Javi Martínez

Re: Javi Martínez

HozzászólásSzerző: Waldner » 2014.02.24. 19:18

Pisti írta:Pep egyértelműen védőt akar belőle faragni. Nem tetszik! :(

És mindezt egy meccsel az Arsenal elleni csörte után sikerült leszűrnöd, ahol Pep a középpályán kezdette...? :D Szerintem az a meccs volt rá a bizonyíték, hogy a fontos találkozókon Ő a kp-n fog szerepelni, egyszerűen a sérülése miatt ki van esve a ritmusból, ezért a Hannover ellen már egy nyugodtabb pozícióban tudta csökkenteni a meccshiányát...
Waldner

HozzászólásSzerző: fcbayernvale » 2014.02.24. 19:52

Remélem hasonló Martínezt (és Bastit) fogunk látni a közeljövőben :D Nagyon elkél a fontosabb meccsekre http://www.youtube.com/watch?v=Fvw1UziSMFQ
fcbayernvale

HozzászólásSzerző: Pető Csaba » 2014.02.24. 20:13

Waldner írta:
Pisti írta:Pep egyértelműen védőt akar belőle faragni. Nem tetszik! :(

És mindezt egy meccsel az Arsenal elleni csörte után sikerült leszűrnöd, ahol Pep a középpályán kezdette...? :D Szerintem az a meccs volt rá a bizonyíték, hogy a fontos találkozókon Ő a kp-n fog szerepelni, egyszerűen a sérülése miatt ki van esve a ritmusból, ezért a Hannover ellen már egy nyugodtabb pozícióban tudta csökkenteni a meccshiányát...

Azért szerintem sokkal több arra utaló jel van h középső védő lesz minthogy kp-s... Idén hányszor játszott a "helyén" 2-3szor??!
Csak nagymeccsekre meg szerintem nem lehet betenni oda, előtte pár meccsig nem ártana ott játszatni szerintem
Pető Csaba

HozzászólásSzerző: pizarro » 2014.02.24. 20:18

A bajnokságban négyszer kezdett középpályásként, védőként pedig az elmúlt két mérkőzésen. Immáron rotációs megfontolássokkal.

A Bajnokok Ligájában kétszer volt kezdő, mindkétszer középpályásként.

A kupában egyszer, középpályásként.

Középpályás - védő 7 -2.
pizarro

HozzászólásSzerző: Pető Csaba » 2014.02.24. 20:39

Hmm...akkor megkövetem magam, én több belső védői szerepre emlékeztem.
De ha jól emlékszem a kispadról beállva nem egyszer szállt már be a belső védő posztra, (de így mostmár erre se mernék megesküdni...) lehet ezért tűnt többnek.
Pető Csaba

HozzászólásSzerző: pizarro » 2014.02.24. 20:46

A cserelehetőségeket azért felesleges számolgatni, mert addigra lényegében eldőlt, de minimálisan is az állás által erőteljesen befolyásolt mérkőzésekről beszélünk. (amiként a cserék egymás utánja is változásokat hozhat, akár ötpercenként változhat az egész, lásd pl. tegnap, amikor minden csere új szerepköröket, új felállást eredményezett)

Egy olyannyira torzít, hogy Rafinhát akár ki is hozhatja jobbszélsőnek a Jupp-érából.

(a jövőbeli tervek természetesen egy másik téma, én az elmúlt mérkőzések tényeire világítottam rá, értékelés nélkül)
pizarro

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2014.02.24. 22:10

Én is inkább a rotálásnak tudom be Martinez hátvédesdiét, mint sem szakmai jövőtervnek. A Hannover ellen Dante pihent, Martinez pedig így újabb játékidőhöz jutott. Ha nem így lenne, akkor nyílván Buytent láttuk volna a védelemben, Martinezt meg lehet a padon. Persze a jövő bármit hozhat, de ott még nem tartunk.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

HozzászólásSzerző: Waldner » 2014.02.24. 22:45

Egyébként azt én is el tudom képzelni, hogy a közeljövőben többet lesz középhátvéd, egyszerűen azért, mert:
- A BuLi meccsek 95%-án nincs szükségünk vérbeli vkp-ra, egy Schweini-Kroos-Thiago 3-as bőven elég szinte bárki ellen.
- A fontosabb, keményebb meccseken lesz Martínez vkp, mint ahogy az Arsenal ellen is láthattuk.
- Viszont az meg teljesen luxus (és pofátlanság is) lenne, ha most azért az évi max. 10 meccsért ülne Javi a padon a maradék évben. A BuLi meccsek döntő többségén Ő bőven játékban marad középső hátvédként is, vkp-nak kis túlzással elég a rázósabb meccsek előtt 1-2 bajnokira oda vissza tolni.

Egy szó, mint száz, csúnyán fogalmazva, olyan erős a csapatunk és a játékrendszerünk, hogy rá mint vkp, a mérkőzések 90%-án egyszerűen nincs szükségünk, a maradék 10%-on viszont elengedhetetlen. Ebből a faramuci helyzetből viszont csak úgy lehet kijönni, ha gyakrabban játszik védőt, így ő is játékban marad (és a stílusát tekintve vkp-ként és kv-ként is hasonlóan kell játszania) és a csapat is megfelelően támadó felállásban tud pályára lépni.

Ettől függetlenül, Pep eddigi munkásságát látva egy cseppet sem lennék meglepődve, ha neki is kényelmesen helyet tudna szorítani a középpályán és mindenki elégedett lenne a játéklehetőségével.
Waldner

HozzászólásSzerző: Rafain » 2014.02.24. 23:20

Waldner írta:Egyébként azt én is el tudom képzelni, hogy a közeljövőben többet lesz középhátvéd, egyszerűen azért, mert:
- A BuLi meccsek 95%-án nincs szükségünk vérbeli vkp-ra, egy Schweini-Kroos-Thiago 3-as bőven elég szinte bárki ellen.
- A fontosabb, keményebb meccseken lesz Martínez vkp, mint ahogy az Arsenal ellen is láthattuk.
- Viszont az meg teljesen luxus (és pofátlanság is) lenne, ha most azért az évi max. 10 meccsért ülne Javi a padon a maradék évben. A BuLi meccsek döntő többségén Ő bőven játékban marad középső hátvédként is, vkp-nak kis túlzással elég a rázósabb meccsek előtt 1-2 bajnokira oda vissza tolni.

Egy szó, mint száz, csúnyán fogalmazva, olyan erős a csapatunk és a játékrendszerünk, hogy rá mint vkp, a mérkőzések 90%-án egyszerűen nincs szükségünk, a maradék 10%-on viszont elengedhetetlen. Ebből a faramuci helyzetből viszont csak úgy lehet kijönni, ha gyakrabban játszik védőt, így ő is játékban marad (és a stílusát tekintve vkp-ként és kv-ként is hasonlóan kell játszania) és a csapat is megfelelően támadó felállásban tud pályára lépni.

Ettől függetlenül, Pep eddigi munkásságát látva egy cseppet sem lennék meglepődve, ha neki is kényelmesen helyet tudna szorítani a középpályán és mindenki elégedett lenne a játéklehetőségével.

Jól látod. A meccseink 90 %-án egyszerűen nincsen szükség rá a középpályán. Lehet, hogy egyeseknek ez szomorú, szerintem meg inkább örüljünk neki, hogy ilyen szinten vagyunk. Plussz a labdajáratásos játékban ő nem olyan erős. Direkt figyeltem, semmit nem tud hozzátenni ehhez a játékhoz, a lehető legalibibb megoldásokat választtja minden helyzetben. Nekem is az egyik kedvencem volt tavaly, de most be kell látni, hogy lesznek olyan meccsek amikor egyszerűen nem fér be a kezdőbe középpályásként, és szerintem abszolút jogosan. Nyilván sokan látnák szívesen Thiago helyén, de egy Martinez-Schweinsteiger-Kroos összeállítású középpálya szerintem nem tudná úgy uralni a meccseket és a játékot. És akkor már inkább Schweinsteiger és Kroos az aki nálam játszana ebből a hármasból, ebben a rendszerben meg Martinezt felesleges biztosítékként látom ott mellettük, meghalna az előrejátékunk. Pep mottója az, hogy a legjobb védekezés a támadás. Egyrészt 70 %-ban birtokoljuk a labdát a meccseinken, másrészt labdavesztés után az egész csapatnak vissza kell támadnia és 5 másodpercen belül visszaszerezni a labdát. Mi ezt talán még nem csináljuk olyan hatékonyan mint Pep Barcája fénykorában, de jó úton haladunk és az eredmények pazarak.
Rafain

HozzászólásSzerző: Pető Csaba » 2014.03.01. 18:42

Középpályás - védő 7-3
Ki akar velem fogadni h szezon végéig a védő "csapat" fordítani fog?! ;)
Pető Csaba

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők