Pep Guardiola

Re: Pep Guardiola

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.08.31. 22:30

Dante is megtalálta Guardiolát. Nem tudom, mennyit ferdít a sajtó, meg az is tény, hogy Dante sem teljesített túl fényesen, nem véletlen, hogy Guardiola a padra rakta, szóval lehet, hogy a csalódottság beszél belőle.
Mindenesetre pár hete Ribéry is megtalálta. Tényleg kíváncsi lennék arra, milyen lehetett Guardiola a kulisszák mögött.
argo001

HozzászólásSzerző: pizarro » 2016.09.01. 22:02

Mondjuk mellettük csak az elmúlt két hétben majd' tucatnyi játékos mondta el, hogy tök rendben volt az egész. Ugye annak nincs hírértéke. :) Ma (vagy tegnap) Ulreichet faggatták addig, amíg talán-talán kicsikarnak belőle valami rosszat Pepről. De majd lesz nemsokára Rafi interjú is az oldalon, ott is. :) Pofára esés, de ugye ez a vas tyúk is talál szeget. Sose lehet tudni, mikor lesz "szerencséje" a riporternek. És nyilván lesz, nem szeretetszolgálat ez, hanem kőkemény munka. És nem is azért lettek ezek a játékosok/edzők a legjobbak közül valók, mert annyira neutrális személyiséggel bírnak. ;)
Lásd a Mandzukic-sztorit. De Pepre egyébként azért lehetnek zabosak, mert nincs Twitterje, nem adott interjúkat, a sajtótájékoztatókon is egyszerűen figyelmen kívül hagyta a provokatív vagy legalábbis a nem publikus dolgokra vonatkozó kérdéseket. Az egyik Sky (?) kommentátor mondta el, hogy leesett a székről, amikor 2013-ban a City-t vertük, annyira brutális focit nyomattunk, meg Pep taktikai zseni <és Carlo is legalább ennyire>, de a csapaton kívülre zárkózott, emberileg megfoghatatlan. Nekem tök úgy jött le, mint egy aspergeres, nem rossz értelemben. Megszállott. Nyilván ezt egy dolog kívülről csodálni, más dolog naponta szót érteni vele munkatársként.

Viszont van olyan nézőpont ám, ahonnan nem tűnik célravezetőnek, hogy hónapokkal a fazon távozása után még mindig ezzel akarja a bulvársajtó hergelni a játékosat/ a közvéleményt, hogy csakazértis keltjük a hepajt. Műbalhé. Ribéry lenyilatkozza, hogy jobban tetszik neki Carlo, erre világnak kürtöljük, hogy Ribéry belerúgott Pepbe. :lol:
A csapat sikeressége (ami ugye a legfontosabb) szempontjából tuti nem frankó. De basszus tényleg a fickó már árkon-bokron túl van. :lol:

Mindenesetre remélem, hogy hamarosan elengedjük végre ezt a témát. Általánosságban, de nem teljesen a témához: nagyon görcsös, ahogyan Carlóban mindenáron valami antipepet akarunk tisztelni. Jó lenne végre Carlóban elkezdeni tisztelni a Carlót. Abszolút WK a fazon.
pizarro

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.09.01. 23:47

Nagyon adom az utolsó bekezdést.
argo001

HozzászólásSzerző: Illegal » 2016.09.02. 16:53

Szerintem is abba kell hagyni a Pep vs. Carlo különbségkeresősdit, de egyértelműen érződik, hogy a legtöbb játékos sokkal jobban érzi magát a valamivel kötetlenebb, konzervatívabb fociban, mint a Pep-féle miliméter pontos, kielemezett dologban, ahol sokszor klasszis villanások voltak feláldozva a taktikai rigidség oltárán. Legalábbis én így láttam, egy Coman vagy egy Ribéry sokkal többet ki tud hozni önmagából, ha van területe, és nem kell egy felállt fal előtt sétálgatnia. Ráadásul Pep már nem az első helyén csinálja meg, hogy az ő elképzeléseibe nem illő játékosokkal egyszerűen nem kommnukál, de kvázi magát mentve a sajtónak leadja, mennyire remek az adott játékos (Deco, Zlatan, Dante, Shaqiri, Yaya Touré, Nasri, Hart), majd rá pár hétre már átadó listán is van.

Pep nem tehet róla, hogy egy introvertált, szerény, elvont filozófus-edző, de ettől még az is igaz, hogy sok szurkoló (és szerintem játékos is) egyszerűen képtelen volt vele úgy azonosulni, mint Hitzfelddel vagy Juppal.
Illegal

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2016.09.03. 17:11

Szerintem is kár hasonlítgatni. Az volt, ez meg most van.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: stevee » 2017.01.15. 17:59

Pep egyre nagyobb gondban. Elég reménytelen az, amit játszik a csapata most már hetek óta. Lehet, hogy bukás lesz neki a PL, egyszerűen nem tud alkalmazkodni a bajnoksághoz, és nem is érti, hogyan kéne játszani a különféle stílusú csapatok ellen.
stevee

HozzászólásSzerző: procee » 2017.01.15. 19:26

Everton - Manchester City: 4-0

Labdabirtoklási arány: 29-71 százalék
Kapura lövések: 6-13
Összes passz: 261 - 649

Ismerős? :O

Komolyan, nem értem...
procee

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.01.15. 20:31

Ez jutott eszembe nekem is. Durva úgy 4 gólt kapni, hogy 29%-ban van az ellenfélnél a labda mindössze.

Egyszerűen az a baj Peppel, hogy nem akar módosítani a filozófiáján.
argo001

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.01.15. 20:33

stevee írta:Pep egyre nagyobb gondban. Elég reménytelen az, amit játszik a csapata most már hetek óta. Lehet, hogy bukás lesz neki a PL, egyszerűen nem tud alkalmazkodni a bajnoksághoz, és nem is érti, hogyan kéne játszani a különféle stílusú csapatok ellen.

Az angoloknál muszáj beállni, és kőkeményen szűrni. Ez az, amit Pep csapata nem csinált sosem. A spanyoloknál ez bejött, mert ott foci helyett lágy labdakefélést tologatnak, de nálunk már azért kibukott párszor a probléma, az angoloknál meg aztán végképp ez az eredménye, favágók közé nem lehet ilyen felfogással menni.

Nem véletlenül szellőztette meg Guardiola egy korábbi nyilatkozatában, hogy már a visszavonuláson is gondolkodik.
argo001

HozzászólásSzerző: Jojika83 » 2017.01.21. 21:39

Akármiben fogadnék, hogy nem fog indulni bajnokokligájában gardiola szar csapata.
Jojika83

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők