Arturo Vidal

Re: Arturo Vidal

HozzászólásSzerző: Steve75 » 2015.08.08. 22:07

Waldner írta:Nem láttam a szerdai meccset, de ahogy emlékszem a BL-ben is a két csatár mögött játszott a Real elleni két meccsen Vidal. Szerintem ki lehet egy bulimeccsen próbálni Őt ott, főleg úgy, hogy a Madrid "agya" a Modric-Kroos duó, akik alapból nem közvetlenül a Mi védősorunk előtt tevékenykednek, így egy feltoltabb Vidallal kellemetlenebb szituba lehet őket hozni.

Bizonyos meccsekre szerintem nem baj, ha van 1-2 váratlan húzás a tarsolyban, persze sokkal szebben mutatna a dolog, ha Vidal mögött nem az Alonso-Thiagó páros lenne ilyen esetben, hanem mondjuk egy Rode-Thiagó-Höjbjerg hármas... De szerintem egy vajaskenyérkupa meccsen belefért a dolog (főleg, hogy a BBC nem is játszott).

/Egyébként egy jó kis 4-1-2-1-2-es, gyémántközéppályájú csapatot úgy megnéznék egy ilyen kp felállásban: Javi-Rode-Vidal-Thiagó...:D A széleket ezzel erősen feladnánk, de olyan szép bunkeres kontrafocit lehetne ezzel letolni, hogy még a nagy Zsozé is elszégyellné magát...:D/

BL győzelem évében a Bayern - Barca meccsen bizony 37% - 63% volt a labdatartás aztán a vége 4:0 lett, bizonyos helyzetekben most is nagyon jól jönne egy ilyesfajta mentalitás (ellenfélhez választott taktika) a farok méregetés helyett amit az elmúlt 2 évben tapasztalhattunk a BL elődöntőkben. Idén elválik, hogy Guardiola csökönyös szamár maradt-e vagy tanult a hibáiból.
Steve75

HozzászólásSzerző: Waldner » 2015.08.08. 23:43

Steve75 írta:
Waldner írta:Nem láttam a szerdai meccset, de ahogy emlékszem a BL-ben is a két csatár mögött játszott a Real elleni két meccsen Vidal. Szerintem ki lehet egy bulimeccsen próbálni Őt ott, főleg úgy, hogy a Madrid "agya" a Modric-Kroos duó, akik alapból nem közvetlenül a Mi védősorunk előtt tevékenykednek, így egy feltoltabb Vidallal kellemetlenebb szituba lehet őket hozni.

Bizonyos meccsekre szerintem nem baj, ha van 1-2 váratlan húzás a tarsolyban, persze sokkal szebben mutatna a dolog, ha Vidal mögött nem az Alonso-Thiagó páros lenne ilyen esetben, hanem mondjuk egy Rode-Thiagó-Höjbjerg hármas... De szerintem egy vajaskenyérkupa meccsen belefért a dolog (főleg, hogy a BBC nem is játszott).

/Egyébként egy jó kis 4-1-2-1-2-es, gyémántközéppályájú csapatot úgy megnéznék egy ilyen kp felállásban: Javi-Rode-Vidal-Thiagó...:D A széleket ezzel erősen feladnánk, de olyan szép bunkeres kontrafocit lehetne ezzel letolni, hogy még a nagy Zsozé is elszégyellné magát...:D/

BL győzelem évében a Bayern - Barca meccsen bizony 37% - 63% volt a labdatartás aztán a vége 4:0 lett, bizonyos helyzetekben most is nagyon jól jönne egy ilyesfajta mentalitás (ellenfélhez választott taktika) a farok méregetés helyett amit az elmúlt 2 évben tapasztalhattunk a BL elődöntőkben. Idén elválik, hogy Guardiola csökönyös szamár maradt-e vagy tanult a hibáiból.

Jó, ez megint általánosítás, ezerszer átrágtuk már szerintem, hogy az idei Barca elleni odavágó az ittléte alatti legszarabbul levezényelt meccse volt Guardiolának, de a tavalyelőttivel nem nagyon tudunk mit csinálni, Mardidból mások is eljöttek már 0-1-el, ráadásul lehetett volna kecsegtetőbb is az eredmény, mert a lehetőségeink ott is megvoltak legalább egy 2-1-es vereségre. Otthon meg beszoptuk az első két rögzített helyzetet 20(?) perc alatt... Ez nem attól függött, hogy kitámadunk-e vagy nem, mert 0-2 után nyilván meg kellett mindent próbálni, a Jupp féle csapat se állt volna vissza 0-3-as állásnál szerintem...:D Sajnos lekontráztak minket, de ez benne volt, az első két gólt nem kellett volna benyalni, de az elég független volt attól, hogy mennyire támadtunk.:)

/De mondhatnám a BVB elleni utolsó bajnokit is, ahol elég passzív focit nyomtunk, ahogy emlékszem a beszámolókra./
Waldner

HozzászólásSzerző: sch333 » 2015.08.18. 19:47

Sokat dob rajta a bőrnadrág ... :)
https://www.facebook.com/fcbayern.en
sch333

HozzászólásSzerző: Tony Montana » 2015.10.21. 19:21

Valahogy nekem eddig kevés amit mutat, remélem felveszi a ritmust és vezéregyéniség tud lenni!
Aki nem bírja a csapatát annak nincs helye a stadionban
Tony Montana

HozzászólásSzerző: Basti » 2015.10.29. 14:25

Tony Montana írta:Valahogy nekem eddig kevés amit mutat, remélem felveszi a ritmust és vezéregyéniség tud lenni!

egyetértek, nekem eddig csalódás.
az elején jól kezdett, sokat futott és szerzett labdát, de azóta bekényelmesedett talán.
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

HozzászólásSzerző: lilu519 » 2015.10.29. 23:35

Vidaltól nekem is hiányzik az igazi agresszív ellentmondás nem tűrő játék.
Külön figyeltem mostanában, de valahogy mindig csak a biztosat látom, ott van egészen elöl, tovább adja a legközelebbi embernek, de ez kevés .Hátra is inkább Thiágot szoktam látni visszaérni, aki elől is jobban színezi a játékot.
A versenyhelyzet viszont, szerintem doppingolni fogja. Thiago-Alonso páros elég biztos és előre is megvannak az emberek, szóval ha kezdő akar lenni, ennél többet kell mutatni.
Az igazi dicsőség térdre kényszerülni, és azután mégis felállni. - Vince Lombardi
lilu519

HozzászólásSzerző: argo001 » 2015.10.30. 00:07

A tavalyi Schweinsteigernél jobb formát mutat (persze a csúcs Schweinitől messze van még). Szerintem nincs nagy baj Vidal játékával, csak annyian mutatnak fantasztikus teljesítményt, hogy a "simán jó" eltörpül. Ugyanez volt az érzésem Götzével kapcsolatban is, amíg le nem sérült.
argo001

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2015.10.30. 02:07

Bízom benne. Elvégre, neki mégis új ez a közeg, ez a játék, viszont már elég rutinos. Nála szerintem közrejátszhat a kevés szünet, amit kapott a Copa Amerika után, ahol elég rendesen gyalulták őt, na meg a random lábtördelős dél-amerikai válogatott meccsek mostanában... nem biztos, hogy fölöslegesen bele akar menni párharcokba, tartanak a sérülésektől.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: dani15 » 2015.10.30. 10:26

Basti Fantasti írta:
Tony Montana írta:Valahogy nekem eddig kevés amit mutat, remélem felveszi a ritmust és vezéregyéniség tud lenni!

egyetértek, nekem eddig csalódás.
az elején jól kezdett, sokat futott és szerzett labdát, de azóta bekényelmesedett talán.

Én inkább betudom a rendszer áldozatának amikor ő a pályán van alonso mellett/előtt az a poszt a tehermentesítő zongora cipelőé aki biztosít de sokszor érdemben nem tud hozzá tenni a játékhoz vagy épp a helyzetek kialakításához pláne h eddig a sérülések következtében többnyire 3 védős felállásunk volt és oda kell a biztosíték(igen volt 4 védős is de akkor Alaba volt Boa mellett ő meg csak "botcsinálta" középsővédő)!

Na meg sztem közre játszik a sérülése is és a kevés szünet. Az alapozás kihagyása sokat számít ezt Benatía és anno Javi is lenyilatkozta az első évükben.
dani15

HozzászólásSzerző: jasw » 2016.02.03. 12:38

jasw

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők