Philipp Lahm

Re: Philipp Lahm

HozzászólásSzerző: rogozsin » 2015.05.02. 23:51

Középpen szerintem is csak egy átlagot hoz, semmi extra, se előre, se hátra.
Azon a poszton egy Rode jobb.
Viszont Rafinha meg egy kutyaütő, sokkal jobb lenne, ha Lahm lenne ott.

Ezt a vak is látja, de Pep?
rogozsin

HozzászólásSzerző: dani15 » 2015.05.02. 23:59

Basti Fantasti írta:
FERWIN írta:Lahm középen játszatása!
Lahm nyilván jobb az eredeti posztján mint box to box középpályásként, vagy a "védők elött" középpályásként de itt sem sz@r, mint ahogy egyesek azt szajkózzák meccsről mecsre. Az átlagot üti itt is.
Hogy miért játszik itt?
Szerintem (taktikai) ötletként indult, majd a sorozatos középpályás sérülések miatt rendszerré vált. Röviden ennyi.

itt a mai "szar" teljesítmény:
http://www.fourfourtwo.com/statszone/22 ... per-anchor

dehát ezek csak szar statok - amiból a kicker féle kóklerek is dolgozn ak. sehol sincsenek az igazi szakértelemtől

statok alapján Müller a legjobb játékosunk csak épp a játék képe k.rvára nem ezt igazolja.... ;)
dani15

HozzászólásSzerző: Horten229 » 2016.08.29. 14:18

29.08.2016 08:27
Ancelotti mondta a napokban róla: "Meggyöződésem, 39 éves koráig játszhatna".
A Kaiser is ezt a véleményt erősíti, Lahm nyugodtan játszhatna 38 éves koráig,
ő is akkor hagyta abba.

Egyébként Löw csütörtökön mondja meg ki lesz az új ELF kapitány.
Horten229

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.11.09. 11:36

Lahmban felmerült, hogy nem tölti ki a 2018-ig szóló szerződését, hanem még idén befejezi pályafutását.
argo001

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2016.11.10. 19:40

Ezen nem csodálkozom. Mindent elért és sokat robotolt, ez pedig ilyen korban már kijön. Mivel sokoldalú, egy lazább poszton még eljátszhat pár évig, mint Stefan Reuter annó, de kérdés, hogy ő motivált e erre.
Van ugye magánélet is, ha így döntene, akkor is csak a kalapom tudnám emelni. Az elmúlt 10 év játékosárol van szó.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2016.11.10. 22:04

Nekem az a furcsa, hogy azért ő sem egy annyira idős játékos. Ugyanez volt/van Schweinival is, azt is furcsállottam. Vagy lehet ennyi számít, hogy milyen korán berobbantak? Vagy az, hogy kifejezetten melós és robotolós spílerek voltak mindketten?
32 évesen azért még kevesek szoktak ilyen szinten a visszavonulásról filozofálgatni. A válogatottságot már le is mondták mindketten, Lahm ráadásul jóval hamarabb. Csak remél tudom, hogy a jelenlegi teljesítménye csak egy hullámvölgy, nem pedig "kiégett".

A későbbiekre meg leginkább az a kérdés, hogy mennyire hajlandó "ellötyögni" valahol, illetve mennyire ragaszkodik a klubhoz. Ez emberfüggő, van aki úgy dolgozza fel az idő múlását, hogy mindig lejjebb és lejjebb adja a szintet, elmegy más klubokba, de folyamatosan játszik, mert élvezi. Mások meg úgy, hogy maradnak, a padra szorulnak, majd a szögre akasztják a cipellőt, mert nem akarják/tudják megtenni, hogy a csúcsidőszakukhoz képest csak vegetáljanak a pályán.

Lahm amúgy amellett, hogy még nem is olyan öreg, egy kifejezett hiányposzton játszik. Világszinten sincs akkora konkurenciája, minden topklub nagyítóval keresi a klasszis jobbhátvédeket, leginkább más posztokról való átneveléssel enyhítenek a hiányon.
Szóval ha még egy jó szinten stabilizálni tudja a játékát, akkor elég jó helyzetben van. Meg persze mi is, mert jó lenne legalább addig kihúzni vele, amíg vagy fel nem tűnik a megfelelő utód a nagyvilágban, vagy nem sikerül mondjuk Kimmichet "betörni" oda.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Szkafi92 » 2016.11.11. 10:09

Teljesen meg tudom érteni. 32 éves, sok szép sikert ért el, sokat örömet adott a klubnak is, az elfnek is. Az egész eddigi életét a labdarúgásnak adta, de eljutott oda tudatilag, hogy már fontosabb az egészség, a család, úgy általában szeretne egy kicsit civil lenni. Biztos vagyok benne, hogy nem fog levezetni sehol hanem abbahagyja.
Mi a legnagyobb kiszúrásos társasjáték?? Az ÉLET.
Szkafi92

HozzászólásSzerző: jasw » 2016.11.11. 10:16

Szerintem ez összefüggésben lehet azzal, hogy ki milyen korban, és milyen szinten robban be. Ha megnézitek, Rooney is a kiégés jeleit mutatja, mert egyszerűen hiába 30 éves még csak, ha már 13-14 éve nyomja a legmagasabb szinten. Egyszerűen elfogy benne az ember. Szerintem Lahmmal is ez a szitu.
jasw

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.11.27. 20:38

Én azt hittem, hogy Ő egy Cafú lesz itt, de be kell látnom, míg a Brazilnak muszáj volt sokáig fociznia, és így tervezni, addig Lahm meg él az eszéből is. Meg nyilván nem lehet, így összehasonlítani két játékost, meg a mai fociban eltöltött éveket sem, mert Lahm 5 évvel kb Cafú előtt van visszavonulást tekintve mégis rengeteg meccs van már most is a lábában.

Meg itt a publikum, ügye minden idősebbel kritikusabb. Ha azt nézem... és nem akarna visszavonulni mégsem Lahm, akkor lehet most van egy kicsit rosszabb időszaka, aztán lehet megint lenne egy jobb. Persze azért a saját szervezetét Ő érzi, de amennyiben azt mondanák neki, hogy "muszáj" maradnia, akkor el tudná végezni a feladatát, úgy gondolom.

De mivel egy nagyon intelligens emberről beszélünk, így abszolút nem "muszáj" játszania, sőt lehet, úgy gondolja pályán kívülről a stábban jobban végezné a feladatát, már mint a pályán.

De másrészt azért a kp-s játékának köze van az Ő döntéséhez is, ebben biztos vagyok-továbbra is-, olyan értelemben, hogy kp-n talán még egy kicsit jobban elélne a rutinjából. De ez nem tökéletes ötlet, mivel egyszerre jobb védőben a legjobb, másrészt talán neki sem jó, ha ide oda pakolgatják. Ugyanakkor a mostani 4-3-3-ban Kimmichel tudják cserélni egymást pihentetni lehet...stb.

Ami még fontos, hogy lehet -sőt biztos- maximalista a fickó, és ha nem tud egy évben maxot hozni, akkor neki meg, amit írtam nem fekszik, hogy túl "periodikusan" játszik (mint esetleg Cafú, mert azért nagy szám volt a fickó, de Lahmhoz hasonlítva pl sokkal másképp volt, ügye felépítve, meg a szervezet is más mindenkinek).

Én szerintem -legalábbis bízom benne-, hogy egyfajta "biztosításként", és jóindulattal nyilatkozott, hogy nincs kizárva, hogy visszavonul, ugyanis nem akar csalódást okozni, és látszik Ő a klubbért van.

Egyébként, ha egy meglepően sikeres évet produkálnánk tavasszal pl, egy nagyon áhított Bl győzelem. Akkor, úgy gondolom visszavonulna a csúcson. Ha érzi, hogy most Ő még 2018-ban egy utolsó nagy rohamra képes, és tényleg egy hajszál hiányzik, akkor benne van még 1 év, ráadásul az utódlás is lehet egy átmeneti dolog sok pihivel.

Bárhogy dönt, meg lesz az oka, és egy nagy játékostól búcsúzunk, de ami megnyugtató, ott lesz a háttérben utána. :)
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: gabinho11 » 2017.02.07. 22:36

Állítólag meghozta a döntését és meg is beszélte már a vezetőkkel, az idény végén visszavonul, viszont nem vállalja egyelőre a sportigazgatói pozíciót sem...

http://www.fussballtransfers.com/bundes ... yern_74159
gabinho11

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők