Carlo Ancelotti

Re: Carlo Ancelotti

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2017.09.28. 12:57

argo001 írta:A legfrissebb hírek szerint ez Ancelotti utolsó napja Bayern-edzőként.

Amennyire vártam, hogy jöjjön, legalább annyira várom most, hogy el is menjen...

Egy ket jatekos is sejtelmesen fogalmazott, illetve tegnap a kamera ketszer is mutatta Van Gaalt a lelatorol, meghozza jegyzeteles kozben.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: mpali » 2017.09.28. 13:52

Az a baj hogy Tuchel sem lenne jobb. Dortmundban megették reggelire a játékosok.
mpali

HozzászólásSzerző: pizarro » 2017.09.28. 14:27

FERWIN írta:tegnap a kamera ketszer is mutatta Van Gaalt a lelatorol, meghozza jegyzeteles kozben.

Mondjuk olyan is volt a kezdő, mintha ő állította volna össze. Még Früchtl-t berakta volna, akkor tutira elhiszem. :)
pizarro

HozzászólásSzerző: Anvil » 2017.09.28. 18:12

pizarro írta:
FERWIN írta:tegnap a kamera ketszer is mutatta Van Gaalt a lelatorol, meghozza jegyzeteles kozben.

Mondjuk olyan is volt a kezdő, mintha ő állította volna össze. Még Früchtl-t berakta volna, akkor tutira elhiszem. :)

Lájos ?
Bitte nicht schon wieder !
Szerintem Uli a mosófával kergetné végig Münchenen :mrgreen:
Anvil

HozzászólásSzerző: nationalelf » 2017.09.29. 08:34

Az volt az érzésem a meccs után, hogy Carlo direkt trollkodot egy nagyott.
Tudta, hogy ő itt már sok spagettit nem fog megenni. Ezért felküldött egy össze-vissza forgatott kezdőt.
Mint, amikor valakit kirúgnak és még gyorsan letöröl minden adatot a céges gépről...
Vagy csak meg akarta mutatni, hogy sem Salihamidzic, sem Sagnol nem pofázhat bele mit csinál, és nem kérheti számon....
nationalelf

HozzászólásSzerző: Wolf » 2017.09.29. 14:05

nationalelf írta:Az volt az érzésem a meccs után, hogy Carlo direkt trollkodot egy nagyott.
Tudta, hogy ő itt már sok spagettit nem fog megenni. Ezért felküldött egy össze-vissza forgatott kezdőt.
Mint, amikor valakit kirúgnak és még gyorsan letöröl minden adatot a céges gépről...
Vagy csak meg akarta mutatni, hogy sem Salihamidzic, sem Sagnol nem pofázhat bele mit csinál, és nem kérheti számon....

Érdekes hírek kaptak napvilágra Ancelottival kapcsolatosan.

Több játékossal nem volt felhőtlen a kapcsolata, ezt szinte sejtette mindenki. Hummels, Boateng, Robben, Ribéry, Müller vezéregyéniségek. Ez már jelentős szám csapaton belül.

Sagnol megbízását nem fogadta örömmel, de a vezetőség döntött. Salihamidžić érkezése is adhatott még egy tüskét számára.

Az olasz megbukott! Várható volt, de a hírekben megszellőztetett részletinfók alapján egyértelmű.

Én személy szerint örülök ennek, nagyobb edzőnek gondoltam, mint amit mutatott. Az igazi okok meg úgysem derülnek ki.

Köszönjük a vele elért eredményeket. De ez a házasság nem jött be
Wolf

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.09.30. 15:37

Rengeteget buktunk ezzel a Carlo-sztorival. Eredményekben még hagyján, mert én továbbra is úgy gondolom, hogy nem volt rossz a tavalyi szezonunk, idén meg még nincs veszve semmi. Ellenben szét lett verve a csapat minden téren, ami már problémásabb. De még ez se akkora vész, mert ha találnak egy megfelelő embert, aki rendet tesz és tisztelik, akkor egy Bayern hamar kilábalhatna ebből.

Ami a legnagyobb baj, hogy itt maradt egy nagyon rossz összetételű keret, amit vélhetően az olasz szája íze szerint pakolásztak össze. Esélyes, hogy pl. a jelen keret adta lehetséges rendszerebe szerintem nem illő James is miatta lett leigazolva. Más játékosok meg nem jöttek, ő elhúz, a kula meg marad. Az meg nem nagyon fog működni, hogy egy most vett Tolisso vagy kölcsönvett James rögtön le is lépjenek.

De én nem is értem, hogyan mehetett ennyire félre ez a projekt. Azért az öreg nem rossz edző, a csapat meg azért nem épp gyenge. Miért nem működött ennyire látványosan a dolog? Ráadásul nem is hírlik róla, hogy annyira ellentmondásos vagy balhés személyiség lenne, akivel ne lehetne egyezni...
Amit meg váltig nem értek, hogy ha vki ennyire nem passzol a csapathoz és nem tud kijönni a játékosokkal, az hogy nem derül ki előtte. Miért kell ilyet idehozni? Ancelotti a világ egyik leghíresebb edzője, bejárta a világot, mindenki ismeri.
Ha nem is mindenki személyesen, de nehogy már egy ilyen kaliberű figuráról ne lehessen belőni, hogy milyen. Nyilván nem a játékosok dirigálnak és döntik el ki legyen az edző, az nem lenne jó. De alapszinten fel lehetne mérni, hogy kivel mennyire akarnának együtt dolgozni. Hiába nagy edző pl. Mourinho, de ha a vezéregyéniségekről lehet tudni, hogy utálják és nem akarnak vele együttműködni, akkor hülyeség idehozni. Nem lehet a fél keretet elkergetni egy ember miatt, annyit senki nem ér.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Fußballmeister » 2017.10.01. 18:14

pussybuvar írta:Rengeteget buktunk ezzel a Carlo-sztorival. Eredményekben még hagyján, mert én továbbra is úgy gondolom, hogy nem volt rossz a tavalyi szezonunk, idén meg még nincs veszve semmi. Ellenben szét lett verve a csapat minden téren, ami már problémásabb. De még ez se akkora vész, mert ha találnak egy megfelelő embert, aki rendet tesz és tisztelik, akkor egy Bayern hamar kilábalhatna ebből.

Ami a legnagyobb baj, hogy itt maradt egy nagyon rossz összetételű keret, amit vélhetően az olasz szája íze szerint pakolásztak össze. Esélyes, hogy pl. a jelen keret adta lehetséges rendszerebe szerintem nem illő James is miatta lett leigazolva. Más játékosok meg nem jöttek, ő elhúz, a kula meg marad. Az meg nem nagyon fog működni, hogy egy most vett Tolisso vagy kölcsönvett James rögtön le is lépjenek.

De én nem is értem, hogyan mehetett ennyire félre ez a projekt. Azért az öreg nem rossz edző, a csapat meg azért nem épp gyenge. Miért nem működött ennyire látványosan a dolog? Ráadásul nem is hírlik róla, hogy annyira ellentmondásos vagy balhés személyiség lenne, akivel ne lehetne egyezni...
Amit meg váltig nem értek, hogy ha vki ennyire nem passzol a csapathoz és nem tud kijönni a játékosokkal, az hogy nem derül ki előtte. Miért kell ilyet idehozni? Ancelotti a világ egyik leghíresebb edzője, bejárta a világot, mindenki ismeri.
Ha nem is mindenki személyesen, de nehogy már egy ilyen kaliberű figuráról ne lehessen belőni, hogy milyen. Nyilván nem a játékosok dirigálnak és döntik el ki legyen az edző, az nem lenne jó. De alapszinten fel lehetne mérni, hogy kivel mennyire akarnának együtt dolgozni. Hiába nagy edző pl. Mourinho, de ha a vezéregyéniségekről lehet tudni, hogy utálják és nem akarnak vele együttműködni, akkor hülyeség idehozni. Nem lehet a fél keretet elkergetni egy ember miatt, annyit senki nem ér.

Szerintem sajnos összejöttek itt a dolgok most egyszerre. Összességében elég valószínűnek tűnik, hogy Ancelotti a klubnál lévő összes probléma áldozata lett.

- Balhézik egymással Hoeness és Rummenigge, hogy hogyan tovább előre
- Visszavonult Lahm, akinek ezek szerint ekkora szerepe volt az öltözőben és a pályán
- Visszavonult Xabi Alonso, aki a középpálya lelke volt
- Igazoltunk 1-2 borzalmasat és teljesen feleslegeset (James, Tolisso)
- Robben és Ribery helyzete és hozzáállása alapvető probléma a klubnál
- Elkezdtek elégedetlenkedni a játékosok az átigazolások miatt is (Lewa/Müller)
- Odatették Ancelotti mellé Sagnolt és Brazzot.

Ezek összességét nem tudta kezelni Ancelotti, mert Ő egyáltalán nem ilyen személyiség. Azért működött valószínűleg tavaly jobban minden, mert ott volt Lahm, aki rendett tartott legalább az öltözőben. Ettől függetlenül összességében a vezetőséggel van itt a legnagyobb probléma, ez jól látszik a fent leírtakból is. Őrültek háza van jelenleg a Bayernnél. És azóta van ez, amióta visszatért Hoeness.
Fußballmeister

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.10.01. 18:55

Sajnos valóban Ancelottin csattant az ostor, ez így jött ki, ez több rétű, mert nagyban hibás Ő is, de vannak itt más dolgok is.

Guardiola sem igazolt igazán Robbery helyett+ sérülékenység az egész csapatra jellemző volt. Ez nagy baki. Ha most Ribery miatt MEGINT nem jött senki, az vicc kategória. Jönnek itt sokan azzal, hogy nem hagyjuk cserben egymást. Persze. Maradjon itt Ribery fogadja el a csere szerepet, és motivátorként, és legendaként visszavonulhat. De mivel, ezt nem látjuk, így nagyobb kárt okoz... egy BL győzelemért-amit a csapat hozott össze vele- meddig kéne, ezt tűrni, vagy a hűségéért? Rendben imádom a fickót, de megkapta a pénzét érte, elérte a hőn áhított sikereit is, és senki nem bántaná, sőt imádná továbbra is, hogyha beilleszkedne a rendszerbe -nem csicskulást, nem egyebet várok el természetesen, Ő egy hatalmas egyéniség- de jobb, ha belátja úgy lesz Ő is még sikeresebb, ha másképp pozicionálná magát. De Ő egy példa.

Ehhez Nem csupán Ancelotti, de a vezetőség is kellett. Az edzés munka, a hanyagság az Ancelotti hibája meg a taktika is, és a koncepció is. Az, hogy a játékosok, ilyenek ahhoz több embernek van köze, illetve az is mindig jó, hogy itt kinyírják az edzőt, mert biztos vagyok benne, hogy Tolisso nem kellett Ancelottinak pl. De mindegy.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.10.03. 16:19

Szerintem nem kell itt a szerecsen mosdatás.

Carlo egyértleműen elvesztette az öltözőtt a saját marhaságainak/nem törődömségeinek köszönhetően. Én simán el tudom képzelni, hogy Ribery viselkedése sokkal inkább szólt ancelottinak, mintsem annak, hogy lecserélik.

És azt gondolom, hogy a legutóbbi 2-0-ról bukott 3 pont az egyértelműen szar erőnlétnek az eredménye. Olvastam egy cikket a real BL győzelme (nem a mostani, hanem az azelőtti)után, ahol Zidane azt nyilatkozta, hogy megdöbbent, hogy milyen szar a játékosok erőnléte mikor átvette a csapatot, és az volt az első amit rendbe rakott.

A nem igazolunk az edző kérése szerint témához:
Thiago, Bernat, Xabi, James (illetve korábban Javi). mind edzői kérésre jöttek. (de szerintem még Hummels-t is ide vehetjük)
Pep kívánságairól meg annyit, hogy amióta a Citynél van vitt oda kb. egy fél csapatot. Meg ide is "Neymar-okat" akart hozni. Viszont kapott a segge alá a dortmunddál rendkívül eredményesen muzsikáló Lewa-Götze duót. De pl. egy nagyon hasznos Luiz Gustavora meg nem tartott igényt.

És az a gond, hogy Pep-nek is volt rengeteg világmegváltó ötlete, de a Bayern-hez passzoló koncepciója nemigen. Ugyanakkor itt van/volt egy Coman, Weiser, akik szerintem épp időben lettek idehozva ahhoz, hogy ha egy edző rendesen foglalkozik velük és el kezdi őkez beépíteni a csapatba akkor mire Ribery/Lahm kiég/visszavonul meglegyen az utódjuk. De ezt sem sikerült meglépni.
Ancsa-nak meg még koncepciója sincsen.

Az egészből csak azt akarom kihozni, hogy lehet szidni a vezetőséget mert követtek el hibákat. szerintem a 2 legnagyobb hiba részükről Kroos és Weiser elengedése volt. de ezek a hibáknak következményei vannak.
egrsézt ha Kroos nem megy, akkor Xabi nem jön. Ott gyakorlatilag egy éppen WK-vá érő játékost sikerült egy zenitjén túllevőre cserélni. Xabi folyamatos játszatása meg bizony több fontos meccsen megbosszulta magát. És nem utolsó sorban Kroos még mindig aktív lenne. Weiser elengedésével meg Lahm posztján kerültünk kényszer helyzetbe, ahova most kimmich lett száműzve. De most lehetne akár egy Kroos-Kimmich kp sorunk.

De miért van az, hogy amikor Jupp mondta, hogy neki kell Javi, akkor egy kp-ért ki tudtunk adni 40 milliót, ami ilyen posztra még most is elég jó összegnek számít? Lehet azért, mert Jupp el tudta magyarázni, hogy az ő koncepciója szempontjából az egy kulcsposzt, és nem az volt, hogy minden posztra le akart igazolni egy WK játékost.

Ugyanakkor Pep-nek pl. rendelkezésére állt egy csúcson lévő Robbery majd egy Götze+Lewa duó aztán mire ment vele? Szokták mondani, hogy semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja merre tart. És Pep egy olyan játékot erőltetett rá a Bayern-re ami nem illet hozzá. Ancsa-nak meg kb. fogalma sincsen arról, hogy mihez kellett volna kezdenie ezzel a Bayern-el.

Valaki írt a fórumon, hogy német sikerfocihoz német sikeredző kell. Ez az amivel maximálisan egyet tudok érteni mert úgy tűnik, hogy ezek az olasz/spanyol sikeredzők csak olyan csapatokat tudnak sikerre vinni, akik tényleg szinte minden poszton WK játékosokból állnak
(pl.: ancelotti milánja össz-vissz nyert 1 olasz bajnokságot, miközben olyan nevek voltak benne mint: Inzaghi, Sevcsenko, Kaka, Rivaldo, Rui Costa, Cafu, Nesta, Pirlo, Seedorf) és a BL-ben is rendkívül hullámzóan szerepelt.
speziale

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők