Thomas Müller

Re: Thomas Müller

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2016.07.03. 16:26

Őszintén szólva Én is Lewara bíznám mostantól a büntetőket. Egyrészt szerintem nagyon jól rúgja, másrészt ha "rivaldázni" is akar kicsit, akkor megkaphatja, és a gólmennyiségét is megtoldhatja. No nem mintha szeretném, hogy minden rá legyen kihegyezve, de ha már összeköthetünk egy kellemest a hasznossal, akkor ennyit is lehet tenni érte, ha nem kerül semmibe. Müller termeljen szépen mezőnyben meg asszisztokban. Szabadrúgás más téma: Alonso, Alaba, Sanchez(?), Én velük rúgatnám. :)

De vissza Müllerhez: Neki nem kéne rúgnia semmiképp, eddig jó volt, szép volt, de le kell mondani, erről a technikája miatt. Másrészt meg nem nagyon cserélgetném a büntető lövőket: Én Lewanak megadnám a bizalmat, ha esetleg hibázik is egyet szezon közben maradna, nyilván amennyiben túlzásba vinné, és elbukna ebben a kérdésben, akkor mondjuk, jöhetne Sanchez, Vidal mondjuk.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Thommeyy » 2016.07.03. 16:56

Valóban kiismerték a technikáját, de szerintem az utóbbi időben az önbizalma is visszaesett Müllernek. Korábban Robben is hasonló cipőben járt, nem kell ecsetelnem gondolom.
Én is támogatom, hogy a büntetőket inkább Lewa lője, de Müller maradhatna 2. számú, viszont szerintem nem lenne olyan ördögtől való ötlet, ha nem feltétlen mindig 1 ember rúgná. Egyrészt több jó 11-es lövőnk is van, másrészt büntetőpárbajnál nagyon jól jön, ha egynél több játékos lábában ott van pár élesben lőtt 11es.
Thommeyy

HozzászólásSzerző: Wolf » 2016.07.07. 22:57

Müller eg nagy sz@r voltál az egész EB.-n. Bízom benne, hogy klub szinten össze szeded magad.
Wolf

HozzászólásSzerző: argo001 » 2016.07.08. 00:32

Imádom Müllert, de amit ezen az EB-n produkált, legnagyobb jóindulattal is egy fos volt. Nálam 1-2 meccsen biztosan padozna.
argo001

HozzászólásSzerző: pizarro » 2016.07.08. 08:18

Müller ugyanazzal a stílussal ment, mint eddig mindig. Ez általában a semmiből is, de gólokat eredményez. Most nem. Tegnap is odaért párszor amolyan mülleresen. Müllert fosozni minimum méltatlan. Pláne úgy, ha egy szezonban akár egyszer is padozik, máris fosozzuk az aktuális edzőt, hogyan merészeli. (a büntetőt egyébként aláírom, századszorra eljátszani ugyanazt, hááát, elég cinkes)

Pláne úgy méltatlan fosozni, hogy ő, ha nincs is ott kellőképpen fejben (=nem megy be a helyzete), de mindig kiteszi a szívét a pályára. Szemben olyan játékossal, aki úgy látszik, eldöntötte, hátralévő karrierjét egy valóban történelmi, de egyetlen pillanatából fogja majd megélni.

Be kell látni, hogy Müller nem Robben, aki beáll és a hülyét csinál öt emberből.
pizarro

HozzászólásSzerző: Wolf » 2016.07.08. 08:35

Müller az Müller! De az Atletico elődöntő óta nem találja magát! Mentálisan szétesett egy kicsit. Erre még rátett az EB. Ez tény. Nagyon alul teljesít. Hiába viszi a szíve, ha nem hasznos a játéka a csapatnak. Löw ezt eltaktikázta. Nem Müller hibája, hogy a csapat nem jutott be a döntőbe, és megint csak egy bronz lett. A többi támadó játékos is a felelős ezért.
Wolf

HozzászólásSzerző: misafeco » 2016.07.08. 11:14

Előle pont egy Zsiru hiányzott a tegnapi meccsen. Aki ezen a meccsen is többnyire röhejesen rossz megoldásokat választott, viszont végig küzdött, fejpárbajokat nyert, megtartotta a labdát, érkezett a beadásokra, stb. Sok értelme volt Müllerre ívelgetni, amikor egyedül bedarálták a védők, na nem mintha lett volna 2 értelmes beadása a németeknek. Értem én, hogy dominálni akart Löw, de 3 támadóval teljesen esélytelen volt, mindegyikre 2 védő jutott francia részről. Maradtak a távoli lövések, azt is túl későn kezdte el a csapat. Még az enyhe bírói szembeszéllel együtt is meglehetett volna a meccs mindezek ellenére, de aztán jött Schweini és kisegítette a csigazabálókat. Két meccsen ugyanaz a hiba már kicsit nevetséges. A második félidőben a franciák nagyon okosan megoldották mind a védekezést, mind a támadást, a cserék pedig nem tudtak új lendületet adni (talán ha Boateng nem száll ki idő előtt, akkor egyrészt nem Mustafi szerencsétlenkedett volna Pogba előtt a 2. gólnál, másrészt Schürrle vagy Podolski is befért volna). Müller valóban gyenge, de csak részben varrnám a nyakába a gyengébb szereplését, a Gomezes meccseken azért jobb volt.
misafeco

HozzászólásSzerző: stevee » 2016.07.08. 13:42

"A német kezdőből Mülleré volt a legrosszabb index (230). A Bayern támadója szemmel láthatóan nem mozgott otthonosan a center helyén, 62 megmozdulásából csak 34 volt sikeres. Gyenge mutatója főként annak köszönhető, hogy párharcainak csupán 20 százalékát nyerte meg, tizenhatszor vesztette el a labdát."

Tegnap Löw azt mondta, hogy ha nagyon kell, majd Müller betalál. Nem tudom, ezt mire alapozta, mert az egész Eb-n kilátástalan volt a játéka, a franciák ellen pedig megkoronázta az elmúlt jó két hónapos teljesítményét. Egyre inkább úgy látom, hogy Müller kizárólag egy jól kitalált és megvalósított rendszerben tud teljesíteni, egy gyengén muzsikáló csapatban teljesen alkalmatlan arra, hogy bármit is hozzátegyen a támadójátékhoz. Nem ártana, ha kapna egy igazi vetélytársat a posztján, hogy ilyen teljesítménnyel ne érezhesse magát biztonságban.
stevee

HozzászólásSzerző: misafeco » 2016.07.08. 15:01

stevee írta:"A német kezdőből Mülleré volt a legrosszabb index (230). A Bayern támadója szemmel láthatóan nem mozgott otthonosan a center helyén, 62 megmozdulásából csak 34 volt sikeres. Gyenge mutatója főként annak köszönhető, hogy párharcainak csupán 20 százalékát nyerte meg, tizenhatszor vesztette el a labdát."

Tegnap Löw azt mondta, hogy ha nagyon kell, majd Müller betalál. Nem tudom, ezt mire alapozta, mert az egész Eb-n kilátástalan volt a játéka, a franciák ellen pedig megkoronázta az elmúlt jó két hónapos teljesítményét. Egyre inkább úgy látom, hogy Müller kizárólag egy jól kitalált és megvalósított rendszerben tud teljesíteni, egy gyengén muzsikáló csapatban teljesen alkalmatlan arra, hogy bármit is hozzátegyen a támadójátékhoz. Nem ártana, ha kapna egy igazi vetélytársat a posztján, hogy ilyen teljesítménnyel ne érezhesse magát biztonságban.

Ennek azért ellentmond, hogy Jupp után Pep alatt is meghatározó tudott maradni (pedig sokan féltettük, hogy nem passzol bele a tikitakába), illetve a 2 évvel ezelőtti mostanihoz hasonló szerkezetű német csapatban is nagyon élt. Persze ha úgy érted, hogy amikor nem megy a csapatnak, akkor neki se, ebben többé-kevésbé egyetértek, de ez egy kölcsönös dolog.
misafeco

HozzászólásSzerző: sandorbayern » 2016.07.08. 15:17

Müller fáradtan játszotta végig az Eb-t.Meg lehet nézni,hogy hány meccset hagyott ki sérülés miatt tavaly.Ez nem fizikai fáradtság,hanem mentális.Hiába teszi ki a padra az edző,a focisták egybehangzó állítása szerint csak akkor tudnak fejben lazítani,ha nincsenek a kispadon sem.
Ezt dobta neki a torna.Lehet kutyázni, csak igazságtalan.
Azt hogy nem akart volna görcsösen senki sem állíthatja-még az utolsó helyzetekben is benne volt.
A magam részéről inkább nézem Müller botladozásait,mint valamelyik felfújt hólyagot a Bayern mezében(Gr-ie-zmann).
sandorbayern

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők