Renato Sanches

Re: Renato Sanches

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2016.09.19. 12:34

Csak a saját nevemben beszélhetek:a metakommunikáció a pályán,a játékhelyzetek során adódó döntések sugallják ezt a képet.Például ne vágjon képeket a cserepadon,ne kezdjen el cselezni azért,hogy megmutassa-ő ezt tudja(főleg,hogy bele is sül).
Mondok ellenpéldát:Bernatot sokat szapultam az évek során,de ez nála sosem merült fel,tette a dolgát szorgalmasan,ahogy tőle telt.
Nyilván még fiatal,sok év lehet előtte.Még nincs nagy tétje a játékának.Együtt figyelhetjük majd a játékát,hogy mennyit fejlődik.A tehetség legyen bármilyen fiatal valaki megmutatkozik.Meglátjuk.
(Kifejezetten jó hozzállású külföldi játékos D. Costa és Alcantara is-szóval nem a cselezés a lényeg,hanem,hogy az mennyire öncélú -,ami bennük megvan,azt -egyelőre- nem látom Sanchesben...)
sandorbayern

HozzászólásSzerző: Waldner » 2016.09.19. 12:48

sandorbayern írta:Csak a saját nevemben beszélhetek:a metakommunikáció a pályán,a játékhelyzetek során adódó döntések sugallják ezt a képet.Például ne vágjon képeket a cserepadon,ne kezdjen el cselezni azért,hogy megmutassa-ő ezt tudja(főleg,hogy bele is sül).
Mondok ellenpéldát:Bernatot sokat szapultam az évek során,de ez nála sosem merült fel,tette a dolgát szorgalmasan,ahogy tőle telt.
Nyilván még fiatal,sok év lehet előtte.Még nincs nagy tétje a játékának.Együtt figyelhetjük majd a játékát,hogy mennyit fejlődik.A tehetség legyen bármilyen fiatal valaki megmutatkozik.Meglátjuk.
(Kifejezetten jó hozzállású külföldi játékos D. Costa és Alcantara is-szóval nem a cselezés a lényeg,hanem,hogy az mennyire öncélú -,ami bennük megvan,azt -egyelőre- nem látom Sanchesben...)

Ez szerintem pusztán a portugál bajnokságból fakad: ott nyilván ették a cseleit, próbálja itt is a "megszokott" játékát hozni, de az láthatóan nem jó egyelőre. Én nem csak a cseleinél érzem ezt egyébként, hanem ott is, hogy rengetegszer hátulról szerelik. Mintha nem számítana rá, hogy onnan is támadhatnak. Ez lehet persze azért, mert a védők nem ugranak el a cselre, így nem tud előrébb jutni, vagy azért is, mert nem jó még a kommunikációja a csapat többi tagjával (nem tudom, legalább angolul tud?).

Én ezt egyelőre abszolút természetesnek látom, eljött abból a közegből, ahol Ő volt a csapat agya és mindenese kis túlzással, időbe fog telni, mire megszokja, hogy itt máshogy mennek a dolgok. Én nagyon bízom benne (és a trénerekben/vezetőkben), hol tudnák jobban levágni a "vadhajtásait", ha nem ott, ahol Robben és Ribéry évek óta a csapat hasznos tagjai? :)
Waldner

HozzászólásSzerző: lilu519 » 2016.09.19. 13:14

Szerintem nem kéne még vészharangokat kongatni, 3 meccs után. Vidál bár valóban nem lógott ennyire ki tavaly, de ő kiforott klasszisként érkezett, még is téli szünetig elégedetlen volt vele mindenki. "Nincs helye a rendszerben, mit akar játszani, miért mond ilyet ő a legjobb a posztján, amikor nem is." Aztán tavasszal meg az egyik legjobbunk volt.
Sanchesnek is időt kell hagyni belerázódjon. Az eb-n nagyon fel lett magasztalva, pedig ott is néha voltak bagatel hibái, rövid passzokat vétett el egymás után, de a sok jó megoldásai mellett eltűntek. Most ez fordítva jön le az új közegben, ahol nem is érzi úgy a társakat, nagyobb a nyomás.
Én nem látom benne azt hogy arrogáns lenne, vagy nem küzdene. Ha eladja a labdát fut visszaszerezni, sokat van játékban, ott van mindenütt, csak nem hatékony a párharcait javarészt elveszíti. A cselezés a játéka része, mint Thiagonak (aki már visszább vett) nem akar egyből szabadulni a labdától, ami sokszor gondot okoz, mert nem jönnek be úgy mint a Benficába, keményen belépnek elé.
Az igazi dicsőség térdre kényszerülni, és azután mégis felállni. - Vince Lombardi
lilu519

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2016.09.19. 16:10

Egyelőre szerintem is kifejezetten csalódást keltő a játéka, de még nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Ezt a hozzáállásos dolgot meg megint nem értem. Götze-nél is előjött, hogy mennyire flegma, nem is akar igazán, tojik az egészre stb.. Most ugyanez kezdődik Sanches-nél is, pedig szerintem nincs ilyen gond. Mindenkinek megvan a saját stílusa, nem mindenkin látszik ugyanúgy a hajtás vagy motiváció.

Az viszont biztos, hogy most még elég komoly fék a csapatban. A pedig erősen kérdéses, hogy mennyi lehetőséget fognak tudni adni neki eztán. Egy hatalmas tehetség, aki egy valag pénzért jött, így illene játszania, de ha ezt nem képes a teljesítményével kiharcolni, akkor ez káros a csapatnak.

Én már a leigazolásakor azt mondtam, hogy kölcsön kéne adni. Lehet szerették volna, ha először itt is kap némi időt beilleszkedni, felvenni a fonalat és kiderül mennyire tud gyorsan asszimilálódni. Ha ez így folytatódik, akkor tuti elengedném legalább fél szezonra valahova, leginkább a BuLi-n belül.
Főképp mert Vidal és Javi nagyon stabilak, de Alonso és Kimmich is remekül kezdték a szezont. Mellettük ott van még Thiago is, szóval jelenleg senkit nem mellőznék amiatt,hogy a portugál lehetőséghez jusson. Az őszi szezonban még elmegy a dolog, kellő rotáció mellett, de a kritikusabb időszakban már problémás lehet a szitu.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Gronk » 2016.10.01. 15:55

Na talán lassan-lassan felveszi a tempót ?
(mai pár megmozdulása alapján EDDIG)
Mia san mia !!
Gronk

HozzászólásSzerző: procee » 2017.06.18. 08:33

Nos, tegnap az U 21-es EBn Portugália 2-0 ra verte Szerbiát. Sanches csereként beállva a második gól előtt zseniális gólpasszt adott. Én még mindig azt mondom, meg kell tartani ezt a srácot! Lehetőséget kell neki adni!
Igazából nem kapott lehetőséget a bizonyításra sem, nehogy már így írjuk le őt. Nagy hiba lenne...

https://www.youtube.com/watch?v=vjcHEwcjhq4
procee

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.06.18. 10:09

procee írta:Nos, tegnap az U 21-es EBn Portugália 2-0 ra verte Szerbiát. Sanches csereként beállva a második gól előtt zseniális gólpasszt adott. Én még mindig azt mondom, meg kell tartani ezt a srácot! Lehetőséget kell neki adni!

Anno Shaqirivel is így kezdtük, volt egy- két Puskásdíjas gólja, és megvettük !!!
Sanchesnek nem sok időt adott Carlo, enyhén fogalmazva, de ha beállt nemtudott két jópaszt egymás után prezentálni !!!!

Esetleg adjuk kölcsönbe a Hoffenheimnek, hogy szokja a BL-t is !!!
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.06.18. 10:26

Shaqirinek kiváló egyéni képességei vannak, csak esze nincs a játékhoz. Renatóval nem ez a helyzet, ez a kiugratás zseniális megoldás volt ötlet szintjén is, és a megvalósítás is tökéletes. Meg kell adni neki a játéklehetőséget a fejlődéshez, vagy ha azt nem tudjuk biztosítani a zsúfolt középpálya miatt, akkor adjuk kölcsön.
misafeco

HozzászólásSzerző: procee » 2017.06.18. 11:41

Egy ilyen kiugratás valóban nem azt mutatja, hogy ne lenne esze a játékhoz. Fizikailag is kiemelkedik a korosztályából. S nem szabad elfelejteni, hogy még mindig csak 19! éves, (Shaq már nem tiniként érkezett) szinte még gyerek. Nem értem, miért kel egyből elítélni, mikor tényleg sansza sem volt formába jönni stb. Butaság lenne csak úgy szélnek ereszteni. Egy jó kölcsönadás kell neki, ahol folyamatosan játszhat. (Ha már itt nincs annyi lehetőség....bár lett volna idén is...)
procee

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.06.18. 12:40

A kölcsönadás lenne a legjobb opció, csakhogy Sanches maga is megemlítette, hogy el akar menni.
argo001

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők