Carlo Ancelotti

Re: Carlo Ancelotti

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.09.15. 16:06

procee írta:Állítólag, idén Ancelotti mester felé az elvárás a BL negyeddöntő, illetve a Német kupa döntő.
Amennyiben ezen feltételek nem valósulnak meg, a klub elbúcsúzhat az edzőtől.

Nekem ez édes kevés.
Bayern90

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.09.15. 23:12

Bármi lehet a kieséses szakaszban, főleg a BL-ben, főleg azt tekintve, hogy milyen brutál csoportok vannak, ahol a 2. helyezettek is esélyesek lehetnek akár a végső győzelemre. Így nekem BL-t tekintve nincs elvárásom: hogy a legjobb 16, vagy a legjobb 8 között esünk ki, szerintem mindegy. Tovább nem hinném, hogy jutnánk. :(

A német kupában két ellenfél lehet: a Dortmund és a Lipcse. Ezek közül az egyikkel most fogunk játszani, ha már rögtön kiesünk, Carlo meg is érdemli, hogy elzavarják. A Dortmund elleni meccsek megint olyanok, hogy bármilyen eredmény kisülhet belőlük.

Nem tudom, hogy pusztán az eredmények mennyiben legitimálnák Ancelotti maradását. Ha például ugyanilyen botrányos marad a csapat játéka, indokolt hamarabb megválni tőle.

Másrészt érdekelne a forrás, ahol ezt mint elvárást lehozták. :D
argo001

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.09.16. 09:48

Nem sok értelmét látom ilyen módon megszabni az elvárásokat. Amit egyértelműen ki lehet tűzni kötelező célként, az a bajnoki cím. Ha az ezzel a kerettel egy ilyen mezőnyben nem jön össze, akkor az az edző mehet.

A német kupával azért nincs értelme foglalkozni ilyen téren, mert ugyan hazai fronton nyilván mindig a győzelem az elvárás, viszont bármikor összejöhet egy rosszabb meccs. Ráadásul a sorsolás is lutri. Arról nem is beszélve, hogy mondjuk egy esetleges BL siker esetén mégis ki a fenét érdekelne mi történt a kupában... Szóval felesleges kitűzni, hogy itt nyerjünk, mert ha esetleg mégse jönne össze, akkor se ez lesz a mérvadó.

A BL-ben meg ez a "jussunk el valameddig" nem túl jó megközelítés. Most ha rögtön az elején összekerülünk mondjuk egy Reallal, akkor miért lenne cinkeseb kiesni, mint egy szerencsés sorsolással mondjuk az eldöntőben egy AtMa vagy MU szintű csapat ellen? És ehhez ráadásul még csak nem is feltétlenül kell nekünk benézni a csoportot, elég ha egy erős rivális csak 2. lesz, akkor mi hiába nyerjük a miénket, megszívhatjuk.
Nekem sokkal fontosabb az, hogy ki ellen esünk ki és milyen játékkal. Ilyen szempontból pl. sokkal jobbra értékelem a tavalyi szereplésünket, ahol egy félig elcsalt meccsen épp hogy kiestünk a Real ellen, mint amikor korábban esélytelenül leégtünk. Szóval a célok megfogalmazásánál is erre koncentrálnék.

Én nem bontanám így szét a két kupát. A bajnokság kötelező, emellett vagy német kupa siker, vagy pedig egy kifejezetten erős BL szereplés. Sok szempontból lutri mindkettő sorozat, de egyikben se jön össze érdemi eredmény, akkor az így együtt már sokkal kevésbé írható a pech számlájára.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2017.09.20. 07:18

Szerintem se a lényeg a végső helyezés. A keretünk eleve képes elérni bár mit. A BLhez egy kis szerencse is kell mellesleg. A lényeg inkább a mutatott játék, a csapategység, az akarat lesz. Mert ha ezek nélkül esünk ki ekkor akkor, na az lesz a baj. Remélem nem fog bekövetkezni. Könnyen lehet, hogy idén odaérünk, főleg hogy hosszabb a keretünk idén, hátul és elöl is.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.09.25. 16:50

Jó lenne végre koncepciót is látni a dolgokban. Nekem továbbra is az a bajom főképp Ancelottival, hogy van egy jó kerete -ami lehetne jobb is-, de nem panaszkodhat, és össze vissza van a kp, a védekezés nincs meg, most megint a vezetőség, és Ancelotti között kompromisszumosak a dolgok vagy mi van ennek semmi értelme.

Uliék, meg a mai Világban nagyonm rosszul gondolják, meg szerintem a sztárjaink sem gondolják hasonlóképpen, hogy most "átmenet" van. Persze nem lehet mindig nyerni, de meg kell próbálni, és nm rendezhetjük le azzal, hogy most van 1-2 fiatalunk és építkezünk. Főképp Ancelottival, akinek láthatóan nincs koncepciója, a fiatalok meg később leléphetnek a mostani sztárjaink meg most. Ezért mondtam , hogy vízválasztók ezek az évek, most ebben is versenyhátrányban vagyunk az Angolok felszívtak mindent, lehet nézegetni, meg várni, aztán mindenki a nyakunkon lesz, mert az idő megy, és lesz pl egy PSG, egy City korszak, egyből 2-3 Bl címek ott vannak nekünk meg semmire semmi garancia nincs, szóval totál homály ez a gondolkodás ebben a tekintetben.

Az egy más dolog, hogy az őrült költekezésnek valóban egy jó akadémia az ellenszere, és a koncepció lenne, ami nincs, pedig lehetne, és Ancelotti személyisége nagyon illene ide a vezetőséghez, mert rugalmas, rafinált, de hogy most mi van vele azt nem tudom, várni meg 10 évet köszi nem akarok, az a fiatalítás még odébb van.

Szóval ami egy jó házasságnak tűnt, az nincs. Persze tudom, és tartom is, hogy Ancelottinak baromira "kell" a mák a sikerekhez -amúgy is kell, de ő neki sok helyen jól jött ki a lépés-, de ennyire koncepció nélküliséget nem láttam tőle sehol, és megcsinálhatná itt a maga szerencséjét, még ha innen is nézem. Nem tudom honnan került kakaó a palacsintába, de nem jól mennek a dolgok.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Littbarski » 2017.09.28. 01:08

Minden tiszteletem Ancelottié ,egy fantasztikus trénernek tartom , tisztelem becsülöm de itt megbukott.. van ez így .. nem tud itt kiteljesedni.. nincs sok értelme tovább ennek a házasságnak.
Littbarski

HozzászólásSzerző: Wolf » 2017.09.28. 09:41

Littbarski írta:Minden tiszteletem Ancelottié ,egy fantasztikus trénernek tartom , tisztelem becsülöm de itt megbukott.. van ez így .. nem tud itt kiteljesedni.. nincs sok értelme tovább ennek a házasságnak.

"A szakács is csak azzal főz, ami rendelkezésére áll."

A keret nem megfelelően lett kialakítva, de ez nem mentség!

A tegnapi kezdő összeállítását meglátva szerintem sok fan fogta a fejét.
Wolf

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2017.09.28. 10:21

Itt nálunk Ancelottibol nem látok semmit, amit korábbi csapatainál csinált. Se védekezés (Milan)
Se kontra ( Chelsea, némileg Real), se támadas stb. Olyan mintha még mindig formálódna valami, de ennyi ideig?
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: Wolf » 2017.09.28. 10:29

FERWIN írta:Itt nálunk Ancelottibol nem látok semmit, amit korábbi csapatainál csinált. Se védekezés (Milan)
Se kontra ( Chelsea, némileg Real), se támadas stb. Olyan mintha még mindig formálódna valami, de ennyi ideig?

Én is elgondolkoztam azon, hogy miért esett vissza Acelotti. A tegnapi kezdője, és nyilatkozata megdöbbentő.

Nincs rendben az öltöző, ez már biztos. Alapembereink látványosan estek vissza.
Wolf

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.09.28. 12:55

A legfrissebb hírek szerint ez Ancelotti utolsó napja Bayern-edzőként.

Amennyire vártam, hogy jöjjön, legalább annyira várom most, hogy el is menjen...
argo001

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők