Douglas Costa

Re: Douglas Costa

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2016.10.16. 12:47

Ha már Coman kapcsán felmerült Costa, akkor bizony neki is alaposan össze kell kapnia magát, mert megrekedt egy szinten. Nem tudom, hogy ebben mekkora szerepe van a sérüléseknek, de tartok tőle, hogy ennél többről van szó.

Egy szimplán jó játékosként érkezett, de egy ideig úgy tűnt, hogy képes megugrani azt a szintlépést, ami egy Bayernbe érkezéskor kell és akár Robbéry helyére is beérhet. Jót tett neki a környezetváltozás, pozitívan hatott rá az extra kihívás, ismeretlenül új impulzust hozott ide, ki tudja mi volt az oka, de működött.
A szezon második felére azonban kissé befásult, elfáradt és az ellenfelek is alaposan kiismerték, így jelentősen visszaesett a teljesítménye. Az elitklub szintjén nézve azt lehet mondani, hogy visszasüppedt a középszerűségbe, ami már ahhoz itt kevés, hogy alapemberként építsünk rá.

Egy igazi klasszisnak az az ismérve, hogy a következő két alternatíva közül az egyik jellemzi.
Vagy lehetetlen kiismerni, készüljön is róla bármilyen elemzés vagy legyen akármennyi személyes tapasztalat, mégis tud olyan váratlant húzni, amivel becsapja az ellenfelet és nem tudják megállítani. Ilyen pl. Messi, Ribéry vagy akár egy formában lévő Müller is.
A másik, hogy noha pontosan tudják mi fog történni, az is történik, mégse tudják elkerülni, mert annyira jól csinálja, hogy védhetetlen. Ilyen mondjuk C. Ronaldo vagy Robben.

Costa egyelőre fennakadt ezen a szűrőn, igazán változtatni nem tud a játékán, a megszokott húzásait viszont már elég jó hatékonysággal védekezik le. Persze még semmi nincs veszve, de számolni kell azzal az eshetőséggel, hogy ez így is marad és egy remek rotációs embernek jó lesz a brazil, de Robbéry pótlására más után kell nézni.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.02.05. 15:09

Costa lenyilatkozta, hogy egyáltalán nincs kizárva a távozás.
Tegnap este végiggondoltam, ki lenne az, akitől - ha úgy alakul - meg lehetne válni, és sok pénzt látnánk viszont érte. Vidal mellett Costa jutott az eszembe...
Legalábbis ha jönne egy olyan 45-50 milliós ajánlat, én elgondolkodnék rajta. Nagyon magas szinten kezdett, aztán visszaesett, és nem tudja elérni azt a minőséget, amit tavaly ősszel képviselt.

Azt is hozzá kell tenni, hogy az interjú a BILD-ben jelent meg, ami nem feltétlenül jelent szentírást.
argo001

HozzászólásSzerző: OliKahn » 2017.02.05. 15:45

Nekem eddig szimpatikus volt Costa, de ha ez igaz, akkor nem oké. Nagyon nem oké. Lényegtelen, hogy komolyan gondolja vagy csak több lóvét akar, ilyen akkor sincs.
Danke Jupp Heynckes!
OliKahn

HozzászólásSzerző: Gronk » 2017.02.05. 15:50

Hát igen, a Bayernnél ilyet nem nyilatkozunk, főleg ha meg is kapja az ember a megfelelő játékidőt, és ő meg is kapja!
Ekkora zsoldos lenne? Kicsit kiábrándító volt ezt olvasni, már persze ha tényleg ez hangzott el. Mindent összevetve amúgy elég jó játékosnak tartom, és korban is rendben van. Meglátjuk mi lesz vele..
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.02.05. 16:24

Amennyiben valóban ott van benne a távozási szándék és ennyi klubb érdeklődik iránta.... én eladnám. Egy jó kis 70 milliós Kínai ajánlat nem jönne rosszul. Sanchezt, meg Dembelét pedig megvesszük a helyére.
szabi90

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.02.05. 17:49

Érdekes lenne a váltás, de tény, hogyha a siker helyett a pénz diktál nála, akkor nyélbe üthetünk egy big deal-t, amiből a játékospolitikánkat figyelembe véve alsó hangon(!) 2 játékost veszünk.

Én kedvelem, az 1 az 1 elleni szituációkban jó, van lövőkedve, gyors szélsőről van szó, habár szvsz ő igazából a Jupp féle időszakban élte volna fénykorát, akkor a csapat átrobogott az ellenfelem, míg Pep óta a megfontolt támadásvezetés jellemző. Amit nem szeretek benne, hogy beadni nem tud, erővel belövi és ennyi, amikor meg nem akar passzolni, akkor meg 0 szögből is kapura lő.

Évek óta azt mondom, hogy szívesen látnám már, hogy gazdaságilag megremeg a Premier League (viszont a Bajnokok Ligája top4, top8 között is elnéznék egy, legfeljebb két angol csapatot, mert amit az elmúlt években művelnek az kritikán aluli), de ami Kínába megy az még undorítóbb számomra, mint ami az angoloknál megy, persze ez már nem a témához tartozik. :D
Bayern90

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.02.05. 18:30

Én már régebben is gondoltam rá, ha valaki nagyot akarunk igazolni, akkor lehet érdemes lenne eladni Costat. Vagy akár kettőt is igazolhatnánk.

Pedig nagyon jó volt egy félévig a brazil, de ki kell használni, hogy most jó árban el tudjuk adni. Én akár egy Griezmann-Sanchez, vagy Carrasco pakkot is el tudok képzelni, de ez más topik. A lényeg, rengeteg olyan játékos van, akinek van egy adott szintje, és vannak jobb idényei, de nem világ, vagy extra klasszis. Klasszisnak klasszis Costa, de nekünk a céljainkhoz más kell. Hazard, Griezmann, Sanchez, esetleg Carrasco, de Ő is kérdőjeles. Griezmann más kategória nálam. De persze, ezek celeb nevek, a lényeg, hogy egy olyan valakit fogjunk, aki Costanal jobb, nem sérülékeny győztes típus illik ide, és Ribery, vagy Robbenhez hasonló karaktert tud hozni (tehát legalább vagy olyan jó passz király irányító, mint Ribery szélsőben, vagy olyan Robbenes gól lövős, de a lényeg a különbséget bármikor jelentse az ellenfél, és a csapatunk között, ez nincs meg Costaban vagy néha, és itt nem arra gondolok, hogy nem lehet rossz meccse nagy meccsen itt másra gondolok, remélem jól kifejeztem magam, és átment mi az, amire gondolok!
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: jasw » 2017.02.05. 19:36

Várjunk azért, mi igaz ebből, lehet, hogy csak a Bild kavargatja a barnát. Mindenesetre Costa ideigazolásában szerintem nagy szerepe volt Guardiola személyének, és Ancelotti alatt ő is kevésbé találja magát, mint Pep alatt tavaly ősszel.

Ezzel együtt általánosságban is azt mondom, hogy aki nem akar itt játszani, attól meg kell válni. Ha fejben nincs itt egy játékos teljesen, akkor nem fog tudni az elvártaknak megfelelően teljesíteni. A játékospiac jelenlegi állapota mellett pedig igen könnyen lehet jó üzleteket kötni, ha az ember eladni szeretne.
jasw

HozzászólásSzerző: akos89 » 2017.02.05. 20:32

Ha tényleg ilyen érzések kavarognak benne, akkor az a teljesítményére is kihatással van. Draxler példája is mutatja, mennyit számít a közeg, hogy érzi magát a játékos.
Emellett azért teljesítmény terén nyugodtan magába nézhet Costa. Az első őszi félévét leszámítva totál nulla, nem Bayern szint. Volt 2-3 jól eltalált bomba gólja azóta. ennyi maradt meg a szerencsétlenkedésén kívül. Már Guardiola alatt is elkezdett dadogni.

Vidal a másik akit jó pénzért szintén elengednék. A Schalke ellen jót nevettem, amikor kontra indult és nem bírt futni az ellenfél után, így egyszer csak megállt. Az életmódját figyelve még jó 1.5 évet jósolok neki ilyen szinten. A sérülékenységről ne is beszéljünk.
akos89

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.03.14. 17:00

Costa egyre komolyabban pattog a hírek szerint, elégedetlen a játékpercekkel és a fizuval, a Juventus pedig állítólag vinné.

Nem értem Costát, a játékperceket illetően semmiképp (a fizuját hirtelen nem vágom). Több szerepet kapott a bal oldalon eddig, mint Ribéry, annyira pedig nem játszik jól, hogy rászolgáljon a feltétel nélküli kiszolgálásra. Szóval ha beesik egy kellően ütős (50 feletti) ajánlat, és ha ennyire menni akar, én bizony elgondolkodnék az elengedésén, de csak abban az esetben, ha kellő minőséggel tudjuk pótolni.
argo001

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők