Joshua Kimmich

Re: Joshua Kimmich

HozzászólásSzerző: Basti » 2017.01.20. 17:22

igazából Kimmich lassan egy az egyben tudná hozni Basti szerepét, nyilván nem akkora rutinnal, de ellenben mozgékonyabb. az összes többi skillje megvan hozzá.
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.06.26. 22:48

Úgy viselkedik a pályán, mint egy igazi főnök, ezt a mostani meccseken is megmutatta. Kicsit olyan, mintha ötvöznénk Lahmot és Schweinit. Nekem már most nagy kedvencem, reméljük, mindenkit meg fog alázni ott a jobb szélen jövőre. :)
argo001

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2017.06.29. 16:48

Egyre jobban tetszik a játéka, szerintem értékesebb lenne egy jobbhátvédnél, főleg hogy jól érkezik az ellenfél kapuja elé
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2017.11.23. 13:14

Brazzo lenyilatkozza, hogy: Nem kell tartanunk attól, hogy Kimmich elhagyja a Bayernt! Csak azt nem veszi figyelembe, hogy ő középpályás és a vezetők spurságának köszönhetően játszik csak jobb bekket! Mi van akkor ha idővel a Barca vagy Real bejelentkezik érte és ott a középpálya közepén kapna lehetőséget akkor majd ő is hosszú távra akar a klubbal tervezni vagy lép?
Kozi31

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.11.23. 18:47

Mondjuk Kimmich egyáltalán nem a vezetők sóhersége miatt játszik jobbhátvédet, hanem mert rohadtul hiányposzt az egész világon. Eközben a belső középpályás poszt pedig a leginkább telített, nemcsak nálunk, de világszerte.

Persze, majd biztos a Real fog neki lehetőséget adni középen, amikor tele vannak ott. A Barcában szabadulhat fel hely, de arra a posztra tucatszámra lehet még klasszisokat is találni. Semmi nem indokolja, hogy annyira ráálljon bárki is egy-egy játékosra, ill. a játékos se számíthat rá, hogy éveken át alapember lehet.

Kimmich azon az áron lehetne a középpályán, hogy kevesebbet játszik. És meggyőződésem, hogy ez minden topcsapatban így van. Így abszolút alapember, a klub egyik legnagyobb kincse, ahogyan Alaba is. Ha ez valakinek nem elég, hát sajnáljuk.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Gronk » 2018.05.02. 12:34

Ez a srác hatalmas!
Remélem itt is fogja majd befejezni a karrierjét!
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018.05.02. 12:56

Már most vezérnek tűnik. Később biztosan az lesz. Egy napon csapatkapitánya lesz a Bayernnek, amennyiben itt képzeli el a jövőjét. Soha nem szabad elengedni!!
Első szezonja jobbhátvédként, 5 gól 17 gólpassz a mérlege, és bár védekezésben még messze van Lahmtól, de úgy látom fejlődik.
A mentalitása az maga a Bayern.
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: argo001 » 2018.05.02. 13:48

Én már csak gyilkosnak becézem. Őrület, milyen szoftver dolgozik benne, 11 Kimmich kéne. :D
argo001

HozzászólásSzerző: Kozi31 » 2018.05.02. 19:01

Év végén nagy lesz a verseny, de szerintem az idei év játékosa Kimmich! A VB selejtezőkön is profin játszott! Egy jó világbajnokságot kívánok neki. ;)
Kozi31

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2018.06.29. 03:29

A vb, és a tavalyi év egyik legnagyobb tanulsága az a kérdés számomra, hogy Kimmich maradjon-e szélső hátvéd?

Ezt még mielőtt bárhova bármit írtam volna leszerettem volna szögezni!

A koncepció vele kapcsolatban rendkívül fontos lenne, és oda kéne figyelni rá. Egyértelműen mindenki látja, hogy mekkora potenciál van a srácban játék tudást, akarást, tehetséget, szorgalmat, mindent tekintve.

Én kicsit még a 3 védős rendszerben való "szélsővédőségét" is átgondolnám, még ha az önmagában is előre lépés lenne neki.

Persze örülök, hogy a jobbvédő poszt le van tudva viszonylag jól, és a felállásokat is sokszor jó magam is, úgy írom, hogy Kimmich valahol ott kap szerepet. Azonban nem szeretném azon kapni magam pár év múlva, hogy:

a.) A jobbik eset, ha még "csupán" idő kieséssel rájövünk hova is való Ő, sőt a mostani pár év jót is tett neki szerintem.

b.) A rosszabbik, ha egyrészt "elfecséreljük", másrészt ha ezzel demotiváljuk esetleg (egyenlőre nem lehet szerencsére Őt ):)

A másik meg a Götze eset. Gondoltam ide írom, hogy azért sokszor elfelejtjük, hogy mennyire jól játszott a srác. Kimmich mindenképp összetettebb, és Götze hibás a pályafutásáért, de itt megemlítenék egy két dolgot:

a.) habár nem bírom a spanyolokat, és nem is értek egyet velük a módszereik alapjaiban, DE! Muszáj megérteni, hogy a kollektív jó csapat is fontos, de annak részei a nagyon komoly kiemelkedő tehetségek, és természetesen bizonyos dolgokkal leszabályozzák, rendszabályozzák őket, ami kell is... de őket is meg kell becsülni. No nem kell alájuk rendelni mindent- eleve nyilvánvaló pénzügyi háttér munkák nélkül életképes se lenne sport értelemben-, de a taktikát, csapatot felépíteni cask úgy lehet, ha ők mondjuk azért fontos szempontok. Gondolok itt arra, hogy HABÁR GUSZTUSTALAN, ami történik spanyolhonban, de a józan ész alapján, és igen sok egyéb alapon is, elronthattuk pl Götzet. Mire gondolok? Folytatom:

b.) Annyira nem lehet kollektivistát játszani, amennyire szerintem Götze meg volt kötve (persze lehet itt jönni, hogy mégsem volt annyira jó-no talán ezért is?- vagy hogy a tisztelet hiányzott belőle, az alázat? -igen a végére mindenképp ezért nem is mondom, hogy ne menjen a francba, sokkal inkább azt mondom, hogy itt mit hibáztak el vele kapcsolatban, és erre egy elemzés, meg Kimmichre, mintsem az Ő felmentése, ezt értsétek jól!-

c.) Tehát mire gondolok: szerintem nem volt a taktika annyira ráépítve, mint amennyire kell, vagy nem volt annyira figyelembe véve Ő, mint amennyire kell (nos a Robbery duónak itt egy kis kritikát fel tudok sorolni a zárójelben, hogy bizonyos "jogos" kivételezések bizonyos szinte másnak is jártak volna nem csupán nekik, habár teszem hozzá RENGETEGET tettek a csapatért, de van olykor kontra produktivitásuk az utóbbi években ebben szerintem -no ezért nem kell a nagy egót meg elengedni szerintem paradox, de nem egymást kizáró, hanem egymást segítő gondolatok értstétek jól! :) - akár arra is gondolok itt, mint Dougla Costa "visszahúzása" a robbeni nyilatkozattal..stb.-

d.) Tehát mitől vártuk, hogy Ő német Messi legyen? Az egy dolog, hogy amit csináltak/csinálnak a Messi, CR kapcsán, mind a "Világ", mind a saját klubjaik, az nem csupán nem helyén való, hanem gusztustalan, mert nyilván jók, sőt Világ legjobbjai IS, de annyira nem, közel sem, amit kiszuperáltak belőlük. Azonban itt a Bayernnél, ezt mi elfelejtettük egy- két esetben pl Götzénél, hogy azért a korrekt, és megfelelő támogatás nélkül -ami nem gusztustalan- nem lehet kihozni.nemhogy bárkiből, de még egy zseniből sem sokszor a legjobbat ( vagy nem is kell, elég a harmónia, és az kihozza jogosan, tisztán a teljesítményt!).

e.) Tehát mire gondolok? Nem kell mindenkinek neki passzolni, nem kell mindenkinek a seggét nyalnia, nem kell az ami a spanyoloknál van, eleve összetettebb a dolog, és aranylabdát, így sem nyerne az adott játékos -habár kéne, meg a rendszeren is javítani kéne...:) ), de a fejükre is állhatnának kihoznánk belőle a maximumot, és a klasszis szintet, ha -figyelmbe vesszük őt fajsúlyosan a taktikában, a pozicióját tekintve, teret adunk a kreativitásának. önbizalmat adunk neki, és ezáltal az ilyen pontok mentén alakítjuk ki az egész játékunkat, aminek egy pontja Ő, de fajsúlyos, és kellő megbecsüléssel vica-versa... kellő jogos alapokkal fel van építve mind a csapat, mind a játékos. Win-Win szitu lenne, és a gányt is el lehetne kerülni, meg elvi bomlást is, ilyen kisebb "kivétellel", ami erősíti a szabályt, de valahol mégsem elvtelen. :) Valahogy a nagy pénzes igazolásnál is néha ezt kéne alkalmazni... a cél szentesítheti az eszközt, ha az eszköz nem öli meg ezáltal a célt -így az elveket- és arányaiban előre lépünk vele, mintsem hátra. :)

f.) Kimmichben nagy alázatot látok, de intő példaként gondoltam leírom, mégha ezer szálon más is a helyzet... sokkal inkább a történet tanulsága a lényeg, mintsem hogy Götze pályafutását felmentsem, inkább az az igazság, hogy jó alany volt sok tekintetben, ahhoz hogy ezt a filózófiai "érdekességet" levezessem, hiszen itt ügye a fajsúlyosság egyfajta hipotézisen is alapul. :)
Kontár Béla

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők