Thiago Alcantara

Re: Thiago Alcantara

HozzászólásSzerző: PetoPisti » 2016.05.13. 10:45

Bőven van neki helye a csapatban, nem kellene eladni. Más kérdés, hogy kp-ra már milyen sokan leszünk... :D :D Alonso, Kimmich, Sanches, Martinez, Thiago, Vidal

Abszolút sorcsere. :D
PetoPisti

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.22. 17:24

Nekem Thiago egyre jobban szúrja a szemem. Egyszerűen képtelen szintet lépni. Ő kéne legyen a fazonszabász, a középpálya motorja, a stabil középpont, aki köré lehet építkezni, de látványosan kevés hozzá. A kulcsmeccseken rendre betlizik, de pl. most a Werder ellen is botrányosan játszott.
Én tőle ennyi idő után már egyértelműen azt várnám, hogy vezér legyen, húzóember, aki a vállára veszi a csapatot, ha baj van. Ehhez képest ilyenkor nemhogy nem tűnik ki felfelé, de sokszor az ellenkező irányba lóg ki. Sok hiba, rengeteg eladott labda, lassítja a játékot, egy fék.

Ráadásul még sérülékeny is. Nála szerintem be kéne látni, hogy nem ide való és búcsút inthetünk neki, mert itt már nem fog kiteljesedni. Ugyan nem teljesít kifejezetten rosszul, de arra a feladatra és szerepkörre alkalmatlan, amire szánnánk.
Nála már nem lehet viszonyítási alap Tolisso, Goretzka vagy Sánches, tőle sokkal többre lenne szükség. Ő olyan lenne nekünk, mint egy csúcsformában lévő Barcában volt Xavi, Realban Modric, nálunk Schweini. Ettől a szinttől pedig messze van.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: szabi90 » 2019.04.22. 18:53

pussybuvar írta:Nekem Thiago egyre jobban szúrja a szemem. Egyszerűen képtelen szintet lépni. Ő kéne legyen a fazonszabász, a középpálya motorja, a stabil középpont, aki köré lehet építkezni, de látványosan kevés hozzá. A kulcsmeccseken rendre betlizik, de pl. most a Werder ellen is botrányosan játszott.
Én tőle ennyi idő után már egyértelműen azt várnám, hogy vezér legyen, húzóember, aki a vállára veszi a csapatot, ha baj van. Ehhez képest ilyenkor nemhogy nem tűnik ki felfelé, de sokszor az ellenkező irányba lóg ki. Sok hiba, rengeteg eladott labda, lassítja a játékot, egy fék.

Ráadásul még sérülékeny is. Nála szerintem be kéne látni, hogy nem ide való és búcsút inthetünk neki, mert itt már nem fog kiteljesedni. Ugyan nem teljesít kifejezetten rosszul, de arra a feladatra és szerepkörre alkalmatlan, amire szánnánk.
Nála már nem lehet viszonyítási alap Tolisso, Goretzka vagy Sánches, tőle sokkal többre lenne szükség. Ő olyan lenne nekünk, mint egy csúcsformában lévő Barcában volt Xavi, Realban Modric, nálunk Schweini. Ettől a szinttől pedig messze van.

Mit vársz tőle? Idén az osztályzatok alapján is Lewandowski után a második. Óriási a kreativitása és a Werder ellen amúgy a 2. félidőben tanári volt az elsőben valóban pocsék. Ha nincs sokkal gynegébb a középpálya. Pont ő az akit nem szabad elengedni, szerencsére ezt a vezetőség is így látja.
szabi90

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.22. 19:50

Azt várom tőle, hogy húzóember legyen. Hogy 10 meccsből mondjuk 6 esetben hozzon egy nagyon stabil és magas teljesítményt, 3 esetben jelentse ő a különbséget, nyújtson extraklasszis szintet, 1 esetben meg belefér egy gyengébb nap. Azt várom tőle, hogy sokszor ő legyen az, aki egy holtponton túl tudja lendíteni a csapatot, amellett, hogy egyébként kiegyensúlyozottan magas fokon játszik. Aki köré lehet építeni egy csapatot.
Azt várnám tőle, hogy olyan legyen, mint a Barcának volt Xavi vagy Iniesta, vagy a Milánnak Kaká és Pirlo, vagy a Realnak Modric, anno Zidane, hogy ő legyen a mi Gerrardunk, Lampardunk, Scholes-unk, Sneijderunk, Xabi Alonsonk. Hogy olyan legyen, mint nekünk volt Schweini, Ballack, Effenberg, Mattheus stb.. Nem stílusban vagy fazonra, hanem jelentésben, teljesítményben.

Ehhez képest egy Thiagot még véletlenül sem lehet a fenti szinthez mérni. Őt Tolissohoz, Javihoz, Goretzkához, James-hez, Müllerhez lehet mérni. Ebben a kontextusban lehet értelmezni, de ez kevés. Ilyen korban, ennyi év után tőle ez nem elég.
Az, hogy a fontos meccseken betlizik, hogy (néhány kifutott ellenpéldától eltekintve) szinte soha nem képes a különbséget jelenteni, a javunkra legalábbis soha nem, ez kevés. Tudunk olyan meccset említeni az elmúlt évekből, amelyről rögtön mindenkinek az ugrik be, hogy ott Thiago egyrészt kimagaslót nyújtott, másrészt ez volt a siker kulcsa?
Lewára is lehet mondani hasonlót, csak az a nagy különbség, hogy ő befejezőember. Thiagonak viszont semmi mentsége nincsen, hiszen ő van a rendszer centrumában. Az ő játéka függ a legkevésbé a többiektől, ellenben sok más játékos a leginkább tőle függ. Ő adná a lelket, a kreativitást, a váratlant, ő kötne össze mindent. De képtelen rá.

Tegyük a szívünkre a kezünket. Az ellenfél megretten, amikor meglátja őt a kezdőben? Nyugodtabbak az ellenfél drukkerei, ha nem látják ott? Fellélegzünk, amikor kiderül, hogy játszani fog, mondván ő döntő tényező lesz, és egymagában növeli az esélyeinket?
Nekem sokkal nagyobbak a kétségeim, ha Neuer, Alaba, Hummels, Kimmich vagy Lewa marad ki, de még Comannál is. Akkor a szívemhez kapok, hogy ebből gond lehet. Vagy pár éve, amikor Lahm, Robben, Ribéry vagy Schweini hiányzott. Megint kicsit előtte Ballack, Lúcio, Zé Roberto, Kahn, Elber stb..
Egyszerűen, amikor Thiago nincs a pályán, akkor nem érzem azt, hogy na pont ő hiányzik ahhoz, hogy jobbak legyünk. Amikor pedig pályán van, akkor sem érzem azt, hogy na most miatta vagyunk igazán ütősek. Mindezt úgy, hogy nem extraklasszisok helyettesítik, hanem mondjuk Tolisso vagy Goretzka, anno Vidal, és akkor még a nagyobb neveket hoztam fel.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.04.22. 20:09

Atesz12

HozzászólásSzerző: Véder Nagyúr » 2019.04.22. 20:49

Szerintem sem Thiago itt a probléma. Lehet hogy nem Schweini,Ballack, Gerrard,Zidane stb szint, de a mostani csapatból a jobbak közé tartozik, Ha ő nem játszik akkor nincs semmilyen kreativitás a középpályán
Véder Nagyúr

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.22. 21:13

Oké, de ez szerintem nem elegendő. A jobbak közé tartozik, de ezzel nem fogunk sokra menni. Leírtam, hogy miket várnék tőle, mert meggyőződésem, hogy a Bayernnek szüksége volna egy olyan típusú játékosra. Ha körbenézünk a középpályán, akkor azt látom, hogy erre a szerepre Thiago lenne a jelöltünk, ezt neki kéne tudnia, nem másnak. De ő nem tudja.
Ha lenne még itt mellette egy Schweini vagy Ballack, akkor tökéletes lenne ez a Thiago. De nincsen, így viszont nem tudja ellátni azt a feladatkört, amit kéne neki. Egyszerűen kevés hozzá. Nem tud igazi vezér lenni pl.. A Bréma ellen is egyetlen kiemelkedő momentuma volt, amikor kiugratta Gnabry-t.
De holtponton volt a csapat, kellett volna egy egyéni klasszismozzanat, ami a különbséget jelenthetné, de nem jött tőle. És gyakorlatilag sose jön tőle. Ellenben pontatlanul, lassan és körülményesen játszott, sok eladott labdával.

Ha nem váltjuk le, akkor egyetlen út marad. A beismerés, hogy nincs szükségünk olyan típusú játékosra, mint amit leírtam. Hogy belátjuk, hogy erre a feladatra ő alkalmatlan, szóval ne is akarjunk erre építeni. Csak akkor meg adódik a kérdés, hogy lehet-e így nemzetközi szinten sikeresnek lenni? Hogy nincs a pálya közepén egy stabil pont, egy igazi klasszis és vezér. Tudunk olyan csapatról, amely így komolyabb nemzetközi sikereket tudhatott magáénak?
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.04.23. 07:17

Szerintem válasszuk szét hogy vezéregyéniség és hogy kreatív. Schweini már nem volt itt de akkor is volt vezér egyiség Lahm. A Madridba se Kroos volt a vezéregyinég hanem Ronaldo.

Legyen vezér (IGAZI) Neuer, Müller, Kimmich, Hummels, pl.

A gyengéje a sérülések és hogy pl most is visszavontabb. Ha jönne egy vérbeli vkp aki bírja a 40+ tét meccset per év akkor kicsit feljebb léphet és szabhatja a fazont. Annyira jó mint James vagy ha így jobban tetszik James van annyira rossz mint Thiago
Atesz12

HozzászólásSzerző: pussybuvar » 2019.04.23. 07:24

De nem elég egy vezér, a pálya minden régiójában kell legyen vezér. Ő játszik a centrumban, oda kel egy vezér. Annyira jó, mint James? Az a James, aki jóval kevesebb időt töltött itt, és a fél tábor meg se akarja venni, még kedvezményes áron sem? Remek viszonyítási alap. Ennyi erővel jobb, mint Sánches, örüljünk neki. :D

Ha jönne valaki, aki ott vezér lehetne... Ezzel az a baj, hogy ha mellé igazolnánk valakit, akkor Tolisso, Goretzka vagy Javi? James, Müller, Sánches? Szoruljanak a háttérbe, mert Thiagonak ugyan játszani kell, de képtelen stabil vezérteljesítményt nyújtani, így hozni kellett mellé mást? Nem egyszerűbb lenne, akkor őt kitenni?
Lássuk be, látványosan képtelen a fejlődésre, alkalmatlan arra, hogy köré építsünk csapatot, középpályát. Ebben az is közrejátszik, hogy sérülékeny. És azt is tegyük hozzá, hogy ő legalább piacképes játékos. Ha elengedünk egy Sánches-t, Tolissot vagy Javit, akkor most mit kapnánk értük? Max. 30 millát. Abból nem lesz komolyabb érkező.
pussybuvar

HozzászólásSzerző: Atesz12 » 2019.04.23. 08:09

Igazából abban egyet érthetünk hogy jó a kp-nk de nem elég jó. Tolisso is sérült volt és nem 3 hetet... Goretzka nem kapott annyi percet hogy lássuk stabilan jobb mint Thiago. Thiago nem a posztján játszik (szerintem). Jelenleg Thiago jobb mint James, Goretzka, Sanchez, Tolisso - az ok hogy mert más sérült vagy kevesebbet játszik másodlagos. Ki lehet őt tenni de akkor olyan lépjen a helyébe aki min azt hozza amit ő és nem 6 vagy több tét meccs után mire `belerázódik'.

Ha megy vagy kitesszük nyáron akkor viszont az általad említett embereknek kell min hozni amit ő. Goretzka vagy Tolisso hozhatja de kell még idő nekik.
Atesz12

ElőzőKövetkező

Vissza: JÁTÉKOSOK, Edzők, Vezetők