EB 2016

Re: EB 2016

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.07.12. 00:56

stevee írta:
pussybuvar írta:Portugália megy egyetlen győztes meccsel eb. lett... Egy osztrák-magyar-izlandi-horvát-lengyel-walesi-francia sorsolással hoztak 6 döntetlent... Beszarás. Ők még tán a franciáknál is kevesebbet csináltak összességében. Csak hát persze nem követtek el olyan nonszensz egyéni hibákat, mint a németek közül páran.

A portugálok egy ok miatt érdemelték meg szerintem. Már az Eb elején felfigyeltem rá, hogy egyedüli csapatkánt egytől-egyig azt hangoztatták, hogy nyerni akarnak. És ezt minden meccs után elmondták. Felmérték a képességeiket, abszolút az ellenfelekhez alkalmazkodtak, és gyakorlatilag hiba nélkül lehozták az egyenes kieséses szakaszt. Fejben nagyon ott voltak, ezért nyertek, nem a játéktudásukkal.

A német válogatott nyilván jobb ennél a portugálnál, de egy olyan csapat, amelyik egymás után két meccsen is egészen elképesztő módon képes arra, hogy teljesen indifferenc szituációkban kézzel beleüssön a labdába a büntetőterületen belül, az nem érdemel semmit. Itt fejben nagyon komoly gondok lehettek a csapatnál, nyilván mi nem látunk bele a háttérbe, de valami nem volt rendben a felkészülés során. A vb-n sem játszottak igazán jól, de eszméletlen jól koncentráltak, és a döntőt is pont ezért húzták be, miközben játékban az argentinok voltak jobbak.

Az, biztos, hogy nem a játéktudásukkal nyerték meg, de az, hogy az "ellenfélhez alkalmazkodtak", kb Löwnél is érv, vagy nem, mert nála: mi a faszért alkalmazkodik az ellenfélhez, meg...stb. szóval érted kicsit paradox, amit leírsz. Fejben sokan ott voltak az eb-n. Mindegy nem akarom elvitatni senki sikerét már. :D Főleg, hogy nem a Franciák nyertek hazai pályán nulla teljesítménnyel -mert az is az volt, hiába a duma-.

Mondjuk a bíró, sokszor ilyesmi kézilabdázosokat ellenünk, simén elenged, akkor meg ne egy büntetővel nyerjünk már alapon szar a csapat. Értem. :D Mondjuk továbbra is cáfolom, hogy kontextusba helyezve a Franciáknak büntető járt volna, mindegy. Leírtam, sokszor miért.

A vb-n is jól játszott a Német csapat avicc meg, hogy az Argentínok voltak. AHogy az Atletico is, meg...stb? :D Most, bocs hogy ezt hozom elő, de a hab a tortán, a mikor leírtad, egy adott csapatra, "milyen impozánsan lőtték a büntetőket",....stb sok ilyesmit leírhatnék, de valami nincs rendben. Elfogadom, azt is, ha valaki elfogultnak ítél, de megeszem a kalapomat az idei eb, és bl döntő fényezésén, és a Német válogatott lehúzásán, amikor vb-t nyert. Ne legyen ne vita: nem, nem arra gondoltam, hogy a Németek csupán fejben voltak jobbak, abban is. :)

A többi meccsről nem is beszélnék, persze mások szerint meg a Magyar válogatott impozáns előre játéka volt jó. Oké... igazán elismerem az őszinte játékunk szépségét, de a serpenyőket nem kéne összecserélni, pedig tudok elfogult lenni, de van, amit abszolút másképp látok a siker örömén túl!
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.07.12. 00:57

argo001 írta:A magyar válogatott saját kepessegeihez merten igenis eron felül teljesített. Ha nem érted a lényegét annak, amit leirok, azon sajnos nem tudok segíteni. :/

Jah, de nem csupán, ezt írtad. Ki mondta, hogy nem? Pont, ez a lényeg, rajtad nem tudok segíteni, ha nem érted, mire írom, hogy nem kéne elszállni ennyire.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2016.07.12. 08:58

pizarro írta:
stevee írta:És ez a hullagyenge portugál válogatott 0 gólon tartotta a franciákat. Hát most nem lennék Löw helyében sem, na meg persze Schweiniben. Meggyőződésem, hogy a németek ellen sem rúgtak volna gólt, ha nincs az a nevetséges kezezés.

De ha ez a meggyőződésed, hogy akcióból nem lőttek volna gólt a németeknek (!), akkor miért hangoztatod, hogy a Bayern (!) játéka működésképtelen (amelyik egy BL-elődöntőben 54 ÖTVENNÉGY lövési kísérletig jutott - nyilván a taktika része, hogy 2 kivételével az összeset ki kellett hagyni), ráadásul kifejezetten a franciák (!) tegnapi teljesítményére alapozva? :lol:

Azt hittem,hogy mindenki számára nyilvánvaló lett a torna alapján,hogy válogatott szinten a pozíciós játék vereséget szenvedett a reaktív futballal szemben.
Az pláne érthetetlen,hogy miért emlegeti állandóan a bl. elődöntőt.A klubfutball sokkal árnyaltabb munkára képes a keretekkel.A válogatottaknál az edzők zöme a rendelkezésre álló néhány hetet a védekezés stabilizálására szánta.Akik a labdabirtoklásra építő futballt választották,azok szembesültek azzal,hogy a a játékosok képességei,formája határolják be a játékukat,a reaktív futballt játszók esetén viszont a játékosok képességei háttérbe szorulnak.Meggyőződésem,hogy Löw az Eb-t a keretösszeállításnál veszítette el,illetve ott,hogy nem látta be:a válogatott meccseken nem érvényes a "az kockáztat,aki nem kockáztat elv".nem lehet 1 az 1-ben átültetni a klubfutball támadójátékát válogatott szintre még akkor sem ,ha általában 1-1 csapatra építenek a válogatottak.
Azt még nem lehet tudni,hogy lesz-e bármilyen hatása a tornának a klubok stílusára-a tippem,az ,hogy aligha.Épp fordítva van ez.A védekező futball reneszánszához az Atletico Madrid eredményes játéka vezetett.
sandorbayern

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.07.12. 11:05

Kontár Béla írta:
argo001 írta:A magyar válogatott saját kepessegeihez merten igenis eron felül teljesített. Ha nem érted a lényegét annak, amit leirok, azon sajnos nem tudok segíteni. :/

Jah, de nem csupán, ezt írtad. Ki mondta, hogy nem? Pont, ez a lényeg, rajtad nem tudok segíteni, ha nem érted, mire írom, hogy nem kéne elszállni ennyire.

Nem tudom, melyik másik hozzászólásra gondoltál, én nem fogok visszakeresni.

Számomra a legnagyobb élvezeti faktort ezen az EB-n a magyar válogatott szereplése okozta, ami kétségtelenül üde színfolt volt, ellentétben a nagy kedvenceiddel, a németekkel, akik számomra semmi érdekesebbet nem tettek hozzá ehhez az 1 hónaphoz. De írhatnám az angolokat, osztrákokat - ezek például olyanok voltak, mint akik ott se lettek volna, kivéve talán az angolokat, mert rajtuk lehetett nevetni.

Egyébként meg hadd én döntsem már el, hogy melyik nemzeti 11-nek drukkolok, és az, hogy örülök a sikereknek, még nem elszállás. Ha pedig az iróniát, meg a túlzásokat nem veszed észre, azzal meg pláne nem tudok mit kezdeni (ha jól emlékszem, írtam olyat is, hogy megnyerjük az EB-t. Nyilván komolyan gondoltam...).
argo001

HozzászólásSzerző: stevee » 2016.07.12. 11:27

Tegyük hozzá, hogy a Bayern játékosállománya azért komolyabb taktikai repertoárt tesz lehetővé, mint a német válogatotté. Lehet Löwöt kritizálni azért, hogy állította össze a keretet, de azért már nem, hogy nincsenek klasszis csatárok, amit mi sem bizonyít jobban, hogy Gomez volt az egyetlen ilyen típusú játékos, majd a kidőlése után senki sem maradt. Megnéznék egy Kieslinget, vagy egy Lasoggát, hogy mit csinálna egy Eb-n, szerintem sokra nem mennének ők sem. Müller középcsatárként finoman fogalmazva is hasznavehetetlen, főleg akkor, ha élete legpocsékabb formájában van, és van amikor a lába elől elfejeli a labdát. A német foci arra jó, hogy stabilan hozzon egy elődöntőt szinte minden tornán, de hiányoznak azok a kreatív, jól cselező és gyors játékosok, akik meccseket tudnak eldönteni. A franciák elleni 90 perc alatt volt egy Can lövés, egy suta Müller lövés, a végén pedig néhány átlövés, pl. Kimmich kapufája. Ziccer, vagy igazán komoly gólhelyzet egy sem, így pedig szerencse kérdése, hogy egy távoli lövés beakad vagy sem.
stevee

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.07.12. 15:31

argo001 írta:
Kontár Béla írta:

Nem tudom, melyik másik hozzászólásra gondoltál, én nem fogok visszakeresni.

Számomra a legnagyobb élvezeti faktort ezen az EB-n a magyar válogatott szereplése okozta, ami kétségtelenül üde színfolt volt, ellentétben a nagy kedvenceiddel, a németekkel, akik számomra semmi érdekesebbet nem tettek hozzá ehhez az 1 hónaphoz. De írhatnám az angolokat, osztrákokat - ezek például olyanok voltak, mint akik ott se lettek volna, kivéve talán az angolokat, mert rajtuk lehetett nevetni.

Egyébként meg hadd én döntsem már el, hogy melyik nemzeti 11-nek drukkolok, és az, hogy örülök a sikereknek, még nem elszállás. Ha pedig az iróniát, meg a túlzásokat nem veszed észre, azzal meg pláne nem tudok mit kezdeni (ha jól emlékszem, írtam olyat is, hogy megnyerjük az EB-t. Nyilván komolyan gondoltam...).

1.) Nem kell visszakeresni sokra, és értem az iróniát is, de a túlzásokat is.

2.) Én a Magyar válogatottnak szurkoltam, nem holmi kötelességből, hanem mert jó érzés volt, az hogy a játékról gyökeresen más a véleményünk az egy dolog. Arról meg Én nem tethetek, hogy Német válogatottat is a nagyon szeretem. Sőt maguk a játékosok kicsit közelebb állnak hozzám bevallom, mint a Magyarok, mert egy Dzsudzsákot ki nem állhatok. Ez van. Persze most írhatnám, hogy Khedira-t sem csípem a németektől, de Ők más kontextusban állnak hozzám közelebb, meg a Magyar válogatott is. Gondolom érthető mire célzok, és miért. Az persze más kérdés, hogy Német felmenőim is vannak, így sok minden egyéb mellett nem véletlen, hogy a Német válogatottat is kedvelem.

3.) Mondom, nekem is üde színfolt volt a válogatott szereplése, de túlzásokba nem esek. Ezt akartam tisztázni se többet se kevesebbet. Az, hogy Te valami másik csapatot néztél az egy dolog, de a Német válogatott, akár mennyire is szeretem a Magyart, nem lehet egy serpenyőbe tenni a Némettel. Ez van.

4.) Azok a kicsi kis apróságok, meg mint irritációs faktorok, hogy Wales, Izland, Szlovákia is túl illetve hozott hasonló meglepetést, az ne zavarjon senkit. Azért nem íorm le meg cizellálom az objektív dolgokat, itt mert teljesen jogos egy szintig, hogy el vagyunk fogulva a saját Hazánk válogatottjával szemben, és igenis élvezzük ki, ezt a sikert, amit nem vesz el senki már. De legbelül, azért az eufórián túl lássuk be,ez közel sem akkora siker, mint aminek Mi szeretnénk látni, de elég nagy ahhoz, hogy büszkék legyünk.

5.) Nyilván eldöntöd, kinek szurkolsz. Azt meg hadd Én döntsem el mit tartok felesleges elszállásnak. Nyilván parttalan a vita, Én elmondtam most már jó részt, amit akartam. Részemről lezárás van. :)
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: OliKahn » 2016.07.12. 18:14

Szerintem nincs itt probléma, csak kicsit elbeszéltek egymást mellett. ;) Nekem is az a véleményem, hogy hazánk válogatottja adta ez egyik legnagyobb meglepetést. A torna előtt nagyon sok olyan vélemény volt, h kár felhígítani a mezőnyt, majd jönnek a gálák, meg a felesleges meccsek, aztán szinte kivétel nélkül a "kicsik" szolgáltattak szívdobogtató teljesítményt. Számomra egyértelmű, hogy Magyarország, Izland és Wales csapataié a legjobb teljesítmény, attól függetlenül, hogy a portugálok nyerték. Ezek a kis lesajnált csapatok mutatták a fukkot jó néhány nagypofájú nemzetnek és igen, beleszaladtak 1-1 vereségbe, de az előzetes esélylatolgatásokat, ők nőtték túl leginkább.

Az EB előtt én sem gondoltam volna a portugálokra(látom volt aki igen, szép munka :D ), de a csoportmeccsek után, azért látszott, hogy nem fogalmatlan banda és a könnyű ággal bemehetnek a döntőbe. Én abszolút nem sajnálom tőlük, megküzdöttek érte. Lehet Ronaldo-t is utálni, én is utálom a viselkedését sok esetben, de amit tudott azt mindig kiadta magából, teljesítményt pakolt le a pályára.

Szóval nyilván a portugálok a nyertesek és nyilván vannak bőven a magyar csapatnál erősebb nemzeti tizenegyek, de szerintem is védhető az a vélemény, hogy a magyaroké volt az egyik legjobb teljesítmény. Magyar szívvel, egy kis elfogultsággal meg nyugodtan lehet mondani, hogy a legjobb. ;)
Danke Jupp Heynckes!
OliKahn

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2016.07.12. 20:13

Ha azt nézzük, hogy önmagához mérten ki milyen teljesítményt nyújtott, akkor pl. Izland, Magyarország, Wales vagy Észak-Írország messze erőn felül teljesített. Anglia, Spanyolország, Belgium vagy Horvátország meg erősen alul. Portugália és Franciaország nagyjából kihozták a keretben lévő potenciált, épp ezért játszhatták ők a döntőt, noha nem volt világverő alakulat egyik se.

Németország összességében szerintem kissé alulmúlta a várakozásokat, minden téren. Egyénileg, csapatjátékban és eredményekben is. Az más kérdés, hogy elég nehéz ágra került, de nem kellett volna sok ahhoz, hogy összejöjjön a végső siker.
Ha néhány kulcsjátékos kevésbé betlizik vagy elmarad pár nonszensz egyéni hiba vagy a csapatjáték/taktika kicsit olajozottabb és bátrabb vagy több egyéni villanás van vagy több szerencse... Ezek közül elég lehetett volna egy tényező teljesülése a sikerhez.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: procee » 2016.08.23. 10:45

procee írta:A franciák olyanok voltak elől, mint a Bayern sokszor az elmúlt időben. Fenn voltak a támadók a pályán, de koncepciót nem nagyon láttam, hogy mi is a játék, lesz ami lesz alapon oldották meg kb. Payet klasszissa döntött ma. Külön örülök Coman játékának, ilyen fiatalon nagyon sokat dob majd a játékán az EB tapasztalat.

Más. Mikor az EB esélyeket latolgatják, senki sem említi meg (azért egy szinten ez érthető is, mer mindig látványosan meghalnak rendszerint) a Portugálokat. Nálam ők az amolyan titkos esélyesek. Persze, mindig bennük van hogy elmennek a legjobb négyig, s ott már bármi lehet, most valahogy többet érzek bennük.

Hejj, ha ezt akkor megrakom egy pár ezerrel... :D
procee

Előző

Vissza: Egyéb bajnokságok / sorozatok / focihírek