VB 2014

VB 2014

HozzászólásSzerző: Waldner » 2014.05.23. 20:18

Igaz még 20 nap van a VB-ig, de már zajlik az élet a válogatottakkal, bő kereteket hirdettek (sőt, néhányan már "szűket" is úgy tudom), a stadionokat építik mint az állat, sajnos minden második nap megsérül valami ismertebb arc, stb, úgyhogy ide jöhetne minden VB-vel kapcsolatos dolog majd!
Waldner

Re: VB 2014

HozzászólásSzerző: Waldner » 2014.05.23. 20:22

Kezdjük is mindjárt egy komoly témával :D

http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... al-2337861

Ha van itt 15 év alatti fórumozó, akkor itt a lehetőség.;) "Mázlijuk" van, hogy én már pár évvel elmúltam 15, pedig olyan "tökről bepattanós" meg "luftot rúgok, de a másik lábamról bepattan a labda"-féle gólokat töltenék fel, hogy Gomez mind a 10 ujját megnyalná utána...:D

Mondjuk, hogy Gustavot hogyan találta meg a Cartoon, arról fogalmam sincs, nem aza kifejezett "reklámarc", akiért döglenének a lurkók, szerintem. :D
Waldner

HozzászólásSzerző: Waldner » 2014.05.23. 20:25

http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... ol-2337705

Ez sajnos már tényleg egy komolyabb téma... Khedira készülhet a meccsekre...
Waldner

HozzászólásSzerző: Szkafi92 » 2014.05.23. 20:50

Waldner írta:http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014/vb-2014-a-nemetek-kozeppalyasa-lemarad-a-tornarol-2337705

Talán Kroos még játszhatna vkp-t Schweinsteiger mellett, de azért ez sem igazi megoldás. Khedira pedig jó, jó, de valahol erősen közepes megoldás. Lahm jó lenne oda, de akkor jobbhátvéd poszton lesz az Elf "defektes". Csatárprobléma, védekező középpályás hiány, így már az elődöntő is bravúros lenne.
Mi a legnagyobb kiszúrásos társasjáték?? Az ÉLET.
Szkafi92

HozzászólásSzerző: Wolf » 2014.05.23. 21:27

Nagyon kellene már az arany a német válogatottnak. Elég pesszimistán állnak hozzá:

http://www.fociclub.hu/2014/05/vb-2014- ... sszimista/

Bízom Löw csapatában, egy végső siker elérésében. A keret adott hozzá.
Wolf

HozzászólásSzerző: akos89 » 2014.05.23. 22:44

Waldner írta:http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014/vb-2014-a-nemetek-kozeppalyasa-lemarad-a-tornarol-2337705

Ezt nem hiszem el, egyre rosszabb a helyzet. :S
Arra a posztra pedig nagyon kellett volna.
S. Bender, Gündogan, most a másik Bender. Khedira meg amúgy sem az a szint, ráadásul még tuti nincs formába sem. Akkor a jelenlegi állás szerint arra a posztra ott van Kramer, Kroos, BS, sérült, béna Khedira, meg Ginter esetleg. Kb. abban lehet bízni, hogy a Ginter vagy Kramer gyerek berobban, mint Müllerék 4 évvel ezelőtt. Mert a Kroos-BS(neki is van valami a térdével) szerintem túl offenzív lenne, Lahm(aki jelenleg szintén sérült, de elvileg rendben lesz) meg a törő-zúzó néger játékosok ellen nem sok vizet zavarna.
akos89

HozzászólásSzerző: gabe18 » 2014.05.24. 01:56

Wolf írta:Nagyon kellene már az arany a német válogatottnak. Elég pesszimistán állnak hozzá:

Teljesen reális a pesszimizmus. Nincs egy klasszis befejező csatára a csapatnak. Klose ugyan biztos jó lesz 1-2 gólra, de arra már borítékolhatóan nem, hogy folyamatosan sorsdöntő meccseken a támadó rész vezére legyen.
A középpálya ugyan tele van jobbnál jobb játékosokkal, de ott meg vagy Lőw mániái jönnek elő (Khedira), vagy súlyos formán kívüliség várható (Götze, Schweinsteiger). És szerintem hátul is gondok lesznek, főleg ugye bal oldalon ahol valószínűleg Schmelzer fogja riogatni a német szurkolókat.

Ami szerencse, hogy ha sikerül a csoportból továbbmenni, akkor a H jelű négyesből jön ellenfél a 16 között (Belgium, Algéria, Orosz, Dél-Korea) , ami nem tűnik megoldhatatlannak. Utána valószínű már egy top csapat ellen kell a négybe kerülésért játszani, de ha az sikerülne, akkor mondhatni hogy a Portugálok és a negyedős ellenféllel gyakorlatilag két nehéz meccsel már éremért játszhatna a csapat. És sajnos kb. ez is a maximum amit ebből a VB-ből kinézek, jó esetben egy harmadik helyes bronz...
gabe18

HozzászólásSzerző: gabe18 » 2014.05.24. 01:57

gabe18 írta:
Wolf írta:Nagyon kellene már az arany a német válogatottnak. Elég pesszimistán állnak hozzá:

Teljesen reális a pesszimizmus. Nincs egy klasszis befejező csatára a csapatnak. Klose ugyan biztos jó lesz 1-2 gólra, de arra már borítékolhatóan nem, hogy folyamatosan sorsdöntő meccseken a támadó rész vezére legyen.
A középpálya ugyan tele van jobbnál jobb játékosokkal, de ott meg vagy Lőw mániái jönnek elő (Khedira), vagy súlyos formán kívüliség várható (Götze, Schweinsteiger). És szerintem hátul is gondok lesznek, főleg ugye bal oldalon ahol valószínűleg Schmelzer fogja riogatni a német szurkolókat.

Ami szerencse, hogy ha sikerül a csoportból továbbmenni, akkor a H jelű négyesből jön ellenfél a 16 között (Belgium, Algéria, Orosz, Dél-Korea) , ami nem tűnik megoldhatatlannak. Utána valószínű már egy top csapat ellen kell a négybe kerülésért játszani, de ha az sikerülne, akkor mondhatni hogy a Portugálok és a negyeddöntős ellenféllel gyakorlatilag két nehéz meccsel már éremért játszhatna a csapat. És sajnos kb. ez is a maximum amit ebből a VB-ből kinézek, jó esetben egy harmadik helyes bronz...
gabe18

HozzászólásSzerző: Waldner » 2014.05.24. 07:27

Az igazi gond szerintem az a kerettel, hogy pont azokon a kulcsposztokon van gebasz, amik marhára kellenének a sikerhez. Láthattuk a Bayernnél, hogy mennyit számít a csapatnak (és főleg Schweininek) ha egy klasszis vkp van a pályán, hogy mennyit számít, ha akár "csak" egy jó "munkás", korrekt befejező csatára van, és, hogy mennyit számít, ha a két szélsőhátvéd is komolyan be tud segíteni elöl és hátul is.

Én egyedül ezért érzem pesszimistán a VB-t, egy negyeddöntő így is illik, és az elődöntő sem lenne így sem meglepi, de az aranyhoz most túl lyukasnak érzem ezt a keretet.

(Azt már csak zárójelben, hogy a nagy riválisok /Spanyol, Brazil/ az ilyen kulcsposztok többségén verik sajnos a Németeket... del Bosque-nek ott van Martínez vagy Busquets, szélre Alba és Azpilicueta, előre meg Costa, de őszintén mondom, ha lenne egy Villa vagy Torres kaliberű német csatár, akkor nálam ő is kezdő lenne. Braziloknál ugyanez: Gustavo, Ramires, Alves, Marcelo, Fred /na, mondjuk akkor már inkább Klose, ez tény. :D /)
Waldner

HozzászólásSzerző: Alexis » 2014.05.24. 08:17

Majd legalább kiderül hogy a Ginter vagy épp a Goretzka át tudja-e lépni az árnyékát!
Talán őket tudom elképzelni vkp-nak Khedira mellett.
Alexis

Következő

Vissza: Egyéb bajnokságok / sorozatok / focihírek