Thomas Müller

Re: Thomas Müller

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2017.10.01. 19:39

Nem tudom mi van Müllerrel, de én is aggódom. A fiatalon berobbant játékosoknál gyakoribb, hogy hamarabb "kiégnek", lásd Lahm, Schweini vagy az említett Rooney. De Müller azért még a 30-tól is messze, nem hinném, hogy ez a gond.

Egy ösztönös játékos, csupa Bayern-szív, igazi egyéniség és hatalmas motivátor lehet belőle. Ja és nem sérülékeny. Ezek nem a játékra vonatkozó jellemvonások, de nagyon fontosak és manapság baromi ritkák. Ez egy tökéletes alap, csak mostanában a focit nem tudja mellétenni.

Valahogy nagyon nem találjuk a helyét. Mindenki azt szajkózza, hogy neki árnyékéknek kéne lenni, de nem vagyok ebben olyan biztos. Anno is egy csomót játszott a szélen és igen jól ment neki. Valahogy azt érzem, hogy a támadóharmadban totál mindegy hol kap szerepet, kb. csak attól függ a játékának minősége, hogy épp milyen lábbal kelt fel.
Abszolút hangulatember lehet, akinek a teljesítményén rögtön érződik, hogy milyen alaphangulat van a csapatnál. Ha minden oké, akkor előre bhova be lehet tenni, de ha bajok vannak, akkor meg mindegy.

Könnyen lehet, hogy túl hamar akartak belőle akkora vezéregyéniséget csinálni. Neki jól állt a "lapulós" mókamester szerep, aki a pályán is mindig meghúzódik a háttérben, de mindig odaér, ahova és amikor kell.
Soha nem felejtem el, hogy amikor szórta a gólokat, akkor is mindig az első az volt, hogy megköszönje a gólpasszt. A fanatikusságából és klubhűségéből fakadóan benne van a vezérszerepre való lehetőség, de amúgy nem az a típusú srác.
Ráadásul a tiszta játéktudása se teszi annyira kiemelkedővé. Lehet túlságosan nagy teher az neki, hogy ha gáz van, akkor tőle is várják a megváltást, hogy a hátára vegye a csapatot. Csak ez annyiból kellemetlen, hogy Lahm visszavonult, Robbéry kifutóban, Lewa lehet távozik. Neuer meg most pl. sérült.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: speziale » 2017.10.01. 20:31

pussybuvar írta:Nem tudom mi van Müllerrel, de én is aggódom. A fiatalon berobbant játékosoknál gyakoribb, hogy hamarabb "kiégnek", lásd Lahm, Schweini vagy az említett Rooney. De Müller azért még a 30-tól is messze, nem hinném, hogy ez a gond.

Egy ösztönös játékos, csupa Bayern-szív, igazi egyéniség és hatalmas motivátor lehet belőle. Ja és nem sérülékeny. Ezek nem a játékra vonatkozó jellemvonások, de nagyon fontosak és manapság baromi ritkák. Ez egy tökéletes alap, csak mostanában a focit nem tudja mellétenni.

Valahogy nagyon nem találjuk a helyét. Mindenki azt szajkózza, hogy neki árnyékéknek kéne lenni, de nem vagyok ebben olyan biztos. Anno is egy csomót játszott a szélen és igen jól ment neki. Valahogy azt érzem, hogy a támadóharmadban totál mindegy hol kap szerepet, kb. csak attól függ a játékának minősége, hogy épp milyen lábbal kelt fel.
Abszolút hangulatember lehet, akinek a teljesítményén rögtön érződik, hogy milyen alaphangulat van a csapatnál. Ha minden oké, akkor előre bhova be lehet tenni, de ha bajok vannak, akkor meg mindegy.

Könnyen lehet, hogy túl hamar akartak belőle akkora vezéregyéniséget csinálni. Neki jól állt a "lapulós" mókamester szerep, aki a pályán is mindig meghúzódik a háttérben, de mindig odaér, ahova és amikor kell.
Soha nem felejtem el, hogy amikor szórta a gólokat, akkor is mindig az első az volt, hogy megköszönje a gólpasszt. A fanatikusságából és klubhűségéből fakadóan benne van a vezérszerepre való lehetőség, de amúgy nem az a típusú srác.
Ráadásul a tiszta játéktudása se teszi annyira kiemelkedővé. Lehet túlságosan nagy teher az neki, hogy ha gáz van, akkor tőle is várják a megváltást, hogy a hátára vegye a csapatot. Csak ez annyiból kellemetlen, hogy Lahm visszavonult, Robbéry kifutóban, Lewa lehet távozik. Neuer meg most pl. sérült.

Szerintem Müller formahanyatlására viszonylag egyszerű a magyarázat: ahogy egyre statikusabbá és egysíkúbbá vált a támadójátékunk (ívelgetések, vagy középen a dzsumbujban a beerőltetés) úgy esett vissza ő is. Neki egyszerűen kell a terület, hogy el tudjon mozogni, vagy a semmiből érkezni a beadásra/visszapasszra.
Az árnyékékes felvetéssel egyet értek. Ha visszanézzük a Jupp féle atom Bayern-t azt látjuk, hogy az egész csapat együtt támadott és védekezett, a középpályán vagy a saját térfél középső harmadában megszerzett labdákat iszonyatosan gyorsan játszottuk előre, és ilyenkor természetesen nem a mágnestáblán felrajzolt formációban nézett ki a támadószekció
speziale

HozzászólásSzerző: thomas » 2017.10.03. 14:21

Müller annak a mintegy 5 éve folyó ámokfutásnak az áldozata (G+A), ami azon a félreértésen alapul, hogy vannak sztáredzők. Vannak nagyon jól megfizetett edzők, de mi nem azokat alkalmaztuk, akik meg is érdemlik a zsozsót. Jupp felépített egy csapatot, alkalmazott egy vagy több kiváló taktikai megoldást a meglévő kiváló játékosokra alapozva. Ezután érkezett G., aki a saját (immáron a Barcában is túlhaladott) taktikáját akarta ráhúzni a csapatra. Már akkor látszott, hogy ez nem lesz az igazi, de a kiváló játékosok a vállukra vették a dolgokat és vitték a csapatot előre. Azonban ahogy fogyott Jupp nevelése, annál inkább csökkent a hatékonyság. G. elment, jött A. és csak nőtt a tanácstalanság a pályán. G. szerintem ezt előre látta és lelépett, szerintem ő sem ment volna többre. Csakhogy ennek az öt évnek nemcsak a fura igazolások a jellemzői, hanem az is, hogy kiket vesztettünk el. Nem említek neveket, de a vak is látja, hogy más csapatokban kulcspozicióban játszanak (pl. Juve, Real, stb.). Ez viszont alapvetően Kalle sara, hiszen végül elvesztettük a világ talán legjobb sportorvosát és egy sportigazgatót is. Tudjuk, hogy ki miatt volt így. Nem akarom folytatni a panaszkodást, de a jelen helyzet a következő: 1. A csapat romokban hever. 2. A kulcsjátékosok még nem öregedtek ki, de utánpótlásról nincs szó, a Bayern akadémia sem hozza az utódokat. 3. Nincs védelmünk, Hummels, hagyományaihoz híven, sokat hibázik. 4. Lewa egyedül nem tudja eldönteni a mérkőzést. 5. Meg kellene szabadulni a középszerű, sérülékeny és fegyelmezetlen külföldi játékosoktól.
thomas

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.10.07. 11:35

Nem értek egyet. Guardiolának minden hibája ellenére volt koncepciója, és ebbe elég jól be tudta illeszteni a játékosokat, Müllert is. Taktikailag is fejlődött, a hibákat többé-kevésbé kijavította, és nem sokon múlt, hogy BL döntővel (győzelemmel?) távozzon. Minden idénye jobb volt, mint az előző. Ancelottinak bár jóval nehezebb dolga volt a keret öregedése miatt, semmi olyat nem tett le az asztalra, amit Peppel ne hoztunk volna.
misafeco

HozzászólásSzerző: lahm » 2017.10.07. 16:01

misafeco írta:Nem értek egyet. Guardiolának minden hibája ellenére volt koncepciója, és ebbe elég jól be tudta illeszteni a játékosokat, Müllert is. Taktikailag is fejlődött, a hibákat többé-kevésbé kijavította, és nem sokon múlt, hogy BL döntővel (győzelemmel?) távozzon. Minden idénye jobb volt, mint az előző. Ancelottinak bár jóval nehezebb dolga volt a keret öregedése miatt, semmi olyat nem tett le az asztalra, amit Peppel ne hoztunk volna.

Guardiola és Ancelotti is a Bl győztes időszakhoz képest visszalépés volt. Egy BL győztes mentalitáson taktikán és hozzáálláson nem kell korszakaltó változásokat eszközölni,főleg nem azt,hogy a 3.évben legyünk azon a szinten,hogy macsakrúgja meg majdnem megvertünk egy spanyol csapatot és nem kaptunk ki nagyon. Az pedig,hogy valaki az orvosi stábra fogja a sérüléseket és nem mondjuk a meccsre,a sportra vagy épp az edzések módszerére arról nem mondok semmit.
Ancelottit sokáig védtem,most,hogy így alakult megvonom a vállam. Jön egy Jupp féle reneszánsz,de ha ő se tud ebből a keretből értelmes valamit összehozni,lássuk be az elmúlt négy év hatalmas nagy kuka,mind edzői,mind vezetőségbeli szinten.

Müllerről is essen szó: Lehet hogy nem csak pofáznia kéne,hogy nem kap lehetőséget és hogy nem cserejátékos,hanem mondjuk néhanapján hozzá is tudjon jól érni a labdához.
MAN!That ain't you!You Better than that.
lahm

HozzászólásSzerző: Basti » 2017.10.10. 13:58

misafeco írta:Nem értek egyet. Guardiolának minden hibája ellenére volt koncepciója, és ebbe elég jól be tudta illeszteni a játékosokat, Müllert is. Taktikailag is fejlődött, a hibákat többé-kevésbé kijavította, és nem sokon múlt, hogy BL döntővel (győzelemmel?) távozzon. Minden idénye jobb volt, mint az előző. Ancelottinak bár jóval nehezebb dolga volt a keret öregedése miatt, semmi olyat nem tett le az asztalra, amit Peppel ne hoztunk volna.

a Pep-fóbiások ellen nem segít az érvelés, hidd el nekem.
"Wenn ich vieles hier so lese kann ich verstehen warum bei Bayern immer von Erfolgsfans geredet wird !!!" (Facebook)
Basti

HozzászólásSzerző: argo001 » 2017.10.11. 10:41

Miért kell mindig felhozni Pepet, meg a Pep-fóbiát? Rég lejárt lemez.
argo001

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017.10.11. 14:46

lahm írta:Guardiola és Ancelotti is a Bl győztes időszakhoz képest visszalépés volt. Egy BL győztes mentalitáson taktikán és hozzáálláson nem kell korszakaltó változásokat eszközölni,főleg nem azt,hogy a 3.évben legyünk azon a szinten,hogy macsakrúgja meg majdnem megvertünk egy spanyol csapatot és nem kaptunk ki nagyon. Az pedig,hogy valaki az orvosi stábra fogja a sérüléseket és nem mondjuk a meccsre,a sportra vagy épp az edzések módszerére arról nem mondok semmit.
Ancelottit sokáig védtem,most,hogy így alakult megvonom a vállam. Jön egy Jupp féle reneszánsz,de ha ő se tud ebből a keretből értelmes valamit összehozni,lássuk be az elmúlt négy év hatalmas nagy kuka,mind edzői,mind vezetőségbeli szinten.

Müllerről is essen szó: Lehet hogy nem csak pofáznia kéne,hogy nem kap lehetőséget és hogy nem cserejátékos,hanem mondjuk néhanapján hozzá is tudjon jól érni a labdához.

Nem értem, miért hozod fel Guardiola összes rosz döntését, ezekkel én is tisztában vagyok. A hsz-em lényege az volt, hogy Müller visszaeséséhez neki nem sok köze van. Ez csak Pep távozása után történt meg. Azelőtt teljesen alap volt, hogy a támadóalakzatban ott kell lennie, a 2015-16-os idény volt talán az egyéni legjobbja. Nos, a támadósor azóta nem lett erősebb (sőt), de még így is lefelé lóg ki. Ez vajon minek köszönhető, ha nem Ancelotti munkájának? Annyira leépült a támadójáték, hogy az valami borzalom. Sokat szidtuk Pepet, hogy nem védekezik normálisan a csapat, nos nem hogy ez nem javult azóta, de még gólokat se rúgunk.

Csodákat nem várok Jupp alatt se, de hogy összeszedje magát, azt igen. Aztán ha megtörténik a régóta esedékes vérfrissítés a széleken, bízom benne, hogy újra a régi hatékonysággal szórja a gólokat.
misafeco

HozzászólásSzerző: jani23 » 2017.10.22. 20:43

A Bild szerint mun. 6 hétre kidőlt Thomas !

Scheiße !!!

Get well soon Thomas !!!
STERN DES SÜDENS
jani23

HozzászólásSzerző: procee » 2017.10.23. 14:47

Ha minden igaz, "csak" 3 hét, talán egy hónap. Mielőbbi jobbulást Thomas!
procee

Előző

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők