Rafinha

Re: Rafinha

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2014.08.13. 20:19

Nincs semmi értetlenkedés. ;)

A kérdésedre a konkrétabb válasz annyi, hogy teljesen mindegy milyen középpályán játszott Lahm, mert gyengébb volt, mint hátul. Rengeteg meccset tolt előrébb, de csak elvétve hozott világklasszis szintet, ami amúgy benne lenne.

Teljesen mindegy milyen középpályán játszik, mert már a testfelépítése alkalmatlanná teszi a vkp posztra. Mindegy kik vannak körülötte, mert hátra akkor sincs érdemi helyettese, Rafinha maximum kiegészítőembernek jó, de egy élcsapat kezdőjébe nonszensz.

Amúgy annyiból sajnálom a brazil, hogy sokan rajta hegyezik a nyelvüket, de nem ő tehet róla, hogy mindig játszatják és egy évek óta világklasszis szintet nyújtó társa helyén, aki nem mellesleg csk itt és a válogatottban is. Rafi ennyit tud, küzd, hajt, próbálkozik, sokat is fejlődött korábbi önmagához képest, már nagyjából hozza azt, amit anno a Schalke-ban.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Steve75 » 2014.08.13. 21:16

pizarro írta:
Steve75 írta: Löw ezt felismerte a VB-n, vajon Pep is megteszi a Bayernnél?

De annak, hogy Lahm nem játszott jól a válogatottban egy súlytalan középpályán (mert a brazil meccsig lélektelen volt a támadásépítés, igen, a francia meccsen is), mi köze van ahhoz, amikor egy domináns középpályán jól játszik? :)

A kettőt balgaság összehasonlítani, teljesen más tészta.

(én nem mondom, hogy Lahm legyen középpályás, csak azért a helyzetet érdemes tisztába tenni; a "jól" helyett tetszőlegesen használjatok bármi más pozitív jelzőt, nem az a lényeg)

Lahm középen játszatásával elvesztett a csapat egy világklasszis védőt és nyert helyette egy közepes/jó védőt + Javi hátul szerepeltetésével elvesztett egy világklasszis vkp-t és nyert egy közepes/jó védőt. Nálam Lahm hátvéd, Javi vkp és Rafinha Lahm cseréje, ámbár lehet, hogy idén is a tavalyi módi lesz. Egyébként Löwnek előtte eszében sem volt Lahmot középpályásként használni csak amikor Pep elkezdte ezt a hülyeséget. Én is azok táborát erősítem akik szerint úgy fair ha Pep kap még 1 évet a bizonyításra ahogy Jupp is ugyanakkor vannak olyan döntései amiket nem szeretek. Rafinha pedig ellenszenves a kezdetektől, csak azért mert Bayern játékos hadd ne kelljen már kedvelnem őt.
Steve75

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2014.08.13. 21:25

Steve75 írta:
pizarro írta:
Steve75 írta: Löw ezt felismerte a VB-n, vajon Pep is megteszi a Bayernnél?

De annak, hogy Lahm nem játszott jól a válogatottban egy súlytalan középpályán (mert a brazil meccsig lélektelen volt a támadásépítés, igen, a francia meccsen is), mi köze van ahhoz, amikor egy domináns középpályán jól játszik? :)

A kettőt balgaság összehasonlítani, teljesen más tészta.

(én nem mondom, hogy Lahm legyen középpályás, csak azért a helyzetet érdemes tisztába tenni; a "jól" helyett tetszőlegesen használjatok bármi más pozitív jelzőt, nem az a lényeg)

Lahm középen játszatásával elvesztett a csapat egy világklasszis védőt és nyert helyette egy közepes/jó védőt + Javi hátul szerepeltetésével elvesztett egy világklasszis vkp-t és nyert egy közepes/jó védőt. Nálam Lahm hátvéd, Javi vkp és Rafinha Lahm cseréje, ámbár lehet, hogy idén is a tavalyi módi lesz. Egyébként Löwnek előtte eszében sem volt Lahmot középpályásként használni csak amikor Pep elkezdte ezt a hülyeséget. Én is azok táborát erősítem akik szerint úgy fair ha Pep kap még 1 évet a bizonyításra ahogy Jupp is ugyanakkor vannak olyan döntései amiket nem szeretek. Rafinha pedig ellenszenves a kezdetektől, csak azért mert Bayern játékos hadd ne kelljen már kedvelnem őt.

Kiemelthez: Vol rá precedens előtte is, habár csak "sör" meccseken. :) A többi a tolódással igaz, még ha szerintem Lahm a kp-n annyira nem is rossz, mint ahogy állítják sokan, és Martinez is igen jó védőben (nem sok különbség van a szerepét illetően, ez szerintem helyes fogas kerék használat is lehet), ugyanakkor Én is az általad favorizált posztokon játszatnék elsősorban mágnes tábla szerint. Viszont nem mágnes tábla a foci, ezt saját magammal szembe is el kell ismernem, ugyanakkor szerintem most vannak lyukak (amik tavaly nem voltak), amiket mindenképp be kell tölteni az új taktika megvalósításához, (így vagy úgy). Tehát abszolút közáéputas a véleményem, már csak a játék rendszerek miatt is. Lahm egy Götze-vel karöltött kp-n szerintem kevés, azonban Schweinsteiger-Thiago mellett forgásban más a helyzet. Ember, ellenfél függő is ki mit csinál, mégha van egy alapkoncepció akkor is, nagyon részleteibe nehéz bele menni és kitárgyalni és nem is vagyok edző. :D De, látok bizonyos dolgokat.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2015.03.11. 23:21

Nyilván nem ő legélesebb kés a fiókban, ugyanakkor néha eszembe jut, hogy a beadásokat és beíveléseket gyakorolhatná vele Alaba, Bernat vagy Müller. Egy ideje feltűnt, hogy a kis brazil e téren klasszissá nőtte ki magát, sokszor szeme van a labdáinak.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2015.03.12. 20:06

pussybuvar írta:Nyilván nem ő legélesebb kés a fiókban, ugyanakkor néha eszembe jut, hogy a beadásokat és beíveléseket gyakorolhatná vele Alaba, Bernat vagy Müller. Egy ideje feltűnt, hogy a kis brazil e téren klasszissá nőtte ki magát, sokszor szeme van a labdáinak.

Oké-oké, de Lahm visszatérésével, azért mégis remélem, hogy többet látom őt a kis padon. Viszont, sokszor el kell ismernem, hogy magához képest a Guardiola éra alatt nem rossz. De Lahm, viszont abban a pozícióban sokkal jobb, tehát tisztelni lehet Rafit, de remélem el fogadja, ha kevesebb meccset játszik.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2015.03.12. 21:40

Persze, nyilván Lahm visszatérésével számomra se kérdés, hol a brazil helye. De azért a beadásokat ettől függetlenül taníthatja a többieknek, amúgy marad a kiegészítőszerep. Bár önmagában már az is sokat számíthat, hogy játékban van, ha adott esetben szükség lenne rá.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2015.04.18. 17:35

Sokszor szidom, olykor dicsérem, de egyértelműen kiegészítőnek kéne lennie egy adott szezonban. Lahm-ot elvileg ma pihentették, de a mostani formájú Rode, Thiago mellett lesz egy kipihent Alonso is elvileg ( kezdőbe szánja Guardiola, ne legyen kétségünk, és érthető is lesz azért), nyugodtan mehetne a szélre Lahm, úgy gondolom, onnan is nagyon fontos lenne diktálni a tempót, középről Thiago tudná, mélységből meg Alonso adná a labdákat, nem beszélve arról, hogy Schweini is talán játszik majd... szóval Rafinha pad feltöltésre kéne, úgy gondolom.

Illetve remélem nem sérült meg Bernat komolyabban... mert tényleg most Rafinha nem férne be ide. Ennyi sérült mellett sem, majd játszik bajnokikon teher mentesítésre, vagy ha meg van a meccs esetleg, de egy lendületes Lahmra ott lesz szükség, fontos ez a poszt.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: OliKahn » 2015.04.18. 18:39

Rafinha annyira tökéletes lenne Lahm mögé. Voltak katasztrofális meccsei, sokszor nem ért vissza, lemaradt stb., viszont cserének nagyon jó lenne, beadások terén meg még Lahm vehetne leckét Tőle.
Danke Jupp Heynckes!
OliKahn

HozzászólásSzerző: kiko82 » 2015.05.13. 12:03

Nem a szívem csücske a srác akkor egy kis statisztika róla, és az edző őt erőlteti!
Lahm szélső védőként 12/13 szezonban 19 gólpassz
Rafinha Szélső védőként 13/14 szezon 9 gólpassz
Rafinha Szélső védőként 14/15 szezon 3 gólpassz

Ezért is gyenge a szél játék!Tehát ebben a szezonban amit végigjátszott sikerült neki 3 gólpasszt adnia! :evil:
kiko82

HozzászólásSzerző: FERWIN » 2015.05.13. 20:37

Rafiról pont akartam is írni. Ő egy jó, szorgalmas munkás, viszont semmi pluszt nem tesz hozzá, amitől összeállna a mozaikkocka.
Szerencséje, hogy elkerülték a ( folyamatos) sérülések, így játszhatott. Köszönje meg és felőlem új kihivásokat is kereshet.
Kép
Ha valamiröl tudod, hogy az segíthet a másikon, akkor azt kötelességed el is mondani!
FERWIN

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők