Xabi Alonso

Re: Xabi Alonso

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2015.08.03. 22:44

Xabi tökéletes példája annak, hogy miért is kell nagyon vigyázni az igazolásokkal. Anno a fejemet fogtam, hogy minek hozzuk ide őt. Az első félidényében jó volt, így sokan már élcelődtek is azon, hogy a sok antiszurker feleslegesen okoskodott, mert mekkora vétel volt Alonso. Tökéletesen pótolja Kroos-t és minden oké.

Azóta kissé változott a leányzó fekvése. Könnyű azt mondani, hogy hozunk vkit 0,5-1 évre, áthidalja a rövidtávú gondjainkat, aztán majd úgyis parkolópályára kerül. Csakhogy az edző teljesen beleszerelmesedett és már hosszú-hosszú hónapok óta a csapat fő lókötője.
Pluszban Javi hátrébb (a védősorba) szorulhat, Schweini meg lelépett (ha nem is feltétlenül emiatt). Most érdemes visszagondolni, hogy nem lett volna-e érdemesebb átvészelni azt az amúgy nem annyira durva félévet bárki mással, cserében hogy ne kelljen Alonso szánalmas vergődését nézni azóta...

A félreértések elkerülése végett hozzátenném, hogy ez nem elsősorban a játékos ellen irányul. Elvégre aligha szándékosan játszik ilyen fosul az öreg, egyszerűen már ennyire eljárt felette az idő.
Bár más szempontból, ennyi betlizés után talán bennem már lenne annyi tartás, hogy tökösen odébbállok. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni alapon. Persze csak talán, nem egyszerű dolog ez, de kitudja mi lenne a korrekt ilyenkor egy játékos szemszögéből.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: roly makaay » 2015.08.03. 23:12

Alonso azért játszik mert ő a vezér a csapatban pepnél.
A hülye is látja h pep nem jön ki full őszintén a német játékosokkal,nem is bízik bennük és nem is hozzák az elvártat, ezt a fotelből is látni.

Bs el anno elment kajálni, sztem azt hitte ő itt tényleg vezér, de ez csak a látszat, peppel ezzel egytértek.
Lahm se hoz semmit, mondjuk ez a posztja miatt van ahol erölteti, ez az edző hibája.
Müller meg egy tenyérbemászó fickó lehet az életben, nekem az arrogancia jut eszembe, ami aztán a pályán nem jön ki, csetlés botlással arcoskodni nem kéne, kicsit tomikával is elszállt a ló h mást ne mondjak a hisztik mikor lecserélik.
Götze meg mint Messi replika,viccnek is aljas, ő plcsúnyán megbukott.

Pep egyedül boaval lehet elégedett.

Mit gondoltok Bernat nem lesz kezdő a rajtra? Rafi is miért játszik? Nem azért mert olyan super super spíler, hanem mert latin és jobban megérteti magát.

El kell fogadni h nemműködik a kémia és kész.
roly makaay

HozzászólásSzerző: Waldner » 2015.08.03. 23:43

pussybuvar írta:Xabi tökéletes példája annak, hogy miért is kell nagyon vigyázni az igazolásokkal. Anno a fejemet fogtam, hogy minek hozzuk ide őt. Az első félidényében jó volt, így sokan már élcelődtek is azon, hogy a sok antiszurker feleslegesen okoskodott, mert mekkora vétel volt Alonso. Tökéletesen pótolja Kroos-t és minden oké.

Azóta kissé változott a leányzó fekvése. Könnyű azt mondani, hogy hozunk vkit 0,5-1 évre, áthidalja a rövidtávú gondjainkat, aztán majd úgyis parkolópályára kerül. Csakhogy az edző teljesen beleszerelmesedett és már hosszú-hosszú hónapok óta a csapat fő lókötője.
Pluszban Javi hátrébb (a védősorba) szorulhat, Schweini meg lelépett (ha nem is feltétlenül emiatt). Most érdemes visszagondolni, hogy nem lett volna-e érdemesebb átvészelni azt az amúgy nem annyira durva félévet bárki mással, cserében hogy ne kelljen Alonso szánalmas vergődését nézni azóta...

A félreértések elkerülése végett hozzátenném, hogy ez nem elsősorban a játékos ellen irányul. Elvégre aligha szándékosan játszik ilyen fosul az öreg, egyszerűen már ennyire eljárt felette az idő.
Bár más szempontból, ennyi betlizés után talán bennem már lenne annyi tartás, hogy tökösen odébbállok. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni alapon. Persze csak talán, nem egyszerű dolog ez, de kitudja mi lenne a korrekt ilyenkor egy játékos szemszögéből.

Alapjaiban Kroossal nem kellett volna geciznie a vezetőségnek, hanem egyből megegyezni vele. Szinte tutkóra veszem, hogy besértődött a gyerek azon, hogy nem adtak neki kellő bérezést. A Madridban sem Guardiolát szurkálta sosem, hanem magát a klubot. Nyilvánvalóan valamin komolyan berágott, utána meg már kötötte az ebet a karóhoz a távozással.

Akkor pedig kellett valaki, szerintem a kutya nem gondolta, hogy Xabi ekkora latin lover lesz, különben nem Javi súlyos sérülése után, vaktában igazoljuk le, hanem már hónapokkal korábban. Sajnos így jött ki, nem biztos, hogy jobban jártunk volna, ha egy ifit erőltetünk, a BL csoportunk azért húzós volt, és az öregnek komoly érdemei voltak abban, hogy tükörsimán lehoztuk az őszt. Kár, hogy azzal láthatóan ki is fingott teljesen.
Waldner

HozzászólásSzerző: kirsza94 » 2015.09.17. 16:34

Amióta Vidal itt van és elvégzi a piszkos munkát, meglepően sokat javult Xabi játéka. Lehet megint tavaszra elfogy, de ha így folytatja akkor nehéz lesz bárkinek is kiszorítani, mert azok a passzok amiket lenyom nem semmi.

Kíváncsi leszek ha Martinez 100 %-os akkor az ő helyén fog-e játszani vagy védőként számít majd rá Pep.
kirsza94

HozzászólásSzerző: Waldner » 2015.09.17. 21:21

kirsza94 írta:Amióta Vidal itt van és elvégzi a piszkos munkát, meglepően sokat javult Xabi játéka. Lehet megint tavaszra elfogy, de ha így folytatja akkor nehéz lesz bárkinek is kiszorítani, mert azok a passzok amiket lenyom nem semmi.

Kíváncsi leszek ha Martinez 100 %-os akkor az ő helyén fog-e játszani vagy védőként számít majd rá Pep.

Kizárt, hogy Martínez Xabi helyét vegye át szerintem. Ribéry után tükörsimán Javi a legnagyobb kedvencem a csapatból, de Alonso játékintelligenciájának és "szervezőképességének" a közelében sincs. Reálisan jelenleg egy ember válthatja ki szerintem Xabi bát a keretből, az pedig Lahm (Kimmichet még nem veszem egyelőre komolyan számításba).

Ők ketten annyival jobbak "fejben" a többieknél, hogy arra, amire ott szükség van, más nem igazán alkalmas a keretből.
Waldner

HozzászólásSzerző: Tony Montana » 2016.01.23. 11:19

Nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyet írok, de mikor valami szabálytalanságot követ el én azt várom, hogy a bíró a pirosat vegye elő. Legalább így nem játszana a következő meccsen. Nyugodtan lehet nekem esni, én nem bírom ezt az öregembert a középpályánkon! :)
Aki nem bírja a csapatát annak nincs helye a stadionban
Tony Montana

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.01.30. 19:59

Egy valami biztos, hogy Xabi rohadtul nem sérülékeny. Úgy néz ki tavasszal megint sokat kell rá számítani. Az ősz végi pihenői, és rotálása meg a szünet, remélem a tavaszra a legjobb Xabi-t hozza nekünk. :)
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: jani23 » 2016.05.16. 18:23

Ő sem játszik a kupadöntőn !!!

http://www.tz.de/sport/fc-bayern/bayern ... 04429.html

Még jó, hogy Götze egészséges Herr Guardiola !!!! ;)
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: pizarro » 2016.08.26. 23:54

Vajon lőtt ő már gólt az ötös környékéről nálunk? :lol:
pizarro

HozzászólásSzerző: Horten229 » 2016.09.04. 08:17

"2017-ig van szerződésem. Újra meg akarom nyerni a Bundesligat. Meg akarom nyerni
a kupát. Harmadszor is meg akarom nyerni a CL-t a Bayern-nel. Mindent meg akarok
nyerni, amit csak lehet. Aztán talán abbahagyom."
...
"Hogy jobb legyek, arra van szükségem, hogy nálam jobb játékosok vegyenek körül."
Horten229

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők