Robert Lewandowski

Re: Robert Lewandowski

HozzászólásSzerző: Illegal » 2016.03.30. 11:11

Ilyen csatárt elérhetőség tekintetében nem találunk sehol, adjunk neki annyi pénzt, amennyit az ügynöke kér. Inkább -7-8 millió euró per év a fizura menjen el, minthogy 60-80 milliót kelljen költeni egy Higuaínra.
Illegal

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.03.30. 14:27

Illegal írta:Ilyen csatárt elérhetőség tekintetében nem találunk sehol, adjunk neki annyi pénzt, amennyit az ügynöke kér. Inkább -7-8 millió euró per év a fizura menjen el, minthogy 60-80 milliót kelljen költeni egy Higuaínra.

Bizony. Ügye a főoldali cikkek is erre jutottak. Meg egyszerűen Én is. Hiába adnak érte 100 milliót is... pótolni nem fogjuk. Teljesne igazad van nekem ide Higany ne jöjjön 60-ért meg Benzin 80-ért. Menjenek oda ahova akarnak meg csinálhatják a balhét meg a pénzéhséget (főleg Benzin), Higany meg nem egy nem is tudom... nem egy winner figura nah. Ide Ő nem kell. Gomez szimpatikus csatárnak bőven elég lenne, ha úgy alakul 1/od annyiért Lewa MÖGÉ!
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.03.31. 13:24

Nagyon vicces hírek. :D Persze minden kóklerért 100-at kéne fizetni nekik (James), de ők adnának 50-et+ Moratat nekünk. Azért ne vicceljünk már, amúgy is remélem minél előbb a hosszabbítás hivatalos lesz, és akkor a Real leszállhat Lewaról. :)
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: SchF4 » 2016.04.06. 19:52

Valami konkrétum a hosszabbítással kapcsolatban? Nagyon bűzlik és húzódik az ügy nem lenne jó ha lelépne.
Hier ist Leben, hier ist Liebe, hier ist Feuer
und es bleibt Bayern München, Deutschlands Bester, bis in alle Ewigkeit.
SchF4

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2016.04.07. 19:50

De miért akarna lelépni? Játéklehetőséget talán túlságosan is megkapja. Carlo kijelentette, hogy akarja őt. Mi kell még neki? Nehogy már pár millión balhézzon az ügynökével együtt... :evil:
Thommeyy

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2016.05.04. 16:33

Nem vagyok biztos abban, hogy Lewa nem egy túlértékelt játékos. Ha nem az, akkor itt egyszerűen képtelen kihozni magából a tudása javát. Amióta itt van azt érzem, hogy nem tudja megugrani azt a szintet, ami tényleg klasszis csatárrá tenné, ill. ami igazán segítene minket.

Nem tudok felidézni egy olyan meccset se, amikor gyengélkedtünk, de az ő zsenialitása kihúzott volna a csávából. Nem 1-1 akármilyen gólra gondolok, hanem olyanra, amikor ő megcsinálta magának (vagy akár másnak) a helyzetet, húzott egy klasszismegoldást, szóval valami egyéni villanás.
Mindig az van, hogy amikor megy a csapatnak, akkor nagyjából ő is hozza a szintet (bár ilyenkor is elég hullámzó), ha pedig a többiek gyengélkednek, akkor ő is csak szenved. Márpedig egy igazi klasszis az ilyen szituációkban is tud villantani valamit.

Ott volt pl. a tavalyi Barca elleni meccs, ahol egyetlen helyzetünk volt, az mondjuk elég nagy, de Lewa kihagyta. Idén már rég eldönthettük volna a Juve elleni párharcot, de kihagyott helyzeteket. Tegnap küzdött, hajtott, de vagy 5-6 remek lehetőséget elcseszett. Pl. Godín egyszer hibázott egy nagyot, de a lengyel elhagyta a labdát.
Pláne azért dühítő ez, mert sokszor bagatell technikai hibákat vét kulcsszituációkban. Elpattan tőle a labda, hosszan tolja meg, nem tudja átvenni, elcsúszik vagy megbotlik. Persze olyan is van, amikor simán csak ellövi a francba vagy a kapusba durrantja.

Értem én, hogy nem lehet minden ziccert belőni, de egy elitcsatárnak sokkal élesebbnek és hatékonyabbnak kéne lennie. Pont ezen múlik, hogy egy adott kiélezett párharcban tud-e ő lenni a mérleg nyelve, vagy elúszik a lehetőség.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: OliKahn » 2016.05.04. 18:06

pussybuvar írta:Ott volt pl. a tavalyi Barca elleni meccs, ahol egyetlen helyzetünk volt, az mondjuk elég nagy, de Lewa kihagyta. Idén már rég eldönthettük volna a Juve elleni párharcot, de kihagyott helyzeteket. Tegnap küzdött, hajtott, de vagy 5-6 remek lehetőséget elcseszett. Pl. Godín egyszer hibázott egy nagyot, de a lengyel elhagyta a labdát.
Pláne azért dühítő ez, mert sokszor bagatell technikai hibákat vét kulcsszituációkban. Elpattan tőle a labda, hosszan tolja meg, nem tudja átvenni, elcsúszik vagy megbotlik. Persze olyan is van, amikor simán csak ellövi a francba vagy a kapusba durrantja.

Értem én, hogy nem lehet minden ziccert belőni, de egy elitcsatárnak sokkal élesebbnek és hatékonyabbnak kéne lennie. Pont ezen múlik, hogy egy adott kiélezett párharcban tud-e ő lenni a mérleg nyelve, vagy elúszik a lehetőség.

Igen, ez nagyon zavaró, de van amikor meg 16ról kapásból bedurrantja, meg vonaltól befelé húzva szólózik, Barca visszavágón is szépen oldotta meg pl. de pont az ilyenek miatt idegesítő az ügyetlenkedése. Amúgy Lewa jó csatár, talán csak Benzemára cserélném le, de Müller és Lewa mellé szvsz kell egy harmadik technikailag képzettebb támadó is. Götze talán elkezd focizni vagy a zsebbe kell nyúlni egy Griezmann-féle emberért.
Danke Jupp Heynckes!
OliKahn

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2016.05.04. 18:56

Tisztában vagyok vele, hogy Lewa a képességeit tekintve alapvetően egy olyan csatár, akinél jobbat nehezen találhatnánk. Pl. Benzema-ra én tuti nem cserélném le. Ugyanakkor azon is sokszor elgondolkodtam már, hogy amit eddig itt nyújtott, azt akár egy Lukaku, Morata vagy Benteke szintű csatár is hozhatta volna.

Mandzu-t pl. soha nem csíptem, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy számottevően gyengébb teljesítményt nyújtott volna itt az elmúlt pár szezonban, mint Lewa. Amikor eljön az a pillanat, hogy nagy szükségünk lenne egy extra csatárteljesítményre, akkor rendre Lewa is csődöt mond. A többi, "átlagos" szitura meg elég lenne kevésbé nagy név is.

Szóval egyre inkább azt érzem vele kapcsolatban, hogy pont azon a szűk mezsgyén mozog itt nálunk, ami egy igazi klasszist és egy nagyon jó játékost választ el egymástól. Ott kopogtat az ajtón, de nem tudja átlépni a küszöböt.
Nem tud ő lenni a különbség fontos meccseken, nem tudja húzni a csapatot, szinte soha nem lóg ki felfelé, még kisebb ellenfelekkel szemben sem. Valószínűleg jobb alapanyag, mint volt anno egy Elber vagy Makaay, mégse tudja azt a szerepet betölteni a csapatban.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.05.04. 19:09

Valószínűleg azért, mert nem is az a szerepe. Nagy teher van rajta, jelentős energiákat felemészt a mezőnymunkája.
Ilyen szempontból egy új felállás, egy új stratégia megváltoztathatja ezt a helyzetet is.
argo001

HozzászólásSzerző: Waldner » 2016.05.04. 19:25

pussybuvar írta:Tisztában vagyok vele, hogy Lewa a képességeit tekintve alapvetően egy olyan csatár, akinél jobbat nehezen találhatnánk. Pl. Benzema-ra én tuti nem cserélném le. Ugyanakkor azon is sokszor elgondolkodtam már, hogy amit eddig itt nyújtott, azt akár egy Lukaku, Morata vagy Benteke szintű csatár is hozhatta volna.

Mandzu-t pl. soha nem csíptem, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy számottevően gyengébb teljesítményt nyújtott volna itt az elmúlt pár szezonban, mint Lewa. Amikor eljön az a pillanat, hogy nagy szükségünk lenne egy extra csatárteljesítményre, akkor rendre Lewa is csődöt mond. A többi, "átlagos" szitura meg elég lenne kevésbé nagy név is.

Szóval egyre inkább azt érzem vele kapcsolatban, hogy pont azon a szűk mezsgyén mozog itt nálunk, ami egy igazi klasszist és egy nagyon jó játékost választ el egymástól. Ott kopogtat az ajtón, de nem tudja átlépni a küszöböt.
Nem tud ő lenni a különbség fontos meccseken, nem tudja húzni a csapatot, szinte soha nem lóg ki felfelé, még kisebb ellenfelekkel szemben sem. Valószínűleg jobb alapanyag, mint volt anno egy Elber vagy Makaay, mégse tudja azt a szerepet betölteni a csapatban.

Szerintem bőven megfelelő csatár lesz nekünk Lewa, nyilván egy center bizonyos szempontból ki van szolgáltatva a társaknak, ha egész meccsen kapu felé se nézünk és "jegelve" van, majd a 85. percben kap egy labdát, hogy vágd be, akkor azért bőven benne van a sansz, hogy elbassza. És azért sokszor lóg Ő ki felfelé a csapatból, rengeteg mezőnymunkát rak le az asztalra, a passzjátéka szintén átlagon felüli, csak nyilván ez kevésbé tűnik, mert a többiek is brutális százalékokkal passzolnak.

Egyébként én ahány BVB-s véleményt olvastam róla mikor ott játszott, az összesben szerepelt a gyenge helyzetkihasználás kifejezés. Ehhez képest azért amikor elkapta a fonalat a csapat (ősszel), akkor érdekes módon Ő is látványosat ugrott ilyen szempontból, sokkal kevesebb helyzet kellett neki a gólhoz. A Wolfit meg azért csereként csak lerendezte, ott eléggé a hátára vette szerintem a csapatot...:D

Én összességében elégedett vagyok vele, nem lehet mindenki mindig fejben ott a topon, a tegnapiban vastagon benne volt, ahogy előtte is voltak szar meccsei, de a Juve elleni visszavágóról én például nem nagyon emlékszem tőle kimaradt helyzetre, az elsőt azonnal bestukkolta.
Waldner

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők