Kingsley Coman

Re: Kingsley Coman

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2016.10.16. 11:03

Pontosan erről van szó. A keretnek kell mélység is, nem lehet csak 13-14 emberre tervezni. Ez nem úgy működik, hogy nem kell Coman, sőt adjunk el még egy csomó csereembert, aztán abból kijön egy klasszis Robbéry utód és nullával kihoztuk az üzletet. Mert oké, csak ki fog játszani eltiltás/sérülés/formahanyatlás/rotálás/fáradtság esetén?

Szóval Comanra úgy kell tekinteni, hogy ha nem vesszük meg 20-ért, akkor venni kell egy kiegészítőt helyette, ami ráadásul jó eséllyel nem jön ki annyiból. Robbéry pótlását meg akkor is ugyanúgy meg kell oldani és zsebbe kell nyúlni.
Én úgy látom, hogy pont akkor marad kisebb esély a francia és holland klasszisunk érdemi pótlására, ha Coman helyett kiadunk 30-35-öt mondjuk egy Depayra vagy Sterlingre.

Götzét egyértelműen alapembernek szántuk, csak nem igazán jött be. Neki se feküdt volna, hogy a peremen legyen, ettől függetlenül én őt is inkább kölcsönbe engedtem volna először valahova. Ez amúgy Comannál is egy opció lesz, ha megvesszük.
Shaqiri pedig egyre kevésbé tudott hozzátenni csereként is, úgyhogy kölcsönadtuk. Az Interben se tudott túl sokat kezdeni magával, így nem kellett. Nagyon sajnáltam, de azóta nem képes semmi kiugrót az asztalra tenni, mondhatni az idő minket igazolt.

Egyébként annak ellenére, hogy eddig jogos döntésnek tűnt mindkét eset, annyiból meg is sínylettük a dolgot, hogy Götze után jött nem kevesebbért egy eddig (persze még nagyon kevés ideje volt) ugyanolyan bukó Sánches, Shaqiri helyett pedig vagy sokkal drágábban Costa vagy kicsivel drágábban jöhet Coman, ahogy vesszük.
Szóval ezek se épp azt mutatják, hogy olyan könnyelműen érdemes lenne adni-venni a játékosokat, ha valaki nem váltja meg a világot. Igenis hozni kell egy Griezmannt vagy Alexist, aztán jóval kevésbé fog azon vakarózni bárki is, hogy rotációs emberként mi a helyzet Comannal.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Waldner » 2016.10.16. 12:23

argo001 írta:Jó, akkor tartsuk meg.

Én amondó vagyok, ha Shaqirit, meg Götzét el tudtuk küldeni azért, amiért, akkor ennyi erővel Comant is el tudjuk/el fogjuk küldeni.

Nagyon remélem, hogy összekapja magát a gyerek, mert amit idén eddig mutat, az egy kövér nulla.

Azért egy valamit ne feledj: Götze 3 (najó, sérülések miatt legyen 2,5), Shaqiri pedig 2 idényen keresztül nyújtotta azt a nagy kövér nullát. Egyiküknek sem volt még csak ahhoz fogható féléve sem nálunk, mint a francia tavaly ősze (Shaqiri konkrétan 2,5 idény alatt összesen nem tudott annyi jó meccset produkálni, mint Coman tavaly ősszel, de Götzénél is rezeg a léc szerintem).

A srác már NÁLUNK is megmutatta, hogy lehet rá számítani bizonyos szituációkban, ezt a másik kettő rohadtul nem mondhatta el magáról. Ezek után alig több, mint egy idény után azokhoz hasonlítani, akik legalább 2,5 szezont "léhűtöttek" nálunk (bár tény, hogy Shaq első idénye átlagos volt, akkor még reménykedtünk, és Götzének is volt egy 5-6 meccses fasza szakasza), nem érzem teljesen jogosnak, pláne a tavaly őszi teljesítménye után.

Ez nem jelenti azt, hogy innentől az a félév mindent megmagyaráz majd és 2 év múlva is abba kell kapaszkodnunk, de Costánál például nem hallom ezeket a nagy kövér nullákat, pedig a tavaly ősze nem volt kiugróan jobb a franciánál, azóta meg Ő is lejtmenetben van, nem mellesleg 4-5 évvel idősebben...
Waldner

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.10.16. 12:56

Dehogynem, csak nem füleltél eléggé. Costánál is jó párszor felmerült, hogy mi volt ez a tavasz a fantasztikus ősz után?! Csak az ő helyzete annyiban más, hogy nála nincs olyan opció, hogy visszatáncolhatunk az üzletből. Őt megvettük, azzal kell főzni, ami van.

Comanról annyit jegyzetem meg, hogyha ez a tendencia folytatódik nála, akkor komolyan elgondolkodnék azon az opción. Ha ilyen teljesítményt fog nyújtani a továbbiakban, akkor nem látom azt, hogy akár csereemberként segítsen a későbbiekben. Persze, volt tavaly jó néhány olyan szituáció, amelyben számíthattunk Comanra, és ő nem is vallott szégyent, ugyanakkor a jelenlegi teljesítmény többet nyom a latba, mint a múltbéli.

Azt is figyelembe kell venni, szükségünk van-e igazi szélsőkre, vagy a hármas támadósorban a két szélső ember befelé húzódva fog játszani. Az én személyes véleményem az, hogy igen, szükség van, de ebben a kérdésben Ancelotti dönt majd - ez is lehet egy szempont, amikor döntésre kerül a sor.

Coman sok kritikát kap, ahogy az elmúlt napokban is lehetett olvasni, a vezetőség sem teljesen elégedett vele. Szóval a valóságtól nem teljesen elrugaszkodott elképzelés az, hogy esetleg nem tartjuk meg.
argo001

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2016.10.17. 22:35

Costa sérüléssel bajlódik 1-2 meccs megszakítással fél éve,miközben Coman dobja a betliket.Volt egy brutálisan jó -világszínvonalú-ősze,meg egy átlagos tavasza.
Coman mikor játszott világszínvonalon?
sandorbayern

HozzászólásSzerző: stevee » 2016.10.17. 23:33

Coman 19 vagy max. 20 éves, ebben az életkorban simán benne van a hatalmas formaingadozás. Costa már 25 évesen érkezett hozzánk, kész játékosként. Nem lehet egyelőre összehasonlítani őket, mert teljesen más szakaszában vannak a pályafutásuknak. Az más kérdés, hogy a Bayernnél egy 20 éves gyerek sem fog éveket kapni arra, hogy felépítse magát. Na jó, max. 2 évét, aztán utána mehet Isten hírével, ha nem tud teljesíteni.
stevee

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.11.11. 13:32

Coman két hónapra kidőlt.

Átok ül ezen a csapaton.
argo001

HozzászólásSzerző: procee » 2016.11.11. 15:05

Csak, hogy idézzek egy cikkből...
"Elszakadt az ínszalag a térdében és a bal bokájában törést észleltek."
Hát, ez véletlen sem 2 hónap lesz... Márciusig szerintem nem fog pályára lépni.
procee

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.11.27. 20:13

Nagyon rossz, ez a sérülése. :( Most nagyon sok értékes infót veszítünk azzal kapcsolatban, hogy mennyire is lehet jó Ő főleg Ancelceottival.

Mindezek ellenére még mindig a megtartása mellett vagyok. Mondjuk az nagyon nem lenne jó, ha sérülékeny lenne.

Azonban a felgyorsult fociban, ha van, akit jobban el tudunk képzelni, vagy egy klasszis leigazolását megakadályozná, akkor inkább engedjük el, egyébként szerintem jó üzlet lenne.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2016.11.28. 21:04

Ebben az idényben azt hiszem ő már nem sok vizet fog zavarni
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.06.27. 18:44

Kingsley Coman has been placed in custody for domestic violence against his ex-girlfriend [Europe1]

Zajlik az élet...
Bayern90

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők