Carlo Ancelotti

Re: Carlo Ancelotti

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.04.28. 20:30

Megfontolandó, de ez már az első pontnál megdől. Carlo nem fog 10 évig maradni.
argo001

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.04.28. 20:34

10 év alatt 5-6 elődöntő, 2 döntő és 1 győzelem nem rossz az egyre erősödő riválisok ellen. Bár ennél szerintem jobb eredményeket is el lehet érni a következő 10 évben, de elégedetlen semmiképp nem lennék.

Ez azt is jelentené, hogy a dominanciánk jelentősen csökkenne a Bundesligában, vagy legalább egy csapat ki tud emelkedni a többi közül annyira, hogy komoly kihívó legyen. Ez nem elképzelhetetlen.

Az, hogy saját nevelésekkel, vagy nem, számomra nem annyira fontos. Még az se, hogy német, vagy más nemzetből vannak a játékosaink. De ha 6 saját nevelés beférne a kezdőbe, az azt jelentené, hogy az utánpótlásnevelés jó nagyot fejlődött. :)

Ha pisztolyt tartanak a fejemhez, hogy döntenem kell, talán igent mondanék.
misafeco

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.08.09. 19:47

Őszintén szólva, én sem vagyok elégedett az új igazolásokkal, sok esetben nem is értem ezeket. James szerintem nem az, akire szükségünk volna, nem tudom miért nem jött szélső vagy cserecsatár, miért nem adjuk kölcsön Renatot, vagy ha már ő marad, akkor minek Rudy, tényleg ér-e ennyit Tolisso. Az se tetszik, hogy Javi védő lesz, pláne ha emiatt Boateng kiszorul és távozik.

Az elmúlt szezonnal se vagyok maradéktalanul elégedett, de azért nem ragadtatnám úgy el magam, mint többen teszik. Ha betli lesz a szezon, akkor elő lehet venni Carlot és követelhetjük a távozását, de egyelőre indokolatlannak érzem.
A felkészülési meccsek egyáltalán nem érdekelnek. Tavaly pedig a bajnokság tükörsima volt, a BL-ben pedig épphogy kiestünk a végső győztes Real ellen, messze nem okoztunk csalódást, nem kellett szégyenkeznünk abban a párharcban. Nem úgy, mint mondjuk egy Barcának vagy éppnekünk az azt megelőző években. (Bírókat hagyjuk is).
Igazából az egyetlen számomra igazán jelentős tüske a német kupa, amit elbaltáztunk. De ezt leszámítva szerintem egyáltalán nem futottunk rossz idényt. Ha a Real ellen csak 1-2 kulcsmomentum jobban jön ki, akkor könnyen lehet, hogy Carlo lenne a félisten. Miközben ezek a nüanszok tipikusan nem rajta múltak. Nem ő hagyta ki a tizit, nem őt kellett kiállítani és nem is ő mutatta fel a pirosakat.

Szóval várjunk még azzal, hogy lekapjuk a 10 körméről a talján papát. Ugyan meggyőződésem, hogy idén a BL-ben jóval nehezebb dolga lesz annak, aki nyerni akar, de nem vagyok annyira pesszimista. Nem mondom, hogy mi volnánk az esélyesek, de továbbra is le lehet ülni egy Barca, Juve, PSG vagy akár Real elleni meccs elé is, hogy vélhetően nem megszégyenülve kell felállni a székből.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.08.09. 21:47

pussybuvar írta:Az se tetszik, hogy Javi védő lesz, pláne ha emiatt Boateng kiszorul és távozik.

Nekem az igazat megvallva tetszik. Nincs olyan topcsapat a világon, aki végigtol egy idényt 3 belsővédővel minket leszámítva. Az eredmény látszik is, Alaba/Kimmich a védelem tengelyében, vagy rosszabb esetben a sérült Hummels/Boateng. Eltiltások, sérülések által talán a leginkább megtizedelt poszt, örülök, hogy végre van megfelelő mennyiségű és minőségű emberünk oda. Én elsősorban támadásban nem látom a koncepciót, a védelem papíron nagyon jól fest, talán Rafinha kivételével. Mert arra nem számíthatunk, hogy Kimmich minden meccset végigjátszik.
misafeco

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.08.10. 08:38

Nem az baj, hogy ha eltiltások, sérülések stb. vannak, akkor kényszerből bekerül oda Javi. Sőt, ez tök jó, ezzel egyetértek. De alapból játsszon inkább a vkp poszton, ahova való, hátul meg a Boa-Hummels páros tökéletes. A BuLiban meg Süle is jó, ha épp hiány van, elvégre neki is játszania kell vmikor.
Én Javit csak akkor tenném hátra, ha egy erősebb és fontosabb meccsen épp nem bevethető a Boa-Mats duó. Amúgy se ártana, ha a középpályán se csak "törpék" szaladgálnának. Papíron egy Javi-Vidal páros brutál, kösse fel a gatyát, aki át akar szambázni egy ilyen középpályán. Ha pedig támadóbb szellemben akarjuk tolni, akkor ott van Thiago, akit lehet visszavontabban játszatni mellette. Meg ugye Renato és Tolisso is ilyesmi figura.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.08.10. 19:33

pussybuvar írta:Nem az baj, hogy ha eltiltások, sérülések stb. vannak, akkor kényszerből bekerül oda Javi. Sőt, ez tök jó, ezzel egyetértek. De alapból játsszon inkább a vkp poszton, ahova való, hátul meg a Boa-Hummels páros tökéletes. A BuLiban meg Süle is jó, ha épp hiány van, elvégre neki is játszania kell vmikor.
Én Javit csak akkor tenném hátra, ha egy erősebb és fontosabb meccsen épp nem bevethető a Boa-Mats duó. Amúgy se ártana, ha a középpályán se csak "törpék" szaladgálnának. Papíron egy Javi-Vidal páros brutál, kösse fel a gatyát, aki át akar szambázni egy ilyen középpályán. Ha pedig támadóbb szellemben akarjuk tolni, akkor ott van Thiago, akit lehet visszavontabban játszatni mellette. Meg ugye Renato és Tolisso is ilyesmi figura.

Lássuk meg mi lesz ha Boateng visszatér, neki azért nagyon összekéne kapnia magát. Tavaly nem volt meggyőző és a Martinez, Hummels védőpáros egyszerűen sokkal jobb teljesítményt nyújtott. Martinez az egyik legjobb VK volt a világon mikor ott játszott, de védőként is teljesítményben Hummels után a második.
szabi90

HozzászólásSzerző: Fußballmeister » 2017.09.10. 20:34

Nemrég olvastam Carlo Ancelotti Csendes vezetés című könyvét. Nagyon érdekes, amit Cristiano Ronaldo mondott Ancelottiról a könyben:

“Az újságírók gyakran kérdeznek az edzőimről. Sokan számos dologban hasonlítanak egymásra. Például Carlo és Sir Alex Ferguson, nagyon hasonló emberek. Mindketten olyanok, mint egy családfő - más típusú családfők, de mindketten megvédik a családjukat és mindent megtesznek azért, hogy a játékosok kibontakoztathassák a tehetségüket. Egyikük számára sem a taktika a legfontosabb dolog. Még Carlónál sem fektettünk különösebb hangsúlyt a taktikára, bár Ő Olaszországból jött. Mielőtt Madridba került, arra gondoltunk, mivel olasz, biztosan rengeteg taktikai edzésünk lesz majd, aztán megérkezett Carlo - és nem voltak taktikai edzések. Azt mondta: “Ezzel a csapattal nem kell sokat taktikázni. Ezekkel a játékosokkal csak gólokat kell rúgni”

Ha egy edzőnek ilyen a mentalitása, a támadójáték a legfontosabb számára, a védekezést is kevesebbet gyakorolja a csapat. Természetesen megszervezi a hátsó alakzatot, de nem taktikázza agyon a meccseket, ahogy más edzők és nem a kontrákra épít. Carlo nem ilyen. Régebbi játékosai azt mondták, hogy más kluboknál rengeteget foglalkozott a taktikával, de itt, a Realnál nem. Ennak talán az az oka, hogy AC Milannál vagy a Paris Saint-Germainnél nem voltak olyan játékosai, mint a Read Madridnál: tehetséges és motivált futballistái."

Ismerős? Nagyon jó eséllyel nálunk is hasonló történik. Valószínűleg ennek a következménye, hogy sokan azt érezzük, hogy taktikailag nem sok elképzelésünk van. Nincs egyben a csapat. Nálunk játszik 3 világklasszis belsővédő, a védelmünk még sincs úgy szervezve, ahogyan gondoltuk.

A könyv többi része alapján Ancelotti legfőképpen egyébként a játékosokkal kialakított bensőséges kapcsolatainak köszönheti a sikereit. Több játékos elmondása szerint, Carlot annyira tisztelik és szeretik a játékosai, hogy mindent megtesznek érte a pályán. Ez egybevág azokkal a nyilatkozatokkal, amiket a játékosok mondtak róla, miután megérkezett Münchenbe.

Sajnos összességében úgy fest, hogy ez a felfogás nálunk nem megfelelően működik. Én a hétvégi Hoffenheim elleni zakótól függetlenül úgy gondolom, hogy legkésőbb a szezon végén szerződést fognak bontani vele, valószínűleg már keresik az utódját.
Fußballmeister

HozzászólásSzerző: hunterka48 » 2017.09.12. 12:49

Most olvasom Nagelsmann Eurosportnak adott nyilatkozatát,hát én a "főnökség"helyében nem is gondolkodnék azonnal elhoznám...Ő is ezt akarja,nincs miről beszélni...
hunterka48

HozzászólásSzerző: procee » 2017.09.12. 14:32

Ennyi pénzért én is szívesen barátkozom, diskurálgatok a csapatunk tagjaival!:D
Alibi focista helyett, alibi edző! :D Forradalmi! :D
procee

HozzászólásSzerző: procee » 2017.09.15. 09:15

Állítólag, idén Ancelotti mester felé az elvárás a BL negyeddöntő, illetve a Német kupa döntő.
Amennyiben ezen feltételek nem valósulnak meg, a klub elbúcsúzhat az edzőtől.
procee

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők