EB 2016

Re: EB 2016

HozzászólásSzerző: stevee » 2016.07.11. 00:12

pussybuvar írta:Portugália megy egyetlen győztes meccsel eb. lett... Egy osztrák-magyar-izlandi-horvát-lengyel-walesi-francia sorsolással hoztak 6 döntetlent... Beszarás. Ők még tán a franciáknál is kevesebbet csináltak összességében. Csak hát persze nem követtek el olyan nonszensz egyéni hibákat, mint a németek közül páran.

A portugálok egy ok miatt érdemelték meg szerintem. Már az Eb elején felfigyeltem rá, hogy egyedüli csapatkánt egytől-egyig azt hangoztatták, hogy nyerni akarnak. És ezt minden meccs után elmondták. Felmérték a képességeiket, abszolút az ellenfelekhez alkalmazkodtak, és gyakorlatilag hiba nélkül lehozták az egyenes kieséses szakaszt. Fejben nagyon ott voltak, ezért nyertek, nem a játéktudásukkal.

A német válogatott nyilván jobb ennél a portugálnál, de egy olyan csapat, amelyik egymás után két meccsen is egészen elképesztő módon képes arra, hogy teljesen indifferenc szituációkban kézzel beleüssön a labdába a büntetőterületen belül, az nem érdemel semmit. Itt fejben nagyon komoly gondok lehettek a csapatnál, nyilván mi nem látunk bele a háttérbe, de valami nem volt rendben a felkészülés során. A vb-n sem játszottak igazán jól, de eszméletlen jól koncentráltak, és a döntőt is pont ezért húzták be, miközben játékban az argentinok voltak jobbak.
stevee

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.07.11. 00:17

Nem nagyon lehet megmondani, teljesítmény alapján ki volt a legjobb, így számomra az volt a legjobb aki a legtöbb pluszt tette hozzá az ebhez. A magyar válogatott. :) SZÉP VOLT FIÚK!
argo001

HozzászólásSzerző: pizarro » 2016.07.11. 09:12

stevee írta:És ez a hullagyenge portugál válogatott 0 gólon tartotta a franciákat. Hát most nem lennék Löw helyében sem, na meg persze Schweiniben. Meggyőződésem, hogy a németek ellen sem rúgtak volna gólt, ha nincs az a nevetséges kezezés.

De ha ez a meggyőződésed, hogy akcióból nem lőttek volna gólt a németeknek (!), akkor miért hangoztatod, hogy a Bayern (!) játéka működésképtelen (amelyik egy BL-elődöntőben 54 ÖTVENNÉGY lövési kísérletig jutott - nyilván a taktika része, hogy 2 kivételével az összeset ki kellett hagyni), ráadásul kifejezetten a franciák (!) tegnapi teljesítményére alapozva? :lol:
pizarro

HozzászólásSzerző: unart » 2016.07.11. 09:41

Egy kritikán aluli EB méltó lezárása ennek a közepes - és akkor még túloztam is - portugál válogatottnak a győzelme. A magyar csapat teljesítménye sokat hozzá tesz ahhoz, hogy emlékezetes maradjon a torna azon túl azonban rengeteg csalódást keltő, nézhetetlen meccs, megmagyarázhatatlan rossz teljesítmények, kevés gól, kevés támadó foci... szóval összességében felejhető élmény.
unart

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.07.11. 09:53

Szerintem annyira nem volt katasztrofálisan rossz az EB. Bár az tény, hogy a csoportmeccsek között arányaiban több volt a jó meccs, mint a kieséses szakaszban.

A magyar válogatott abszolút felfelé lóg ki a mezőnyből. Szép támadófocit játszva, erőn felül teljesítve eljutottunk a legjobb 16 közé (egyébiránt az EB-döntősnek több gólt lőttünk, mint az összes többi csapat együttvéve - marha könnyű csoport volt :D). Jó érzés volt végre olyan válogatottnak szurkolni világversenyen, amit teljes mértékben magáénak érezhet az ember, és ha a helyszíne nem is, de itthon jó volt látni, mennyire lázban égett ettől mindenki, és milyen nagy ünneplések voltak meccsről meccsre.

A tegnapi meccs borzalmas volt, leszámítva a hosszabbítást, de ott már muszáj volt kicsit kinyílni a csapatoknak. A franciák ugyanazt a hibát elkövették, mint ellenük a németek - hiába domináltak, nem tudták a fölényüket eredményre váltani. Ez is azt igazolja, hogy ma már egy ellenfelet sem lehet lenézni igazán, és minden meccset komolyan kell venni - főleg, amely kieséshez vezethet. Remélem, ezt a nézőpontot a Bayern is átmenti a BL kieséses szakaszra.
argo001

HozzászólásSzerző: procee » 2016.07.11. 10:17

procee írta:A franciák olyanok voltak elől, mint a Bayern sokszor az elmúlt időben. Fenn voltak a támadók a pályán, de koncepciót nem nagyon láttam, hogy mi is a játék, lesz ami lesz alapon oldották meg kb. Payet klasszissa döntött ma. Külön örülök Coman játékának, ilyen fiatalon nagyon sokat dob majd a játékán az EB tapasztalat.

Más. Mikor az EB esélyeket latolgatják, senki sem említi meg (azért egy szinten ez érthető is, mer mindig látványosan meghalnak rendszerint) a Portugálokat. Nálam ők az amolyan titkos esélyesek. Persze, mindig bennük van hogy elmennek a legjobb négyig, s ott már bármi lehet, most valahogy többet érzek bennük.

Na, ha ezt akkor megteszem egy pár ezerrel... :D
procee

HozzászólásSzerző: stevee » 2016.07.11. 10:18

pizarro írta:
stevee írta:És ez a hullagyenge portugál válogatott 0 gólon tartotta a franciákat. Hát most nem lennék Löw helyében sem, na meg persze Schweiniben. Meggyőződésem, hogy a németek ellen sem rúgtak volna gólt, ha nincs az a nevetséges kezezés.

De ha ez a meggyőződésed, hogy akcióból nem lőttek volna gólt a németeknek (!), akkor miért hangoztatod, hogy a Bayern (!) játéka működésképtelen (amelyik egy BL-elődöntőben 54 ÖTVENNÉGY lövési kísérletig jutott - nyilván a taktika része, hogy 2 kivételével az összeset ki kellett hagyni), ráadásul kifejezetten a franciák (!) tegnapi teljesítményére alapozva? :lol:

A Bayern legutóbbi 3 Bl-elődöntőjét szerintem mindannyian láttuk, és mivel kb. ugyanaz a taktika háromszor egymás után vereséget szenvedett, nem tudok más véleményt megfogalmazni. Engem a statisztikai adatok sosem érdekeltek, főleg, amióta kihozzák, hogy a Bayern és a Barca kb. 65 %-os labdabirtoklást produkál. Abból az 54 kapuralövésből kb. 2-3-nál volt egyáltalán esély arra, hogy gólt eredményezzen. Egyszerűen immunis vagyok ezekre a semmitmondó adatokra. A lényeg persze az, hogy én az elmúlt években egy pillanatig sem éreztem, hogy ez a csapat Bl-t nyerhet, szemben az azt megelőző években, amikor rendszeresen döntőket játszott.
stevee

HozzászólásSzerző: Basti » 2016.07.11. 11:28

pizarro!
ne zavard meg a gyűlöletkultúrát tényekkel ;) :)
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

Kedvenc játékos: Scholl, Deisler, Kimmich

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.07.12. 00:44

argo001 írta:Nem nagyon lehet megmondani, teljesítmény alapján ki volt a legjobb, így számomra az volt a legjobb aki a legtöbb pluszt tette hozzá az ebhez. A magyar válogatott. :) SZÉP VOLT FIÚK!

Már a másik hsz.ed alapján is akartam írni, és nem rosszindulatból, és szép volt a Magyar válogatott sikere, és a "Szép volt fiúkkal is egyetértek", de valami nagyon jó cuccot szedhetsz, vagy valami más van a háttérben sejtésem sincs, de ez a fajta "elszállás" jó egy bulin, de a Magyar válogatott kapcsán, már túlzás. Örülök, jó volt, jobb lett volna tovább jutni -még ezek a geci Portugálok is képesek voltak még a 3:3-al is letaktikázni-, de nem látom, hogy, pl.: "jó a támadó focink". Szóval, örülök a sikernek, de ami, sok az sok, még elfogultsággal is olykor, és persze jogosan lehetsz elfogult saját Hazánnkkal, de egy hangyányival objektívebb értékeléssel, talán reálisabb lenne a képed a Magyar váloghatott helyzetéről, illetve a Német válogatott "szürkeségéről". Tudom leszarod, Én meg örülök, hogy láthattam hazámat képviselni egy EB-n, de az eufóriát ennyi idővel utána, ilyen értékelésekkel, amit leírsz nem értem, bocsi.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.07.12. 00:50

A magyar válogatott saját kepessegeihez merten igenis eron felül teljesített. Ha nem érted a lényegét annak, amit leirok, azon sajnos nem tudok segíteni. :/
argo001

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb bajnokságok / sorozatok / focihírek