001

HozzászólásSzerző: philipp lahm bayern » 2015.10.24. 19:25

argo001 írta:Messi fogja a triplázás miatt.

Egyebkent szerintem is a top 3-ba Messi es Ronaldo melle Suarezt allitjak majd be ami megint egy nagy bunda mert mikor Suarez a Pool-ban jatszodt sokkal jobban tolta szerintem es tobb golt is rugott de ahogy a reflektorfenybe kerult Barcelonaban mar egybol top 3-as jatekosnak allitjak be.
A masik, hogy szerintem Vidalnak eselye sincs mert ''rosszfiu'' es nincs is akkora marketing erteke.Az ilyen salamon szigeteki Szovetsegi kapitanyok, csapatkapitanyok akik szavaznak az ev jatekosara azt se tudjak, hogy ki az a Vidal, Neuer az kb ugy megy, hogy megkerdezik tole kire szavaz es o ismeri Ronaldot, Messit mert kozvetitettek nalluk is az EL Clasicot es o Messire szavaz 2. helyezettnek Ronaldot es a 3.ra a haverjat aki a csapattarsa a salamon szigeteki ligaban.
philipp lahm bayern

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb bajnokságok / sorozatok / focihírek