Javi Martínez

Re: Javi Martínez

HozzászólásSzerző: Roy Makaay » 2013.11.18. 22:01

Lehet tudni valamit Martínez állapotáról?
Roy Makaay

HozzászólásSzerző: Waldner » 2014.01.01. 15:16

bayerntoni írta:Martinez nem jó belső védőnek sztem! Korábban már kifejtettem hogy szerintem miért nem, később be is bizonyosodott, Pep próbálkozott vele ott kezdetben, de nagyon nem neki való az utolsó emberes szerepkör... viszont egy sorral feljebb kitűnő munkát tud végezni!

Bocs, nem emlékszem rá, kifejtenéd bővebben, hogy szerinted miért nem jó? Szerintem bőven el tudna ott is tisztességesen muzsikálni, Bilbaóban az utolsó szezonjában is inkább ott játszott, az ELben elődöntőig, a spanyol kupában meg döntőig mentek így. Pep próbálkozott Vele az elején, de egyrészt ő is sokat volt sérült, másrészt a középpályásaink is sokat voltak sérültek, így ott nagyobb szükség volt rá, mint védőként (ahol Boa és Dante azért végignyomta szinte az egészt őszt, ha jól emlékszem).

Én úgy látom, hogy a testfelépítése, esze, technikája is megvan ahhoz, hogy belsővédőként lehessen használni ha úgy adódik, egyedül a sebessége lehet kérdéses, de szerintem ott sem vall nagyon szégyent. Nyilván azt egy szóval sem állítom, hogy én védőként alkalmaznám, mert középpályásként a Világ egyik legjobbja, védőként meg nem, de egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy Guardiola végleg lemondott volna az ő védőként való szerepeltetéséről, másrészt a Badstuber-Boateng-Dante hármas "mögé" bőven elférne negyedik védőnek (is).
Waldner

HozzászólásSzerző: bayerntoni » 2014.01.01. 15:27

Waldner írta:
bayerntoni írta:Martinez nem jó belső védőnek sztem! Korábban már kifejtettem hogy szerintem miért nem, később be is bizonyosodott, Pep próbálkozott vele ott kezdetben, de nagyon nem neki való az utolsó emberes szerepkör... viszont egy sorral feljebb kitűnő munkát tud végezni!

Bocs, nem emlékszem rá, kifejtenéd bővebben, hogy szerinted miért nem jó? Szerintem bőven el tudna ott is tisztességesen muzsikálni, Bilbaóban az utolsó szezonjában is inkább ott játszott, az ELben elődöntőig, a spanyol kupában meg döntőig mentek így. Pep próbálkozott Vele az elején, de egyrészt ő is sokat volt sérült, másrészt a középpályásaink is sokat voltak sérültek, így ott nagyobb szükség volt rá, mint védőként (ahol Boa és Dante azért végignyomta szinte az egészt őszt, ha jól emlékszem).

Én úgy látom, hogy a testfelépítése, esze, technikája is megvan ahhoz, hogy belsővédőként lehessen használni ha úgy adódik, egyedül a sebessége lehet kérdéses, de szerintem ott sem vall nagyon szégyent. Nyilván azt egy szóval sem állítom, hogy én védőként alkalmaznám, mert középpályásként a Világ egyik legjobbja, védőként meg nem, de egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy Guardiola végleg lemondott volna az ő védőként való szerepeltetéséről, másrészt a Badstuber-Boateng-Dante hármas "mögé" bőven elférne negyedik védőnek (is).

1. oldal 1. hsz (olvass vissza kérlek)! :D Egyébként félre ne érts én nagyon csípem Javit ahogy az egész keretet. De jól látod nagy részben abból tevődik össze hogy nem a kifejezetten gyors játékos kategória! És ha a védelem előtt van, esetlegesen lefordulnak róla akkor a támadójátékos Dante-Boa poklában találja magát akik általában GYORSAN szokták orvosolni az esetleges hibákat (pozíciójukból adódóan közel helyezkednek egymáshoz). Egyébként kitűnő szűrő munkát végez Javi, és azt a posztot szereti, valószínű meg van az oka és ezt ő tudja a legjobban hogy miért, én csak tippelek. . . Egyébként nem a német szuperkupa döntőn játszott hátsó poszton??

Szóval én így látom! :D És BUÉK!

szerk. : és most megyek és iszok egy jó házit! :mrgreen:
Kép
bayerntoni

HozzászólásSzerző: Waldner » 2014.01.01. 16:11

bayerntoni írta:
Waldner írta:Bocs, nem emlékszem rá, kifejtenéd bővebben, hogy szerinted miért nem jó? Szerintem bőven el tudna ott is tisztességesen muzsikálni, Bilbaóban az utolsó szezonjában is inkább ott játszott, az ELben elődöntőig, a spanyol kupában meg döntőig mentek így. Pep próbálkozott Vele az elején, de egyrészt ő is sokat volt sérült, másrészt a középpályásaink is sokat voltak sérültek, így ott nagyobb szükség volt rá, mint védőként (ahol Boa és Dante azért végignyomta szinte az egészt őszt, ha jól emlékszem).

1. oldal 1. hsz (olvass vissza kérlek)! :D Egyébként félre ne érts én nagyon csípem Javit ahogy az egész keretet. De jól látod nagy részben abból tevődik össze hogy nem a kifejezetten gyors játékos kategória! És ha a védelem előtt van, esetlegesen lefordulnak róla akkor a támadójátékos Dante-Boa poklában találja magát akik általában GYORSAN szokták orvosolni az esetleges hibákat (pozíciójukból adódóan közel helyezkednek egymáshoz). Egyébként kitűnő szűrő munkát végez Javi, és azt a posztot szereti, valószínű meg van az oka és ezt ő tudja a legjobban hogy miért, én csak tippelek. . . Egyébként nem a német szuperkupa döntőn játszott hátsó poszton??

Szóval én így látom! :D És BUÉK!

szerk. : és most megyek és iszok egy jó házit! :mrgreen:

BUÉK Neked is! Egészségedre a házihoz! :D
A transfermarkt szerint a szuperkupán nem játszott, ott Buyten tolta, na ő mondjuk lassú is volt, ez tagadhatatlan. :D Engem annyira nem zavarna az esetleges lassúsága, egyrészt szerintem Boa és Dante az irreálisan gyors (a posztjukhoz képest), ezért tűnik ő lomhának, másrészt ez az esetleges sebességbeli hiány jó helyezkedéssel bőven tompítható lenne.

Nyilván 2 belsővédőként lejátszott meccsből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, Rafi hónapokig ótvar rosszul játszott, aztán már egy ideje elég elfogadható szintet nyújt, gyanítom, hogy Martíneznek is a kezdet lenne nehéz, pár meccs után már lehetne látni a fejlődést.

Ettől függetlenül nyilván én is inkább igazolnék egy rutinrókát 4. belsővédőnek, és őt meghagynám a középpályára, de nem zárom ki és valahol meg is értem, ha a fejesek majd Őt szánják védőnek vész esetére, mert meg tudja azt is oldani.
Waldner

HozzászólásSzerző: bayerntoni » 2014.01.01. 16:26

Na mindegy is, mert sajnos ezzel még mindig nincs megoldva Martinez posztja! Én szívesen látnám Lahm-ot újra a jobb hátsóban, és Martinezt középen a V előtt.
kicsit off, Rafi tényleg mintha fejlődött volna ami jó dolog. De Lahm az Lahm! :D lám lám....
Kép
bayerntoni

HozzászólásSzerző: misafeco » 2014.01.02. 12:34

Játszott Martinez a szuperkupán, csereként szállt be a középpályára, és ő lőtte a végén az egyenlítő gólt. Akkor pont Rafit váltotta, és Lahm ment vissza az eredeti helyére.
misafeco

HozzászólásSzerző: bayerntoni » 2014.01.02. 12:41

misafeco írta:Játszott Martinez a szuperkupán, csereként szállt be a középpályára, és ő lőtte a végén az egyenlítő gólt. Akkor pont Rafit váltotta, és Lahm ment vissza az eredeti helyére.

Neeem, utólag rájöttem én is hogy a német szuperkupa döntőn amit a Dortmund ellen elszenvedtünk a nyáron azon nem játszott ( azt hiszem :D ) .... sérült volt ha jól tudom, és az európai szuperkupa döntőre épült fel úgy, hogy csereként szállt be, és ott a Chelseanek lőtte az egyenlítő találatot!
Kép
bayerntoni

HozzászólásSzerző: bayerntoni » 2014.02.07. 13:52

Engem kicsit aggaszt Javi kevés játékkal töltött perce

Bundesliga 394
CL 146

Tényleg ennyit lett volna sérült? Olyan nagy a csend néha körülötte ....
Kép
bayerntoni

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2014.02.15. 17:14

A meccstopikban szó volt Martinez idei szerepéröl, itt folytatom.
Sajnos annyit volt harcképtelen, hogy megitélni idei szerepkörét, megítélhetetlen. Mindenesetre, amennyit játszott, talán több percet volt a középpályán, mint a védelemben, tétmeccsen.
Azt hiszem, Pep idővel a középpályán fog vele számolni elsősorban. Az, hogy szinte az idei idényt Lahm töltötte 6-osban, az azért lehet, mert ez kulcspozició Pep rendszerében, s mindannyian tudjuk, hogy Martinez és Basti sem volt javarészt bevethető.
Hiszem továbbá azt is, hogy idővel egészséges rotációval helyre állnak a poziciók.
Az, hogy most is a védelemben van Martinez a Freiburg ellen, talán játékpercek gyüjtögetése érdekében jobb döntés, mintha Kirchhoffot tennék oda, ha itt lenne, közben meg Martinez percetlenül a padon keresné formáját.
Persze kérdezzük, miért nem a középpályára tette be Pep. Talán ennyi kihagyás mellett túl sok lenne neki a középpálya kezdőként.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: Pisti » 2014.02.24. 19:02

Pep egyértelműen védőt akar belőle faragni. Nem tetszik! :(
weil wir in guten wie in schlechten Zeiten zu einander stehen...
Pisti

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők