Thomas Müller

Re: Thomas Müller

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016.11.16. 15:31

sandorbayern írta:Az legalább annyira Löw hibája.Ezek a meccsek pont arra lennének jók,hogy fiatalokkal töltse tele a csapatot,akik bizonyítani akarják majd az elhivatottságukat.
Müllernek ez volt a ezredik meccse az idén,ráadásul pont rossz passzban is van.Naná,hogy kimondta az igazat.Ja ,merthogy maguk között bármelyik top válogatott a pokolba kívánja a San Marino-k elleni meccseket,csak mivel nem korrekt őszintének lenni,ezért eljátssza,hogy milyen szuper a szakadó esőben ideoda csúszkáló amatőrökkel játszani.

Én erre annyit mondok, hogy ez a munkája...
"Felébredés az éjszakában, az év minden évszakában...fejem alatt egy párna általában egymagában.
Néha hanghullámok körbefonó hangulathulláma segít továbblépni életutunk tudattalanába... "
mia san mia

HozzászólásSzerző: Waldner » 2016.11.16. 18:26

mia san mia írta:
sandorbayern írta:Az legalább annyira Löw hibája.Ezek a meccsek pont arra lennének jók,hogy fiatalokkal töltse tele a csapatot,akik bizonyítani akarják majd az elhivatottságukat.
Müllernek ez volt a ezredik meccse az idén,ráadásul pont rossz passzban is van.Naná,hogy kimondta az igazat.Ja ,merthogy maguk között bármelyik top válogatott a pokolba kívánja a San Marino-k elleni meccseket,csak mivel nem korrekt őszintének lenni,ezért eljátssza,hogy milyen szuper a szakadó esőben ideoda csúszkáló amatőrökkel játszani.

Én erre annyit mondok, hogy ez a munkája...

Ez így azért nem teljesen pontos, azt hiszem. A szezon elején egy 4-ed osztályú klub ellen, szakadó esőben Német-kupa első fordulót játszani, az például a "munkája", mert a klubtól kapja a fizetését. A válogatottban való szereplése "önkényes". Löw is hülye volt, mert mi a tökömnek erőlteti, Müller is hülye volt, mert egyrészt ha ennyire kivan a töke, akkor miért nem beszélt az edzővel (nem hiszem, hogy ne tudta volna elérni, hogy erre a pár napra hazautazhasson és megkímélje magát az ilyen haknimeccsektől), másrészt meg ha már ott volt, akkor gondolkozhatott volna a nyilatkozata előtt.

Ettől függetlenül igaza van, ezek a meccsek nehezen nevezhetők profi futballnak, és igazából a san marinóiakat se nagyon értem, hát amatőrök, nem? :D Vihar a biliben, Müller egy vállrándítással elintézi a dolgot, a sajtó meg csámcsoghat rajta...
Waldner

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.04.30. 20:44

Örülök, hogy az idény végére összekapta magát, február óta jelentősen javult a pályán mutatott teljesítménye. Az pedig ismét kiderült, hogy nem használható éknek. Gyakorlatilag amikor Lewa eltiltás, vagy sérülés miatt nem játszott, meghalt a csapat támadójátéka.
Ingolstadt - Lewa mögött játszott, gólpassz (2-0)
Arsenal - az utolsó 5 percre beszállt Lewa helyett, gól (5-1)
Hertha - Egyedül szenvedett elöl, az utolsó félórára jött Lewa, be is szorítottuk Dárdaiékat (1-1)
Hamburg - Lewa mögött, két gólpassz (8-0)
Köln - Lewa mögött, gólpassz (3-0)
Frankfurt - Lewa mögött, gólpassz (3-0)
Gladbach - Lewa mögött, győztes gól (1-0)
Augsburg - Lewa mögött, két gól, kapufák, kiváló játék (6-0)
Real - Egyedüli ék, levették a pályáról (1-2)
Leverkusen - Egyedüli ék, gyenge játék (0-0)
Real - Csereként beállt Lewa mögé, adott egy gólpasszt Ramosnak, majd Lewa levitele után szintén eltűnt (2-4)
Mainz - Itt Lewa mögött, nem túl meggyőző játék (2-2)
A Dortmund elleni kupameccsen csak 15 percet kapott, nem váltotta meg a világot (2-3)
Wolfsburg - Lewa mögött, jó játék, gól, gólpassz

Nem játszott:
Schalke (kupa) (3-0)
Hoffenheim (0-1)
Dortmund (4-1)

Összesítve:
Lewa-Müller együtt kezd: 7 győzelem, 1 döntetlen
Csak Lewa kezd: 3 győzelem, 2 vereség, plusz a Real elleni hosszabbításos vereség
Csak Müller kezd: 2 döntetlen és a Real elleni vereség

Ebből azért látszik, hogy egy szem csatárként nem igazán váltotta meg a világot, míg Lewával párban szép eredménysort hoztak össze. Óriási pech, hogy a lengyel pont a legfontosabb meccsekre sérült meg...
misafeco

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.04.30. 21:14

Nyilván sokkal jobb, a csatár mögött, de hiába játszik jól egy Augsburg, Köln,Frankfurt,Gladbach ellen. HA az olyan csapatok ellen mint a REal, Hertha használhatatlan. Jelenlegi formájában a legerősebb kezdőnkben nincs benne. Ennek ellenére a képességei és a játéka miatt ha megtalálja a korábbi Müllert visszafogja verekedni magát a kezdőbe.
szabi90

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.04.30. 21:38

Azokon a meccseken volt használhatatlan, ahol egyedüli csatárként volt fönt. Amikor kezdőként ott volt Lewa mögött, minden meccsünket megnyertük a Mainzot leszámítva. Ezek tények. Nem a kezdőbe követelem, de szerintem elgondolkodtató a bemutatott adatsor.
misafeco

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2017.04.30. 22:49

misafeco írta:Azokon a meccseken volt használhatatlan, ahol egyedüli csatárként volt fönt. Amikor kezdőként ott volt Lewa mögött, minden meccsünket megnyertük a Mainzot leszámítva. Ezek tények. Nem a kezdőbe követelem, de szerintem elgondolkodtató a bemutatott adatsor.

Tények, tények, de azokon a meccseken ahol Lewa mögött játszott, 3-0,3-0,8-0 ra nyertünk, gyenge csapatok ellen. A Gladbach elleni győztes gól az döntő teljesítmény de az is egy pocsék meccs volt. Nekem csak az a bajom, hogy a jó teljesítmények a bundes közép és kis csapatai ellen jönnek. A tényekhez nem csak a pozíció az ellenfelek súlya is számít. Hozzátenném nem Müller ellen vagyok, csak csalók az az adatsor.
szabi90

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.05.01. 10:02

szabi90 írta:
misafeco írta:Azokon a meccseken volt használhatatlan, ahol egyedüli csatárként volt fönt. Amikor kezdőként ott volt Lewa mögött, minden meccsünket megnyertük a Mainzot leszámítva. Ezek tények. Nem a kezdőbe követelem, de szerintem elgondolkodtató a bemutatott adatsor.

Tények, tények, de azokon a meccseken ahol Lewa mögött játszott, 3-0,3-0,8-0 ra nyertünk, gyenge csapatok ellen. A Gladbach elleni győztes gól az döntő teljesítmény de az is egy pocsék meccs volt. Nekem csak az a bajom, hogy a jó teljesítmények a bundes közép és kis csapatai ellen jönnek. A tényekhez nem csak a pozíció az ellenfelek súlya is számít. Hozzátenném nem Müller ellen vagyok, csak csalók az az adatsor.

Hát igen, de ki tudja, hogy mi lett volna, ha a fontos meccseken is együtt játszott volna a Müller-Lewa tengely. Ez persze csak spekuláció, de szerintem jobban jártunk volna. Ezzel együtt természetesen igazad van az ellenfelek erősségét illetően, viszont óriási pech, hogy a lengyel pont a legfontosabb meccsekre sérült le.
Ancelotti komoly ellenfél ellen nem mert egy középpályással kevesebbel játszani, ami szerintem a támadójátékot visszavetette, a védekezésben meg nem lettünk annyival erősebbek, hogy megérje. Tök jó, hogy Alonso, Vidal és Thiago szórják labdával a támadókat, de 3 embert sokkal könnyebb levédekezni, olyan gyorsan meg nem támad a csapat, hogy ne tudjanak visszarendeződni a védők. Ez már inkább a Taktika topikba kellene, hogy kerüljön. Inkább legyen egy olyan középpályás, aki csak a védekezéssel foglalkozik, ha az kell, hogy nyugodtabban tudjunk felfelé építkezni.
misafeco

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.05.01. 10:08

Ha már 4-3-3-ban gondolkodunk, szerintem egy Martínez-Thiago-Vidal vagy egy Martínez-Thiago-Müller sokkal jobban működne. Az általad említett védekező feladatok ellátására, Martínez miatt.

Kérdés, Müllernek hogyan lesz helye a jövő évi csapatban, főleg, ha támadó, nem szélső játékost is hozunk (pl. Rodríguez). Egy jó formában lévő Müllerre szükségünk van, több szempontból is - nálunk Müller a Bayern arca (ahogy a realnak ronaldo, a Barcának Messi).
argo001

HozzászólásSzerző: Bayern90 » 2017.05.02. 17:44

Müllernek helyet kell találni. A szurkolók számára fontos és ez visszafelé is határozottan működik. Nincs/nem volt jó éve, de a Torres útra nem szabad rálépnie, ez Ancelotti feladata lesz mihamarabb megoldani.
Bayern90

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2017.10.01. 19:04

Én félek Müller miatt. Habár lehet év végére vissza tér, ha itt a helyzet kezd megoldódni.

De most kényszert érzek arra, hogy leírjam: Ronney effektus lehet nála. Valamikor jó volt, sőt volt húzó idénye is, de a társak is jobbak voltak mellette, és ez is kellett neki, meg a játékrendszer ...stb, de most már bármi van nem az igazi. Remélem nem égett ki, a személyisége persze megváltozott, de vannak rossz irányok is benne.

Remélem nem lesz, így de egyenlőre tényleg egy nagy kerékkötő pedig csípem. Egyszerűen a játék egyetlen elemében sem jó, és nincs egy megmozdulása sem. Persze hagynék időt neki, mert 1 rossz idény nem jelent egyből Világ végét, de oda kell erre figyelni.

Szerintem jó, hogy vezér egyéniség, de mellette az alázatos hozzáállása a nagy küzdés is legyen meg, no meg a nagy erénye az alkalmazkodás. Persze társ is kéne neki, no nem a lázadásban, hanem a játékban szélen mondjuk. Szóval vannak itt öngerjesztő folyamatok. De Müllernél nagyon meg kell nézni mit cselekszik a vezetés. Ez most vízválasztó, hogy mit csinálnak vele. Kéne beszélni vele sokat. Remélem legendaként vonul vissza innen rengeteg rekorddal, de most végig kell gondolni mi lesz vele, és Ő mit akar, illetve, hogy építjük fel a csapatot.

Azt semmiképp sem szeretném, ha kis kanállal lenne a szar kitálalva, mert akkor hosszú válság lesz, amiből nem kérnék.
Kontár Béla

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők