Juan Bernat

Re: FC Bayern München-VfB Stuttgart

HozzászólásSzerző: Mynock » 2014.09.16. 15:49

Alaba-nak azért könnyebb dolga volt,hiszen Bayern nevelés és hétről hétre világsztárokkal edzett,tehát könnyebb volt belerázódnia,míg Bernat azért a nem éppen acélos Valencia-ból jött,ahol mondjatok már egy igazi klasszist!teljesen más közeg.Ennek ellenére én nem látom ennyire tragikusan a játékát.Ő egy szürke vízhordó,aki tisztességgel végzi a munkáját,szerel,fut...az hogy még a támadásban javulnia kell,az még csak dolog.Erre van az edzői stáb,hogy ebben (is) segítse.
Mynock

Re: FC Bayern München-VfB Stuttgart

HozzászólásSzerző: Szkafi92 » 2014.09.16. 16:51

Én nem látok kivetnivalót Bernat játékában. Igen, egy szürke eminenciás, nem mutat sokat, de nem ez a dolga. Másrészt én nem emlékszem az elmúlt meccsekről olyanra, hogy konkrétan valami kapitális hibát vétett volna (amiből gólt kaptunk volna), persze azt sem tagadom, hogy jelenleg még bizonytalan és nem megy neki az előre játék. Én ennyit vártam tőle és ezt hozza is, megbízható, dolgozik. És ha pl. egy Götze még most sem nyújt feltétlen tökéletes játékot, akkor nem várhatjuk el tőle, hogy egyből wk szinten tolja.
Mi a legnagyobb kiszúrásos társasjáték?? Az ÉLET.
Szkafi92

Re: Juan Bernat

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2014.09.16. 20:16

Bernat játéka nekem sem tetszik, azonban nincs három teljes tétmérkőzés a lábában, 21 éves, más országból jött ide, más fociközegböl, kb. jó két hónapja szívja a csapat levegőjét, és ezt is úgy hogy több húzóemberünkkel még nem is edzett, mivel sérültek, stb.
Tehát, egy kicsit túl korai bírálkodni. Emlékszem, annó Martinez is rozsdássan kezdett, majd kulcsfigurává vált. S itt a kritikákra gondolok és nem egy esetleges kulcsfigurává válásra.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: pizarro » 2014.09.19. 09:07

1. Az első félidőben gyenge volt. Ebben a multi felállásban nem is igazán látszott a játéka. Olyan érzés volt, mintha neki már nem is jutott volna feladat. :)
2. A második félidőben azért már többször meg tudott villanni. Ha mást nem, azért a képességeiből megmutatott néhány dolgot.
3. Az ő esetében is leginkább arra lennék kíváncsi, mire megy, amikor Ribery-nek kell aládolgoznia.
4. Viszont nem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy az ő szerepeltetésével Alaba egy a korábbiaknál is nagyobb vadállat lett. :twisted:
pizarro

HozzászólásSzerző: roly makaay » 2014.09.19. 09:33

off:

igen, alaba nagyon predator lett...ilyen reflexek, meg cselekvőképesség... :shock:
mindig csak néztem h a focisták mennyire fürgék, nem tudom hol szedik ezt fel, de mire az átlag ember arra várna h kb térd magasságba érjen a hulló labda h elérje (mert csak odáig tudjuk felemelni :D ), addig ők már fej magasságban légstop vagy esernyő vagy bánat tudja...

alaba wk.
egyébként bernat is ilyen fürge, de sztem neki kell ez az év a totális beilleszkedéshez h megmerje húzni a szélt, a cselt is bemerje dobni.
egy kissé még savanyú a szőlő, de ha a rendszer működni fog, akkor sokkal kevésbé fogjuk alabát visszakövetelni a helyére.

most ott tartok h tavaly is a city ellen láttam a brutál focit, meg most is ellenük azt h mit is akarunk játszani, és még alonso is úgy játszott mint sztem az elmúlt 1 évben egyszer sem....ennyit tesz a környezet váltás.
roly makaay

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2014.09.19. 12:10

Bernat megítélése szerintem túl negatív a fórumon. Igaz nem húzó ereje a csapatnak, ugyanakkor egy biztos pont, és már most jobb Rafinha-nál, aki 2-3 szor olyan labdát adott az ellenfélnek, hogy téptem a hajam. Ráadásul 21 éves, és látom a "kis rövid passzos" szél húzást nála, illetve beadásban sem annyira gyatra, habár abba sikerül mindenkinek beilleszkedni sajnos... Shaqiri nagyon jól adott be eleinte, most sehogy nem megy neki, ahogy Alaba is jól adott be, aztán vége. Contento se indult rossznak, aztán... nah mindegy remélem Ő nem szürkül bele a beadásokba, csak jobb lesz. :)
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: jani23 » 2014.09.19. 15:30

Ide csak azért írtam, hogy mindenhol a nevem szerepeljen ! :lol: :lol: :lol:
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: OliKahn » 2014.09.19. 17:45

Kontár Béla írta:Bernat megítélése szerintem túl negatív a fórumon. Igaz nem húzó ereje a csapatnak, ugyanakkor egy biztos pont, és már most jobb Rafinha-nál, aki 2-3 szor olyan labdát adott az ellenfélnek, hogy téptem a hajam. Ráadásul 21 éves, és látom a "kis rövid passzos" szél húzást nála, illetve beadásban sem annyira gyatra, habár abba sikerül mindenkinek beilleszkedni sajnos... Shaqiri nagyon jól adott be eleinte, most sehogy nem megy neki, ahogy Alaba is jól adott be, aztán vége. Contento se indult rossznak, aztán... nah mindegy remélem Ő nem szürkül bele a beadásokba, csak jobb lesz. :)

Én előre játékban még hiányolok Tőle egy kis pluszt, de a kiemelttel nagyon egyetértek. Abban is egyetértek, hogy kell neki az idő és később jobb lehet még. Attól nem félek, hogy beleszürkül, szerintem Bernat többet fog játszani, mint Conteto, szóval várom a biztató folytatást Juan barátunktól! ;)
Danke Jupp Heynckes!
OliKahn

HozzászólásSzerző: Illegal » 2014.09.19. 18:02

Bernatot jelenleg, kb 2 hónap után egyszerűen nem lehet máshogy értékelni, minthogy párhuzamot vonunk közte és Contento között. Egyrészt szinte biztos, hogy a spanyol többet fog játszani (már csak Pep új rendszere miatt is), és már most látszik, hogy védekezésben nem gyengébb a digónémetnél, viszont (ami nagy plusz Pepnél) előre játékban sokkal dinamikusabb, pengébb és ezt már a City elleni 2. félidőben is láthattuk egy-egy elfutásnál, beadásnál. Contento képes volt végigjátszani meccseket beadási kísérlet, kísérletek nélkül, full alibi stílusban.
Illegal

HozzászólásSzerző: lilu519 » 2014.09.19. 22:29

Ha a Contetoval vettjük össze, akkor valóban nem érheti panasz.
Inkább a foróm részéről azért részesül negatívabb kritkikában, mert Alabaház mérten azért vissza lépés.
Én azért bízom benne, ha felépülnek a kp-ink Alaba és Lahm visszakerülnek a helyükre.
Ők wk-k míg Rafinha és egyenlőre Bernát is középszerű.
Mindenesetre jó látni, azért annyira nem rossz játékos, hogy egy City meccsen mondjuk kilógjon a csapatból és átlagos teljesítményt hozzon, Rafinha, Müller vagy Dante pl. gyengébb volt.
Az igazi dicsőség térdre kényszerülni, és azután mégis felállni. - Vince Lombardi
lilu519

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők