Pep Guardiola

Re: Pep Guardiola

HozzászólásSzerző: misafeco » 2016.08.02. 18:28

Gustavo és Gomez valószínűleg mentek volna, bárki is az edző. Mindketten a padra szorultak Jupp utolsó évében, és nyilvánvaló volt, hogy ez nem igazán fog változni, mindkettejük helyére volt egy jobb alternatíva. Persze lehetett volna próbálkozni a megtartásukkal, csak ki tudja mekkora sikerrel. Természetesen felmerülhet az edző felelőssége a távozásukban, de ha egyébként is mentek volna (akár marad Jupp, akár más edző jön), akkor olyan túl sok értelme nincs az ő számlájára írni. ha hibákat akarunk találni Pepnél, akkor vannak sokkal egyértelműbbek (és jogosabbak).
misafeco

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016.08.02. 22:51

Béla: Nincs itt semmi, gond, nem is a mostani eset miatt írtam amit írtam. Csak figyeljetek a hangnemre, mert olykor átcsap személyeskedésbe a dolog. Lehet úgy is reflektálni, hogy nem kell a másik értelmi képességeit megkérdőjelezni.
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: Fußballmeister » 2016.08.03. 09:37

1-2 év múlva okosabbak leszünk Guardiolával kapcsolatban, a Citynél minden a rendelkezésére áll ahhoz, hogy megmutassa a tudását.

Én úgy gondolom, hogy végső soron örülni és becsülni kell az elmúlt 3 év eredményeit, de az a valószínűbb, hogy hasonló eredményeket ezzel a kerettel más, kevésbé agyon hypeolt edzők is eltudtak volna érni. Ha valaki azt mondja anno, hogy Pep azért jön, hogy nyerjen 3 salátás tálat, meg 2 német kupát, akkor nem biztos, hogy rá esett volna a választás...

Az igazi fokmérője egy TOP 3-ba emlegetett csapatnak mégsem lehet a Bundesliga... ezt szerintem mindenki belátja. Nem kell lenézni az elért eredményeket, mert ezért is kő keményen meg kellett dolgozni hétről-hétre, de végső soron ott, ahol igazán lehetett szó taktikai és felfogásbeli különbségekről, ott azért nem tudtuk megmutatni az igazi tudásunkat. Azért van ekkora ellenmondás a két Pep "tábor" között, mert úgy hiszem abban mindenki egyet ért, hogy az az érzése az embernek, hogy többre lehettünk VOLNA képesek... Ezt pedig kin kell számon kérni, ha nem az edzőn? Kinek a hibája, ha egy játékosból, egy csapatból nem tudja kihozni a maximumot? Ha egy játékos nem eléggé motivált? Hát... elvileg mintha ez lenne az edző feladata.

A BL-ben lévő szerencséről/szerencsétlenségről pedig Kemény Dénes mondata a kedvencem: "Szerencséje annak van, aki megdolgozik érte"
Fußballmeister

HozzászólásSzerző: Anvil » 2016.08.03. 13:58

Fußballmeister ! Gute Arbeit !
Már mindent elmondtunk pro és kontra, de két dolgot továbbra sem értek.
Pep minek nyilatkozta azt a "bemutkozási esten", hogy nem a szisztéma, hanem
a játékos a fontos?! (És nem röhögte el magát.) Aztán egy perc múlva kiderült,
az az egyetlen szisztéma a fontos, de az orrvérzésig. A másik érhetetlen dolog,
persze biztosan nagyon hasznos volt, miért játszott a csapat, tudomásom szerint, összesen kétszer ugyanabban a felállásban ??? Nem szeretnék addig meghalni,
míg ez utóbbit meg nem értem.
Egyébként engem nem érdekel mi folyik szigetlakóknál, csak azt remélem
Pep olyan konzekvens lesz, mint nálunk. Remélem nem mi voltunk számára a
kísérleti nyúl :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Anvil

HozzászólásSzerző: csuri04 » 2016.08.03. 19:20

Figyelj....elég sokat kisérletezett....ha belegondolunk Lahm mint középpályás stb. 3 védös rendszer, mondjuk a sérülésekről nem tehetett vagy igen. Kiváncsi leszek az edzés módszere hogy müködik a Citynél.......tavaszal törvényszerüen sérülés hullám jellemezte.
csuri04

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2016.08.06. 10:44

Eskűszöm örülök, hogy elment Pep, de nem a csapat miatt.
Volt itt siker is meg csalódás is. Meg jó és rossz meccs is.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016.08.06. 11:06

Én is örülök, leginkább amiatt mert stabilabb védekezést várok Carlotól, másodsorban azért, mert talán megnyugszanak a kedélyek itt is.
Amúgy pedig köszönet az itteni munkájáért, ha már tapasztaltabb lesz én szívesen látnám újra Bayern edzőként.
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: Anvil » 2016.08.06. 13:33

Azért jó volt, hogy Gomez után betöltötte a betölthetetlen az űrt ! :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Anvil

HozzászólásSzerző: stevee » 2016.08.06. 14:00

FERWIN írta:Eskűszöm örülök, hogy elment Pep, de nem a csapat miatt.

Akkor a frizurája nem tetszett? :)
stevee

HozzászólásSzerző: Anvil » 2016.08.06. 14:23

stevee írta:
FERWIN írta:Eskűszöm örülök, hogy elment Pep, de nem a csapat miatt.

Akkor a frizurája nem tetszett? :)

Valószínűleg a választéknál lehetett a baj!
Anvil

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők