Mario Mandžukić

Re: Mario Mandžukić

HozzászólásSzerző: stevee » 2014.06.10. 12:08

Nem tudom, hogy betojt-e Lewától, vagy csak ő is látja a nyilvánvalót, hogy a lengyel legalább egy fél klasszissal jobb játékos nála. Az nem lehet vita tárgya, hogy melyikük játékügyesebb, és veszélyesebb a kapura.
stevee

HozzászólásSzerző: lilu519 » 2014.06.10. 22:57

Igaza van Mandzunak nem illik a taktikába. Ugyanaz van ami Gomeznél, sokoldalúbb csatár kerül a kezdőbe. Mandzu Gomeznél hasznosabb volt, most viszont ő került Gomez helyzetében. Ezért nem Guardiola a hibás egyszerűen csak szintet léptünk. Gomez pedig sokkal jobban szórta a gólokat, még is jött Mandzu és a kispadon találta a helyét. (persze tudom a sérülés miatt alakult ki, de utána se kapta vissza a helyét)
Most itt van Lewa aki azért ügyesebb. Mandzu valóban csak fejjátékban klasszis amúgy átlagos, ki kell szolgálni. Ez a szélen való kisegítés is elég halvány, nem tud egy cselt se megcsinálni. Tavaly a rengeteg futómennyiséggel küzdéssel kompenzált, de idén ez se volt az igazi, inkább csak a felesleges szabálytalanságok. Mondjuk a Reál védők ellen ha már ezt hozta fel, nem vette fel úgy a kesztyűt mint tavaly a Juve meccsen.
Tetszett a tavalyi küzdőszelleme, de nem látom benne azt az alázatot mint elődjében Olicban. Mandzu nem az a padon ülős típus.
Az igazi dicsőség térdre kényszerülni, és azután mégis felállni. - Vince Lombardi
lilu519

HozzászólásSzerző: szeps » 2014.06.11. 18:45

pussybuvar írta:Azért Mandzu-t ne hasonlítsuk már egy Schweini-hoz pl.! Előbbi csak egy zsoldos, aki össze-vissza igazolgat, de becsületére legyen mondva, hogy az adott állomáshelyén tipikusan küzd a pályán. A Wolfsburg-nak lőtt góljainál is látszott, hogy nem sokat jelent neki az a közeg, ahonnan eljött, egyszerű munkahely és kész.

Ehhez képest vannak klublegendák és olyan ikonok, akikre igenis vigyázni kell. Persze, ha hozzák a megfelelő szintet. Lahm, Schweini, Kroos vagy Müller hozzák, nehezen találnánk jobbat a helyükre, mentalitásban és a klubhoz való kötődés pedig nagyon masszív extra, ami mellettük szól. Minden komolyabb csapatban vannak ilyenek és ez így van jól.

Mandzu viszont nem ilyen és az elmúlt hónapokban egyáltalán nem tetszik a viselkedése. Lehet, hogy a teljesítményében csak formahanyatlásról van szó, de a helyében nem lenne ekkora arcom, mert nincs mire. Eddig is csak a küzdőszelleme jelentett extrát, de az már nem volt meg benne.

Örüljön neki, hogy egy ilyen szintű csapatban mindent megnyerhetett, mert nagyon messze van a klasszis fogalmától. Ehhez képest abszolút alapember volt, igazi vetélytárs nélkül.
Nagyon téved, ha azt hiszi, hogy topcsapatban el tud lenni kisebb konkurenciával, mint itt. Úgy tűnik betojt egy Lewa-tól, pedig köztük még mehetett volna egy komoly harc.

Azért Kroosnak még nagyon sokat kell letennie az asztalra ahhoz, hogy klublegenda vagy ikon legyen. (Pl. nem elmenni a tehenesekhez, ez az alap...)

A többivel egyetértek.
szeps

HozzászólásSzerző: Tony Montana » 2014.07.11. 11:18

Rézben miatta is ment el Gomez, így nem is bánom, hogy távozik.
Aki nem bírja a csapatát annak nincs helye a stadionban
Tony Montana

HozzászólásSzerző: Norbika1980 » 2014.07.11. 11:55

Véleményem szerint a tavalyi Mandzu nélkül nem nyertünk volna Bl-t, az idei már valóban nem volt annyira jó, de azért azt írni rá, hogy egy átlagos játékos, azért az túlzás, kiváncsi leszek, hogy Lewa mennyire fog beválni, mert ugye eddig még egy percet sem játszott ebben a csapatban.
Norbika1980

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2014.07.11. 13:57

Tony Montana írta:Rézben miatta is ment el Gomez, így nem is bánom, hogy távozik.

Részben, meg miatta nyertünk bl. :) Szóval sajnálom, hogy távozik, de jó helyre megy, csak megint keveset kapunk érte. :)
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: stevee » 2014.07.11. 17:33

Bárcsak minden játékosért másfélszer annyit kapnánk, mint amennyiért leigazoltuk. Mandzu egy igazi zsoldos, nála nincs semmiféle klubkötődés, de ez nem is várható el tőle, végülis nem kötődik a Bayernhez. Az első éve tökéletesre sikerült, viszont a másodikban már nagyon sok gond volt vele, és a vak is látta, hogy finoman szólva sem nagy cimborák Guardiolával, várható volt, hogy menni fog.
stevee

HozzászólásSzerző: akos89 » 2014.07.11. 21:43

Az ár szerintem is rendben van. Én jóval kevesebbre számítottam.
Nem kedveltem soha, ugyanakkor a teljesítménye miatt, örültem volna neki, ha még marad. Sok sikert neki a továbbiakban.
akos89

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2014.07.11. 22:15

stevee írta:Bárcsak minden játékosért másfélszer annyit kapnánk, mint amennyiért leigazoltuk. Mandzu egy igazi zsoldos, nála nincs semmiféle klubkötődés, de ez nem is várható el tőle, végülis nem kötődik a Bayernhez. Az első éve tökéletesre sikerült, viszont a másodikban már nagyon sok gond volt vele, és a vak is látta, hogy finoman szólva sem nagy cimborák Guardiolával, várható volt, hogy menni fog.

Nézőpont kérdése ez az ár. Nem rossz, de most azért itt egy kicsit fejlődött, és az árban ez nincs kifejezve, de mindegy a lényeg, hogy ez egyszer ez jó döntés volt.
Kontár Béla

HozzászólásSzerző: Kontár Béla » 2014.07.11. 22:17

akos89 írta:Az ár szerintem is rendben van. Én jóval kevesebbre számítottam.
Nem kedveltem soha, ugyanakkor a teljesítménye miatt, örültem volna neki, ha még marad. Sok sikert neki a továbbiakban.

Nem tudom pohár joghurtra? Nem vicceljünk a minimumot megkaptuk érte szerintem jó helyre megy, összességében elégedetlen nem lehetek, de elégedett sem, mert bírtam a fószert, de mondom jó döntés volt végtérre.
Kontár Béla

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők